Mp3 Player

Yolda, evde, işte, sporda ve aklınıza gelebilecek her yerde müzik dinlemenizi sağlayan mp3 çalarlar, modern hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyorlar. Hayatımıza ilk girdiklerinde sadece mp3 dinlememize olanak veren mp3 playerlar, gelişen teknoloji sayesinde çok daha işlevsel bir hal aldılar. Küçülen boyutları ve artan veri depolama kapasiteleriyle Mp3 çalarlar; üzerlerinde barındırdıkları birçok ek özellik sayesinde de müzik dinlemeyi son derece pratik hale getirdiler.

Mp3 Çalar

Mp3, ses sıkıştırılma teknolojisi ile ortaya çıkan bir ses formatıdır. Mp3 dosyaları, bulundukları diskte çok yer kaplamayacak kadar ufak dosyalar olmalarına rağmen kaliteli ses sunarlar. Bu özellikleri sayesinde mp3 dosyaları, günümüzün en çok kullanılan ses dosyalarına dönüşmüştür. Günümüzde, sadece bu uzantılı verileri çalan playerların hayatımıza girmesiyle çok sayıda şarkıyı kolaylıkla ve her türlü ortamda dinlemeye başladık. Mp3 playerlar geliştikçe sadece mp3 uzantılı formatları dinletmenin ötesinde; WAV ve MP4 formatlı dosyaları çalma, FM radyo dinletme, ses kaydetme, video izletme gibi özellikler de bu küçük müzik oynatıcılara eklendi. Artık neredeyse her mp3 çalarda bulunan FM radyo dinleme özelliği de kullanıcılar arasında büyük ilgi görmektedir. Müzik dinlerken aynı zamanda klipleri izleyebilmek de özellikle genç kullanıcılar arasında çok beğenilen bir özelliktir.

Mp3 çalarlara bir yandan pek çok fonksiyon eklenirken bir yandan da cihazların dış görüntüleri de değişmeye başlamıştır. Günümüzde bir kibrit kutusundan daha küçük modellerden sadece kulaklıktan oluşan modellere, kablosuz bluetooth modellerden ses kaydedebilen modellere kadar birçok mp3 çalar modeli bulabilirsiniz.

MP3 Çalar Fiyatları

Mp3 çalar fiyatları görsel ve teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. En basit modellerden çok yüksek ses kalitesi ve profesyonel düzeyde ses kaydı sağlayan modellere kadar birçok mp3 çalar alternatifi vardır. Mp3 çalar satın almadan önce ilk olarak nasıl bir playera ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Mesela artık mp3 çalarların birçoğu, ses dosyalarının yanı sıra video dosyalarını da çalabilmektedir. Playerların pek çoğu da recorder olarak da kullanılmakta yani ses kaydı yapabilmektedir. Mp3 player satın alırken belki de en çok dikkat edilmesi gereken nokta dâhili hafızadır. Cihazınızın dâhili hafızası ne kadar büyük olursa cihaza o kadar çok şarkı, video ve çeşitli veriler yükleyebilirsiniz. Dâhili hafızası yetersiz bir player alırsanız kısa sürede aynı şarkıları dinlemekten bıkabilirsiniz.

Mp3 Çalar fiyatlarını etkileyen özelliklerden biri de ekran büyüklüğüdür. Ekranı büyük ve ekran çözünürlüğü yüksek olan modeller genelde daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ses kalitesine düşkün gerçek müzikseverler için gelişmiş ekolayzer modları olan playerlar geliştirilmiştir.

Son zamanlarda bluethooth teknolojisini kullanan mp3 çalarlar da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu cihazlarda player ile kulaklık arasında kablo bulunmaz. Bu kablosuz modeller özellikle spor yaparken müzik dinlemekten hoşlananlar için çok elverişlidir. Kablosuz müzik keyfi sunan bluethooth modeller aynı zamanda data transferini de kablosuz gerçekleştirirler. Bluethooth özelliği olan playerlar, bluethooth özelliği olan diğer cihazlara bağlanabilir. Bu sayede laptopunuzdan mp3 playerınıza kabloya ihtiyaç duymadan müzik yollayabilirsiniz.

En gelişmiş mp3 player modellerinde, profesyonel kayıt cihazlarıyla boy ölçüşen ses kayıt özellikleri bulunmaktadır. Özellikle harici bir mikrofon bağlandığında yüksek kalitede ses kaydı yapan bu modeller, profesyonel ses kayıt cihazlarına nazaran çok daha makul fiyatlıdır. Mp3 çalarınızın ses kayıt özelliğini kullanarak sevdiklerinizle paylaştığınız anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Mp3 player satın alacağınız zaman player ile beraber kutusunda hangi aksesuarların geleceğine dikkat etmek isteyebilirsiniz. Çoğu cihazın kutusunda; kulaklık, mikrofon, USB kablo gibi aksesuarlar da bulunmaktadır. Bazı ürünlerin yanında ise bileklik, askı gibi ek aksesuarlar da bulunabilir.


Mp3 Çalar Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mp3 çalar alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Mp3 çalar seçerken fonksiyonellik, müzik formatı desteği, kapasite, tasarım, batarya türü ve çalma süresi gibi unsurlara dikkat etmekte fayda vardır. 1 GB, 2 GB, 4 GB ve 8 GB gibi depolama boyutlarına sahip olan Mp3 çalarlar, farklı sayıda şarkının tek bir yerde depolanabilmesine olanak tanır. Herhangi bir Mp3 şarkı boyutunun yaklaşık 5 MB olduğu düşünüldüğünde, 1 GB depolama alanı sunan bir cihaza ortalama 200 şarkı yüklenebilir.

Batarya tipi ve çalma süresi de seçeceğiniz mp3 çaların kullanışlılığını doğrudan etkiler. Sabit veya çıkarılabilir olarak tasarlanan şarj edilebilir bataryaların amper oranı yükseldikçe, toplam kullanım süresi de artış gösterir. Yeni nesil mp3 çalarlar, hem prizden hem de USB bağlantısı ile bilgisayar üzerinden şarj edilebilir. Şarjlı AAA pil ile gelen cihazlar, hem şarj edilebilir piller ile hem de kullan at piller ile çalıştırılabilir.

Taşınabilirlik ve konforlu kullanım da kullanıcıların satın alma tercihleri üzerinde etkili olmaktadır. Cihazın ebatları, ağırlığı, tuş dizilimi ve tasarımı gibi etkenler ise kullanım ergonomisi açısından oldukça önemlidir. Mandallı veya klipsli mp3 player modelleri, spor yaparken veya hareket halindeyken gönül rahatlığı ile müzik dinleyebilmenizi sağlar. Kompakt ve klasik tasarımlı ürünler ise cep ve çanta gibi yerlerde rahatlıkla muhafaza edilebilir.       

Mp3 Çalara Nasıl Müzik Yüklenir?

Mp3 çalarlar, büyük miktarda veri depolayabilen minyatür bir sabit disk sürücüsü içerir. SD kart veya MicroSD kart desteğine sahip olan modeller de bulunmaktadır. Bilgisayarda veya farklı cihazlarda bulunan veriler, cihaz kutusu içinde bulunan bağlantı kablosu ile mp3 çalara kolayca yüklenebilir. USB 3.0 desteği bulunan cihazlarda daha kısa sürelerde şarkı aktarımı yapılabilir. Bluetooth özelliği taşıyan modellerde ise kablosuz veri aktarımı sağlanabilir.   

Mp3 Çalar Nasıl Kullanılır?

Her cihazın kendine has bir kullanım tarzı vardır. MP3 player çeşitlerinin büyük bir çoğunluğu sadece müzik dinlemek için tasarlandığından dolayı kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Müzik listesi seçildikten sonra play, pause, stop ve ses açma-kapama tuşları üzerinden şarkılar arası geçiş ve ses miktarı ayarlanabilir. Menü düğmesi üzerinden cihazın teknik özellikleri ve ekolayzır gibi multimedya özellikleri de kullanıcıların isteğine uygun olarak optimize edilebilir.   

Mp3 Player Çeşitleri ve Fiyatları

Shuffle (ekransız) ve MP4 destekli gibi farklı özelliklere sahip olan Mp3 çalar modelleri bulunur. Kulaklık şeklinde tasarlanan, dock müzik çalarlar ile kullanılabilen veya amplifikatör desteğiyle üst düzey ses kalitesi sunan ürünler mevcuttur. Mevcut ses kalitesini artıran ve noise oluşumunu önleyen yeni nesil Mp3 çalarlar, profesyonel kullanım ihtiyaçlarını başarıyla karşılar. Cihazın fonksiyonları ve çok yönlü kullanım özellikleri arttıkça, fiyatlar üzerinde de belli oranda artış gözlemlenebilir. Genel anlamda mp3 çalar fiyatları ise cihazın markası, modeli, fonksiyonları, tasarımı, ses kalitesi ve multimedya özellikleri gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

MP3 Player Fiyatları

176 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 176 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?