Son yıllarda üretilen pek çok işlemci (CPU) içerisinde grafik işlem birimleri bulunuyor ve işlemcilerin takıldığı anakartlarda yer alan görüntü portları yardımıyla monitör, televizyon, projeksiyon cihazı gibi birimlere görüntü iletimi sağlanabiliyor. Fakat bu tarz bir işlemcisi olmayan ya da bilgisayarındaki görüntü aktarım portlarında sorun yaşayan kullanıcılar, hem bütçelerini yormayan hem de temel düzeyde grafiklere sahip oyunlarla zaman geçirebilmelerine yardım edebilecek ekran kartı çözümleri edinmek isteyebiliyor. Dünyanın önde gelen bilgisayar donanım bileşeni üreticilerinin imzasını taşıyan DDR3 ekran kartı modelleri de tam bu noktada devreye giriyor. NVIDIA ve AMD tabanlı olabilen modeller bilgisayar tutkunlarının yüksek çözünürlükte görüntüler eşliğinde çalışabilmelerine, multimedya içerikleri ve oyunlarla zaman geçirebilmelerine ortam hazırlıyor.

Eski Nesil Monitörlerle Uyumlu Bağlantı Noktaları

Küçük boyutlara sahip, fanlı ya da pasif soğutucularla desteklenen, ekstra güç bağlantısına ihtiyaç duymadan tam performansla çalışabilen DDR3 ekran kartı modelleri, “DDR3” takısını, üzerlerinde bulunan RAM modellerinden alıyor. Etkin kullanıldığı anlarda bile düşük güç tükettiği için kasa içerisine az miktarda sıcaklık yayan ve kendisi de çok fazla ısınmayan modeller masaüstü uygulamalarının kullanımında, video takibinde ve iki ya da üç boyutlu oyun oynarken kullanılabiliyor. Grafik yongası üreticilerinin CUDA gibi teknolojilerini beraberinde getiren ürünler, video düzenleme işlemlerinde merkezi işlemciye destek olarak render sürelerinin kısalmasına yardım ederken benzer donanımsal geliştirmeler, yüksek çözünürlüklü videoların, işlemciden bağımsız çözülmesini mümkün kılıyor. Özellikle işlemcisinin gücü yüksek olmayan kısıtlı bütçeli kullanıcıların tercih edebilecekleri modeller, bağlantı noktaları sayesinde eski nesil monitörlerle de değerlendirilebiliyor. VGA ve DVI gibi güncel monitörlerde sıklıkla yer bulamayan bağlantı noktalarını üzerinde taşıyan DDR3 ekran kartı çeşitleri, bu özellikleriyle de teknoloji meraklılarının alışveriş listelerine girmeyi başarıyor.

Hem Oyun Oynayın Hem de Yayın Yapın

DDR3 ekran kartı modelleri, popüler üç boyutlu oyunları Full HD (1920 x 1080 piksel) ve üzeri çözünürlüklerde oynatmakta zaman zaman güçlük çeken ancak aynı oyunları, HD (1280 x 720 piksel) gibi nispeten düşük çözünürlüklerde 30+ fps seviyesinde çalıştırabiliyor. Oyunların grafik ayarları içerisinde çeşitli düzenlemeler yaparak fps düzeyi yükseltilebilirken normalden daha akıcı bir oyun tecrübesi elde edilebiliyor. Oyunlar konusunda maharetleri belirli bir seviyede olan modellerin yazılım desteği aracılığıyla oyun yayını kabiliyetleri ise oyuncuların beklentilerini karşılayabiliyor. Ekran kartı üreticilerinin iş birliği yaptığı çeşitli yazılım geliştiriciler, oyuncuların aynı anda hem oyun oynayabilmelerini hem de internet üzerinden oynadıkları oyuna dair canlı yayın yapabilmelerine olanak veriyor. Ayrıca gerçek zamanlı olarak video kaydı da gerçekleştirebilen ürünler, oyunların ya da masaüstünün görüntüsünü, yüksek kaliteyle kayıt altına alarak bu görüntüleri daha sonra kullanılabilir kılıyor.

Oturma Odası ve Salonlara Konumlandırılan Mini Bilgisayarlar İçin İdeal

Akıllı televizyon sahibi olmayanların, oturma odası ve salon konforunda multimedya keyfi yaşayabilmelerine imkân veren mini bilgisayarlar, DDR3 ekran kartı modelleriyle güç kazanıyor. İşlemcilere entegre grafik yongalarından çok daha yüksek performans veren ve geniş ekranda 4K videolar izlenebilmesine olanak tanıyan ürünler, aynı zamanda bilgisayarlarının sessiz çalışmasını hedefleyenlerin de ilgisini çekiyor. Özellikle pasif soğutma plakalarıyla gelen çözümler, mini bilgisayarların vazgeçilmez parçalarından biri hâline gelirken kasa içerisinde tozlanma oluşmasının da önüne geçiyor.

Ekran kartı ve grafik yongası üreticilerinin hazırladığı yazılım ve sürücülerle ideal performansıyla kullanılabilen DDR3 ekran kartları, teknik yeterliliklerinden bağlantı noktalarına, düşük güç tüketmelerinden sessiz çalışmalarına dek her yönüyle kullanıcılardan tam not alıyor. Fiyat bakımından erişilebilir aralıklara konumlandırılan çözümler, yeni kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DDR3 Ekran Kartı Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Grafik İşlemcisi
Toplam 24 / 79 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/204/204