Prezervatifler

Prezervatif, ilişkilerde hem güveni hem de konforu pekiştirmek için kullanılması gereken ve bazı riskleri azaltma konusunda önemli katkıları bulunan bir cinsel sağlık ürünü olarak dikkat çekmektedir. Özel hayatınızda güvenli ve zevkli anlar yaşamak için prezervatifler sizlere eşlik etmektedir.

Önlem almak hayatın her alanında olduğu gibi cinsel hayatta da oldukça mühimdir. Ne istediğini bilen erkekler, cinsel hayatlarında korunmayı fazlasıyla dikkate alırlar. Anı yaşamak ve istenmeyen sonuçları engellemek için prezervatif kullanmak gerekmektedir. Cinsel ilişkide yaşanabilmesi muhtemel ve kaçınılmak istenen birçok olumsuz durum bulunmaktadır. Bu koşullardan sağlıklı bir şekilde korunmanın en kolay yolu ise prezervatif kullanımından geçmektedir. Prezervatif kullanarak istenmeyen gebelik ve cinsel yollarla bulaşan hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Bu tarz durumlardan sizleri korumayı amaçlayan prezervatifler sayesinde ilişkilerinizi sağlıklı bir şekilde sürdürmeye devam edebilirsiniz. Bunların yanı sıra prezervatifler, farklı seçenekleriyle birlikte korunma amacından çok cinsel hayatı renklendirmek için de tercih edilenler arasında yer almaktadır.

İstenmeyen Durumlardan Korunmanın Yolu

İnsan hayatında cinsel yaşam önemli bir yere sahip. İstenilen duygunun yaşanabilmesi ve gereken hazzın ortaya çıkarılabilmesi bazen problem teşkil etmektedir. Bu ve bunun gibi birçok cinsel hayat konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışan ürünler bulunmaktadır. Bu seçeneklerin en başında ise prezervatifler gelmektedir. 

Hazzın doruklarına tırmanırken sağlık ve hijyeni de ön planda tutmanız gerekir. Bunun için birbirinden zengin çeşitleri ile prezervatifler, geniş ürün skalasıyla sizlerin beğenisine sunuluyor.

Prezervatif satın almadan önce kendi zevkinize uygun olacağını düşündüğünüz prezervatifleri tercih ederek hazzı üst noktaya taşıyabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ilk konu prezervatifin boyutudur. Kullanacak kişi bu duruma çok önem vermelidir. Yanlış tercih edilen boyut seçimlerinde sorunlar ortaya çıkabilir. Prezervatifi kullanacak kişiye prezervatif küçük geldiği takdirde kendisinden istenilen amaç karşılıksız kalacaktır. Bu doğrultuda ise yaşanabilecek aksi durumların başında ise planlanmayan gebelik ya da cinsel yolla bulaşan bulaşıcı hastalıklar yer alır. 

Aile planlaması toplum ve insan hayatındaki önemli konulardan biri olarak dikkat çekmektedir. Prezervatif kullanımı planlanmayan hamileliğin engellenmemesinde oldukça önemli bir yer edinmektedir. Boyutları doğru seçilmiş bir prezervatif ile sürpriz bir sonuçla karşılaşmazsınız. Başka bir olumsuz durum olan cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklardan korunmak son derece önemlidir. 

Hayati derecede öneme sahip bu konu kesinlikle ihmale gelmemelidir. Bu konuda da yine ilk başvurulan güvenli yöntem ise prezervatiflerdir. Sizler her ihtimali düşünüp sağlığınızı ilk plana koymalısınız. Bu yüzden ortaya çıkabilecek olası bir bulaşıcı hastalıktan korunmanın en iyi yolu prezervatif kullanımıdır. Kullanılması gereken boyuttan küçük bir çeşit tercih ederseniz olumsuz ihtimallerin hepsiyle karşılaşma ihtimaliniz artar. Büyük boyutlarda da yaşanabilecek olumsuz durumlar daha farklı şekillerde karşınıza çıkabilir. 

Cinsel ilişkide haz son derece önemlidir. Arzulanan haz ve duygulara erişmek için rahat olabilmek çok önemli bir konudur. Bu sebeple hem gerekli korumanın sağlanması hem de duyguların en yüksekte hissedilebilmesi için prezervatif boyutları iyi araştırılmalı ve nokta atışı tercihler yapılmalıdır.

Prezervatif Fiyatları

Birçok farklı tercihe göre sınıflandırılmış olan prezervatif fiyatları, markaların farklılığı ve adet durumuna göre değişiklik göstermektedir. 5 adet, 10 adet, 30 adet, 50 adet gibi geniş adet skalasındaki ürünlerden bütçenize uygun bir seçimi yapabilirsiniz. Doyuma ulaşmak için ise heyecanla beklediğiniz o anlarda size eşlik edecek olan prezervatiflerinizi ilişki yaşayacağınız kişi ile inceleyerek, seçimlerinizi birlikte yapabilirsiniz.

Hem kolay hem de oldukça keyifli bir ön aşama olan prezervatif seçimi, kullanımı ile ilgili görevleri de beraberinde getirmektedir. Satın almadan önce mutlaka son kullanma tarihine bakıp tarihi geçmemiş ürünleri satın almalısınız. Aldığınız bu ürünleri serin bir ortamda bulundurmanız gerekse de buzdolabında ya da dondurucuda saklamanız önerilmemektedir. Her zaman yanınızda yedek bir prezervatif bulundurmanız da olası sorunlar için önlem almanıza yardımcı olacaktır.

Cinsel hayatlarında korunmayı önemli bulan kadınların eşlerine hediye edebileceği bu ürünlerin herhangi bir hormonal yan etkilerinin olmaması kendileri için de bir seçim nedeni olabilmektedir. Ucuz olması ve koruyucu etkisinin hemen başlaması sebebiyle sağlık yönünden çekincesi olan kadınlar için de tercih nedeni olabilmektedir.

Cinsel hayata yeni atılan genç erkekler, cinsel hayatı düzensiz olan erkekler ve düzenli olarak kullanan herkes için klinik testlerden geçerli notlar almış, güvenilir ürünler üretilmektedir. Cildinde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verdiği için tercih etmeyenler, hassas ciltlerinin zarar görmesini ya da daha az zarar ile cinsel hayatlarını yaşamalarını sağlayacak kişiler için de özel ürünler bulunmaktadır.

Lateks prezervatif alerjisi olanlar için polizoprenden üretilen bir seçenek de mevcut. Bu ürünler daha yumuşak bir temas ve doğallık hissi sağlamaktadır. Bir seferlik kullanıma uygun olan, imal edildiği gereçlerle birçok talebe hitap eden prezervatiflerden dilediğinizi seçip değerlendirmenizi yapabilirsiniz. Her anını keyifle geçireceğiniz ve bu zevkli anların sonrasında pişmanlık duygusu yaşamayacağınız en güzel gecelerde, size kendinizi daha iyi hissettirecek prezervatifler ile sağlığınızı koruyup hazzın doruklarına çıkabilirsiniz. 

Korunmanın Doğru Adresi Prezervatifler

Prezervatif, bir başka adıyla kondom, koruma sağlayan bir üründür. Cinsel ilişki esnasında her iki taraf için de koruma sağlayıp önlem almanızı sağlar. Hamilelik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçerek, aklınızda soru işareti kalmadan ilişkinizi daha mutlu yaşamanız için fırsat sağlar. Rahat ve başarılı bir ilişkinin ardından partneriniz de siz de çok daha mutlu hissedeceksiniz. Mutlu başlayan ve mutlu bir şekilde biten ilişkilerde aldığınız hazzı katlamak ve sonradan oluşabilecek sorunları önlemek için dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de kullanılan malzemedir. Prezervatifler çok özel ürünlerdir. Kullanım alanı ve yeri münasebeti ile malzeme yapısı da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır. Her cilt tipinin farklı olması nedeniyle kullanılacak olan her ürünün de farklılık göstermesi gerektiği bir gerçektir. Bu ürünlerin arasında prezervatif de bulunmaktadır. 

Kauçuk malzemesi bu sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca poliizopren, poliüretan ve FC2, kauçuk haricinde prezervatif üretiminde kullanılan malzemeler olarak dikkat çekmektedir. Bu malzemeler bilinmeli ve satın alma esnasında dikkat edilmelidir. Yapı ve malzeme konusunda dikkatli olunması gereken noktalardan biri de prezervatif seçimi olacaktır. Bu tercihi yaparken prezervatif markası ya da kullanılan malzemeye dikkat etmediğiniz takdirde, istenmeyen durumlarla karşılaşabilir ve ilişkinizden istediğiniz hazzı alamayabilirsiniz. Bu sebeple kaliteli bir ürün seçmek her zaman sizlerin lehine olacaktır. 

Eğer kalitesiz bir ürün ile ilişkiye girerseniz yaşanabilecek istenmeyen gebeliği veya bulaşıcı hastalıklardan korunmayı es geçmiş olacaksınız. Bu konuda titiz davranmakta oldukça yarar var. Kullanmak istediğiniz prezervatif çeşitleri arasında tercih yaparken tüm olasılıkları göz önünde bulundurarak seçim yapmanız ise size en iyi korumayı sağlayacaktır. Bu hususta birbirinden farklı istekleriniz olduğunu bilen prezervatif markaları çok sayıda farklı ürünü sizlere sunmaktadır. 

Prezervatif Boyutlarının Önemi

Cinsel ilişkilerde prezervatif kullanımı sizi ve partnerinizi koruyan en önemli cinsel sağlık ürünlerinden bir tanesidir. Malzemesi, dokusu, aroması derken sağladığı avantajların hepsi duyularınıza ve duygularınıza dokunarak bir ilişkiden çok daha fazla haz almanızı hedeflemektedir. En doğru seçim yapmak için önemli noktalardan biri de prezervatif boyutunun doğru seçilerek alınmasıdır. Bir prezervatiften beklenen istekler korunma ile başlar. Boyuttu doğru seçilmiş bir prezervatif ile bunu sağlayabilirsiniz. 

Prezervatif boyutları 4 farklı biçimde sizlere sunulur; içlerinden kendinize uygun olanın seçimini yapmanız gerekir. Bunlar büyük boy, orta boy, küçük boy ve ekstra küçük boy prezervatifler şeklinde adlandırılır. Büyük boy prezervatifler; ağız çapı olarak 35 mm, genişlik olarak da 55 mm’ye tekabül etmektedir. Orta boy prezervatifler, 52 mm genişliğe ve 35 mm ağız çapına sahiptir. Küçük boy prezervatif çeşitleri ise 49 mm genişliğe ve 31 mm ağız çapına sahiptir. Büyük boy, küçük boy ve orta boyun yanı sıra ürün seçenekleri arasında bulabileceğiniz daha küçük boy prezervatifler; genişlik olarak 49 mm’ye, ağız çapı olarak da 29 mm’lik boyuta sahiptirler. Bu alternatiflerden kendinize ya da partnerinize uygun olanı satın almadığınız takdirde gerekli korunma sağlanmamış olur. Bu sebeple olması gerekenden büyük ya da küçük gelmesi durumunda olası bir beklenmedik gebeliğe veya bulaşıcı hastalığa neden olabilir. Bu bu kötü durumları önlemek için her renkte, ebatta ve özellikte prezervatife Hepsiburada ile ulaşabilirsiniz. 

Prezervatif ile İlgili Püf Noktalar

Prezervatif aslında kullanım olarak oldukça basittir ve bazı püf noktaları vardır. Prezervatif doğru kullanıldığı sürece ürünün sunacağı korumadan ve hazdan mümkün olduğunca yararlanmanız çok daha olanaklı hale gelecektir. Eğer kayganlaştırıcı olmayan bir prezervatif tercih ederseniz ayrı olarak satılan kayganlaştırıcı jellerden veya kremlerden kullanmanız gerekmektedir. Bu koşullarda lateks prezervatiflerle kesinlikle su bazlı kayganlaştırıcıları kullanmalısınız. Neden yağ bazlı kayganlaştırıcılar kullanılmadığı sorusu aklınızda belirmiş olabilir. Yağ bazlı kayganlaştırıcılar daha kalıcı bir his sağlıyor olsalar da lateksin yapısını bozarak prezervatifin çatlamasına ya da yırtılmasına sebep olabilir. Kayganlaştırıcılar için markanın uyumlu ürünlerine göz atabilir ya da doğrudan kayganlaştırıcı özelliği olan bir prezervatif tercihi yapabilirsiniz.

Prezervatif Ne Zaman Takılmalıdır?

Prezervatif yalnızca istenmeyen gebeliklerin önüne geçmek için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda cinsel yollarla bulaşan hastalıkları önlemek için tek ve en etkili yöntemdir. Bu yüzden sadece ilişki anında değil, ön sevişme esnasında da prezervatif takmak gerekmektedir. Yüzeysel bir dokunuş bile birçok cinsel yolla bulaşan hastalığın geçmesi için yeterli olacaktır. Prezervatifsiz seks oyuncaklarıyla oynamak da bir hayli risklidir. 

Özel Dokulu Prezervatifler ile Hazzı Yaşayın

Cinsel hayatta doku, normal yaşamda olduğundan çok daha önemli bir yere sahiptir. Hissedilen keyfin artması ve daha üstün bir şekle dönüşmesini sağlayan farklı özellikteki prezervatif türleri kullanıcıların ilgisiyle paylaşılmakta.

Bu seçeneklerin içinden kendinize en uygununu tercih ederek cinsel hayatınızı çok daha zevkli bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu çeşitler şu şekilde sizlerin beğenisine sunulmaktadır; ince prezervatif, tırtıklı prezervatif ve geciktiricili prezervatif ve benzerleri. Bu prezervatiflerin kendi içinde birçok avantajı bulunmaktadır. Kullanımlarında ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

İlişki esnasında ince prezervatif kullanmak size ve partnerinize adeta hiç yokmuşçasına bir ilişki yaşama fırsatı sunmaktadır. Bir diğer farklı dokuya sahip olan prezervatif çeşidi ise tırtıklı prezervatif türleridir. Bu ürünler yapıları sayesinde ilişki esnasında hazzı artırıp sizlerin ilişkiden büyük bir keyif almasını sağlayacaktır. Klasik olarak kullanılan prezervatiflerden bir farkı olmayan tırtıklı prezervatifler ilişkide partnerler arasındaki dengeyi bulmaya yardımcı olur. Kadınların ve erkeklerin farklı zamanlarda ve farklı düzeylerde hissettiklerini eşit düzeylere getirerek iki tarafı da memnun etmeyi amaçlayan bir prezervatif çeşididir. İki tarafı da mutlu edecek olan bu ürün sayesinde hem cinsel hayatınızda yaşanan bir sorun varsa bu sorunlar ortadan kalkacak hem de hazzı yüksek bir deneyim yaşayacaksınız. 

Geciktirici seçeneklerin konforu sayesinde hissettiğiniz duygular farklı noktalara taşınacaktır. Bu ürünlerle erken boşalma durumunun önüne geçip çok daha verimli ve zevkli bir ilişki yaşayabilir ayrıca uzun bir ilişkinin de keyfini çıkarabilirsiniz. Özel prezervatif alternatifleri sayesinde yalnızca korkusuz bir şekilde güzel zaman geçirmiş olmayacak aynı zamanda partneriniz ile güzel bir uyum yakalayıp keyifli bir ilişkinin tadına varacaksınız. Geciktiricili prezervatif seçenekleri ile cinsel ilişkide aldığınız keyfin süresini uzatmak ve partnerinizi daha mutlu etmek mümkün.

Prezervatif Nasıl Takılır?

Prezervatif kullanımı kadar, nasıl takıldığı da çok önemli bir konudur. Yanlış takılan bir prezervatif koruma sağlamaz ve bu nedenle de kendisinden beklenen istekler gerçekleştirilemez. Bu durumun önüne geçmenin en etkili yolu ise doğru teknikle prezervatifi takmaktır. İlk olarak prezervatifin yönü belirlenmelidir ve belirlenen yönde takılmalıdır. Prezervatifin içine hava birikmemesi dikkat edilmesi gereken meselelerden biridir. İçe dolan havanın boşaltılıp kullanıldığı bir prezervatif sizlerin bütün beklentilerini karşılayacaktır.

Prezervatifler Ne Kadar Güvenlidir?

Güvenlik, hayatın her anında olduğu gibi cinsel hayatta da kritik derecede öneme sahiptir. Koruma amaçlı kullanılan prezervatiflerde doğru seçimler yapıldığı sürece güvenlik en yüksek seviyede olacaktır. Doğru seçim yapmada önemli ilk nokta boyuttur. Yanlış boyutta tercih edilen bir prezervatif sizlere doğru koruma sağlamaz. Bir diğer seçim noktası ise dokudur. Size ve partnerinize uygun prezervatifler arasından özelliklerine göre seçim yapmanız, ilişkinizin renklenmesi adına olumlu bir adım olacaktır. 

Prezervatif Neye Göre Seçilir?


Prezervatif seçimi yapılırken dikkate alınması gereken iki nokta bulunmaktadır. Öncelikle prezervatifin güvenli olması gereken koşulların sağlanabilmesi için ilk olarak boyutuna daha sonra da malzemesine dikkat edilmeli. Bir prezervatif ancak doğru bir ebatta tercih edilirse doğru bir koruma sağlar ve istenilen güvenlik amacına ulaşır. Tercih edilen malzemeye karşı alerjinizin olup olmaması ve kaliteli bir malzemeye sahip olup olmaması göz önünde tutulması gerekir. 

Prezervatifin herhangi bir alerji ya da hassasiyet yaşanılan maddelere dikkat edip alınması daha sonrasında yaşanabilecek sıkıntıları da engellemiş olur. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konusu ise haz almak. Sizlere sunulan ürünlerden zevkinizi ve keyfinizi en çok artıran ürünü seçip ilişkinizi partnerinizle birlikte çok daha tutkulu bir hale getirebilirsiniz.

Prezervatif Kaç Kere Kullanılan Bir Üründür?

Prezervatiflerin kullanım amaçları başında korunma ve sağlık bulunur. Cinsel ilişkilerde temas kaynaklı olarak sağlık arka plana geçmektedir. Bunun önlenmesini sağlayan prezervatiflerin kullanılması oldukça önemlidir. Prezervatifler mutlaka tek sefere mahsus olarak kullanılmalıdır. Bütün prezervatifler kesinlikle tek kullanımlıktır ve tekrar tekrar kullanılan prezervatifler sağlık açısından önemli derecede sorun teşkil etmektedir.

Prezervatif Ne İşe Yarar?


Prezervatif cinsel ilişkide kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Prezervatifler ile ilişki esnasında korunma amaçlanmaktadır. Bu korunma iki farklı başlıktan oluşur. İstenmeyen gebelikler ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için prezervatif kullanmak gerekir. 


İstenmeyen hamilelik, aile planlamasındaki önemli konulardan bir tanesidir. Planlanmamış gebelikler aile kurumu için ciddi sonuçlara neden olabilir. Bir diğer önemli başlık olan bulaşıcı hastalıklar ise cinsel ilişkilerde ciddi bir etkiye sebep olan konulardan bir tanesidir. Cinsel temas sonucunda bulaşabilen hastalıkların önlenmesi de yine kondomlar sayesinde mümkün olmaktadır. Bu iki ana konuya dikkat ederek seçeceğiniz prezervatifler ile hem korunmuş olacak hem de cinsel hayatınızda hazzın doruklarına çıkarak partneriniz ile keyifli bir ilişki yaşayacaksınız. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Prezervatif Ürünleri

1535 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 45 / 1535 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?