2020 Kışlık Kadın Montları

Kadın montları, oldukça fazla çeşitlilik gösteren bir dış giyim ürünleri arasında yer alıyor. Kadın montları, farklı hava koşullarında giyilebilmesi adına özel olarak tasarlanıyor. Kadın mont markaları, farklı kumaş, tasarım ve renklere sahip montları kullanıcı beğenisine sunuyor.  Kadın mont çeşitleri içerisinde şık ve resmi dizaynlara sahip modeller olduğu gibi, oldukça fazla spor tarzda modeller de bulunuyor. Kadın mont tercihi yapılırken, montun hangi hava koşullarında giyileceğine ve giyim tarzına dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlara dikkat etmek üründen duyulacak memnuniyet derecesini arttırıcı rol oynuyor. Kadın mont satın alırken, ürünün bedeninin de doğru seçilmesi fayda sağlıyor. Alınan mont modelinin bedeninin yanlış olması, montun modelinin kullanıcı üzerinde kaybolmasına veya kullanıcının içerisinde rahat hareket edememesine sebep olabiliyor. 

Kadın Mont Modelleri 

Kadın mont modelleri, tasarım açısından oldukça farklılık gösterebiliyor. Kadın montlarında sağlanan farklılık sadece tasarımlarda değil aynı zamanda bedenleri için de geçerli oluyor. Farklı tasarım ve beden aralıkları, kadın mont modellerinin daha geniş kitlelere hitap etmesini sağlıyor. Kadın montları, renklerine, tasarımlarına, ürünlerin üretiminde kullanılan materyallere bağlı çeşitlilik gösteriyor. Bu çeşitliliğin fazla oluşu, farklı zevk ve beğenilere sahip kişilerin, kendileri için ideal montu bulmasını kolaylaştırıyor. Kadın mont seçenekleri arasında tercih yaparken ihtiyaçların doğru belirlenmesi avantaj sağlıyor.  

  • Şişme Kadın Mont Modelleri

Şişme mont, farklı tasarımları ile kullanıcıların beğenisini topluyor. Şişme mont modelleri, boyut, renk ve tasarım seçenekleri açısından çeşitlilik sunuyor. Şişme montlar tasarımlarının yanı sıra, sıcak tutma özellikleri sayesinde de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Kısa şişme mont modelleri genellikle bel hizasında bitecek şekilde tasarlanıyor. Bacakları üşüyen kullanıcılar için kalın şişme mont modelleri de bulunuyor. Şişme montlar, farklı hava koşullarına rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. Şişme mont çeşitleri arasında su ve rüzgar geçirmeyen şişme mont modelleri beğeni topluyor. Şişme montlar, kendinden kapşonlu olabildiği gibi, bu kapşonun çıkarılıp takılabildiği modeller de bulunabiliyor. Bu özelliğe sahip şişme montların kapşonları, yağmurlu havalarda, fermuar yardımıyla monta eklenebiliyor.   Kadın şişme montlar, oldukça farklı dizaynlara sahip olabiliyor. Asimetrik şişme montlar bulunduğu gibi göğüs altında biten minimal şişme montlar görmek de mümkün oluyor. Crop şişme mont modelleri, farklı renk ve materyallerde kullanıcılara sunuluyor. Oldukça hafif yapıda olan şişme montlar, geniş ürün yelpazesi sayesinde farklı zevk ve ihtiyaçlara kolaylıkla hitap edebiliyor. 

  • Peluş Kadın Mont Modelleri

Peluş montlar, oldukça sıcak tutma özelliği ile mont modelleri arasında öne çıkıyor. Kadın peluş montlar, sıcak tuttuğu gibi vücut ısısını da koruyucu özellik taşıyor. Sağladığı bu avantajın yanı sıra peluş mont seçenekleri, şık tasarımları ile de dikkat çekiyor. Oldukça fazla renk seçeneğine sahip olması peluş mont tercihi yapılırken karar vermeyi zorlaştırıyor. Peluş mont çeşitleri, oldukça yumuşak yapıda bulunuyor. Yumuşak dokusu sayesinde peluş montlar oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Ön kısmında fermuar bulunan modeller olduğu gibi, sweat tipi peluş montlar da mevcut. Peluş montlar yapısı sebebiyle su geçiriyor. Bu da peluş montların yağmurlu havalarda kullanımını olumsuz etkiliyor. Bu sebeple yağmurlu veya karlı günlerde peluş montlar, rüzgarlıkların içine giyilerek kullanılıyor. Böylelikle vücudu sıcak tutabilen peluş montlar, aynı zamanda kara veya yağmura maruz kalmıyor. 

  • Deri Kadın Mont Modelleri

Kadın deri mont modelleri, farklı hava koşullarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Deri mont modelleri, tasarım açısından oldukça farklılık gösteriyor. Kısa deri montlar bulunduğu gibi, şişme deri mont modelleri görmek de mümkün oluyor. Ürün yelpazesinin geniş olması, deri mont seçimi için avantaj sağlıyor. Böylelikle farklı zevk ve ihtiyaçlara kolaylıkla hitap edebilen deri montlar, oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Suni deri mont, gerçek deri monta göre daha esnek yapıda bulunuyor. 

  • Tesettür Kadın Mont Modelleri

Kadın tesettür mont modelleri, tasarımları sebebiyle soğuk havalarda etkili bir koruma performansı sergiliyor. Kadın mont uzun tasarıma sahip olduğunda, vücudun daha büyük bir bölümünü soğuktan koruyabiliyor. Kadın mont tesettür uzunluğu, diz altında olabileceği gibi bileklere kadar uzayabiliyor. Tesettür mont seçenekleri geniş beden aralığı ile de dikkat çekiyor.  Kadın mont büyük beden modeller, 60 bedene kadar çıkabiliyor. Tesettür kadın mont tercihi yaparken, montun materyal ve yapısına dikkat edilmesi avantaj sağlıyor. Uzun yapıya sahip olan tesettür kadın montlarının sert yapıda olması, kullanıcıların hareket kabiliyetini kısıtlayabiliyor. Tesettür kadın mont çeşitleri arasında, kapşonlu montlar bulunduğu gibi, şişme ve kapitone montlar da bulunuyor. 

  • Kapitone Kadın Mont Modelleri

Kadın kapitone mont modelleri, iki kat kumaşın arasında, elyaf, pamuk gibi materyaller yerleştirilerek tasarlanıyor. Bu materyaller kapitone mont markaları ekseninde değişkenlik gösterebiliyor. Kapitone montlar, oldukça kalın yapıda bulunuyor. Sağlamlığı ile dikkat çeken kapitone mont çeşitleri, farklı hava koşullarına karşı dayanıklılık gösteriyor. Kapitone mont tasarımı üzerinde genellikle kare, baklava, yıldız, dikdörtgen veya üçgen gibi geometrik şekiller kullanılıyor. 

Kadın Mont Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Kadın mont seçimi yaparken, montların farklı açılardan incelenmesi avantaj sağlıyor. Mont seçerken, ilk olarak tasarımına dikkat etmek gerekiyor. Mont içerisinde rahat hareket edilebilmesi adına montun, dar veya bol olmaması gerekiyor. Mont alırken, vücut tipinin göz önünde bulundurulması fayda sağlıyor. Örneğin, ince bel bölgesini ön plana çıkartmak isteyen kişilerin, kemerli montları tercih etmesi öneriliyor. Mont alışverişi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise, montun kumaşı oluyor. Sert ve kalın kumaşlar, mont ile hareket edilmesini zorlaştırabiliyor. Mont alırken, su ve rüzgar geçirmeyen kumaşlar tercih edilmesi, alınan montun farklı hava koşullarında rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor. 

Kumaşına Göre Kadın Mont Temizliği

Montların temizliği, günlük kıyafetlerin temizliğinde farklılık gösterebiliyor. Bu farklılığı yaratan ise montların üretiminde kullanılan kumaşlar oluyor. Bazı montlar rahatlıkla çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Fakat bazı mont modellerinde, farklı temizlik yöntemleri uygulanması gerekiyor. Örneğin; şişme montların makinede yıkanması, ürünün deforme olmasına sebep olabiliyor. Fakat kaşe mont modelleri, rahatlıkla çamaşır makinesinde ılık su kullanılarak temizlenebiliyor. Kumaşına göre kadın mont temizliği yapmak, ürünlerin zarar görmeden kirlerinden arınmasına yardımcı oluyor.  Kapitone kadın mont temizliği ise, lekeli bölgenin bir bez kullanılarak silinmesi ile yapılabiliyor. Bu tip montlar su geçirmediği için, lekelerin kumaşın içine işlemesi zaman alıyor. O sebeple lekeye anlık müdahale etmek montun temizliği için avantaj sağlıyor. 

Kadın Mont Fiyatları

Kadın mont satın alırken, ihtiyaçların doğru belirlenmesi gerekiyor. Montlar tasarım açısından farklılık gösterdiği gibi, kullanım alanı açısından da farklılık gösterebiliyor. Kadın mont alışverişi yapılırken, üründen beklentinin ne olduğu önem kazanıyor. Zorlu hava koşullarında kullanılacak montların, su ve rüzgar geçirmez oluşu avantaj sağlıyor. Kadın mont fiyatları, üretiminde kullanılan materyale, özelliklerine ve tasarımına göre farklılık gösteriyor. Kadın mont kaban gibi spesifik aramalar, istenilen ürüne daha hızlı şekilde ulaşılmasını sağlıyor. Hepsiburada.com ile yüzlerce farklı kadın mont modeli tek site üzerinden incelenebiliyor. İndirimli kadın mont modelleri, yapılacak alışverişin tasarruflu hale gelmesine yardımcı oluyor. Kadın montu satın alma aşamasından önce ürün için yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Böylelikle farklı kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilir ve üründen duyulan memnuniyet derecesini öğrenebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Mont

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?