Kaliteli Server - Sunucular Sadece Hepsiburada.com'da.

Server çeşitli ağlara bağlanabilen bir bilgisayar birimidir. Dosya paylaşma, düzenleme ya da depolama gibi görevlerde bilgisayara yardımcı olur. Bunların dışında server çeşitli dosyaları koruma ve birleştirme gibi konularda görev alabilir. Server bilgisayarın verimli bir şekilde çalışmasına, enerji tasarrufu yapmasına ve yüksek performans göstermesine yol açar. Bilgisayarda yapılan her işlemin kaydedilmesini sağlayarak, dosya kayıplarının önüne geçer. Ayrıca bağlandığı bilgisayarın performansını artıran bir üründür. Yavaşlayan, verimini kaybeden bilgisayarlara performans kazandırır. Ayrıca internet gibi çeşitli ağlara bağlanırken yardımcı olduğu gibi bağlanma kalitesini de artırır. Server ne demek diye merak edebilirsiniz. Server, kullanıcıların, e-posta veya çeşitli ağlara bağlanmasını kolaylaştıran, bilgisayarın daha verimli çalışmasını sağlayan bir bilgisayar birimidir. Server evlerde kullanılan bilgisayarlardan daha etkili ve güçlüdür. Bunun nedeni bilgisayarın yaptığı işleri daha verimli ve etkin bir şekilde yapabilmesidir. Bundan dolayı pek çok kişi bilgisayarın yanı sıra server almayı da tercih eder. Server ağır dosyaları, işlenmesi zor belgeleri veya görüntüleri açmak için kullanılabilir. Bilgisayarıyla çok fazla iş yapanlar, ticari yerler Server kullanımını tercih edebilirler. Pek çok çeşidi bulunan bu bilgisayar birimi, tüm işletim sistemlerine uygun olanları mevcuttur. Server sadece dosya depolama, açma veya birleştirme gibi etkinliklerin yanı sıra internet sitelerine güvenli bir şekilde girmeye yardımcı olur. Herhangi bir internet sitesine girerken güvenli giriş yapmayı destekleyen ve herhangi bir olumsuz durum karşısında güvenlik duvarı kuran bir alettir. Ayrıca internet sahibi kişiler tarafından da tercih edilen bir bilgisayar birimi olduğu söylenebilir. Bunun sebebi sahibi olduğu internet sitesinin güvenliğinin serverlar tarafından sağlanabilmesidir. İnternet sitesine girerken güvenli bir şekilde girmek ve diğer kullanıcıların siteye zarar vermesini engellemek için server kullanılabilir. Bilgisayarınızın daha iyi çalışması ve güvenli bir internet ağına sahip olmak için server doğru bir seçim olabilir.

Farklı Özelliklerde Server

Çeşitli markaların pek çok özellikte server cihazları bulunur. Diğer bir adı sunucu olan serverların genel olarak en bilinen özelliği arasında dosyaları depolamasıdır. Server özellikleri arasında çoğu kişinin aradığı kriterlerden ilki olduğu söylenebilir. Dosya depolamak bazen bilgisayarlar tarafından kaldırılmayabilir. Bunun için yüksek hacimli, geniş kapasiteli sunucuya ihtiyaç duyulur. Bilgisayarların taşıyamadığı ya da oldukça ağır olan dosyalar server tarafından açılabilir. Özellikle kapasitesi küçük bilgisayara sahip olanlar sunucu kullanabilir. Sunucu bilgisayardaki tüm dosyaları depolayarak uzun süre hafızasında saklayabilir. Serverların diğer özelliği ise birden fazla ağa bağlanabilmesidir. Aynı anda pek çok ağa bağlanabilmeyi ve bilgisayarda yapılan işlerin kolaylaşmasını ve hızlanmasını sağlar. Bu ağlara bağlanırken güvenli olmasına destek verir. E-ticaret veya çeşitli internet sitesi sahibi olanlar için sunucu kullanmak oldukça önemli olabilir. Bunların dışında bilgisayarın verimli ve hızlı bir biçimde çalışmasına yardımcı olur. Bilgisayardan daha güçlü olan server cihazı, bilgisayarda yapılacak işlerin hızlanmasına, bilgisayarın kapasitesini ve performansının artmasına yol açar. Ayrıca bazı sunucu cihazları enerji tasarrufu da sağlar. Serverların diğer özelliği de birden fazla dosyayı, belgeyi veya görüntüyü aynı anda paylaşabilmesidir. Oldukça ağır ve açılması zor belge ve dökümanları ağlar aracılığıyla birden fazla alıcıya gönderebilir. Bu işlem sayesinde bilgisayarda yaptığınız işlemleri hızlandırabilirsiniz. Bunların dışında server aracılığıyla farklı özelliklerdeki pek çok dosyayı birleştirebilirsiniz. Bundan dolayı dosyalar bilgisayarınızda fazla yer kaplamaz ve bilgisayarınızın verimliliği, performansı artabilir. Dosyaları türüne göre ve ağırlığına göre birleştirerek belli bir sıraya yerleştirerek hafızasında saklayabilir. Her işletim sistemine ve bilgisayar türüne uygun, farklı özelliklerde pek çok server arasından ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Bunların dışında farklı kurulum özellikleri taşıyan sunucu cihazları da bulunur. Bilgisayarınızla uyumlu olacak şekilde kurulumu olan sunucuyu tercih edebilirsiniz. Ayrıca freelance veya kurumsal işyerlerine uygun kurulumu olan, ticari sitelere uygun sunucu cihazları da bulunur. Yaptığınız işe ve bilgisayarınıza göre sunuzu cihazını seçebilirsiniz.

Server Çeşitleri

Farklı özellikler taşıyan pek çok server çeşidi bulunur. Ayrıca Server çeşitleri çeşitli amaçlarda ve ortamlarda da kullanılabilir. Kurumsal yerlerde, ticari ortamlarda veya kişisel alanlarda server cihazları kullanılabilir. Bazı server seçeneklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Fiziksel serverlar en yaygın olan ve herkesçe bilinen sunucu çeşididir. Yüksek kapasiteli olmasından dolayı pek çok işlemi yapabilirler. Fiziksel serverlar ağ girişlerinde yüksek güvenlik sağlar. Başka kullanıcıların sahip olduğunuz ağı kullanması dahilinde güvenlik duvarı oluşturur.
 • Bilgisayarın işletim sistemlerini güncellenmesinde ve bilgisayarda olan dosyaların yedeklenmesinde yardımcı olur. Bilgisayarda olan antivirüs sistemlerini güncelleyerek güçlenmesini sağlar. Bilgisayarınıza veya ağınıza başkaları izinsiz girdiğinde onları tespit eder.
 • VPS server sadece kullanıcısına özel olarak çalışır. Birden fazla ağa bağlanırken veya bilgisayarda çalışmalara yaparken sizin çalışmanızı etkilemez. Ayrıca bilgisayarınızın performansının yavaşlamasına izin vermez.
 • VDS server diğer sunucu çeşitlerine göre daha verimli ve yüksek performanslıdır. Özellikle kurumsal iş yerlerinin tercih ettiği bu server çeşidi, enerji tasarrufu sağlar. Bilgisayardaki iş yükünü azaltır. Ayrıca bilgisayardaki verilen ve dosyaların daha kolay işlenmesini sağlar.
 • Cloud server birden fazla sunucunun bir araya gelmesiyle oluşur. Cloud server diğer sunucu çeşitlerine göre daha sık tercih edilir. Bunun nedeni birden fazla ağa ve kaynağa oldukça hızlı bir şekilde bağlanabilir olmasıdır.
 • Web server çeşitli web sitelerinin göründüğü ve açıldığı sunucu çeşididir.
 • E-posta server birden fazla mailin ve e-postanın göründüğü ve alıcılara ulaştığı türlerdendir.
 • FTP server pek çok dosyayı başkalarıyla paylaşmak ve ağlar aracılığıyla göndermeye yarayan sunucu çeşididir.
 • Oyun server ise oyunseverlerin sıklıkla kullandığı bir cihazdır. Oyunların açılması, yüklenmesi ve paylaşılmasını destekleyen bir sunucu türü olarak öne çıkar.
 • Uygulama server bilgisayara yüklediğiniz uygulamaların açılmasını kolaylaştıran ve güncelleyen bir üründür.
 • Medya server video,ses veya fotoğrafların açılmasını ve üzerinde işlem yapmasını kolaylaştırır.
 • Her ihtiyaca uygun, farklı amaçlarda ve özelliklerde servera ulaşabilmek mümkündür. Bu server çeşitleri bilgisayarların işletim sistemleriyle uyumlu halde çalışır. Server sayesinde bilgisayarda pek çok işlemi aynı anda hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
Yüksek Performanslı Server Modelleri

Server alırken yüksek performanslı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Tüm ihtiyaçlara uygun, farklı işlevlerde ve değişik markalarda aradığınız sunucuyu bulabilmeniz mümkündür. Son zamanlarda sunucu arayışında olanlar mini server cihazlarını tercih eder. Bunun nedeni bilgisayar masası gibi yerlere konulabilir olmasından kaynaklanır. Bu server modeli oldukça ergonomiktir. Bunun yanında kullanışlı ve yüksek performanslıdır. Pek çok farklı amaçlar için üretilen mini sunucu cihazını bulabilirsiniz. Mini serverlar boyutlarının küçük olmasına rağmen geniş kapasiteye sahiptir. Birden fazla dosyayı saklayabilen ve yedekleyebilen bir server modelidir. PC server modellerini pek çok marka içinde bulabilmek oldukça kolaydır. Bilgisayarınıza ve işletim sisteminize uygun server cihazını teknoloji ve bilgisayar markaları içinde bulabilmek mümkündür. PC’ye uygun sunucuyu seçmek oldukça önemlidir. Bunun sebebi PC’ye uyumlu olmayan sunucular çeşitli sorunlara neden olabildiği gibi PC’nin bozulmasına da yol açabilir. PC ve sunucu ne kadar uyumlu olursa hem bilgisayarınızdan yüksek verim alırsınız hem de yaptığınız işleri hızlı bir şekilde tamamlarsınız. Kullandığınız işletim sistemine uygun olan ve çabuk adapte olabilen server cihazları tercih edilir. Bunun dışında kullandığınız bağlandığınız ağa göre de server çeşidini seçebilirsiniz. Hangi amaçlarla ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak dilediğiniz serverı satın alabilirsiniz. Sunucu satın alırken bellek hacminin ve işletim sisteminin türüne dikkat edilebilir. Bilgisayarda kullandığınız işletim sistemiyle server cihazının sahip olduğu işletim sistemi arasında uyum olması önemli olabilir. Bilgisayarınızın yetersiz kaldığı durumlarda sunucuları kullanabilir ve bilgisayarda yaptığınız işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Kaliteli Server Cihazları

Server tercih ederken cihazın kaliteli olmasına dikkat edilebilir. Bunun için bilindik ve güvenilir markalar tercih edilebilir. Server bilgisayarın hızlanmasına, veriminin artmasına yardımcı olduğu kadar enerji tasarrufu da sağlayan bir cihazdır. Server sunucu satın alırken bu özelliklere dikkat edilebilir. Bilgisayarda yaptığınız işlemlere göre çeşitli özelliklerde sunucuları seçebilirsiniz. Dosya, belge ve dökümanları depolayabilen, koruyabilen ve birleştirebilen server cihazları oldukça sık tercih edilir. Kurumsal iş yerleri veya freelance çalışan kişilerin kullandığı bu sunucu türü sayesinde bilgisayardaki verileri güvenli bi şekilde saklanabilir. Ticaretle uğraşan işyerlerinin sıklıkla tercih ettiği serverlar bilgi güvenliği açısından önemlidir. E-ticaret platformları veya kişisel web sitelerine giriş çıkışlarda yüksek güvenlik sağlayan server cihazları oldukça beğenilir. İnternet ağlarının ve web sitelerinin güvenl bir şekilde kullanılması ve izinsiz girişlerin önlenmesi açısından sunucu kullanmak önemlidir. Server satın alırken bilgisayarınıza ve ağınıza uygun olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca hacminin geniş olmasına ve işlevine de bakılabilir. Bu kriterlerin yanı sıra server cihazının içinde yer alan malzemelerin kalitesine de bakılabilir. Üretilen ürünün dış görünüşünün sağlam ve kaliteli olması da önem taşır. Çünkü ürün herhangi bir darbe aldığında bozulma veya hasar görmeye karşı dirençli olması gereklidir. Aksi halde ürünü uzun süre kullanamayabilirsiniz. Serverın ağırlığı ve ergonomik olması da tercih edilen kriterlerden birisidir. Server satın alırken daha pek çok kriter göz önüne alınabilir. Teknolojik ürün satan pek çok marka içinde ihtiyacınız olan server cihazına sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz, kaliteli ve güvenilir markaların sunucularını tercih edebilirsiniz.

Beğenilen Server Cihazları

Server kullanan ve satın almak isteyen herkes müşteri deneyim ve yorumlarından faydalanmak isteyebilir. Server PC satın almak isteyenler kullanıcıların yorumlarına ve deneyimlerine göz atarak seçimlerinize doğru yön verebilirsiniz. Server satın alırken bilgisayara uyumlu bir şekilde çalışmasına, performansına ve verimliliğine bakılır. Aynı zamanda hangi amaç için kullanılacağı ve bilgisayarın hangi konuda yetersiz kaldığı da göz önünde tutmak gereklidir. Bu kriterler nasıl bir server satın alacağınız konusunda yardımcı olabilir. Pek çok model, marka ve performans içerisinden ihtiyacınız olan sunucuya ulaşmanız mümkündür. Server seçerken depolama kapasitesine, belleğine, güç kaynağına ve boyutuna bakılabilir. Boyut olarak büyük server cihazları ergonomik olmayabilir. Bunun yerine daha küçük boyutlardaki sunucular tercih edilebilir. Büyük server cihazlarıyla aynı özellikte ve kapasitede mini server bulabilmek mümkündür. Mini sunucular daha ergonomik ve hafif olduğu için tercih edilebilirliği yüksektir. Bunların dışında serverın içinde bulunan materyallerin sağlam, kaliteli ve dayanıklı olması da önem taşır. Herhangi bir anormal durumda veya darbe sonucunda zarar görmeyen server cihazları tercih edilir. Ayrıca zarar gören parçaların değiştirilebilir ve tamir edilebilir olmasına da dikkat edilebilir. Server cihazı araştırırken pek çok marka arasından dileğinizi seçip dilediğinize sahip olabilirsiniz. Bilgisayarınıza uyumlu, yapacağınız işe göre server cihazını kullanabilirsiniz.

Server Fiyatları

Server bilgisayarların daha iyi çalışmasına, dosya ve dökümanların daha kolay açılmasına ve verilerin kolaylıkla işlenmesine yardımcı olan bir aygıttır. Bu işlevlerinin yanı sıra çeşitli ağlara bağlanma, oyun, video, uygulama, müzik ve ses dosyalarının açılabilmesini kolaylaştıran bir bilgisayar birimidir. Ayrıca web siteleri ve internet ağları için çeşitli güvenlik alan bir cihaz olduğu söylenebilir. Bunlar gibi daha pek çok farklı özellikleri taşıyan server bulunur. Bilgisayardaki dosyaları depolayabilen, çeşitli dökümanları birleştirebilen ve paylaşabilen bir cihaz olan sunucu, bilgisayarın etkin bir şekilde kullanılmasına da yol açar. Pek çok işlevi olan server fiyatları serverın markasına, modeline, işlevine, kapasitesine ve boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca rengine ve işletim sistemine göre de fiyat aralığı değişebilir. Serverın içinde bulunan materyaller ve bunların nitelikleri de fiyat aralığını değiştirebilir. Bunların yanında hangi amaçlarla kullanılacağına göre de sunucu fiyatlarında değişiklik olabilir. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarlar için de uygun server cihazları bulunabilir. Bu bilgisayar türlerine göre de fiyat değişikliği olabilir. Bilgisayar üzerinde yapacağınız işleri kolaylaştıran, pratik hale getiren ve hızlandıran bu cihaz sayesinde kendinize zaman ayırabilirsiniz. Yerli ve yabancı server markaları arasından kendi bilgisayarınıza uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Her markanın server fiyatı farklılık gösterir. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun dilediğiniz markanın sunucularını seçmeniz mümkündür. Çeşitli indirim ve kampanyalar aracılığıyla Hepsiburada üzerinden server satın almanız mümkündür. Dilediğiniz, ihtiyacınıza uygun ve kaliteli server cihazlarına Hepsiburada’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Hangi Server Bilgisayara Uygundur?

Server satın alırken bilgisayara uygunluğu oldukça önemlidir. Bilgisayara uyumlu bir şekilde çalışmayan sunucular bilgisayarda çeşitli sorunlara neden olabilir. Hangi serverın bilgisayara uygun olduğunu anlamak için hem bilgisayarınızın özelliklerine hem de satın alacağınız serverın özelliklerine bakabilirsiniz. Bunun yanında bağlanacağınız ağlar ve kullanma amacınıza göre sunucu tercihinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar türünü ve işletim sistemini kullandığınıza göre de sunucuları incelemeniz gerekebilir.

Hangi Marka Server Satın Alınabilir?

Pek çok server markası vardır. Yerli ve yabancı sunucu markaları içinden bilgisayarınıza kolay bir şekilde adapte olabilen, kaliteli, sağlam, dayanıklı ve güvenilir markaları tercih edebilirsiniz. Almak istediğiniz markaya dair müşteri deneyim ve yorumlarını okuyabilirsiniz. Sunucunun kapasitesine, belleğine ve performansına göre beğendiğiniz markanın sunucularını satın alabilirsiniz. Ayrıca bazı markalar sunucu çeşitlerine göre de üretim yapar.

Server Satın Alırken Bellek Önemli midir?

Server seçiminde dikkat edilecek kriterler bulunur. Bunlardan birisi de bellek kapasitesidir. Server satın alırken belleğin hacmi büyük önem taşır. Bunun nedeni bilgisayara veya sunucuya kaydedilecek, yüklenecek dosya, uygulama, video ve çeşitli uygulamaların açılabilmesi ve depolanabilmesi içindir. Ayrıca belleğin geniş hacimli olması birden fazla kaynağa, ağa bağlanabilmek ve bu ağlardan elde edilen verilerin işlenebilmesi açısından da önemli olduğu söylenebilir.

Server Kullanmak Hangi Durumlarda Gereklidir?

Sunucu bilgisayarların kaldıramadığı veya açılması zor olan belge ve dökümanları, oyunları, video ve ses dosyalarını ve çeşitli uygulamaları açma konusunda destek veren bir bilgisayar birimidir. Sunucu kullanmak dosyaların depolanmasına, paylaşılmasına ve verilerin korunması konusunda yetersiz kalındığı durumlarda yardımcı olabilir. Ayrıca birden fazla ağa bağlanmada yetersiz kalınan yerlerde sunucu kullanabilirsiniz.

Server Cihazının Boyutu Kapasiteyle Orantılı mıdır?

Server satın alırken büyük boyutlu olanlar tercih edilebilir. Bellek, performans ve yüksek verim sağlayabilmesi açısından sıkça tercih edilen büyük serverlar bazı durumlarda yüksek kapasitede olmayabilir. Bunların aksine mini serverlar oldukça geniş kapasiteye sahip olabilir. Serverın boyutunun kapasiteyle veya performansla doğru bir orantısı olmayabilir. Yapacağınız işin türüne, ağınıza ve bilgisayarınızın durumuna göre uygun boyutta server cihazı tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Server

252 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Marka
Toplam 48 / 252 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?