IP Kameralar

IP Kamera 

IP kamera güvenlik kavramının gerçekleştirilebilmesi için kullanılan görüntü cihazlarından bir tanesidir. Güvenlik, her dönemde olduğu gibi günümüzde de büyük önem arz eder. Özellikle, son zamanlarda güvenlik amacıyla kullanılan cihaz sayısında bir hayli artış olmuştur. Güvenlik amacıyla kullanılan cihazlar, tedbir alınması için son derece önemlidir. Aynı zamanda, etkisi yüksek olan güvenlik araçları ve cihazları vardır. IP kameralar da güvenlik cihazları arasında yer alan ürünlerdir. Teknolojik görüntülemeye yardımcı olan bu kamera modelleri, işlevsel özelliklerde üretilmiştir. Farklı özelliklerde ve tasarımlarda olabilen IP kameralar, güvenlik önlemi almak istediğiniz her ortamda kullanabileceğiniz ürünlerdir. Bahçe, iş yeri, ofis, sokak, okul gibi farklı pek çok ortamda görüntüleme ve takip etme gibi işlemleri sağlayabileceğiniz birçok IP kamera modeli vardır. Bu kameraların kurulum ve kullanımı da son derece kolaydır. 

Seçenekler arasında yer alan dış mekan IP kamera modelleri; evinizin, ofisinizin ya da güvenliğini sağlamak istediğiniz yerlerin korunaklı hale gelmesine yardımcı olur. Sürekli kayıt alabileceğiniz ve herhangi bir olay ya da durumu kayıtlardan takIP edebileceğiniz IP kameralar, son derece işlevseldir. Üstünde yar alan sensörleri sayesinde, görüntüyü algılayan bu kamera modelleri, algıladıkları görüntüleri işleyebilme özelliğine sahiptir. Dijital kameralar olarak da bilinen IP kameralar, çevreden algıladıkları analog sinyallerle çalışır. Aynı zamanda, bu sinyaller yapılarında yer alan DVS (Digital Video Server) işlemcileriyle işlenen sayısal verilere dönüştürülür. Bu aşamanın ardından ise cihazlar, işlemiş oldukları verileri bağlı oldukları ağ yardımıyla ilgili olan birime yönlendirir. 

IP Kamera Nedir?

IP kamera sistemi sensörlü olarak tasarlanan ve bulundukları yerde maksimum güvenlik sağlayan görüntü cihazlarıdır. IP kamera modelleri arasından seçim yaptığınızda, çalışması için elektrik enerjisine ihtiyacınız olur. Ancak elektrik enerjisi şarj edilebilir ya da dahili bir pil de alınarak IP kameralar kullanılabilir. Bu cihazlara uygun adaptörler aracılığıyla da doğrudan doğruya şebeke elektriğine bağlayarak da IP kameraları kullanabilmeniz mümkündür. IP kamera kayıt cihazı algılayıp işledikleri görüntülerin alınabilmesi adına, internetten destek alırlar. Dolayısıyla IP kamerayı kullanabilmeniz için internete bağlı olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde, kameralardan 7 gün 24 saat boyunca görüntü yakalayabilmeniz de mümkündür. Yakalayacağınız görüntüler ise ağa bağlı olan ve yetkilendirilen diğer cihazlar tarafından veya farklı yerlerde bulunan ve internet bağlantısıyla kamera ulaşımı olan cihazlar tarafından görünecektir. 

IP kameralar ile görüntünün alınacağı cihaz arasında aynı ağa bağlı olma gerekliliği yoktur. Veri aktarımı için internet bağlantısına böyle bir durumda ihtiyaç duyulmaz. Görüntülerin alınacağı cihazın, farklı ağa bağlı olması durumu söz konusuysa veri aktarımı internetten olabilecektir. Bu durumda ise internet bağlantısı şarttır. Seçenekler arasında yer alan IP kameralar, farklı özelliklerde ve işlevselliklerde tasarlanmıştır. Örneğin, kablosuz IP kamera modelleri, kullanıcılara bir hayli kolaylık sağlayan bir üründür. Kablo sorunu olmadan kullanabileceğiniz kablosuz IP kameralar, kullanımınızı kolaylaştıracak bir tasarıma sahiptir. 

IP Kameranın Diğer Kameralardan Farkı Nedir?

IP kamera dış mekan ve iç mekanlarda kullanabileceğiniz görüntü cihazlarıdır. Bu cihazları, diğer kameralardan ayıran önemli farklılıklar vardır. Bu farklar arasında en önemlisi ise IP kameraların aldıkları görüntüleri kendilerinin işleyebilmeleridir. Diğer kamera modellerinde, kameralar tarafından yakalanan görüntüler işlenir ve dijital verilere çevrilir. Bu çevirinin gerçekleşmesi adına ise bilgisayar ya da server’a ihtiyaç duyulur. Ancak IP kameralar, bütün bu işlemleri kendi kendine yapabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde ise en işlevsel kabul edilen görüntü cihazlarıdır. Kullanışlı olmalarının yanı sıra, kameralar ile kurulan sistem maliyetlerini de en aza indirirler. Bunun yanı sıra, kablolu olarak tasarlanan IP kameraların bağlantılarında kullanılan ağ kabloları ise daha uygun fiyatlarda satışa sunulur. 

IP kameraların internet ağı ya da network ağı üstünden doğrudan doğruya yayın yapabilme özellikleri vardır. Bu cihazların yaydığı görüntülerin akıllı cep telefonları, bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, smart televizyonlar, PDA gibi cihazlar tarafından aynı anda internete bağlanabilmesine de olanak sağlar. Her yerden görüntüleme imkanına IP kameralar sayesinde sahip olabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra, IP kamera modelleri; ayrı bir şekilde programlanabilme ve hareket edebilme özelliğine de sahiptir. Bununla birlikte, uzaktan kontrol edilebilme, hareketle devreye girebilme ve belirlenen aralıklar ile ses ve görüntü aktarabilmenizi de sağlar. 

IP Kamera Modelleri

Mini IP kamera olarak satışa sunulan görüntüleme cihazlarının yanı sıra farklı boyutlarda, özelliklerde ve işlevlerde tasarlanan modeller de vardır. Dar alanlarda sıkışan insanları, organizasyonları ve yapıları koruyabilmek ve güvenliğini sağlayabilmek amacıyla güvenlik merkezli bakış açısının önemi bir hayli artmıştır. Güvenlik olgusu günümüzde, kat kat arttığı için farklı özelliklerde güvenlik kamerası üretimleri yapılmıştır. Teknolojinin gelişimiyle birlikte, büyük oranda ivme kazanan IP kameralar, farklı kullanım amaçlarını destekleyecek alternatiflere ayrılır. Teknolojik olanaklar sayesinde kurum, şirket, bireylerin ve organizasyonların güvenliğinin IP kameralar ile sağlanması mümkün olur. Toplum güvenliği de bu kameraların kullanımına bağlı olabilen bir durumdur. Bu aşamada, teknolojik cihazların önemli bir rolü olduğu için IP kameralar da ön plana çıkmaktadır. IP kameralar, güvenlik olgusunun sağlanması için tasarlanan en radikal cihazlardan bir tanesidir. Etkin bir şekilde kullanılan bu sistemlerin işlevselliği fazla olduğu için çok geniş bir kitleye hitap eder. Ev ortamında bebeğinizin güvenliğini sağlayabileceğiniz gibi büyük bir şirketiniz varsa korunaklı bir şekilde şirket güvenliği de sağlayabilirsiniz. 

Seçenekler arasında yer alan gece görüşlü IP kamera modelleri, karanlık çökse bile net görüntüler yakalayabileceğiniz modellerdir. Bu kamera modellerinin sensörleri, algılamış olduğu görüntüyü normal bir kameradan çok daha farklı şekilde işler. IP kameralar, dijital kamera tasarımları içinde yer alır. Analog ya da ham sinyalleri ise dijital video sunucu ile işler. Bu işleme sonucunda ise alınan analog görüntü sayısal çıktılara dönüşür. Daha sonra, gönderim işlemi ise bağlı olunan ağ üstünden olur. Farklı modellerde IP kameralar, her kullanıcının ihtiyacına yön verecek özelliktedir. Bazı IP kamera modelleri, iç mekanlarda kullanılabilirken bazıları ise dış mekanlarla uyumlu olabilmektedir. Bunun yanı sıra görüntü kalitesi anlamında da kendi içinde ayrılan IP kameraları görebilmeniz mümkündür.

IP Kamera Özellikleri

IP kamera özellikleri bakımından değişiklik gösteren cihazlardır. Kamera seçenekleri arasında 720p kalite ile görüntü kaydeden modellerin yanı sıra HD kaliteyle görüntü alabileceğiniz IP kameralar da vardır. Nispeten daha yüksek görüntü kaliteli olan IP kameralar da seçenekler arasındadır. Bu kameralar, görüntüleri kendi dahili hafıza modülüne kaydedebilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra kayıt yapabilmeniz için hafıza kartı gereksinimi olan modeller de vardır. Bazı tasarımlar, sim kartlı IP kamera şeklinde imal edilmiştir. Ancak IP kamera modelleri arasındaki en önemli ayırıcı fark, hareket algılama sensörüdür. Her cihazın algılamış olduğu hareket doğrultusunda izleme olanağı sağlayan bir yapısı vardır. Gelişmiş kamera seçenekleri olarak ön planda olan bu cihazlar, oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. 

Tasarlanan bazı kamera modelleri, uygulama kontrolü sırasında cihaz üstünden kameranın görüş açısını elinizle değiştirme ve yönlendirme olanağı sağlar. Tekli ya da çoklu seçeneklerin yanı sıra ortam sesini kayıt altına alan ya da ses desteği barındırmayan modeller de tasarlanmıştır. IP kamerasını iç ya da dış mekan ayrımına bağlı olarak da satın alabilirsiniz. Örneğin, dış mekan kameralarında flaş desteği bulunur. Flaş özelliği ise hareket sensörü ile paralel bir şekilde çalışır. Karanlık ortamlarda ev ya da ofisinize yaklaşan tehlike durumunda kendiliğinden ortamı aydınlatır. Portatif ve sabit olarak tercih edebileceğiniz IP kamera modelleri de vardır. Sabit olarak tasarlanan kameralar hem iç hem de dış mekanların duvarlarının köşelerine montajlanarak kullanılır. Taşınabilir olarak tasarlanan kameralar ise ev ortamında ya da dilediğiniz bir mekanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

IP Kamera Fiyatları

IP kamera fiyatları farklı oranlarda olabilen tutarlardır. Bu değişkenliğin nedeni ise farklı özelliklerde IP kameralar tasarlanmış olmasıdır. Görüntüleri kendisi işleme özelliğine sahip olan bu kamera çeşitlerinin kullanıcı kitlesi oldukça geniştir. Diğer cihazlara da kolayca aktarılabilen IP kamera modellerinin fiyat aralıkları farklılık gösterir. Genel olarak cihazlardaki teknolojik özellik, teknik özellik, marka, model, seri gibi detaylar fiyat aralıklarına yansır. IP kamera modelleri arasından seçim yaparken dikkatli olmanız gereken ilk nokta ise cihazın hangi amaçla kullanılacağına karar vermektir. Dış mekanda kullanacağınız kameranın özelliği ve teknolojik düzeyi daha farklı olacaktır. Bu özellikler ise kameranın fiyatına yansıyacaktır. Dış mekanda kullanıma uygun olan IP kameralar, darbelere ve hava muhalefetlerine karşı dirençli olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, diğer modellere göre IP kamera fiyatları dış mekan tasarımları yüksek oranlarda olabilmektedir. 

IP kamera seçimi yaparken dikkatli olmanız gereken bir diğer unsur ise cihazın bağlantı şekli olmalıdır. Kablolu bağlantıya sahip olan modellerde ağa bağlanmak için ağ kablosu kullanmanız gerekir. Ancak kablosuz modellerde ise bu gibi detaylara gerek kalmaz. Kablolu IP kameralar, kablosuz olan modellere göre daha bütçe dostu oranlardadır. Bazı durumlarda kablolar, cihaz konumlandırma noktasında da çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Genel olarak, IP kameraların veri aktarımları bir hayla yüksektir. Bu özelliklerine rağmen, daha net görüntüler elde etmek amacıyla cihazın yüksek çözünürlükte görüntü sağlayabilmesi gerekir. Bunun yanı sıra, gece görüşünün iyi olması gereken IP kameraları ise dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. IP kameraların hareket ettirilebilir yapıda olması ve uzaktan kontrollü şekilde çalıştırılması gibi özellikler fiyata etki eder. İşlevsellik gibi durumlar da IP kamera fiyatları üzerinde etkilidir. IP kameralar, sevdiklerinizin ve sizin güvenliğini sağlamak amacıyla mutlaka kullanmanız gereken kameralardır. Kolaylıkla kurabileceğiniz bu kamera modellerini, farklı fiyat aralıkları alternatifiyle satın alabilmeniz mümkündür. Evinizin bütün odalarını kontrol etmek ya da dış mekanınızın güvenilir olmasını sağlamak için IP kameraları kullanmanız önem arz eder. Bu kameraların canlı izleme ile eş zamanlı iletişim kurma özellikleri olduğu için güvenliğiniz en üst noktada olacaktır. 

IP Kamera Ne İşe Yarar?

IP kameralar, üstünde yer alan sensörler ile görüntü yakalar. Bu görüntüyü dijital veriye çevirir. Daha sonra, network ya da ağ bağlantısı ile yetkilendirilmiş kullanıcılara iletir. İç ve dış mekanlarda güvenlik önlemi alınmasını da sağlar. 

IP Kameralar Nerelerde Kullanılır?

Bu güvenlik sistemi cihazlarının kullanım alanı oldukça geniştir. Ev içi, ev dışı, ofis, iş yeri ve aklınıza gelebilecek her türlü mekanda IP kameraları kullanabilmeniz mümkündür. 

IP Kamera Nasıl İzlenir?

IP kameraları izlemek için akıllı cep telefonu, bilgisayar, smart televizyon gibi cihazlardan destek alabilirsiniz. Aynı zamanda, uygun web tarayıcısı kullanarak izleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Son sürüm olan web tarayıcılar, IP kamera izleme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

IP Kamera Fiyatları

139 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 139 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?