Yüksek hız, daha fazla hassasiyet ve konfor, bilgisayar kullanıcılarının bir üründen beklediği ilk üç şeyin başında gelir. Çalışırken rahatlığına önem veren her kesimden kullanıcının imdadına koşan ürünlerin başında da mouse padler gelir.

Mouse Pad Nedir?

Mouse pad, bilgisayar mouselarının hareketini ve işleyişini arttıran düz bir yüzey olmanın dışında, kullanıcıların zevklerine, yaptığı işe ve gereksinimlerine göre çeşitlilik gösterebilen ürünlerdir. Farenin zemin üzerinde daha rahat kaymasını ve optik algılayıcısının daha kararlı çalışmasını sağlamak amacıyla üretilmeye başlayan mouse padleri, zamanla kullanıcıların ortopedik ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına değişik modellerle kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Rahatlık, yüksek hız ve gelişmiş hassasiyet sağlayan mouse padler, aynı zamanda farenin üzerinde dolaştığı yüzeyin aşınmasını da engeller. Mouse padler, kullanılan mouseların ömrünü uzatırken kullanıcının verimli çalışmasına da katkıda bulunur. Mouse padlerin genellikle üzerine kumaş ya da optik algılayıcıya uygun bir materyal kaplıdır. İnovasyonel açıdan her geçen gelişen mouse padler; plastik, geri dönüştürülmüş kauçuk, lastik, neopren, silikon kauçuk, deri, cam, mantar, ağaç, alüminyum, taş ve paslanmaz çelik de dâhil olmak üzere birçok malzemeden üretilirler.

Mouse Pad Kullanmanın Avantajları

Hareketi algılamak için görüntü sensörleri kullanan optik mouselar ilk pazara sunulduğunda, üzerinde optik desenleri bulunan özel mouse padler kullanmak gerekiyordu. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen yeni nesil optik fareler, düz kâğıt ve diğer yüzeylerde doğruluğu kabul edilebilir bir dereceye kadar çalışmaktadır. Ancak oyuncular ve tasarımcılar başta olmak üzere bazı optik fare kullanıcıları; konfor, hız ve doğruluk için kendilerine özel mouse padler tercih etmektedirler.

Doğru mouse pad tercihi sayesinde daha az hata yapan kullanıcıların konsantrasyon süreleri ve iş verimlilikleri de doğru olarak artmaktadır. Oyun meraklılarının özel ilgi alanında bulunan oyuncu mouse padleri, hatasız oyun performansı sağlamak için özel olarak tasarlanırlar. Yani minimum hata ve zaman kaybı mouse pad kullanmanın avantajlarıarasındadır.

Ergonomi ve sağlık; mouse pad kullanıcılarının dikkat ettiği bir diğer noktadır. Fare kullanırken bileğin, kolun ve omuzun aldığı pozisyonun uzun süreli kullanıcılarda yarattığı ortopedik sağlık problemleri kullanıcıları ergonomik mouse ve mouse pad seçeneklerine yöneltmektedir. Uzun süreli bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı, el bileğinde yaşanan sağlık problemlerinin giderilmesinde, bileği destekleyen silikon bazlı ortopedik mouse pad seçiminin büyük rolü oynadığı bilinmektedir.

Mouse Pad Fiyatları

Kullanıcıların, görsel ve ergonomik özelliklerine göre tercih ettikleri mouse pad fiyatları; tasarım, marka, özellik gibi kriterlere göre değişiklik gösterir. Bazı kullanıcılar tasarıma öncelik verirken, kimi kullanıcılar fonksiyona göre ürün seçmektedir. Yapıldığı malzeme, şekil ve işlevler gibi özelliklerine göre seçilen mouse padlerin en çok tercih edilenleri, dayanıklı olanlarıdır.

Özellikle tasarımla uğraşanların daha çok önem verdiği bir araç olan mouse padler, farenin optik algılayıcısının yüzeyle olan maksimum uyumu sayesinde sorunsuz performans sağlar. “Misclick” olarak tabir edilen, bilgisayar ekranında yanlış yere tıklama riski, ihtiyacınıza uygun mouse pad ile ortadan kalkabilir. Silikon destekli modeller ile uzun süreli bilgisayar kullanımı mümkündür.

Her zevke ve her ihtiyaca yönelik tasarımlar yapan üreticiler, bilgisayar kullanıcılarının hemen hepsinin beklentisini karşılayabilecek geniş bir segmentte ürün yelpazesi sunmaktadır. Özel tasarım mouse pad fiyatları değişmekle beraber, her türlü kullanıcı mutlaka kendi ekonomisine uygun bir mouse pad edinebilmektedir.

Kullanıcıların mouse pad satın almadan önce dikkat etmesi gereken temel nokta amaca yönelik ürünün tercih edilmesi gelir. Kullanılan malzeme, marka, ergonomi, ortopedik destek ve rahatlık özelliklerine göre seçilen mouse padler; profesyoneller, oyuncular ve standart kullanıcılar tarafından farklı kullanım amacıyla tercih edilmektedir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mouse Pad Fiyatları ve Modelleri

5.803 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. SteelSeries Mouse Padleri
  2. Logitech Mouse Padleri
  3. Razer Mouse Padleri
  4. Wuw Mouse Padleri
  5. Kendim Seçtim Mouse Padleri
  6. Horizon Baskı Mouse Padleri
  7. KUPA KRALI Mouse Padleri
  8. Happy Hours Mouse Padleri
  9. 2K Dizayn Mouse Padleri
  10. Seç Tasarım Baskı Mouse Padleri
  11. GameBoss Mouse Padleri
  12. Onartem Mouse Padleri
  13. Flip Ped Mouse Padleri
  14. Buyfun Mouse Padleri
  15. fotografyabaskı Mouse Padleri
  16. Atölye Çizgi Mouse Padleri
  17. Gifi Mouse Padleri
  18. 4K Mouse Padleri
  19. Coutoo Mouse Padleri
  20. Hobi Tuning Mouse Padleri
  21. Appa Mouse Padleri
  22. Officekup Mouse Padleri
  23. Tucano Mouse Padleri
  24. Yukka Mouse Padleri
  25. Altunga Mouse Padleri
  26. İyi Fikirler Mouse Padleri
  27. Addison Mouse Padleri
  28. Daytona Mouse Padleri
  29. GamingPadci Mouse Padleri
  30. XRades Mouse Padleri
  31. TKZ Mouse Padleri
  32. Rampage Mouse Padleri
  33. Suba Mouse Padleri
  34. İrontech Mouse Padleri
  35. Ankaflex Mouse Padleri
  36. OEM Mouse Padleri
  37. Vizyon Mouse Padleri
  38. MF Product Mouse Padleri
  39. Cyber Mouse Padleri
  40. KayaTech Mouse Padleri
  41. Kingston Mouse Padleri
  42. Londo Mouse Padleri
  43. Snexpres Mouse Padleri
  44. Check Mouse Padleri
  45. Frisby Mouse Padleri
  46. Gamepower Mouse Padleri
  47. Gamingburada Mouse Padleri
  48. Vip Online Mouse Padleri
  49. Bubm Mouse Padleri
  50. Hadron Mouse Padleri
 4. Renk A-Z
 5. Türü
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Güncel Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483646/42/29
Başa dön