Switch

Ağ modem switchleri, farklı sistemler ve bilgisayarlar arasında bağlantı kurmaya ve veri paylaşımı yapmaya yardımcı olan ekipmanlardır. Switchler üzerinden farklı etkileşim alanlarına, bilgisayarlara ve uzak sunuculara veri transferi yapılabilir. Ağ switch üniteleri, yapısal kablolama ve sunucular arasında link bağlantıları kurabilmek için en çok tercih edilen cihazlar arasında yer alır.

Switch Fiyatları

Ağ modem switch fiyatları; ürünün markasına, fonksiyonlarına, kapasitesine ve port sayısı gibi özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Sadece belli elektronik cihazları ve ağları birbirine bağlamak için kullanabileceğiniz 10/100 Mbps veri aktarımı değerlerine sahip 5 portlu ve Qos destekli cihazlar, makul fiyatlar ile temin edilebilir.

Ofis, işyeri veya güvenlik sistemleri için gerekli olan çoklu cihazlar, komplike bir yapıya sahiptir. Birimler arası iletişimi sorunsuz bir şekilde koordine edebilmek için daha profesyonel kullanıma uygun olan 10/1000 Mbps veri hızına sahip ürünlere göz atabilirsiniz. Aşırı ısınmaya ve veri kayıplarına karşı özel olarak tasarlanan, 48 farklı elektronik cihazı yönetebilen ve çoklu port yapısına sahip ağ modem switchlerini kullanabilirsiniz.

Tam fonksiyonlu switch modemler, farklı cihazları sabit bir ip üzerinden istenilen veri portuna bağlayabilir. Bu sayede, çağrı merkezleri, banka şubeleri ve internet kafe tarzındaki işletmeler; bilgisayar, yazıcı ve tarayıcı gibi elektronik cihazları ortak ağ sistemi üzerinden yönetebilirler. Cihazlara uzaktan erişim işleminin yanı sıra, her porta tanımlı farklı bir ağ bağlantısı da kurulabilir. Bilgisayar veya sunucu üzerine tanımlı özel ağ bağlantıları sayesinde veriler güvenli bir şekilde saklanabilir.

Ağ Modem Switch Nedir?

Farklı bilgisayarlar ve sunucular üzerinde çalışan bankalar ve yazılım firmaları gibi işletmeler, veri transferi ve farklı cihazlar arasındaki bağlantıları ağ modem switchleri ile sağlarlar. Güvenliğin ve bilgi transferinin üst düzeyde olduğu kurumlarda ağ güvenliğinin sağlanması son derece önemlidir. Yapısal kablolama ve istikrarlı bir ağ oluşturmak için, ağ ethernet anahtarları kullanımı sunan modem switchleri tercih edebilirsiniz.

Ağ switch cihazları, çift yönlü çalışma prensibine sahiptir. Bu cihazlar sayesinde aynı anda veri göndermek ve başka bir sunucudan ya da bilgisayardan veri alabilmek mümkündür. Farklı kablosuz bağlantı seçeneklerinde, veri alışverişi esnasında çarpışma olarak adlandırılan sorunlar meydana gelebilir. Kablolu switch modellerinde data giriş ve çıkış kabloları belli olduğu için, bu tarz sorunlarla karşılaşmazsınız. Hem güvenlik açısından hem de işleyiş açısından kablolu modem switchleri en ideal ürünler arasında yer alır.

Ağ Modem Switch'in Görevi Nedir?

Ağ ve modem switchleri, veri trafiğini farklı kanallar vasıtası ile doğru yere yönlendiren cihazlardır. Bir cihaz başka bir kaynaktan veri almak için sabit bir ağ sistemine ihtiyaç duyar. Modem switchler, ana bilgisayardan ya da sunucu üzerinden gelen bilgileri, hedef cihaz üzerine yönlendirerek onun gerekli işlemleri yerine getirmesini sağlar.

Ağ ve modem switchlerinin türüne göre değişmekle birlikte 2 ve 3 katmanlı modelleri bulunur. 2 ve 3 katmanlı ağ modemlerinde, anahtar data linkleme seçeneği veya modemin ayarlanabilir farklı ağ katman seçenekleri vardır. Kablolu modem switch ürünleri, wireless ve bluetooth gibi kablosuz ağ bağlantı cihazlarına göre daha avantajlıdır. Hem stabil ve sorunsuz veri aktarımı açısından hem de güvenli veri transferi için kablolu ağ modemleri en uygun ürünlerdir.

Kategori içinden TP-Link, Everest ve Tenda gibi markalara ait cihazları ayrıntılı olarak inceleyebilir, ev ve ofis kullanımına uygun olan ve farklı fonksiyonlara sahip Ağ ve modem switchleri içinden ihtiyacınıza en uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ağ Modem Switch Fiyatları

2374 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam Port Sayısı
Toplam 48 / 2374 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?