Yeni nesil işletim sistemlerinin grafik kütüphaneleri gelişim gösterdikçe üç boyutlu oyunlar da grafik kalitesi açısından fotorealistik seviyelere yaklaşıyor. Yüksek çözünürlüklü kaplamalar, gerçeğe yakın gölgeler, çok kaynaklı ışıklandırmalar ve daha pek çok görsel detay, teknoloji tutkunlarının oynadıkları oyun esnasında kendilerini oyunun içindeymiş gibi hissetmelerine yardım ediyor.

Oyunların grafik detay ayarları en yüksek durumdayken akıcı oynanabilmesi ise güçlü GDDR5X ekran kartı modelleriyle mümkün oluyor. Full HD çözünürlükte saniyede 100 kare ve üzeri, 4K gibi uç çözünürlüklerde ise saniyede 60 kare ve üzerinde görüntü oluşturabilen ürünler, modern grafik işlemcileriyle hesaplama konusunda iyi iş çıkarıyor. NVIDIA’nın grafik yongalarını kullanan ve hem görünümleriyle hem de sunduğu ekstralarla oyuncuların alışveriş listelerine giren GDDR5X ekran kartı, bilgisayarının genel performansını tepe noktaya taşımak isteyenlere de hitap ediyor. Zira hesaplama kabiliyetleriyle merkezi işlem birimlerinden çoğu noktada daha hızlı olan ekran kartları, video ve animasyon üreticilerinin render süreçlerine de yardımcı oluyor.

Çalışma frekansı 10 GHz ve yukarısına çıkabilen GDDR5X bellekler, modern ekran kartlarının performansını arttırmayı sağlıyor. Özellikle güncel oyunlara ait grafiklerin ekran kartının tamamından yararlandığı göz önüne alındığında etkisi daha net ortaya çıkan GDDR5X bellekler, ekran kartında, bellek kaynaklı bir darboğaz yaşanmasının da önüne geçiyor. Bilgisayarlar için dâhili donanım bileşenleri üreten markalar, ortaya koydukları ekran kartını, ürünün modeline bağlı olarak 8 GB ve daha üzeri bellekle donatabiliyor. 2K ve 4K gibi çözünürlüklerde oyun oynamayı hedefleyen kullanıcılar için yeterlilik gösteren bellekler, az kapasiteli ve düşük hızlarda çalışan ekran kartı belleklerinin sebep olduğu mikro takılmaların yaşanmasını engelliyor.

NVIDIA’nın sunduğu sürücülerle ve ekran kartı üreticilerinin hazırladığı yazılımlarla daha işlevsel hale gelen modeller, hız aşırtma olarak nitelendirilen işlemlere uygunluk gösterebiliyor. Grafik işlemci ve belleklerin hem frekansları hem de voltaj değerleri yükseltilerek, daha yüksek performans elde edilmesinin önünü açan hız aşırtma işlemi, üreticilerin hazırladığı yazılımlarla kolayca gerçekleştirilebiliyor.

GDDR5X Ekran Kartı Fiyatları

Çalışma hızları nedeniyle gerek grafik işlemcisi gerekse bellekleri ısınan GDDR5X ekran kartı modelleri, üreticilerin kendilerine özgü soğutma çözümleri sayesinde yoğun yük altında bile düşük sıcaklıklarda çalışıyor. Tercih edilen markanın ürününe göre; tek, çift ya da üç fanlı modeller bulunabilirken, kimi markalar sıvı soğutma çözümleriyle desteklenen ekran kartları da üretebiliyor. İşlevselliğin yanı sıra görselliğe de önem veren teknoloji tutkunları için RGB LED aydınlatma gibi ekstralara da sahip olabilen ürünler, oyuncuların diledikleri oyunu akıcı şekilde oynayabilmelerine olanak veriyor. Yalnızca oyun oynama amaçlı değil kripto para madenciliğinde de değerlendirilebilen GDDR5X ekran kartı, tercih edilen modele göre oldukça iyi kazma performansı gösterebiliyor. Teknoloji meraklılarının hazırladıkları mining rig’ler içerisinde kendine yer bulan ekran kartları, dayanıklı yapılarıyla uzun saatler boyunca çalışmalarına karşın, hesaplama işlemlerinde herhangi bir aksaklık yaşatmıyor.

Genellikle üst-uç seviyede seyreden GDDR5X ekran kartı fiyatları, ürünlerin sunduğu performansa ve konumlandırıldığı segmente göre değişebiliyor. Full HD ve 2K çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi elde etmek isteyen oyuncuların yönelebilecekleri modeller, daha erişilebilir fiyatlarda yer alıyor. Hedefini 4K ve üzeri çözünürlüklere koyan oyun tutkunlarını memnun eden ekran kartları ise yüksek meblağlar üzerinden kullanıcı buluyor. Kripto para madenciliğiyle uğraşan teknoloji tutkunları ise GDDR5X ekran kartı fiyatları noktasında daha esnek hareket edebilirken, doğrudan doğruya performansa odaklanabiliyorlar.

Hâlihazırda kullandığınız bilgisayarda bulunan ekran kartının performansından memnun değilseniz, markaların geliştirdiği ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli GDDR5X ekran kartı fiyatları üzerinden satın alabilirsiniz.

GDDR5X Ekran Kartı Fiyatları

15 ürün var
 1. Markalar
  1. Sapphire
  2. Asus
  3. Gigabyte
  4. MSI
  5. PNY
  6. Zotac
 2. Ürün Puanı
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Bit Değeri
 6. Grafik Bellek
 7. Bellek Tipi A-Z
  1. DDR2
  2. DDR3
  3. DDR4
  4. DDR5
  5. DDR5X
  6. GDDR5
  7. GDDR5X
  8. GDDR6
  9. HBM2
 8. Mini Display Çıkışı
 9. Slot Tipi
 10. DVI Çıkışı
 11. 3D Desteği
 12. Grafik İşlemcisi
 13. Geliştirilmiş Teknolojiler
 14. Display Çıkışı
 15. Çekirdek Hızı A-Z
 16. Chip Seti
  1. AMD
  2. NVIDIA
  3. NVIDIA GeForce GTX
  4. NVIDIA QUADRO
 17. HDMI Çıkışı
 18. Bellek Hızı
 19. Minimum Güç Kaynağı (PSU)
 20. Overclock (Hız Aşırtma)
 21. Soğutma
 22. DVI-D
 23. Bağlantı
 24. Çekirdek Hızı Boost A-Z
 25. Güç Tüketimi
 26. DVI-I
 27. Satıcı A-Z
 • Bellek Tipi GDDR5X
DSACategoryId/2147483646/8/204/204
BAŞA DÖN