Ortopedi Ürünleri

Ortopedik ürünler hem tedavi hem de destek amaçlı kullanılabilen, özel üretilmiş ve amaca yönelik ürünlerdir. Vücudun farklı bölgeleri için, farklı destekler veren ürünler bulunabilir. Ortopedik ürünler yaşa bakılmaksızın, rahatsızlığa bağlı olarak her an kullanılabilirler. Doktorun önerdiği biçim, süre ve türde kullanılan ortopedik ürünler, hem kullanım kolaylığı, hem rahatsızlığın iyileşmesine sağladıkları katkı ile vazgeçilmezdirler. Bu kategorinin bileklikler, dizlikler, korseler, destekleyici ürünler, varis çorabı, ortopedik terlikler gibi çeşitli ürünleri içeren alt alanları bulunur.

Ortopedi Ürünleri

Ortopedi ürünlerinin ilk kategorisi olan bilekliklerde farklı bölgeler için tasarlanmış ürünler yer alır. El bilekleri için olan ürünler, bilekteki romatizmal veya dolaşım bozuklukları, el-bilek kanalı hastalıkları için üretilmişlerdir ve el bileğinin bazı tekrarlanan hareketlerini kısıtlarlar. Bu şekilde hastalığa sebep olan hareketlerin tekrarlanmasını önlerler. Kol ve eklemler için kullanılan şişliklerde kullanılan lenfödem kollukları, bunyonların tedavisinde kullanılan ateller, ayak bilek sargıları, ayak ve el atelleri ve destek sargıları da bu kategoride değerlendirilen ürünlerdendir.

Dizlikler ise, çeşitli sebeplerle rahatsızlık veren organın tedavisini sağlamak ve desteklemek amacıyla kullanılırlar. Bel ağrısını da geçirmeye sağlayan manyetik dizlikler, son yılların teknolojik gelişmelerindendir. Dizin patellaya gelen bölümü özel bir malzeme ile desteklenmiş ve ortası açılmış formda tasarlanan, anti alerjik ve anti bakteriyel neoprenden üretilen dizlikler ise, diz travmalarında, diz ekleminin tüm iltihabi durumlarında, diz kireçlenmelerinde ve spor aktivitelerinde kullanılabilir.

Korseler, sırt ağrıları, yanlış ve kambur duruşun düzeltilmesi, karın ameliyatları sonrasında bölgenin desteklenmesi, hamilelik sonrası sarkmaları ve vücudun doğal ısısını korumak için kullanılabilirler. Bu kategoride bulunan termal bel korseleri ise karın bölgesindeki fazla yağları eritmek amacı ile denenebilir. Fit görünüme hizmet eden, atlet tipli erkeklerin kullanabileceği göbek korselerinin yanı sıra, kadınların kullanımına yönelik, göğüs altından başlayıp dizde biten, vücut şekillendirici korseler de bulunur.

Destekleyici ürünler, hem vücut sağlığına hizmet ederken hem de şekillendirici görevi görürler. Burun şekillendirici ve yükseltici nose up ürünlerinin yanı sıra, uyku maskesi ve göz terapi setleri de bulunur. Jel göz bantları göz şişkinliğini almak için kullanılabileceği gibi botox, lazer epilasyon, estetik cerrahi müdahaleler den sonra oluşabilecek küçük morlukların ve çürüklerin tedavisi, spor yaralanmaları, ateş düşürülmesi, sinüs tedavisi gibi alanlarda da kullanılabilirler. Ortopedik boyun ve seyahat yastıkları, kuyruk sokumu rahatsızlıklarında kullanılabilecek oturma simitleri, göğüs kaldırıcı pedler, sırt destekleri, katlanabilir bastonlar gibi pek çok farklı ürün bulunabilir.

Varis çorapları ve ortopedik terlikler, özellikle bacak ağrıları olanlara ve sağlık çalışanları gibi uzun süreyi ayakta geçirenlere yönelik olarak üretilmişlerdir. Çorapların kısa soket çorap boyutu bulunabileceği gibi, kasığa kadar olanları veya külotlu çorap formunda olanları da kullanılabilir. Ortopedik terlikle sabo gibi üzeri kapalı veya bantlı üstüyle ayak parmaklarını açıkta bırakan farklı modellerde bulunabilirler. Hepsinin amacı ayağı destekleyerek taban, bacak ve bel ağrılarını azaltmak ve vücuda doğru bir duruş kazandırmaya yardımcı olmaktır.

Ortopedi Ürünleri Faydaları

Ortopedi ürünleri hayatı kolaylaştırmak, ağrıları azaltmak, tedaviyi hızlandırmak gibi çok zengin fonksiyonlara sahip ürünlerdendir. Kas ve iskelet sistemi problemlerinde, beden pozisyonu ve fonksiyonlarını bozan rahatsızlıkları önlemek ve tedavi etmekte kullanılırlar. Bu ürünlerin işlevlerinden bazıları, hatalı hareketleri önlemek, belli bölgelere binen ağırlığı hafifletmek, iyileşme sürecini kısaltmak, acı ve ağrıyı azaltmak, duruşu mükemmelleştirmek olarak sayılabilir.

Tüm ortopedi ürünleri doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Hekim önerisiyle hareket edilmeden, kişisel kararlarla seçilen ve yine aynı şekilde kullanım süresi belirlenen ürünler yarardan çok zarar getirebilirler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ortopedi Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Medikal Ürünler
Medikal Ürünler
Ortopedi Ürünleri
Ortopedi Ürünleri
Bileklikler
Bileklikler
Dizlikler
Dizlikler
Korseler
Korseler
Kol Askıları
Kol Askıları
Baldırlıklar
Baldırlıklar
Destekleyici Ürünler
Destekleyici Ürünler
Varis Çorabı
Varis Çorabı
Ortopedik Terlikler
Ortopedik Terlikler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın