Oyun tutkunları ve çalışmalarını üç boyutlu tasarımlar üzerinden sürdüren profesyonellerin özenle seçtikleri ekran kartları, bilgisayarların grafik işlem güçlerini arttırıyor. Üzerlerindeki VGA, HDMI, DisplayPort gibi görüntü çıkışları aracılığıyla monitör ve televizyon gibi birimlere görüntü aktaran modeller, karmaşık grafik hesaplamalarını başarıyla gerçekleştiriyor.

Ekran kartlarındaki grafik yongalarını üreten teknoloji firmaları, referans devre tasarımlarını ve şemalarını ekran kartı üreticilerine sunarak, son kullanıcılar için farklı modeller geliştirilebilmesine kapı aralıyor. Bu noktada; kart tasarımı, devre bileşenleri, soğutucu yapısı, bellek (RAM) miktarı, görüntü çıkış portları gibi değişkenler, büyük oranda markaların takdirine bırakılıyor. Gelişmiş soğutma sistemlerine sahip ekran kartlarına hayat veren markalar, grafik işlemci ve bellek çalışma hızları konusunda kullanıcılara belirli oranlarda serbesti tanıyabiliyor. Bu sayede, teknoloji meraklılarının edindikleri kartları, referans saat hızlarından daha farklı seviyelere taşıyabilmelerini sağlayabiliyor.

DDR3 ekran kartı fiyatları, ürünlerin hangi nesilden olduğuna, sergilediği performansa, ne amaçla kullanıldığına ve tasarımlarının hangi formda olduğuna göre değişiklik gösteriyor. Grafik yongası üreticilerinin periyodik olarak yeniledikleri ve gerek performans gerekse enerji verimliliği alanında ilerleme kaydettikleri yongalar, ekran kartlarının nesillerinin tespit edilebilmesine olanak veriyor. Birden fazla grafik yongasının yer aldığı nesillerde, ekran kartlarının performans durumu ise kartlara adını veren isim, rakam ve harflerle belirleniyor. İlgili sınıflandırmalar aynı zamanda; ekran kartlarının oyunculara mı, kripto para madenciliği yapanlara mı, yoksa profesyonel olarak üç boyutlu tasarımlarla uğraşanlara mı hitap ettiğinin tespitini mümkün kılıyor.

DDR3 Ekran Kartı Fiyatları

Kullanıcıların, ekran kartlarını hangi alanda değerlendireceklerini belirlemeleri, DDR3 ekran kartı fiyatları açısından hangi tutarları ödeyeceklerini doğrudan doğruya belirleyebiliyor. Bilgisayarında yer verdiği işlemcisinin, dâhili grafik yongası bulunmayan ve yalnızca görüntü alabilmek amacıyla ekran kartına yatırım yapmak isteyenlerin yönelebilecekleri ürünler, genellikle erişilebilir fiyatlarda bulunuyor. İşlem gücü, bellek hızı ve soğutma sistemiyle giriş seviyesinde bulunan modeller, günlük bilgisayar kullanım senaryolarında değerlendirilebilirken, iki boyutlu ve çok detay içermeyen üç boyutlu oyunların oynanabilmesine imkân tanıyor. Daha güçlü grafik yongası, bellek hızı, bellek miktarı ve özel soğutma sistemlerine sahip ekran kartları ise tercih edilen modelin sunduğu performansla doğru orantılı artış gösteriyor. Bu yapıdaki kartlar yeni nesil oyunların; yüksek çözünürlükte, ileri grafik detay seviyesinde ve akıcı şekilde oynanabilmesini temin ediyor. Oyunların yanı sıra, fotoğraf ve video düzenleme yazılımlarında da görev alabilen ürünler, işlemciye yönlendirilen hesaplama yükünü üstlenerek, çalışmaların hedeflenenden kısa sürede tamamlanabilmesine yardımcı oluyor.

Görüntü çıkışı bulunmayan ve "Mining" olarak nitelendirilen kripto para madenciliğinde kullanılan DDR3 ekran kartı fiyatları, sunduğu performans ve bellek miktarına göre farklı noktalarda seyrediyor. Evinde ya da hazırladığı özel alanlarda, birden fazla ekran kartı alarak rig şeklinde adlandırılan çoklu ekran kartı düzeneklerinden hazırlamak isteyenlerin tercih edebilecekleri ürünler, güçlü soğutucularla ve daha dayanıklı devre bileşenleriyle geliyor. Uzun çalışma sürelerine dayanıklı olan modeller, fiyat-performans noktasında yer alabiliyor. Üç boyutlu tasarım uygulamalarıyla zaman geçiren ve ilgili uygulamaları performanslı çalıştıran ekran kartlarıyla çalışmak durumunda olanlar ise markaların profesyonel ürünlerini seçiyorlar. Hazırlanan sahnelerin en ince detaylarını gösterirken, kullanıcılarına tasarım sürecinde esneklik kazandırabilecek derecede performansa sahip ekran kartları, ortaya koyduğu performansa bağlı olarak farklı fiyatlarda olabiliyor. Profesyonellere seslenen çok sayıda DDR3 ekran kartı fiyatları açısından üst seviyelere konumlandırılabiliyor.

Görünümlerinden performanslarına, soğutma çözümlerinden yazılım desteklerine kadar pek çok alanda ayrılan ürünler, teknoloji tutkunlarının ve iş akışını eksiksiz sürdürmeyi hedefleyenlerin alışveriş listelerine giriyor. Markaların geliştirdiği birbirinden başarılı modeller, DDR3 ekran kartı fiyatları üzerinden edinilebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DDR3 Ekran Kartı Fiyatları

58 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Grafik Bellek
Toplam 24 / 58 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/204/204