Ortopedik terlikler ayağınızın anatomik yapısına uygun olarak üretilmiş ürünlerdir. Ayağın boyu ve enine göre destekleme noktalarına sahiptir. Ortopedik terlikler; destek noktaları sayesinde ayağında problemi olanlar için büyük rahatlık sunar. Ortopedik şekilde üretilmiş terliklerde parmakların sıkışmaması ve rahat etmesi için geniş parmak alanı vardır. Doğal deriden imal edilen terlikler ayağın nefes alabilmesi için uygundur.

Ortopedik Terlik Fiyatları

Ortopedik Terlikler vücudunuzun ihtiyaç duyduğu sağlık koşullarına uygun tasarlanır, rahatlığınız ön planda tutularak kullanıma sunulur. Ortopedik terlik seçerken terliğin tabanına, yapıldığı malzemeye ve ağırlık noktalarının tasarımına önem verilmelidir. Terliğin antibakteriyel özellikte olması da bütün gün kullanım için önemli bir noktadır.

Ayağınız için rahat, ergonomik tasarımlı ortopedik terlikler üretilmiştir. Ortopedik terlikler; tüm gün ayakta kalıyorsanız ayağınıza masaj yaparak yorgunluğunuzu hissettirmez. Geniş ürün seçenekleriyle sağlığınıza ve bütçenize uygun fiyatları olan ortopedik terlikleri inceleyebilir, size uygun özellikte olan terliği deneyebilirsiniz.

Ortopedik Terlik Nedir?

Gün boyu tüm vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarınızın yapısına en uygun şekilde tasarlanmış ortopedik terlikler ayakta kaldığınız süre boyunca sizi rahatlatacaktır. Ayak problemi olan ve ağrı çeken kişilerin, ayak sağlığını korumak için ortopedik terlikler kullanmaları önerilmektedir. Ayakları hassas olan, konforlu ve yumuşak terlik ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilen ortopedik terlikler; ergonomiktir.

Ayak tabanında bulunan refleks noktaları ortopedik terlik kullanımıyla uyarılmakta, verilen uyarılarla tüm bedeniniz dinlenebilmektedir. Ayrıca bu refleks noktaları uyarıldığında bağlı oldukları organların da doğru ritimde çalışmasını sağlayabilmektedir. Ayağınıza uygun olmayan sert malzemelerden yapılmış terliklerin uzun süre kullanılması çeşitli sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Ortopedik terlik; ayak tabanınızın yere mükemmel bir temas kurmasını desteklemekte böylece tüm bedenin asimetrik duruşta olmasını sağlamaktadır.

İş nedeniyle uzun süre ayakta kalan kişiler tarafından ortopedik terlikler tercih edilir. Ortopedik terlikler; Hastane ve Sağlık Ocaklarında doktor ve hemşireler, otel, restoran ve catering firmalarında çalışan aşçılar ve mutfak görevlileri, otel ve temizlik firmalarında çalışan temizlik personelleri tarafından sıklıkla kullanılır. Terliklerin ayağa uyumlu olması ve rahatlığı sunması nedeniyle doktorlar ve hemşireler tarafından tercih edilir. Hamileler için de son derece idealdir. Ortopedik terlik ihtiyacı olan herkes tarafından kullanılabilir.

Doğal malzemelerden üretilen ortopedik terlikler, cilt sağlığınızın korunması sağlar, ayaklar hava alır böylece nasır, mantar gibi rahatsızlıkların oluşmasını engeller. Uzun süre giyilen ayakkabılarda ve nemli kalan ayaklarda mantar problemi oluşabilir. İyi hava alabilen terlikler ciltte gelişebilecek mantar problemlerinin engellenmesine yardımcıdır. Birçok kişide olan bir rahatsızlık olan topuk dikeninde, ortopedik terlik kullanımı olumlu sonuçlar verir. Sürekli sert zeminlerde yürümek, ayağa uygun olmayan ayakkabılar giymek, gebelik, uzun koşular, ileri yaş, aşırı kilo ve yüksek topuklu giymek topuk dikeni rahatsızlığına sebep olabilir. Ortopedik terlikler hayat kalitenizi düşüren bu rahatsızlığa karşı sizi rahatlatır. Ayağınızda oluşan ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Topuk dikeni rahatsızlığı olup ağrı çekenler için özel olarak üretilmiş terlikler bulunur. Topuk dikeni hastalığına sahip, topuklarında ağrı hissedenler için üretilen bu terlikler son derece kullanışlıdır.

Ortopedik terliklerin bazı modellerinde bulunan anatomik iç destek yastık sayesinde kan dolaşımı hızlanmakta ve ayağınız dinlenebilmektedir. Tabanlarında bulunan darbe emici tabanlık ayağınızı yormaz. Terliklerin tasarımındaki delikler ayağın hava almasını sağlar böylece ayağınız terlemez. Tabanlarının özelliği ve yapısı nedeniyle soğuğu ve sıcağı hissetmezsiniz.

Terliğin ıslak bir ortamlarda giyilmesi yüzeyinde deformasyonlara ve çatlaklara neden olabilir. Islanan terliğinizi; kalorifer ve sobanın yanına koyulmaması gerekmektedir. Deri olan terliklerinizi deri bakım kremleriyle silebilirsiniz bu derinin ömrünü uzatacaktır. Terliğinizi çamaşır makinesinde ve elde yıkamamalısınız.

Tüm yükünüzü çeken ayaklarınıza gereken değeri vermeniz rahatlığınız için önemlidir. Nefes alan, tabanı rahat, kaliteli malzemeden yapılmış bir ortopedik terlik size yardımcı olacak.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ortopedik Terlik Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 581 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012217/60004286