Ortopedi bileklikler vücudumuzun en hareketli bölgelerinden birisi olan bilekleriniz için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. İnsan anatomisinin sınırlarını zorlayan günlük alışkanlıkların ortopedik olarak uygunsuz durumları tetiklememesi, ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların daha fazla ilerlemeden kontrol altında tutulması için ortopedi bileklikleri kullanabilirsiniz.

Ortopedi Bileklikler

Çalışma ortamınız veya alışkanlıklarınız bileklerinizle ilgili farklı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bilek bölgesinde yer alan eklemler, kemikler, kaslar ve sinirler ile ilgili problemler yaşamanız yaşam standartlarınızı olumsuz yönde etkiler. Örneğin, bilgisayar başında fazlaca vakit geçirdiğinizden kaynaklı olarak bilek ağrıları yaşıyorsanız doktorunuzun koyacağı karpel tünel sendromu teşhisi doğrultusunda ortopedik bileklik kullanacak olmanız muhtemeldir.

Ortopedi bileklikler kas ve kemik sisteminizle ilgili problemlerin ötesinde yaşam standartlarınızı daha ileri taşımak ve daha konforlu bir yaşam sürmek adına kullanabilirsiniz. Ortopedik bileklik kullanmak için mutlaka doktorunuz tarafından kas veya iskelet sisteminizle ilgili problem olduğuna dair teşhis koyulması gerekmez. Spor aktiviteleriniz, duruşunuz ve uyku anındaki pozisyonunuz esnasına vücudunuzun daha iyi duruşa sahip olması için ortopedik bileklik ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız bileklikler el ve ayak bileklerinize, kullanım amacınıza ve kullanım şartlarınıza göre farklı özelliklere sahip olabilir. El bileğinizde kas ve iskelet sistemi ile ilgili probleminiz varsa lenfödem bilekliği, ayak bileği ve topuk bölgenizle ilgili probleminiz varsa ayak bilekliği, kol ile birlikte el bileğinizin hareketini kontrol altına almak istiyorsanız hallux valgus bandajı kullanmanız gerekebilir. Ortopedik bileklik satın almadan önce bilekliği hangi bölgede ve hangi şartlarda kullanacağınızı net bir şekilde belirlemeyi ve en önemlisi doktor tavsiyesi üzerine bilekliğinizi satın almayı ihmal etmemelisiniz. Doğru ortopedi bilekliğini seçmemeniz tedavinin aksine mevcut durumunuza zarar verebilir.

Bileklik ürünleri bandaj veya bilek desteği şeklinde olabilir. Bileklik kullanmaya başlamadan önce vücut ölçülerinizi belirlemeniz ve uygun ölçülerde bileklik almanız gerekir. Bileklik için gerekli olan ölçü bilek bölgenizin ölçüsüdür. Uygun ölçülerde olmayan bileklikler bileğinize gerekli desteği sağlamakta yetersiz kalabileceği gibi kullanım esnasında gerekli olan konforun sağlanamamasına neden olur.

Ortopedi bilekliği seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında tedavi veya kullanım sürecinde ihtiyaç duyacağınız hareket kabiliyetinin yanında tercih edeceğiniz ürün için kullanılan malzemenin özelliklerinden emin olmanız gerekir. Örneğin, terleme yapmayan bant ürünlerini tercih etmeniz spor yaparken daha rahat hareket etmenizi sağlar.

Ortopedi Bilekliğin Sağlık Açısından Önemi Nedir?

Aktif bir yaşantınız varsa bilekleriniz için gerekli önlemleri almanız son derece önemlidir. Ortopedi bilekliği kas ve iskelet sisteminiz için gerekli şartları sağlamanıza yardımcı olur. Ortopedi bilekliği vücudunuzun en hareketli ve en narin bölgelerinden birisi olan bilekleriniz için ihtiyaç duyulan desteği sağlar. Bilek bölgenizde iskelet ve kas sisteminizle ilgili zayıf durumların ortaya çıkmasını önleyerek stabilizasyonu arttırır.

Yumuşak doku travması, kırık, çatlak ve kas problemleri bilek hareketi bakımından tedavi sürecinde hassasiyet gerektiren bozukluklardır. Özel olarak tasarlanmış ortopedi bileklikleri bu tür durumlarda tedavi için gerekli duruş pozisyonunu ve hareket kısıtlamalarını sağlar. Ortopedi bilekliği ürünleri geliştirilmeleri esnasında kullanılan özel malzemeler sayesinde tedavi sürecinde en uygun rahatlıkla en iyi sonucu almanızı mümkün hale getirir.

Ergonomik olarak yetersiz olan gündelik yaşam koşullarından ileri gelebilecek problemlerin önlenmesi için ortopedi bilekliği kullanılması gerekir. Ortopedi bilekliği gündelik yaşantınızda size daha fazla konfor sağlar.

Ellerimiz ve ayaklarımız sürekli kullandığımız organlarımızdır. Bileklerinizde yaşadığınız iskelet ve kas sistemi ile ilgili sorunların tedavi sürecinde ortopedi bilekliği kullanmanız fiziksel aktivitelerinize devam ederken bileğinizin hareketini kısıtlayarak veya kontrol altına alarak tedavinin sürdürülmesi sağlanır.


Ortopedi Bileklik Fiyatları

7 ürün var
 1. Markalar
  1. Hergunyeni
  2. Wildlebend
  3. Comfort Plus
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012217/26012227
BAŞA DÖN