Oyun Figürleri

Çizgi filmlerin unutulmaz karakterleri, çizgi roman kahramanları, masallar diyarından çıkan prens, prenses ve kötü kalpli cadılar, oyun figürleri serisi ile kitaplardan, ekranlardan çıkıp size ulaşır. Büyükten küçüğe herkesin sahip olmak istediği, hayran kaldığı modeller, ofis masanızı, kitaplığınızı ya da televizyon sehpanızı süsleyebilir. Çocukların hayal dünyalarında yeni hikayeler yaratmalarına yardımcı olarak zihinsel bir egzersiz sağlar. Activision, Disney ve Tetris gibi markaların eğlenceli dünyalarından figürleri inceleyebilir, kahramanınızı seçebilirsiniz.

Oyun Figürleri

Figürler, bilinen popüler karakterlerin birebir aynısının yapılması ile ortaya çıkar. Çocuklar için bir oyuncak nesnesi iken yetişkinler için vazgeçilemez bir tutkudur. Çoğu kez sevilen kahramanın bir minyatürü gibi düşünülebilir. Markaların koleksiyonları arasında, günün trendlerini yansıtan kahramanlar olduğu gibi, Disney’in popüler kahramanları da koleksiyonlardaki vazgeçilmezler arasında yer alır. Özellikle yeni vizyona giren bir film ya da kültleşmiş bir filmin karakterlerine figür modelleri arasında sıkça rastlayabilirsiniz.

Disney’in Mickey'si, Alaaddin ve Jasmin’i, Donald Duck’ı küçükten büyüğe herkesin sevdiği, unutulmayan karakterler arasında sayılabilir. Drax, Groot, Iron First, Darth Maul, Hulk Buster ve Ultron gibi karakterler, içinizdeki macera duygusunu harekete geçirecek, elinize her aldığınızda sizi serüvenden serüvene sürükleyecek figür modelleri arasında yer alır. Maleficient gibi, masallardan yola çıkarak sinemada farklı yorumlara ulaşan karakterler de fanlarının tercihleri arasındadır. Her zevke ve bütçeye uygun bir modeli mutlaka bulabilirsiniz. Ürünlerin tekli ya da set olmaları, malzeme türleri, fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebep olur.

Paketlerde, genellikle bir adet figür modeli bulunurken bazıları set halindedir. Set ürünlerde, karakterlerin temsil ettikleri dünyanın içerisinde yer alan parçalar eşleştirilmiştir. İçinde birden fazla parça çıktığında oyun kurgusu daha geniş olabilir. Bu konu çocuklar için önemlidir. Özellikle bazı paketler içerisinde hem oyun figürleri hem de bilgisayarınıza kurabilmeniz için oyun CD’si bulunur. İnternet’e bağlıyken oyunu bilgisayara kurabilirsiniz. Bilgisayar ortamında oyunu kişiselleştirme imkanına sahipsiniz. Böylece hem sanal hem de gerçek olarak kahramanlarınızı maceradan maceraya sürükleyebilirsiniz.

Oyun Figür Modelleri

Oyun figür modelleri, birbirinden farklı, rengarenk, masalsı dünyaları ile göz doldurur. Modeller arasında birçok hayali kahramana rastlayabilirsiniz. Figürler, ortalama 10 – 20 cm arasında değişir. PVC, ahşap gibi farklı malzemelerden üretilirler. Genellikle 6 yaş ve üzeri çocuklar, yetişkinler için tavsiye edilir. Farklı boylarda ve farklı koleksiyon ürünü oldukları için, herkesin beğeneceği bir model mutlaka vardır.

Figürler, başlangıçta renkli dünyalarının içine çocukları çekerler. Bu yüzden, sadece çocuklar için bir oyuncak gözüyle bakılabilir; ancak bu ürünler en az çocuklar kadar büyüklerin de odağındadır. Çocukluk kahramanları, yeni izlenilen bir filmin karakteri ya da renklerine hayran kalınan figürlerden biri, büyüklerin de hayal dünyasında iz bırakabilir. Bu renkli dünyanın koleksiyonerleri, dünya çapında farklı tasarım modellerin ve farklı üretimlerin peşine düşerler. Koleksiyoner, oyun figürünü camdan oluşan bir vitrinin içinde muhafaza edebilir. Figür modelleri tutkunlarının odasına girdiğinizde, her yerin, bu ürünlerle dolu olduğunu görebilirsiniz. Tutkunları, pencere kenarları, masa üstleri ve rafların üstünde sevdiği karakterlerin figürlerini sergilerler.

Tüm bu örneklere bakıldığında, bazıları için oyun figürleri bir yaşam biçimi denilebilir. Ayrıca ürünler, masalsı kahramanların bir temsili olması ile çocukların oyun dünyasını geliştirir. Çocuklar, bir ya da birkaç adet figür ile kendi yarattığı dünyanın kurgusunu yapabilir. Hikayesini yazıp karakterleri konuşturabilir. Böylece oyuna, kendi dünyasından bir şeyler katabilme imkanına kavuşur. Oyunları için çocuğunuza, ürünlerden birini hediye edebilir ya da kendiniz için alabilirsiniz. Belki de tutkunuzu sevdikleriniz ile paylaşmak için onlara hitap eden bir modeli seçebilirsiniz.


Oyun Figürü Çeşitleri ve Fiyatları

201 ürün var
 1. Markalar
  1. Activision
  2. Disney
  3. Funko
  4. Ubisoft
  5. Nintendo
  6. Color Tops
  7. Takara Tomy
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
DSACategoryId/60003054/2147483602/60005206
BAŞA DÖN