Notebook çantaları, değerli bilgilerinizi ve verilerinizi içerisinde barındıran bilgisayarınızın dış etkenlerden korunmasına yardımcı olduğu için gerekli bir aksesuardır. Bu çantalar; bilgisayarınızın elektronik iç donanımına zarar verebilecek hava koşullarına, düşmelere ve darbelere karşı bilgisayarınızı muhafaza eder.

Notebook Çantası

Notebook çantaları, bilgisayarınızı güvenli bir şekilde taşımanızı ve saklamanızı sağlayacak fonksiyonlara sahip ürünlerdir. Bu çantalar, bilgisayarların sarsılmasını önleyecek şekilde bilgisayarınızı sarar. Kalın veya yumuşak dokuya sahip notebook için üretilmiş çantalar; bilgisayarınızı her an karşılaşabileceğiniz, hasara sebep olabilecek etkilerden korumaya yardımcı olur.

Pek çok renk ve model çeşitliliğine sahip notebook çantası, bir aksesuar olarak da göz tercih edilebilir. Bu çantalar ile bir yandan bilgisayarınızı muhafaza eder bir yandan da tarzınıza uygun model ve renkte bir çanta seçerek şık görünümünüzü korursunuz.

Notebook çantaları farklı kullanım özellikleri taşıyan modellere sahiptir. Sırt çantası kullanmayı tercih edenler için notebook sırt çantaları bulunmaktadır. Omuzda veya elde taşımayı tercih edenler için ikili kullanıma sahip omuz/el çantaları ve bir çanta içerisinde taşımayı tercih edenler için yumuşak dokulu, küçük çantalar mevcuttur.

Notebook sırt çantaları, ağırlığı iki omzunuza eşit bir şekilde paylaştırır ve böylece ergonomik bir kullanım sağlar. Ağır bir bilgisayara sahipseniz omuz ve bel sağlığınız için notebook sırt çantalarını tercih edebilirsiniz. Tek askılı modeller ise hafif bilgisayarlar için daha uygundur. Çantanızı elinizde uzun saatler taşımak istemiyorsanız ağır bilgisayarlar için de tek askılı modelleri tercih edebilirsiniz. Seyahatte, iş yerinizde ve evde bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olacak küçük ve yumuşak dokulu çantalar da mevcuttur. Bu çantalar az yer kapladığından yer sorunu yaşayanlar için oldukça uygundur. Ayrıca küçük ebatlı çanta modellerinin pek çoğu, sırtta ve elde taşıma opsiyonuna da sahiptir.

Notebook Çantasının Sağladığı Avantajlar

Notebooklar için üretilmiş çantalar, bilgisayarınızı taşımanızı kolaylaştırır. Bilgisayarınız, elde veya sıradan bir çantada taşırken hasar görmeye açıktır. Notebook çantaları ise bilgisayarların hasar almasını önleyecek şekilde üretilmiştir.

Bazı çanta modellerinin içerisinde bilgisayarınızı emniyete alabilmenizi sağlayacak emniyet kemerleri mevcutken bazı modeller yumuşak dokusuyla bilgisayarınızı bütünüyle sarar ve sarsıntılara karşı korur. Büyük sırt çantası tarzındaki modellerde ise bilgisayarınızı yerleştirebileceğiniz bir bölmenin yanı sıra diğer eşyalarınızı da taşımanıza olanak verecek ekstra bölmeler de mevcuttur. Bu olanak sayesinde kısa süreli seyahatlerinizde tek bir çanta götürmeniz mümkün olur.

Bilgisayarınızı kullanabilmek için pek çok aksesuara ihtiyaç duyulur. Bu çantalar mousepad, mouse ve şarj aleti gibi bilgisayar aksesuarlarınızı da içine alabilecek bölümler içerir. Böylece bilgisayarınızı kullanırken ihtiyaç duyacağınız her şeyi tek bir çanta içerisinde toparlayabilir, kullanacağınız zaman kolayca bulabilirsiniz.

Notebook Çantası Neden Gereklidir?

Notebook bilgisayarların taşınabilir olması, onları her an her yerde koruma zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir. Dizüstü bilgisayarlar ince tasarımları sebebiyle oldukça hassastır. İç donanımları hassas iletkenlerle birbirine bağlı olduğu için sarsıntıya duyarlıdır. Bilgisayarınızın pek çok parçası tamir edilebilir olsa da onarım işlemi, para ve zaman kaybına sebep olur. Bilgisayarınız hasar aldığında çok değerli dosyalarınızı, anılarınızı ve hesap bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

Bilgisayarınızı istediğiniz yere hasar görmeden götürebilmek ve kullanmadığınız zamanlarda muhafaza edebilmek için notebook çantası kullanmalısınız. Notebook için özel olarak üretilmiş olan çantalar bilgisayarınızın hasar almasını engelleyecek kumaş kalınlığına ve bilgisayarınızı sararak sarsılmasını engelleyecek özelliklere sahiptir. Ayrıca bu çantalar sayesinde, bilgisayar aksesuarlarınızı kullanmadığınız her an çantanızda tutup dağınıklıktan da kurtulabilirsiniz. Notebook çantaları, yalnızca bilgisayarınıza özel bir çanta olmadığı için iş ve evrak çantası olarak da kullanılabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Notebook Laptop Çanta Fiyatları

1.685 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Samsonite Notebook Çantaları
  2. HP Notebook Çantaları
  3. Case Logic Notebook Çantaları
  4. Targus Notebook Çantaları
  5. Classone Notebook Çantaları
  6. Tucano Notebook Çantaları
  7. Thule Notebook Çantaları
  8. Victorinox Notebook Çantaları
  9. PLM Notebook Çantaları
  10. Addison Notebook Çantaları
  11. EYE Notebook Çantaları
  12. Mark Ryden Notebook Çantaları
  13. Bouletta Notebook Çantaları
  14. Yukka Notebook Çantaları
  15. Minbag Notebook Çantaları
  16. Hamur Notebook Çantaları
  17. Reliance Notebook Çantaları
  18. BagsCage Notebook Çantaları
  19. Dell Notebook Çantaları
  20. Recaro Notebook Çantaları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Laptop Boyut Aralığı A-Z
  1. 16 inç ve Üstü
  2. 15 - 15,9 inç
  3. 14 - 14,9 inç
  4. 13 - 13,9 inç
  5. 12 - 12,9 inç
  6. 11 - 11,9 inç
  7. 10 - 10,9 inç
  8. 15 - 16 inç
  9. 13 - 14 inç
  10. 17 - 18 inç
  11. 10 inç
  12. 7 - 9 inç
 5. Çanta Tipi
 6. Renk A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/115714/676
Başa dön