Günümüz dünyasında gün geçtikçe yeni bir dijital veri oluşur ve bu veriyi muhafaza edip koruma ihtiyacı duyarız. Bu veriler kimi zaman minimal boyutlarda olurken kimi zaman da büyük boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Tam da bu yüzden depolama yapmanın bir gereksinim haline geldiğini görüyoruz. 1 TB SSD harddisk modelleri ile bu gereksinimlerinizi karşılamak artık çok kolay.

1 TB SSD harddiskleri hem bilgisayarı günlük kullananlar hem de iş ya da profesyonel bir amaçla kullananlar rahatlıkla tercih edebilirler. Yapısal olarak zengin bir içeriğe sahip bu modeller; küçük yapıları, güvenilirliği, sessizliği ve hızı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 

1 TB SSD ile Kusursuz Kullanım

Gelişen teknoloji ile beraber hayatımızın bir parçası haline gelen bilgisayarlar, aynı zamanda depolama yaptığımız elektronik aletler olarak da tanımlanabilir. Bu doğrultuda geçmişten günümüze kıyasla artan veri depolama ihtiyacını karşılamak için de başka bir dijital ürün olan SSD’ler, depolama aracı olarak ihtiyacınızı görmektedir. 

Günlük hayatta ya da iş hayatınızda bilgisayarınızın hızlıca açılmasını ve kullandığınız programların açılma hızının iyileşmesini istiyorsanız SSD’ler, sundukları yüksek hız imkanı nedeniyle vazgeçilmez parçalarınız arasında yer alacak.

Beklemek, günümüzde zamanın ne kadar değerli olduğunu düşündükçe olumsuz bir durum olarak gözümüze çarpıyor. Bir bekleme sorunu ya da donma yaşamadan dilediğiniz programı açma fırsatı sunan SSD’ler, uygulamaların kalitesini de artırmış oluyor. Sürekli olarak kullanım ve bunun yanı sıra verilerin yüksek boyutta depolanması haliyle bilgisayarınızı yavaşlatır. Bu olumsuzluklar bir süre sonra bilgisayarınızın hata vermesine sebebiyet olur. Tam da bu noktada yardımınıza SSD’ler yetişiyor. 1 TB SSD bellekler ile bilgisayarınız ve programlarınız hem hızlı hem de hatasız şekilde çalışmaya devam edeceklerdir. 

Hem Güvenlik Hem Kolaylık Sağlar

1 TB SSD harddiskler, tasarımları ile hata olasılığını minimum seviyeye çekip verilerinizin güvenli bir biçimde aktarılmasını sağlamaktadır. Kayıt altına aldığınız bilgiler, izleyeceğiniz dizi ya da filmler, fotoğraflar ve daha fazlasını rahat ve güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz. 

Dahili modeller, bilgisayarınızın içinde bulunan birimlerin çok hızlı bir biçimde haberleşmesini sağlamaktadır. Hızlı haberleşmenin getirisi olarak oynadığınız oyunlar ve programlarda veri işleme işlemi kolaylaşır ve çok iyi bir performans ile işlemleriniz gerçekleşir. 

Küçük boyutları sayesinde yanınızda taşımak zorunda kaldığınız anlarda taşıma kolaylığı sağlayan bu modeller, bilgisayarınızda da çok az yer kaplamaktadır. Bu da ekstra bir bilgisayar eleman takviyesinde sizlere boşluk sağlamaktadır. 

1 TB SSD Fiyatları

Artık bilgisayar dünyasında üretilen çoğu verinin kapladığı hafıza depolaması günden güne artmaktadır. Kullanıcılar haliyle bu yüksek verileri depolamak istemektedir. Depolama işlemi sırasında da güvenilir bir çözüm aramaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için de SSD’ler, yardımınıza koşarak sizlerin istediği çözümü üretmektedir. 

Yüksek kapasitedeki verili hızlı ve güvenli bir yolla aktaran 1 TB SSD’ler, en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. 1 TBB SSD bellek fiyatlarını etkileyen unsurlardan biri de veri aktarımı ve ortamdan veriyi kendi üzerine yazarken sarf ettiği hızdır. Boyutları ve harici ya da dahili modeller de fiyatlarda farklılık göstermesine etken olan unsurlardır. Tüm bu ürünlere uygun fiyat ve zengin çeşitliliği ile Hepsiburada.com farkıyla ulaşıp satın alabilirsiniz. 

1 TB SSD Modelleri ve Özellikleri

Verilerin maksimum boyuta ulaştığı günümüzde 1 TB SSD modelleri, çok fazla tercih edilen ve bilgisayarını gerek günlük gerekse de iş hayatında kullananların tercih ettiği model olarak dikkat çekmektedir. Birbirinden zengin çeşitleri ve özelliklerine bağlı olarak değişen uygun fiyat skalasıyla cazip bir seçenek olan 1 TB SSD’ler, güvenlik ve hız kategorisinde sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır. 

SSD modeller, harici ve dahili olarak iki sınıfa ayrılmaktadır. 1 TB SSD harici harddiskleri tercih edenlerin asıl amacı taşınabilir oldukları için her yere rahatça götürmeleridir. Ekstra olarak kablo ihtiyacı duyulmadığı için kullanımı pratiktir. Server ve bilgisayarlarınıza çok güvenli ve oldukça hızlı bir biçimde verilerinizi aktarırlar. Hepsiburada.com sizlere birbirinden kaliteli markaların seçeneklerini sunarak zengin bir seçenek sunmaktadır. 

1 TB dahili SSD harddiskler laptop ya da masaüstü bilgisayarlarda, ek bir kablo ihtiyacı olmadan kasaya entegre edilerek çalışır. Anakarta entegre oldukları için boyutları bir hayli küçüktür. Veri aktarım hızları ise oldukça yüksektir. Laptop ya da masaüstü bilgisayarlarla entegre olarak çalışan 1 TB SSD bellekler, sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde de cazip bir seçenek olarak kullanıcıların severek kullandığı ürünler arasındadır. Bilgisayarınızın açılıp kapanma hızı artarken, kurulum ve kullandığınız uygulamalar artık daha hızlı hale gelmektedir. 

Hemen hemen herkesin iş yerinde kendine ait bir bilgisayarın olduğu günümüzde, farklı iş kollarını rahatlatacak avantajlara 1 TB SSD ile sahip olabilirsiniz. Bir istatistik içeren program kullanıyor ya da sürekli hesap programları ile meşgul olabilirsiniz. Bir süre sonra kullandığınız programlarda yavaşlama ya da donma gibi veri bazlı problemler yaşayabilirsiniz. Bu problemlerin önüne geçip performansı artırmak istiyorsanız 1 TB SSD bellek satın alarak iş veriminizi artırabilirsiniz. Yalnızca iş kollarında değil, oyun oynamayı seven tüm kullanıcılar için de büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Grafik kartları ile olan etkileşim sayesinde oynadığınız oyundan alacağınız keyfi ve performansı üst noktaya taşıyabilirsiniz. Render alma, 4k video ve fotoğraf aktarımlar esnasında da hata payını minimuma indirip koruma sağlar. 

1 TB SSD Satın Alırken Dikkat Edeceğiniz Noktalar?

Solid State Disc diye adlandırılan SSD’ler, teknoloji çağını yaşadığımız dönemde saklama konusunda farklı özellikleriyle siz tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Veri yazma ve yüksek okuma hızı ile depolama noktasında her zaman tercih edilen olmuştur. 

1 TB SSD satın alırken tüm modelleri tek tek inceleyerek size en uygun olabilecek seçeneği değerlendirmeniz gerekmektedir. Kullandığınız bilgisayardan ve programlardan maksimum verim almanız için bu kritik bir öneme sahiptir. Dahili ve harici 1 TB SSD bellekler arasında seçim yaparak yüksek hız ve güvenlik açısından isabetli bir karar verebilirsiniz.1 TB SSD dahili harddisk tercih ederseniz bilgisayarınıza entegre bir şekilde rahatça kullanabilirsiniz. 1 TB SSD harici modelleri ise USB ara kablosu kullanarak bilgisayarınızdan ayrı olarak veri depolaması sağlar. 

1 TB SSD modellerinde okuma ve veri yazma hızı dikkatle incelenmesi gereken bir noktadır. 1 TB SSD modelleri için bu özellikleri araştırırken ne için kullanacağınıza öncelik vermeniz gerekmektedir. 450 Mb/saniye den 3500 Mb/saniye kadar hız skalasının yer aldığı seçenekler yer almaktadır. Günlük kullanım için nispeten düşük hızdaki 1 TB SSD modeller işinizi görecektir. İş ya da profesyonel bir amaç ile kullanılacaksa daha yüksek hızdaki modeller tercih edilerek istenilen performansa ulaşılabilir. 

1 TB M.2 

Son nesil SSD’ler arasında yer alan bu kartlar, mini ebatlarına karşın yenilikler sayesinde PCle, SATA ve USB 3.0 bağlantılarına destek verip esneklik sağlamaktadır. Mini ebatlarına rağmen yüksek performans alınan bu ürünler; tabletlere, laptoplara ve anakartlara son derece uyumludur.

1 TB NVMe

Birçok ünlü dev şirketin öncülüğünde SSD’ler ve yeni nesil PCle bağlantısını geliştirmek için arabirim prosedürü gerçekleştirildi. NVMe’nin önceliği, çalışma sistemi ana noktadan ayrı sabit disklerden, SSD’lere geçişi maksimum verimlilik ile değerlendirmektir. 

Yüksek kapasitede çalışan aynı zamanda hızlı bir bilgisayar kullanmak istiyorsanız 1 TB SSD modelleri arasından NVMe tipini seçebilirsiniz. Bu seçiminizle birlikte bilgisayarınızdaki hızın ne kadar arttığını rahatlıkla gözlemleyeceksiniz. Okuma ve yazma oranı çok yüksek olan bu SSD’ler, daha çok oyun severlerin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Oyun bilgisayarı kullanan kişiler hızlı ve donma sorunu yaşamadan oyunlarını rahatça oynayabilirler. 

NVMe yaşadığınız gecikme süresini minimuma çekmektedir. Yüksek kapasiteli komutları işleme alıp paralel çalıştırma özelliğini de kullanmaktadır. Böylece SSD’niz komutu beklemeden maksimum verim ile işlemi gerçekleştirip önemli bir avantaj sağlamaktadır.

1 TB mSATA

Laptop, anakart ve tabletlerde mSATA yazan yerlere takılan bu kartlar, aktarım için SATA bağlantısını kullanmaktadır. 600 MB/saniyeye kadar aktarım yapabilmektedir. SATA’nın daha minik boyutlusu olarak da bilinmektedir. Eğer mSATA sürücüsüne sahipseniz masaüstü bilgisayarı için de kullanabilirsiniz. 

1 TB SATA

Bilgisayarınızdan iyi bir performans bekliyorsanız SATA SSD modellerini incelemenizde fayda var. Bilgisayarınızın performansını iyileştirmek ve yeterli verim almak istiyorsanız 1 TB SSD SATA kullanabilirsiniz. 

 

1 TB SSD’lerde Okuma ve Yazma Hızı Nedir?

 

1 TB SSD satın almak istiyorsanız diskin okuma yazma hızına dikkat etmeniz gerekmektedir. Okuma hızı, saniyede bir SSD diske kaç MB veri aktarımı yapılabildiğini göstermektedir. Yazma hızı ise saniyede SSD diskten kaç MB verinin çekildiğini anlatır.. Okuma ve yazma hızının yüksek olduğu ürünleri tercih ederseniz bilgisayarınızın performansını da yükseltmiş olursunuz.

İlla en yüksek okuma ve yazma oranı sizin ihtiyacınız olan modeller anlamına gelmemektedir. Öncelikle ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Günlük, iş ya da oyun için mi bilgisayarınızı kullandığınızı belirlemelisiniz. Onun akabinde eğer çok hızlı okuma ve yazma oranına sahip bir SSD’ye ihtiyacınız yoksa, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir SSD tercih etmelisiniz. 

Oyun, Video ve Dosyalarınızı Yüksek Kalite ile Depolayabilirsiniz

Birbirinden farklı video oyunlarını sevenler için 1 TB SSD bellekler, oynayacağınız oyunlar için isteyeceğiniz bir depolama alanı oluşturmaktadır. Böylece oyunlardaki çalışma performansı da artmış olacak. Bilgisayarlarda pek tabii yalnızca oyunlar bulunmamaktadır. Birçok uygulama, fotoğraflar, videolar, belgeler ve daha birçok şey bilgisayarlarımızda depolanmaktadır. Bu kadar veri haliyle bilgisayarınızın çalışma hızını düşürüp verimini de azaltır. Bir de bunlara ek olarak oyun ve programlar eklerseniz çalışma hızı epey düşecektir. 

Yüksek kapasitede video oyunları oynamak için 1 TB SSD’ler tam sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak gereksinimleri sağlamaktadır. Bilgisayarınızın depolama alanını ve sizin ihtiyaçlarınızı harmanlayarak 1 TB SSD modeli tercih ederek doğru bir seçim yapmış olacaksınız. Böylece yaptığınız her dokunuşta, oynadığınız her oyunda, baktığınız her fotoğrafta ve izlediğiniz videolarda yüksek performansı net şekilde hissedebilirsiniz. 

Bilgisayarınız ile Uyumlu 1 TB Hard Disk Çeşitleri ve Boyutları

SSD sürücüleri farklı boyutlarda ve değişik mimari ile tasarlanmış teknolojik ürünlerdir. 1 TB SSD modellerinde okuma ve yazma hızı üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Farklı bağlantı tipleri ve ebatları bulunan bu modeller tasarım olarak da farklılık göstermektedir. 2.5 inçlik 1 TB SSD’ler, oldukça incedir bir dizayna sahiptir ve oldukça kullanışlıdır. Sunucularınız ya da bilgisayarlarınızda SATA SSD’ler ya da NVMe arayüz seçenekleri ile kullanılabilir. Çeşitli boyutları olan bu model, 7 mm ve 15 mm’lik kalınlıklara da sahip olabilmektedir. 1 TB SSD 2.5 modelleri laptop kullananlar için ideal bir seçenektir. Bununla birlikte arşivlerinizi, belgelerinizi ve daha birçok uygulamayı depolayıp rahatça yüksek boyuttaki işlemlerden verim alabilirsiniz. 

Masaüstü bilgisayara kullanıcısı iseniz kullandığınız bilgisayarın çalışma gücüne uygun bir seçenek belirleyip satın almalısınız. Sıkça tercih edilen 3.5 inç boyutundaki 1 TB SSD aygıtını düşünebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınızdan yüksek kapasitede verim almak istiyorsanız SSD’ler, bilgisayarınızın çalışma performansını artırıp günümüz bilgisayarlarına yakın bir verim alabilirsiniz. Notebook ile uyumlu 1 TB SSD 2.5 inç boyutunda ve M.2 SATA, SATA 3, mSATA tipindeki bağlantı modellerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Aradığınız 1 TB SSD Modellerine Rahatça Ulaşın

Tercih edeceğiniz boyut, SSD’nin okuma ve yazma hızı, üretici markanın politikası, harddisk bağlantı tipi gibi özellikler, 1 TB SSD fiyatlarını belirleyen unsurlar olarak dikkat çekmektedir. Bütçenize uygun bir 1 TB SSD sürücüsü satın almak istiyorsanız hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Yüksek kapasiteli bir verim almak isteyenler, depolama alanını ferahlatmak ve oyun oynarken maksimum verim alarak oyunun tadına varmak isteyenler için 1 TB SSD’ler uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. 

1 TB SSD seçimi yapan kullanıcıların asıl amacı gerek masaüstü gerekse de laptoplarda geniş bir depolama alanı yaratmaktadır. Yüksek verili belgeler arasında sıkışıp kalan bilgisayarınıza rahat nefes aldırıp çalışma performansını artırabilirsiniz. Özellikle film düşkünü bir kişiyseniz bu boyuttaki bir SSD ile rahatça filmlerinizi depolayabilir ve diğer uygulamalarda sorun yaşamadan doyasıya işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden kaliteli markaların, farklı tasarımları ile 1 TB SSD’ler, Hepsiburada.com ile beğenilerinize sunuluyor. Siz de ihtiyacınız olan modeli belirleyerek uygun fiyat skalasındaki bu modellere rahatça ulaşabilirsiniz.

1 TB SSD Yalnızca Depolama Mı Yapar?

1 TB Solid State Drive (SSD) veri depolama amacı ile üretilen, sabit sürücü yardımcılarıdır. Bu ürünler yalnızca depolama yapmak için kullanılmamaktadır. Sabit sürücünüzün performansına da olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Ayrıca okuma ve yazma işlemi yapılırken sabit sürücünüz çok fazla çalıştığı için ısınma ve ses gibi bazı olumsuzluklarla sizi karşı karşıya bırakabilir. 1 TB SSD’ler bu problemin önüne geçip iyi bir performans almanıza katkı sağlar. 

1 TB SSD Belleklerin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

SSD’yi bilgisayarınıza taktığınızda bilgisayarınız onun eski ya da yeni bir aygıt olup olmadığını anlayamaz. Bu yüzden hem eski model hem de yeni model bilgisayarlarda rahatça kullanılabilir. 1 TB SSD bellek kullandığınız andan itibaren performansı artmaya başlayacaktır. Bilgisayarınızın açılışı, sistemin kuruluşu, çok fazla veri gereksinimi duyulan uygulamaların çalışmasını, büyük boyutlardaki dosyaların kopyalanması işleminde gözle görülür bir iyileşme yaşanır. Depolama sorunu yaşıyorsanız 1 TB SSD modelleri ile sorunlarınızı çözebilirsiniz. 

1 TB SSD ile Donma ve Yavaşlama Gibi Sorunları Çözebilir Miyim?

Neredeyse herkesin evinde bir bilgisayar, iş yerlerinde de çalışanlara özel olarak tahsis edilen bilgisayarlar mevcuttur. Bu bilgisayarları hem iş hem de günlük kullanımlar için kullanırız. Ancak belli bir süre sonra bilgisayarlarda bir yavaşlama ve donma problemi baş gösterir. Bunun ana nedenlerinden biri de depolama alanının daralması ya da dolmasıdır. Eğer işinizde yüksek boyutlarda bir program kullanıyorsanız ya da evdeki bilgisayarınızda çok yüksek boyutlarda oyun oynamak istiyor ya da uygulamaları kullanmak istiyorsanız depolama sorunu yaşayabilirsiniz. Hepsiburada.com farkıyla istediğiniz gereksinimlere uygun 1 TB SSD satın alarak donma ve yavaşlama gibi sorunların önüne geçip istediğiniz yüksek performansa kolayca ulaşabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

1 TB SSD Harddisk Fiyatları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Marka
Toplam 24 / 151 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013121/114814/114814