Yüksek hız, daha fazla hassasiyet ve konfor, bilgisayar kullanıcılarının bir üründen beklediği ilk üç şeyin başında gelir. Çalışırken rahatlığına önem veren her kesimden kullanıcının imdadına koşan ürünlerin başında da mouse padler gelir.

Mouse Pad Nedir?

Mouse pad, bilgisayar mouselarının hareketini ve işleyişini arttıran düz bir yüzey olmanın dışında, kullanıcıların zevklerine, yaptığı işe ve gereksinimlerine göre çeşitlilik gösterebilen ürünlerdir. Farenin zemin üzerinde daha rahat kaymasını ve optik algılayıcısının daha kararlı çalışmasını sağlamak amacıyla üretilmeye başlayan mouse padleri, zamanla kullanıcıların ortopedik ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına değişik modellerle kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Rahatlık, yüksek hız ve gelişmiş hassasiyet sağlayan mouse padler, aynı zamanda farenin üzerinde dolaştığı yüzeyin aşınmasını da engeller. Mouse padler, kullanılan mouseların ömrünü uzatırken kullanıcının verimli çalışmasına da katkıda bulunur. Mouse padlerin genellikle üzerine kumaş ya da optik algılayıcıya uygun bir materyal kaplıdır. İnovasyonel açıdan her geçen gelişen mouse padler; plastik, geri dönüştürülmüş kauçuk, lastik, neopren, silikon kauçuk, deri, cam, mantar, ağaç, alüminyum, taş ve paslanmaz çelik de dâhil olmak üzere birçok malzemeden üretilirler.

Mouse Pad Kullanmanın Avantajları

Hareketi algılamak için görüntü sensörleri kullanan optik mouselar ilk pazara sunulduğunda, üzerinde optik desenleri bulunan özel mouse padler kullanmak gerekiyordu. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen yeni nesil optik fareler, düz kâğıt ve diğer yüzeylerde doğruluğu kabul edilebilir bir dereceye kadar çalışmaktadır. Ancak oyuncular ve tasarımcılar başta olmak üzere bazı optik fare kullanıcıları; konfor, hız ve doğruluk için kendilerine özel mouse padler tercih etmektedirler.

Doğru mouse pad tercihi sayesinde daha az hata yapan kullanıcıların konsantrasyon süreleri ve iş verimlilikleri de doğru olarak artmaktadır. Oyun meraklılarının özel ilgi alanında bulunan oyuncu mouse padleri, hatasız oyun performansı sağlamak için özel olarak tasarlanırlar. Yani minimum hata ve zaman kaybı mouse pad kullanmanın avantajlarıarasındadır.

Ergonomi ve sağlık; mouse pad kullanıcılarının dikkat ettiği bir diğer noktadır. Fare kullanırken bileğin, kolun ve omuzun aldığı pozisyonun uzun süreli kullanıcılarda yarattığı ortopedik sağlık problemleri kullanıcıları ergonomik mouse ve mouse pad seçeneklerine yöneltmektedir. Uzun süreli bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı, el bileğinde yaşanan sağlık problemlerinin giderilmesinde, bileği destekleyen silikon bazlı ortopedik mouse pad seçiminin büyük rolü oynadığı bilinmektedir.

Mouse Pad Fiyatları

Kullanıcıların, görsel ve ergonomik özelliklerine göre tercih ettikleri mouse pad fiyatları; tasarım, marka, özellik gibi kriterlere göre değişiklik gösterir. Bazı kullanıcılar tasarıma öncelik verirken, kimi kullanıcılar fonksiyona göre ürün seçmektedir. Yapıldığı malzeme, şekil ve işlevler gibi özelliklerine göre seçilen mouse padlerin en çok tercih edilenleri, dayanıklı olanlarıdır.

Özellikle tasarımla uğraşanların daha çok önem verdiği bir araç olan mouse padler, farenin optik algılayıcısının yüzeyle olan maksimum uyumu sayesinde sorunsuz performans sağlar. “Misclick” olarak tabir edilen, bilgisayar ekranında yanlış yere tıklama riski, ihtiyacınıza uygun mouse pad ile ortadan kalkabilir. Silikon destekli modeller ile uzun süreli bilgisayar kullanımı mümkündür.

Her zevke ve her ihtiyaca yönelik tasarımlar yapan üreticiler, bilgisayar kullanıcılarının hemen hepsinin beklentisini karşılayabilecek geniş bir segmentte ürün yelpazesi sunmaktadır. Özel tasarım mouse pad fiyatları değişmekle beraber, her türlü kullanıcı mutlaka kendi ekonomisine uygun bir mouse pad edinebilmektedir.

Kullanıcıların mouse pad satın almadan önce dikkat etmesi gereken temel nokta amaca yönelik ürünün tercih edilmesi gelir. Kullanılan malzeme, marka, ergonomi, ortopedik destek ve rahatlık özelliklerine göre seçilen mouse padler; profesyoneller, oyuncular ve standart kullanıcılar tarafından farklı kullanım amacıyla tercih edilmektedir.

Mouse Pad Fiyatları ve Modelleri

3.395 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kendim Seçtim
  2. fotografyabaskı
  3. Wuw
  4. 2K Dizayn
  5. If Dizayn
  6. Fantech
  7. Appa
  8. Moonlight
  9. Office Küp
  10. GameBoss
  11. Tucano
  12. Razer
  13. SteelSeries
  14. Gamerloot
  15. Trust
  16. Elba
  17. Corsair
  18. Rampage
  19. TKZ
  20. XRades
  21. Addison
  22. Inca
  23. Frisby
  24. Thermaltake
  25. Tx
  26. Bloody
  27. Cyber
  28. Ednet
  29. HP
  30. Londo
  31. DirektAl
  32. Herpa
  33. Lizer
  34. Mastek
  35. Tigdes
  36. Dark
  37. Platoon
  38. Avec
  39. Cooler Master
  40. Cougar
  41. GAMEMAX
  42. Kensington
  43. Kingston
  44. Logitech
  45. Roccat
  46. Atolla
  47. Gamepower
  48. MAS
  49. MSI
  50. Monster
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Türü
 6. Renk A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/29
Başa dön