Ekran Kartları

Ekran kartları, monitörde gördüğünüz görüntülerin oluşturulmasından sorumlu olan ve gelişen oyun grafikleri nedeniyle oyun severlerin en yakından tanıdığı donanım parçalarıdır. Yalnızca oyunları oynanabilir kılmakla kalmayan kartlar, profesyonel olarak proje geliştirenlerin de üzerinde önemle durdukları bir bilgisayar bileşenidir. Çok sayıda markanın herkese hitap edebilecek düzeydeki ekran kartları, yazılımların desteklerine bağlı olarak pek çok işlemi aynı anda yapabilmektedir.

Ekran Kartı Fiyatları

Ofis işlemlerinizi gerçekleştirmek, internet gezintilerinizi daha verimli bir şekilde yapmak ve küçük oyunları oynayabilmek için ekran kartı edinmeyi planlıyorsanız, giriş seviyesi olarak tanımlanabilecek kartları tercih edebilirsiniz. Düşük bellek boyutlu, tek fanlı ya da fansız çözümle gelen kartlar arasından küçük ebatlara sahip ve az elektrik harcayan modeller, ekran kartı fiyatları bakımından avantajlıdır.

Bilgisayar oyunlarıyla ilgiliyseniz, ayrıca yeni çıkan oyunları oynamayı düşünüyorsanız, bütçenizin elverdiği ölçüde hemen her ekran kartına yönelebilirsiniz. Çok çeşitli ürünler arasından tek ya da çift grafik işlemcili modellerin yanı sıra, yüksek kapasiteli ürünleri tercih etmeniz oyunlardaki grafik detay seviyesini arttırmanızı sağlayabilir. Bilgisayarınızdaki güç kaynağının yetersiz gelebilmesi ihtimaline karşı, üst seviye ekran kartlarının gereksinim duydukları elektrik tüketim oranını kontrol etmeniz faydalı olabilir.

Grafik tasarım, simülasyon işlemleri, fotoğraf ve video düzenleme gibi profesyonel işlerle uğraşıyorsanız, doğrudan yönelmeniz gereken ürünler bu tip kullanımlar için özel dizayn edilen ekran kartları olmalıdır. Bu sayede günlük rutinlerinizi daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilir, yazılımların ekran kartı destekleri sayesinde işlemlerinizde büyük hız kazanabilirsiniz. Giriş seviyesi, oyunculara yönelik ürünler ve profesyoneller için tasarlanan ekran kartları arasında tercih edeceğiniz ürüne göre fiyat farkı bulunmaktadır

Ekran Kartı Önemli Midir?

Uğraştığınız hobi ya da işe göre ekran kartının önemi değişkenlik gösterebilir. Bilgisayarı yalnızca metin üretmek, internette sörf yapmak ve ofis işlerinizi gerçekleştirmek için kullanıyorsanız, yüksek seviye harici bir ekran kartı yerine giriş seviyesi dahili bir ürün ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak oyun oynamayı seviyor, yüksek çözünürlükten ve kalite ayarlarından ödün vermek istemiyorsanız; ekran kartı, bilgisayarınızda yer alan en önemli bileşen haline gelebilir. Zira bilgisayardaki diğer bileşenler ne kadar hızlı olursa olsun, ekran kartları grafik detay kalitesini ve görüntünün akıcılığını belirleyen ana etkendir. Profesyonellerin de donanım seçimi noktasındaki tercihi, yazılımların ekran kartı desteklerinin artmasıyla ekran kartına doğru kaymaktadır. Bunun başlıca sebebi, ekran kartlarının 3D tasarım ve video düzenleme işlemlerindeki uzun süreler alan işleri, merkezi işlemcilere göre çok daha hızlı ve hatasız şekilde tamamlamasıdır.

Oyuncular İçin Ekran Kartının Önemi

Windows’un getirdiği yeni nesil DirectX grafik arabirim modelleri sayesinde yetenekleri artan oyun motorlarının görsel ve fiziksel etkilerinden tam anlamıyla yararlanabilmek için, bu arabirimlerle uyumlu, yüksek hızda grafik işlemcili ve kapasiteli harici kartlar gereklidir. Aksi halde kimi oyunlar, ekran kartı tipini ya da bellek miktarını yetersiz olarak algılayarak oyunun hiç çalışmamasına bile neden olabilir. Oyun geliştiriciler tarafından performansın çok düşeceği gerekçesiyle düşük bellek boyutlu ekran kartlarında oyunun tüm grafik detaylarını açmanıza izin verilmez. Böyle nedenlerden ötürü oynadığınız oyunların sistem gereksinim detaylarını inceleyerek, bu gereksinime uygun ekran kartlarını edinmeniz faydalı olabilir. Eğer oynadığınız her oyunda yüksek çözünürlük, grafik ve fizik detayı gibi oynayış deneyiminizi en üst noktaya ulaştıracak durumlardan ödün vermek istemiyorsanız orta ve üst seviye ekran kartlarına yönelmeniz doğru olur. Sahip olacağınız ekran kartının teknolojik gelişmişliği ve beraberinde gelen teknik özelliklerinin yüksekliğine göre, bu ürünleri uzun yıllar sorunsuz olarak kullanabilir, oyunlarınızı performans sıkıntısı yaşamaksızın oynayabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ekran Kartı Fiyatları

228 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Grafik Bellek A-Z
  1. 8 GB
  2. 4 GB
  3. 6 GB
  4. 1 GB
  5. 10 GB
  6. 12 GB
  7. 16 GB
  8. 2 GB
  9. 24 GB
  10. 256 MB
  11. 48 GB
  12. 5 GB
 4. Grafik İşlemcisi A-Z
 5. Ekran Kartı Hafızası A-Z
 6. Chip Seti
  1. NVIDIA
  2. AMD
  3. NVIDIA GeForce GTX
  4. ATI
  5. Intel
  6. NVIDIA QUADRO
 7. Bit Değeri A-Z
 8. Markalar A-Z
  1. MSI Ekran Kartları
  2. Asus Ekran Kartları
  3. Gigabyte Ekran Kartları
  4. PNY Ekran Kartları
  5. Sapphire Ekran Kartları
  6. Palit Ekran Kartları
  7. XFX Ekran Kartları
  8. Afox Ekran Kartları
  9. Quadro Ekran Kartları
  10. Turbox Ekran Kartları
  11. Seclife Ekran Kartları
  12. Inno3d Ekran Kartları
  13. Zotac Ekran Kartları
  14. Galax Ekran Kartları
  15. Biostar Ekran Kartları
  16. Elsa Ekran Kartları
  17. Powercolor Ekran Kartları
  18. Arktek Ekran Kartları
  19. Assmann Ekran Kartları
  20. Axle Ekran Kartları
  21. AMD Ekran Kartları
  22. Alfais Ekran Kartları
  23. Asboard Ekran Kartları
  24. HP Ekran Kartları
  25. Manli Ekran Kartları
  26. PNY Quadro Ekran Kartları
  27. Pcwinmax Ekran Kartları
  28. Platoon Ekran Kartları
  29. Robotekno Ekran Kartları
  30. Ryder Ekran Kartları
 9. Bellek Tipi
  1. DDR3
  2. DDR5
  3. GDDR5
  4. GDDR6
  5. GDDR6X
  6. HBM2
 10. Slot Tipi
 11. Çekirdek Hızı A-Z
 12. Fotoğraflı Değerlendirme
 13. Güncel Değerlendirme
 14. Fırsat Ürünleri
 15. Mini Display Çıkışı
 16. DVI Çıkışı
 17. 3D Desteği
 18. Geliştirilmiş Teknolojiler
 19. Display Çıkışı
 20. HDMI Çıkışı
 21. Bellek Hızı A-Z
 22. Minimum Güç Kaynağı (PSU) A-Z
 23. Overclock (Hız Aşırtma)
 24. Soğutma
 25. DVI-D
 26. Bağlantı
 27. Çekirdek Hızı Boost A-Z
 28. Güç Tüketimi A-Z
 29. DVI-I
 30. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi