Laptop Fiyatları

Laptop ve Notebook

Teknoloji her geçen gün kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Yıllar önce hayal olarak gördüğümüz özellikler şimdi sıradan gelmeye başlıyor. Özellikler yükselirken fiyatlar ve boyutlar da küçülmeye başladı. Teknolojinin hızına yetişmeye çalışan laptop ve notebook üreticileri fiyat konusunda da rekabet etmek zorunda kalıyor. Eğer siz yeni bir laptop almaya karar verdiyseniz aşağıdaki önerilerimizi göz önüne alabilirsiniz. Bu önerilerimiz sayesinde nasıl bir laptop alacağınızı, bütçenize uygun hangi laptop veya notebookları tercih edeceğinizi belirleyebilirsiniz. Laptop ve notebook seçiminizde doğru tercihler yapmanız uzun süre mutlu bir şekilde bilgisayarınızı kullanmanızı sağlayacaktır.

Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Adım 1: İhtiyaçları Belirlemek: Bu tarz elektronik cihaz seçimlerinde bir çok kişi ihtiyaçlarını doğru şekilde belirlememektedir. Hatalı yapılan tercihler bir süre sonra pişmanlıkları yanında getiriyor. Sizin bu pişmanlığı yaşamamanız için ihtiyacınızı tam anlamıyla belirlemelisiniz.Önce karar vermeniz gereken husus bu cihazı ne için aldığınızdır. Oyun mu oynayacaksınız, yoksa yalnızca iş amacıyla mı kullanacaksınız. İş amacıyla kullanılacak olan cihazlarda ekran kartı fazla önem taşımıyorken, oyun amacıyla kullanılacaklarda en büyük önemi ekran kartı taşıyor. Bu da ihtiyacın ne kadar önem taşıdığını gözler önüne seriyor. Oyun için laptop arıyorsanız bazı markalar oyun severlere özel oluşturmuş oldukları laptopları sergilemektedir. Onlara yönelmeniz tercihinizin doğruluğu açısından önem taşımaktadır. Eğer ki iş için alacaksanız, çok fazla tercih hakkı sizleri bekliyor. Çok fazla sayıda markanın, çok fazla çeşidinden tercih işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız tercihin bir günlük olmadığını sakın aklınızdan çıkartmayınız. Uzun süre bu cihazı kullanacağınızdan dolayı tercih konusunda net davranın.

Adım 2: Bütçeyi Belirlemek: Laptop fiyatları özellik yükseldikçe fiyat olarak da artış göstermektedir. Birçok kişinin yaptığı hata biraz daha üstün özelliklere sahip cihazlar almak için bütçeyi sürekli arttırmaya çalışmaktır. Muhtemelen sizde başta aynı hataya düşenler arasında yer alacaksınız. Bir bilgisayar ile biraz daha üst donanıma sahip cihaz çok yakın fiyatlara sahip olabilirler, unutmayın ki yeni seçtiğiniz cihaza çok yakın fiyata sahip daha üst donanımlı cihazlar da bulunmaktadır. Bu döngü içerisinde minimumla başladığınız bütçe hesabı çok yüksek bütçelere erişebilir. Sürekli bunu aklınıza getirerek bütçenizi başta belirleyiniz. Belirlemiş olduğunuz bütçenin de üstüne çıkmamaya çok özen gösterin. Eğer kendinizi bu konuda şartlandırmayı başarırsanız bütçenize uygun doğru laptop seçimini gerçekleştirmiş olursunuz.Özelliği fazla diye bütçenizden yüksek fiyatlara sahip seçeceğiniz cihazlar daha sonraki süreçte sizlere gereksiz para vermişiniz hissi bırakabilir. Bu hissi yaşamamak için de başta da söylediğimiz gibi bütçe büyük önem taşıyor.

Adım 3: Laptop Satın Alırken  İşletim Sistemi Ne Kadar Önemli : İşletim sistemi konusunda çok fazla seçeneğiniz yoktur. Bazı bilgisayar üreticileri sunmuş olduğu cihazları işletim sistemi olmadan satmaktadır. Free DOS olarak nitelendirebildiğimiz bu olay cihazın fiyatının normalden biraz daha düşük olmasını sağlıyor. Bu tarz almış olduğunuz cihazlar geldikten sonra sizi birde işletim sistemi kurma derdi bekliyor. Eğer işletim sistemine sahip değilseniz, kurulum hakkında bilginiz yoksa biraz problem yaşayabilirsiniz. İşletim sistemi kurdurmak için ek masraflara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.Bunun dışında da bir de Mac OS ve Windows işletim sistemine sahip cihazlar bulunuyor. Mac OS işletim sistemine sahip cihaz almaya karar verdiyseniz kararınızı Apple ‘dan yana yapmak zorundasınız. Çünkü bu işletim sisteminin satışını yapan marka yalnızca Apple’dır. Apple markasının üretmiş olduğu Mac isimli cihazların tümünde bu işletim sistemini bulabilirsiniz. Mac OS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu kullanım kolaylığını göz önüne alarak bu işletim sistemini tercih ediyor.Eğer işletim sistemi konusunda belirlediğiniz standartlar bulunmuyorsa Windows işletim sistemine yönelmeniz sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Ülkemizde sunulan çok fazla sayıda bilgisayar, Windows işletim sistemine sahiptir. Bu sayede fiyat konusunda da, tercih konusunda da oldukça fazla seçeneğiniz olacaktır. Windows işletim sistemi cihaz alırken versiyonu göz önüne almayı unutmayınız. Windows 7, Windows 8 gibi cihazlar oldukça sık satılanlar arasında yer almaktadır. İşletim sistemi versiyonu da fiyat konusunu etkileyen bir diğer unsurdur.

Adım 4: Donanım Özelliklerine Karar Vermek: Yazının başında belirttiğimiz ihtiyaçları belirlemek noktasında aslında donanım konusunda da karar vermeye başlıyorsunuz. Alacağınız cihazın hangi donanımlara sahip olması sizin işinizi tam anlamıyla yerine getireceğini planlayınız. Düşük özelliklere sahip alacağınız cihazlar kısa sürede bilgisayar kullanmaktan soğumanıza yol açabilir. Bunun sonucunda da tekrar bilgisayar masrafı yapmak zorunda kalabilirsiniz.Ana kart, grafik kartı, hard disk boyutu gibi hususlara çok dikkat ediniz. Tercihiniz sırasında bu çeşitli donanım özelliklerini de kıyaslamayı ihmal etmeyiniz. 

Adım 5: Kullanıcı Yorumları: Bir cihaz alırken aslında en güzel ve net bilgiyi kullanıcı yorumları vermektedir. Sizin de kullanıcı yorumlarına göz atmanız büyük önem taşımaktadır. Daha önce satın almış olan kullanıcıların yorumlarına göz atarak alacağınız cihaz hakkında görüşleri okuyabilir, onların memnuniyet oranlarını gözlemleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan bütün laptop ve notebook çeşitlerinde kullanıcı yorumları kısmı bulunmaktadır. Buradan kullanıcıların düşüncelerini kolayca okuyabilirsiniz. Kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar tercihinizi büyük oranda etkileyen unsur olacaktır.

Adım 6: Satın Alma İşlemi:Satın alma sırasında markanın fiyata çok fazla etki sağladığını aklınızdan çıkartmayınız. Aynı özelliklere sahip iki cihazın fiyatlarında markadan dolayı ciddi farklar olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu sebeple satın almayı tamamlarken markanın sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünmeniz gerekiyor. Marka algısı sizin için çok fazla önem taşımıyorsa, bütçenize uygun çok daha üst seviye cihazları farklı markalar seçerek satın alabilirsiniz.Satın alma işlemini gerçekleştirirken cihaz donanımlarından vs. pek fazla anlamadığınızı düşünüyorsanız bir başka tercih hakkınız bulunuyor. Bu da sitenin çok satanlar kısmına göz atmak oluyor. Kullanıcıların en fazla satın almış olduğu cihazları çok satanlar sekmesinde gözlemleyebilirsiniz. Çok satanlar kısmında yer alan cihazları inceleyip bütçenize uygun olanları göz önüne alabilirsiniz. Çok satan ürünlerde normal ürünlere oranla satış sayısından kaynaklanan yorum artışı görülmektedir. Bu sayede kullanıcı yorumları bulma derdiniz de olmayacaktır.Unutmayın ki almış olduğunuz cihazı uzun süre kullanacaksınız. Bunu da göz önüne alıp tüm bahsettiğimiz adımları teker teker yerine getiriniz. Bu adımlara uyarak yapacağınız tercihler uzun süre bilgisayarınızı severek kullanmanızı sağlayacaktır. Son zamanlarda bilgisayar üreticileri dış özelliklere de çeşitli yeni donanımlar eklemeye başladı. Bunların başında ters katlanabilen, tablet haline gelen bilgisayarlar yer alıyor. Bütçe konusunda pek fazla probleminiz yoksa, farklı cihazlar tercih etmek istiyorsanız bunları inceleyebilirsiniz.Bu tarz bilgisayar almanız halinde insanların meraklı bakışlarını gözlemleyebilirsiniz. Ülkemizde pek fazla yaygın olmaması sebebiyle birçok kişinin ilgisini kolaylıkla çekmeyi başaracaktır.

Hangi Laptop ve Notebook İyidir?

Laptop veya notebook alacağınız zaman, göz önünde bulundurmanız gereken konulardan biri, bilgisayarın hangi ihtiyaçlarınıza cevap vermesini istediğinizdir. Bu aşamada hata yapıldığı zaman, almış olduğunuz laptop bir süre sonra sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Örneğin, oyun amaçlı mı, iş amaçlı mı ya da günlük kullanım için mi laptop alacaksınız? Bu soruya verdiğiniz cevaba göre, alacağınız laptop veya notebook'un donanım özellikleri de değişecektir.

Oyun oynamak amacıyla laptop veya notebook alacaksanız, ilk dikkat etmeniz gereken konu ekran kartıdır. Bunun dışında ekran boyutu, işlemcisi ve belleği de dikkat edilmesi gereken konulardandır. Genelde oyun amaçlı alınan laptop ve notebookların ekran boyutu 15 inç civarındadır. İşlemcileri Intel Core i7 ve üzerinde, bellekleri ise 8 GB RAM hafızalıdır. Bazı markaların, sadece oyun oynama ihtiyacı için tasarlanmış laptop ve notebookları da bulunmaktadır.

İş amaçlı bilgisayar alacağınız zaman karşınıza çok çeşitli bir ürün yelpazesi çıkacaktır. Çünkü neredeyse her laptop ve notebook bu ihtiyaca cevap verir durumdadır. Ekran boyutu talebinize göre her inçte olabilir. İşlemcisi ise her işlemciden olabilir. Belleğini ise 2 GB RAM ve üzerinde tercih edebilirsiniz.

Laptop veya Notebook Fiyatları Nasıldır?

Bir laptop veya notebook alabilmek için ilk önce bunun için ayırmış olduğunuz belli bir bütçenizin olması gerekir. Bu bütçeyi belirlerken, talep ve arzularınızı da göz önünde bulundurmalısınız ancak sizi çok fazla zorlayacak girişimlerde bulunmamalısınız. Bütçenizi belirledikten sonra da belirlediğiniz fiyatın üzerine çok fazla çıkmamalısınız. Yapılan en büyük hatalardan biri "Biraz daha fazla vereyim, daha iyisi olsun." diye düşünmektir. Bunun sonucunda ilerleyen süreçte, "Boşuna para vermişim." hissine kapılabilirsiniz. Böyle bir durumun oluşmaması için ayırdığınız bütçenin çok fazla üstüne çıkmadan, taleplerinize ve maddi durumunuza uygun en iyi bilgisayarı seçmelisiniz. Böylelikle sonradan pişmanlık yaşamazsınız. 

İstediğiniz bilgisayardan beklenti, talep ve arzularınız ne kadar yükselirse fiyat da o oranda artacaktır. Hafızası ve işlemcisi yüksek, ekran boyutu büyük bir bilgisayar istediğiniz takdirde, bilgisayarın fiyatı yükselir. Ancak bir laptop ve notebook'un fiyatını etkileyen tek konu modeli ve özellikleri değildir. Bilgisayarın markası ve dış donanımı da fiyatını etkiler. Örneğin, iş amaçlı bilgisayar alırken seçenekler arasında bütçenize uygun çok fazla model ile karşılaşabilirsiniz. Bu seçenekler arasında, özellikleri aynı veya benzer olmasına rağmen aralarında fiyat açısından uçurumlar görebileceğiniz modeller de bulunabilir. Bunun nedeni laptop veya notebook'un markası veya dış görünümü açısından fiyatın değişiklik göstermesidir. Önceliğiniz bilgisayarın özelliklerinin iyi olmasıysa, marka veya dış görünümü çok önemsemeyebilir, birbirine benzer seçenekler arasından uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Laptop Notebook Kullanıcı Yorumlarının Önemi Nedir?

Yapılan tanıtımlardan ziyade kullanıcıların yaptıkları yorumlar daha fazla önem arz eder. Gerçek kişilerin, ürünü deneyimleyerek fikir sahibi olması güven duygusu yaratır. En doğru bilgiyi edinmek adına, internette bulunan yorumları dikkatlice okumanızda ve incelemenizde yarar var. Seçtiğiniz laptop veya notebook modellerini deneyimlemiş kişilerin yorumlarını okumanız size en net bilgiyi verecektir.

Laptop Fiyatları

Fiyatın ne kadar olacağı tamamıyla sizin belirlediğiniz ihtiyaçlara göre şekil alacaktır. Cihazın kasasının metal yada plastik olması fiyatı etkileyen bir başka unsur olarak göz önüne alınabilir. Bunun gibi noktalara da önem vermeye özen gösteriniz. Fiyatı etkileyen yalnızca marka ve özellikler değil, kullanılan çeşitli materyaller ve dış donanımlar da olabilir.Sitemizde yer alan filtre özelliği sayesinde min. donanım özelliklerinizi de kolayca belirleyebileceksiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

+10.000 ürün var
 1. Değerlendirme Puanı
 2. İşlemci Tipi A-Z
  1. Intel Core i7
  2. Intel Core i5
  3. AMD Ryzen 7
  4. Intel Core i9
  5. Intel Core i3
  6. Intel Celeron
  7. Intel Pentium
  8. Intel Atom
  9. Intel Xeon
  10. AMD Ryzen 5
  11. AMD Ryzen 3
  12. AMD A9
  13. AMD A6
  14. AMD A4
  15. AMD E
  16. AMD Athlon
  17. AMD Tabanlı
  18. Apple M1
  19. Core i5 10210U
  20. Intel Tabanlı
 3. Markalar A-Z
  1. Asus Laptop & Notebook
  2. Lenovo Laptop & Notebook
  3. HP Laptop & Notebook
  4. Casper Laptop & Notebook
  5. Dell Laptop & Notebook
  6. Acer Laptop & Notebook
  7. MSI Laptop & Notebook
  8. Monster Laptop & Notebook
  9. Apple Laptop & Notebook
  10. Game Garaj Laptop & Notebook
  11. Toshiba Laptop & Notebook
  12. I-Life Laptop & Notebook
  13. Huawei Laptop & Notebook
  14. Hometech Laptop & Notebook
  15. Technopc Laptop & Notebook
  16. Dynabook Laptop & Notebook
  17. Exa Laptop & Notebook
  18. Chuwi Laptop & Notebook
  19. Everest Laptop & Notebook
  20. Gigabyte Laptop & Notebook
  21. Teclast Laptop & Notebook
  22. Denver Laptop & Notebook
  23. Fujitsu Laptop & Notebook
  24. Microsoft Laptop & Notebook
  25. Yukka Laptop & Notebook
  26. Delphi Laptop & Notebook
  27. Xiaomi Laptop & Notebook
  28. İxtech Laptop & Notebook
 4. Ram (Sistem Belleği) A-Z
  1. 16 GB
  2. 8 GB
  3. 32 GB
  4. 64 GB
  5. 12 GB
  6. 6 GB
  7. 4 GB
  8. 2 GB
  9. 20 GB
  10. 24 GB
  11. 36 GB
  12. 40 GB
  13. Belirtilmemiş
  14. 128 GB
  15. 512 MB
 5. Ekran Boyutu A-Z
  1. 15,6 inç
  2. 17,3 inç
  3. 16 inç
  4. 15 inç
  5. 14,1 inç
  6. 14 inç
  7. 13,9 inç
  8. 13,3 inç
  9. 13 inç
  10. 12,5 inç
  11. 12,3 inç
  12. 11,6 inç
  13. 10,1 inç
  14. 16,1 inç
  15. 13,4 inç
  16. 17 inç
 6. Ekran Kartı A-Z
  1. Nvidia GeForce GTX1650 Ti
  2. Paylaşımlı
  3. Intel UHD Graphics
  4. Nvidia GeForce MX330
  5. AMD Radeon RX 640
  6. Intel HD Graphics
  7. Nvidia GeForce GTX1650
  8. AMD Radeon Graphics
  9. Nvidia GeForce RTX 2060
  10. Intel Iris Xe Graphics
  11. Nvidia GeForce MX450
  12. Intel Iris Plus Graphics
  13. Intel HD Graphics 620
  14. Nvidia GeForce MX230
  15. Intel UHD Graphics 620
  16. AMD Radeon Vega 8
  17. Nvidia GeForce MX350
  18. NVIDIA Quadro T2000
  19. Belirtilmemiş
  20. Nvidia Geforce GTX1660 Ti
 7. SSD Kapasitesi A-Z
  1. 512 GB
  2. 1 TB
  3. 384 GB
  4. 256 GB
  5. 240 GB
  6. 128 GB
  7. 120 GB
  8. 64 GB
  9. 32 GB
  10. 8 GB
  11. Yok
  12. 2 TB
  13. 500 GB
  14. 480 GB
  15. Belirtilmemiş
  16. 3 TB
  17. 250 GB
  18. 8 TB
  19. 16 GB
  20. 126 GB
 8. İşletim Sistemi A-Z
  1. Windows 10 Home
  2. Yok (Free Dos)
  3. Windows 10 Pro
  4. Windows 8 Pro
  5. Ubuntu
  6. macOS
  7. Linux
  8. Endless OS
  9. Windows 10 Pro (İngilizce)
  10. Windows 8.1 Pro
 9. İşlemci A-Z
  1. 1035G1
  2. 10210U
  3. 10750H
  4. 10510U
  5. 1135G7
  6. 1005G1
  7. 10300H
  8. 1065G7
  9. 3250U
  10. 3500U
  11. 3020e
  12. 3700U
  13. 1115G4
  14. 1165G7
  15. 3150U
  16. 9300H
  17. 4500U
  18. N4020
  19. 4600H
  20. 8565U
 10. Ekran Kartı Hafızası A-Z
  1. 16 GB
  2. 8 GB
  3. 6 GB
  4. 4 GB
  5. 3 GB
  6. 2 GB
  7. 1 GB
  8. Paylaşımlı
  9. Belirtilmemiş
  10. 512 MB
  11. 256 MB
 11. İşlemci Nesli A-Z
  1. 10.Nesil
  2. 1.Nesil
  3. 11.Nesil
  4. 2.Nesil
  5. 3.Nesil
  6. 4.Nesil
  7. 5.Nesil
  8. 6.Nesil
  9. 7.Nesil
  10. 8.Nesil
  11. 9.Nesil
  12. Ryzen
  13. Yok
 12. Kullanım Amacı
 13. Harddisk Kapasitesi A-Z
  1. 2 TB
  2. 1 TB
  3. 512 GB
  4. 500 GB
  5. 256 GB
  6. 128 GB
  7. 64 GB
  8. 32 GB
  9. 16 GB
  10. Yok
  11. Belirtilmemiş
  12. 240 GB
  13. 4 TB
 14. Ekran Özelliği
  1. Full HD
  2. HD
  3. 4K Ultra HD
  4. Belirtilmemiş
  5. QHD
  6. Retina
  7. WQHD
 15. Max Ekran Çözünürlüğü A-Z
  1. 3840 x 2160
  2. 2560 x 1600
  3. 2560 x 1440
  4. 2160 x 1440
  5. 2048 x 1536
  6. 1920 x 1200
  7. 1920 x 1080
  8. 1600 x 900
  9. 1440 x 900
  10. 1366 x 768
  11. 1280 x 720
  12. 1024 x 600
  13. Belirtilmemiş
  14. 3072 x 1920
  15. 3000 x 2000
  16. 2160 x 1350
  17. 2736 x 1824
  18. 2256 x 1504
 16. Ekran Kartı Tipi
 17. Cihaz Ağırlığı
 18. Ürün Modeli
 19. Fiyat Aralığı
  -
  1. 1000 - 2500 TL
  2. 2500 - 4000 TL
  3. 4000 - 6000 TL
  4. 6000 - 10000 TL
  5. 10000 - 15000 TL
  6. 15000 TL üzerinde
 20. Fotoğraflı Değerlendirme
 21. Güncel Değerlendirme
 22. Fırsat Ürünleri
 23. Satıcı A-Z
 24. Optik Sürücü
 25. Şarjlı Kullanım Süresi
 26. Dokunmatik Ekran
  1. Yok
  2. Var
  3. Belirtilmemiş
 27. Model
  1. Apple Macbook Pro
  2. Apple Macbook Air