Gelişen teknoloji ile birlikte yaygın bilgisayar kullanımının da artış yaşandığı sıklıkla görülebilir. Bu durum aynı zamanda birçok veriye uygun depolama ihtiyacını da beraberinde getirebilir. Bununla birlikte özellikle laptoplar için oldukça önemli noktalardan birisi olan depolama alanları ve özellikleri olabilir. Böyle bir durumda ssd harddisk 500 gb depolama alanı ile birçok avantajlı özelliği sebebiyle tercihleri etkileyebilir. 500 gb ssd hdd, diğer harddisklere göre daha hızlı bir bilgisayar kullanım deneyimi sağlar. Bilgisayarda oynayacağınız oyunları, birçok uygulama üzerinden erişebildiğiniz programlar ve dosyalar gibi pek çok işlevi hızlı bir şekilde yapma olanağını ssd 500 gb harddisk ile deneyimlemek mümkündür. Harddisklerin ön plana çıkan önemli noktalarından bir tanesi de minimal boyutlarda ve hafif olmasıdır. Sağladığı bu avantajla da, 500 gb ssd harddisk laptop ve tabletlerde rahat kullanım sağlamasıyla, sıklıkla tercih edilir. Özellikle bilgisayar oyunları ve hız gerektiren uygulama kullanıcıları tarafından daha sık tercih edilen bu ürünlerin, takılacak olan cihaz ile uyumlu olması önemlidir. Bu noktada depolama alanı ihtiyacınız ile birlikte cihaz modelinizi göz önünde bulundurarak harddisk çeşitlerine bakmanız en doğru ürün tercihi için avantajlı olabilir. Cihazınıza uygun ürün seçiminde ssd harddisk fiyatları 500 gb ve diğer depolama alanları arasında değişiklikler görülmesi normaldir.

Avantajlı 500 Gb Ssd Harddisk Seçimi

500 gb ssd harddisk masaüstü, laptop ve tabletler için uyumlu birçok çeşit ile ihtiyaçlarınıza uygun geniş ürün yelpazesiyle göz doldurur. Bununla birlikte son teknoloji kullanıcı deneyimi sunan harddisk 500 gb ssd çeşitlerini seçerken cihazınıza uyumlu olmasını göz önünde bulundurmanız önerilir. Eğer cihazınıza uyumlu olmayan bir laptop ssd harddisk 500 gb özelliğindeki bir ürün seçimi yaparsanız, istediğiniz beklentiyi karşılaması açısından yanılabilirsiniz. Bunun yanı sıra, dayanıklı tasarımı ve son teknoloji performansı ile uzun ömürlü bir kullanım sağlayan 500 gb ssd laptop harddisk çeşitleri, bütçe tasarrufu sağlamak açısından da oldukça avantajlıdır. Özellikle hız verimliliği konusunda ön plana çıkan 500 gb ssd sata 3 ürünleri, bilgisayarınızı daha işlevsel hale getirmeniz için birçok özellikte fırsat sunar. Bununla birlikte avantajlı laptop ssd fiyatları 500 gb kapasitesi ve son teknoloji ile birlikte verileri mevcut bilgisayarınıza en yüksek hız avantajıyla aktarması ile birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda bilgisayarınız için yüksek hız performansını harddisk modelleri ile birlikte laptop fan ürünleri tercih ederek cihazın uzun süreli kullanımda ısınmasının önüne geçebilirsiniz.

Yeni Nesil Teknoloji 500 Gb Ssd Harddisk Özellikleri
  • 500 gb ssd harddisk, birçok bilgisayar işlemine, hızlı erişim avantajı sağlar. Bu nedenle özellikle depolama alanları ve oyunlar dahil birçok uygulama için zaman tasarrufu sağlamasıyla sıklıkla tercih edilir.
  • Son teknoloji özelliklerine sahip harddisk 500 gb laptop için hafif ve küçük boyutlarda olması sebebiyle rahat kullanım avantajı sağlar.
  • 500 gb ssd harici harddisk, sabit parça tasarım yapısına sahip teknolojik ürünlerdir. Bu sebeple arıza ve bozulma gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşmak minimum seviyede olabilir. Bununla birlikte ssd harddisk modelleri, uzun ömürlü bir kullanım için fırsat sunar ve tercihleri etkileyebilir.
  • Çalışma prensibi gereği Ssd disk 500 gb modelleri, motor sesi gibi rahatsız edici seslerin oluşmasının önüne geçer. Bununla birlikte özellikle bilgisayar ile birlikte uzun süreli çalışan biriyseniz, ssd harddisk, sessiz çalışmasıyla oldukça avantaj sağlar.
  • Harddisk ssd 500 gb, geniş depolama alanıyla dosya ve uygulamalarınızı depolamak için uzun süreli kullanım avantajı sunar.
  • 500 gb harddisk ssd çeşitleri, birçok cihaza uygun geniş ürün yelpazesiyle, ihtiyaçlarınıza en uygun depolama alanı ürününü seçmeniz için fırsat oluşturan ürünlerdir.
  • Ssd harddiskler, uzun süre kullanım ömrüne sahip, bütçe dostu 500 gb m2 ssd fiyat ürünleri olarak karşınıza çıkar. Bununla birlikte harddisk kullanım süreleri, kullanıcı deneyimi etkisi ile birlikte değişiklik gösterebilir.
Bütçe Dostu 500 Gb Ssd Harddisk Fiyatları

Bilgisayar ve laptop kullanıcıları tarafından cihazlarının depolama alanı ve hızını artıran, işlevsel 500 gb ssd fiyatları nedir şeklinde bir soru sorulması normaldir. Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte tarlanan birçok farklı özellikteki ssd 500 gb fiyatları değişkenlik gösterebilir. Cihazınızın depolama ihtiyacı için ürün alırken sadece en ucuz 500 gb ssd çeşitleri içerisinden seçim yapmanız yanıltıcı olabilir. Çünkü seçimlerinizde en ucuz ssd 500 gb tercihleriniz, ürün kalitesi ve cihazınıza uyumlu olması gibi önemli noktaları göz ardı etmenize sebep olabilir. Bunun yerine ihtiyacınızı karşılayan yüksek depolama depolama alanıyla birlikte kaliteli ve her bütçeye uygun ssd fiyatları 500 gb çeşitlerinden seçim yapmanız avantajlı olabilir. Özellikle dizüstü bilgisayarınıza uyumlu 500 gb ssd laptop harddisk fiyatları ve sağladığı yüksek performans ile, ergonomik bir kullanım deneyimine sahip olmanız için oldukça avantajlı ürünlerdir. Her bütçeye uygun ssd harddisk 500 gb fiyat seçenekleri ve ve bilgisayarınızın hız performansını iyileştiren bu ürünler, cihazınıza tam uyum sağlayacak geniş çeşitler sunar. Bu noktada harddisklerden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için cihazınıza uyumlu 500 gb ssd hdd fiyatını da göz önünde bulundurarak seçimi yapmanız da oldukça önemlidir. Laptop ve tablet gibi birçok cihazınızın ihtiyacı olan depolama alanı avantajını hızla buluşturan bu ürünlere ile avantajlı 500 gb ssd harddisk fiyatları ile Hepsiburada’yla ulaşabilirsiniz.

500 Gb Ssd Harddisk Nasıl Seçilir?

Harddisk modelleri, cihaz modeline ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte model farklılıkları sebebiyle 500 gb ssd harddisk fiyat değişiklikleri de görülmesi normaldir. Harddisk seçim noktasında, ihtiyaçlarınızı ve cihaz modelinizi göz önünde bulundurmanız, en doğru ürünü almak için avantajlı olabilir.

500 Gb Ssd Harddisk Ne Kadar Süreyle Kullanılır?

500 gb ssd harddiskler, son teknoloji ürün özelliklerine sahip olmaları ile oldukça uzun ömürlü teknolojik cihazlardır. Bununla birlikte harddisk kullanım süreleri, kullanıcı deneyimine göre de farklılıklar gösterebilir. Bu noktada cihazınıza en ucuz ssd harddisk 500 gb seçimleri yanıltıcı olabilir. Kaliteli ve güvenilir harddiskler, bilgisayarınıza tam uyum sağlamasıyla birlikte uzun süreli kullanım için de avantajlı olabilir.

500 Gb Ssd Harddisk Avantajları Nelerdir?

500 gb ssd harddisk modelleri öncelikle son teknoloji özellikleri ile tasarlanan cihazlar arasında yer alır. Teknolojinin sağladığı özellikler ile yüksek hızlı bilgisayar kullanımı için fırsat oluşturur. Bununla birlikte dosya ve uygulamalarınız için geniş depolama alanları sunmasıyla da oldukça avantajlı ürünlerdir. Aynı zamanda avantajlı ssd 500 gb harddisk fiyatları da bütçe tasarrufu sağlayabilirsiniz.

500 Gb Ssd Harddisk Hangi Cihazlar İle Uyumludur?

500 gb ssd harddiskler genellikle oyun oynama ve çeşitli uygulamaların daha hızlı kullanılması amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bununla birlikte özellikle avantajlı 500 gb ssd fiyat laptop ve bilgisayar gibi cihazlarda daha sık tercih edilse de, tablet uyumlu harddisk modelleri de bulunabilir. Ssd harddisk 500 gb laptop kullanım sürenizde etkillidir. Harddisk seçimlerinizde, iyi bir performans beklentiniz varsa, cihazınıza tam uyumlu ve kaliteli harddisk modellerini tercih etmeniz önerilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

500 GB SSD Harddisk Fiyatları

99 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 99 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Sata"Seri ATA" olarak da bilinen SATA, bilgisayara veri taşımak için üretilmiş bir teknolojidir. ATA depolama ara biriminin biraz daha gelişmiş halidir. SATA geliştirildikten sonra karışıklık olamaması için ATA teknolojisinin adı, PATA, yani "Paralel ATA" olarak değiştirilmiştir. SATA, sabit diskten veri aktarır. Her iki teknoloji de IDE(Tümleşik Geliştirme Ortamı) yazılım türüne sahiptir. Son yirmi yılda geliştirilen AHCI(Advenced Host Controller İnterface) arayüz türü, Seri ATA'nın gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Üç çeşit Seri ATA türü vardır. Kademe kademe geliştirilen bu türlerin birincisi olan SATA 1, Paralel ATA'ya daha çok benzer. Teorik hızı saniyede 1,5 GBit olarak geliştirilmiştir. “SATA Revizyon 1.0” olarak da bilinen bu sürümün bant genişliği hacmi, saniyede 150 MB’ye kadar ulaşabilir. İlk sürümün ardından saniyede 3,0 GBit hıza sahip SATA 2 piyasaya sürülmüştür. SATA 2, standartlara birincisinden daha uygundur. “SATA Revizyon 2.0” olarak da bilinir. Bu ara birimin bant genişliği hacmi ise saniyede 300 MB’ye erişebilir. Diğer adı “SATA Revizyon 3.0” olan, en son geliştirilmiş Seri ATA teknolojisi SATA 3'ün hızı ise saniyede 6,0 GBit'tir. Bant genişliği hacmi ise saniyede 600 MB’ye kadar ulaşır. PATA'nın saniyede 1,3 GBit hız yapabilen son sürümü ile SATA'nın ilk sürümü arasındaki fark az gibi görünse de, farklı bir bağlantı şekli ile üretilen Seri ATA'nın birçok avantajı bulunur. Eskiden 40 pinlik kablo ile bağlantı kurulması gerekirken, Seri ATA teknolojisi sayesinde artık daha küçük konnektör ve kablolarla bağlantı sağlanabilir. Bu sayede, bilgisayar kasasındaki bağlantıları daha ince kablolar oluşturur. Kasanın içindeki ince kablolar, ortamın daha iyi hava almasını sağlar. Seri ATA, sahip olduğu 7200 rpm devir hızı, 8 MB tampon bellek ve sistem çalışırken disk değiştirme olanağı sağlayan hot blug özelliği gibi birçok fonksiyonu sayesinde eski ATA sürümüne fark atmayı başarır.
Detaylar
PCI-ExpressBilgisayarda bulunan dahili aygıtlar için standart bir bağlantı türü olan PCI Express, harici ekran kartının takılması için genişleme yuvası görevi görür ve anakart üzerinde yer alır. Günümüzde piyasaya yeni çıkan ve son teknoloji ile üretilen tüm bilgisayarların ana kartlarında PCI Express yuvaları bulunur. PCI Express Slot Sayesinde Kullanılabilen Ek Donanımlar ve Avantajları Bilgisayarlarda harici ekran kartının takılmasına yardımcı olan PCI Express Slot, aynı zamanda farklı donanımların takılması için de kullanılır. Bunların arasında harici Wi-Fi kartları, Hard Disk ve SSD’ler, Ethernet Kartları ve daha birçok donanım yer alır. Bant genişliği fazla olan ve güncel işletim sistemleri ile %100 uyumluluk sağlayan PCI Express, bilgisayarın hızını gözle görülür bir şekilde artırır ve işlem sırasında yaşanabilecek olası gecikmeleri ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra bilgisayarda güç tüketimini daha düşük tutmak ve sistem belleğini verimli kullanabilmek için ek harcama yapmak gerekir. PSI Express sayesinde bunları gerçekleştirmek çok daha az maliyet anlamına gelir. Daha Hızlı Veri İşleme ve Etkin Kullanım Yıllar içerisinde geliştirilen ve son olarak PCI Express olarak piyasaya sunulan slotlar ile daha önceki PCI slotlardaki mevcut eksiklikleri giderilmiştir. Grafik kalitesi konusunda gözle görülür bir değişim yaratan, bunun yanı sıra veri işleme hızı konusunda daha olumlu sonuçlar veren PCI Express ile grafik kalitesinde de gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Hemen hemen tüm yapılandırmaları destekleyen PCI Express’de bant genişliğinin artması sonucunda cihaz yüksek performans ortaya koyar. Bu sebeple ana kartın desteklediği en son sürümdeki bilgisayarı seçmek oldukça önemlidir. Bilgisayardaki bağlantı ve tanımlama protokolleri ise PCI sayesinde değişmeden kalır. Bunun sonucunda PCI Express kullanılan bilgisayarlarda işlem sistemine veya yazılım değişikliğine ihtiyaç duyulmaz.
Detaylar