Görüntülerin ekranlara yansımasını sağlayan ekran kartları ekran ile geçirilen zamanı kaliteli kılar. Seçilen ekran kartı kalitesiyle kullandığınız cihazın kalitesini doğrudan etkiler. İzlediğiniz filmlerde, oynadığınız oyunlarda, düzenlediğiniz bilgisayarlarda ekran kalitesinin yüksek performanslı olmasını isteyebilirsiniz. Çok sevdiğiniz aktiviteleri yüksek kalitede sağlamak için ATI ekran kartları tam size göredir. ATI radeon ekran kartı sizlere yüksek kalitede ekran deneyimi sunmayı vadeder. Grafik kartı olarak da geçen ekran kartları monitör aracılığı ile yapacağınız tüm işlemlerin oluşumunda monitör ve işlemci arasında görevlidir. Monitörde gördüğümüz hemen hemen herşey ATI laptop kartları ile sizlere sunulur. ATI Atombios ekran kartı işlemci, hard disk gibi birimlerin anakart aracılığı ile aldığı bilgileri dönüştürmek ve görüntünün size ulaşmasını sağlamak ile görevlidir. Laptop ve bilgisayarlarınızı kasasında bulunan ATI laptop ekran kartı işlemci ve monitör arasında görev alır. ATI ekran kartlarının yüksek performans ve gelişmiş teknoloji özellikleri ile oluşturulan çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Yüksek kalite ekran ile oyun keyfiniz daha zevkli hale gelebilir. ATI ekran kartlarına sahip olarak bu eşsiz deneyimden yararlanabilirsiniz.

ATI Ekran Kartı Özellikleri

ATI ekran kartları hazırlanırken gelişmiş teknoloji özellikleri kullanılır. Bu özellikler ATI ekran kartlarının yüksek performanslı olmasını sağlar. ATI ekran kartı özellikleri şu şekildedir:

 • Seçilen ATI ekran kartları bellek kapasiteleri değişim gösterir. 512 MB ATI ekran kartı seçenekleri ve daha fazla gb seçenekleri bulunur.
 • Söz konusu ürün 64 bit bellek arayüzden oluşur.
 • Bu ekran kartı GDDR3 bellek teknolojisine sahiptir.
 • ATI ekran kartı AMD RADEON chipset üreticisi bulunur.
 • Ürünün fan özelliği bulunmaz.
 • Çıkış birimi HDMI’dır.
 • ATI ekran kartı 2048x1536 çözünürlüğü bulunur.
 • ATI markasının bu ürünü 1200 MHz vga bellek hızına sahiptir.
 • Kart, ülke içinde garanti belgeleri bulunur.
 • Bu ürün, PC Express 2.1x16 standartlarına sahiptir.
 • ATI chip seti bulunur. Güç tüketimi 18 W’dır.
 • ATI ekran kartı çekirdek hızı 1200 MHz, çekirdek hızı boost 625 MHz’dir.
ATI Ekran Kartı Çeşitleri

ATI ekran kartları gelişmiş ve yenilenmiş seçenekleri ile karşınıza çıkar. ATI ekran kartı üretilirken her ihtiyaca yönelik olmasına dikkat edilir. ATI ekran kartı çeşitleri bellek kapasitesi olarak değişim gösterir. ATI ekran kartı 1 GB yüksek performans sağlar. Ekran kalitesi ile izleyeceğiniz filmler keyifli hale gelir. Eti ekran kartı 1 GB bir kısmını bilgisayarın belleği kullanır. Eğer yüksek performansta oyun oynamak istiyorsanız ATI ekran kartı 2 GB tam size göre olabilir. ATI ekran kartı 2 GB ile oynadığınız oyundaki tüm detayları görebilirsiniz. Oynadığınız oyunun ekran verimini 4k kalitesine yakın görebilirsiniz. Ekran kartı RAM miktarından yüksek verim almak için tüm bunların yanında işletim sisteminizde çalışmakta olan uygulamaları en aza indirmeniz gerekir. Çok fazla uygulama açıksa bu durum ekran kartınızın belirli miktarda kullanılmasına neden olacaktır. ATI ekran kartı 256 bit yüksek çözünürlük, yeni nesil oyunları keyifle oynama, gelişmiş detaylar, grafik tasarımları gibi durumlarda kullanılabilir. ATI ekran kartı seçiminde bellek miktarı çok önemlidir. Yetersiz kalan ekran belleklerinde ekran donmaları sıklıkla yaşanır. Bir takım oyunlar çalışamaz düzeyde kalır. Seçeceğiniz ATI ekran kartı çeşitlerinde bellek miktarına dikkat edilmesi önerilir.

ATI Ekran Kartı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

ATI ekran kartları yüksek performansı ile dikkatleri üzerine toplar. ATI ekran kartlarını kendi cihazınıza seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Bu noktalar şu şekilde özetlenmiştir:

 • ATI ekran kartı alırken ihtiyacınız olan sisteme karar vermeniz önem taşır. ATI ekran kartı kullanım amacınız, kullanım alanınız iyi belirlenmiş olmalıdır.
 • ATI ekran kartı bilgisayarınız ile uyumlu çeşitleri tercih edilmelidir. Bilgisayarınız ile zıt olan ATI ekran kartı size zorluk yaşatabilir. Sistemi zorlayan ekran kartları yüksek konfor yaşatmayabilir. ATI ekran kartı seçilirken bilgisayar ile uyumu kontrol edilmelidir.
 • ATI ekran kartı ile anakart arasında uyumluluk önem taşır. Etkili bir kullanım için ATI ekran kartının yerleşeceği slotlar arasında uyum gerekir. Yaşanan uyum sorunları zamanla performans özelliğini düşürür.
 • ATI ekran kartı seçerken bellek miktarı yüksek ürünler tercih edilebilir. Bellek miktarı yüksek ATI ekran kartları bilgisayarınızda sorunsuz deneyim yaşamanızı sağlar. Bellek miktarı artış gösterdikçe cihazınızın performansı da artar.
ATI Ekran Kartı Önemi

ATI ekran kartı monitörde yüksek performansta görüntü alınabilmesi, verilerin hızla işlenmesi ve kullandığınız cihazın performansında azalma olmaması açısından büyük önem taşır. Photoshop programları, grafik düzenleme programları, yüksek teknolojik oyunlar, 4 boyutlu uygulamalar yüksek performans ATI ekran kartlarına ihtiyaç duyar. ATI ekran kartının önemi bu uygulamada gözler önüne serilir. Özellikle son teknolojik oyunlar oynanırken ATI ekran kartı performansının etkisi büyük olur. ATI ekran kartı kurATIcı özellik sergiler. Mimarlık öğrencilerinin hazırladıkları projeler, mühendislerin kod yazdığı uygulamalar ATI ekran kartları ile hızla ilerler. Bu çalışmalarda ekranın donması, kasması ve bilgisayarın bu durumda kendisini kapatması çalışmaları sekteye uğrATIr. Teknolojinin hızla gelişmesi ile değişime uğrayan ATI ekran kartları bilgisayar üzerinden çalışmalar yürüten herkes için kolaylık sunar.

ATI Ekran Kartı Fiyatları

ATI ekran kartları çeşitlerine bağlı olarak bağlı olarak farklı seviyelerde yer alır. Fiyat aralıklarını belirleyen en önemli noktalardan biri bellek miktarıdır. ATI ekran kartı 2 GB ile ATI ekran kartı 1 gb arasında fiyat farklılıkları görülebilir. Farklı bellek miktarları ile bulabileceğiniz bu ürünler uygun fiyat alternatifleriyle karşınıza çıkar. Bu ürünü kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye etmek amacıyla alabilirsiniz. ATI ekran kartı fiyatları avantajlarını takip edebilirsiniz. ATI ekran kartı en ucuz seçenekleri ile sizlere sunulur. Dayanıksız malzemelerle üretilen modeller uygun fiyatlı gibi görünse de yüksek performans sağlamaz. Alacağınız ürünün fiyATIndan önce teknolojik özellik yapısına dikkat etmenizde yarar bulunur. Kaliteli ATI ekran kartlarını uygun fiyata alabilmek için indirim fırsatlarını takip etmeniz yeterlidir. Birbirinden şık tasarımlı ve kaliteli malzemelerle üretilen ATI ekran kartları çeşitlerini Hepsiburada’da bulabilirsiniz.

ATI Ekran Kartı Garantisi Var mı?

ATI ekran kartlarının 24 ay garantisi bulunur. ATI ekran kartlarının garanti geçerlilik yeri Türkiye’dir. Uluslararası garanti belgesi yer almaz.

ATI Ekran Kartı Her Cihaza Uyumlu mu?

ATI ekran kartı bellek miktarlarına bağlı değişim gösterir. ATI ekran kartları bilgisayar özelliklerine bağlı seçilmelidir. Düşük performanslı ürünler ile her çeşidi uyumluluk göstermeyebilir.

ATI Ekran Kartı Nasıl Takılır?

ATI ekran kartı takılırken bilgisayar şarj kablosundan ayrılmalıdır. Masaüstü ve laptop ATI ekran kartı takımları farklılık gösterir. Masaüstü bilgisayarlardan eski ekran kartı çıkarılmalıdır. Mandal yardımı ile sokete yeni ATI ekran kartı yerleştirilir. Laptoplar da ise harici soket yapısı veya anakart ile birleşik soket yapısı yer alabilir. Laptop ATI ekran kartı için servisten yardım almanız önerilir.

ATI Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

ATI ekran kartı windows işletim sistemi içinde kendisini otomatik günceller. MacOS X işletim sistemi kullanıyorsanız Apple tarafından sunulan işletim sistemi güncellendiğinde ekran kartınız da güncellenir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

ATI Ekran Kartı Fiyatları

5 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Grafik Bellek
DSACategoryId/2147483646/8/204/204