Elektrikli Ev Aletleri

Elektrikli Ev Aletleri Fiyatları

Sanayi Devrimi insanların yaşamında yepyeni bir dönemin başlangıcı olmuştur. Dünya hızlı bir ekonomik değişim ve dönüşüm içine girmiştir. Elbette bu toplumsal yaşamı da birçok yönüyle etkilemiş, yaşama dinamizm katmıştır.

İnsanların yaşamında günlük işleri çok zaman alıyor ve kendi sosyal yaşamları neredeyse yok denecek düzeyde sürer iken, elektrikli ev aletlerinin kullanıma sunulması insanlara nefes aldırmıştır. Elektrikli ev aletleri bilhassa kadınlara, yükseköğrenim görmelerine, iş yaşamında daha aktif rol almalarına ve kendilerine zaman ayırma, sosyal etkinliklerde bulunma gibi yaşam aktivitelerinde bulunmaları için zaman yaratmalarını sağladı. Dolayısıyla toplumlarda orta sınıfın oluşmasına katkı sağladı.

Gündüz işyerlerinde koşturma, yolda geçen zaman derken evde bekleyen işler elektrikli ev aletleri sayesinde insanların yaşamını kolaylaştırmaya ve yaşamlarındaki yerini almaya başlamıştır.

Evde başlayan koşturmada, evin süpürülmesi, temizlenmesi çok zahmetli bir süreç iken, elektrikli süpürgeler bu işi hem çok rahat hem de daha çabuk hale getirmiştir. Teknolojideki çok hızlı değişim birçok markayı kullanıma sunar iken, elektrikli robot süpürge de yaşamdaki yerini almıştır.

İnsan ihtiyaçlarının sonsuzluğunun farkına varan ticari girişimciler, elektrikli ev aletlerini çeşitlendirmeye devam etmişlerdir. 

Elektrikli Ev Aletleri Nelerdir?

Elektrikli ev aletleri olarak günümüzde en fazla kullanılanlar; buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, elektrik süpürgesi temel ihtiyaçları karşılayan önemli aletlerdir. Bunun yanı sıra çay makineleri, su ısıtıcısı, katı meyve sıkacağı, su sebili, tost makinesi, mikser, halı yıkama makinesi ve diğerleri de küçük elektrikli ev aletleri olarak sayılabilir. Değişik kullanım fonksiyonlarına sahip, elektrikli küçük ev aletleri üretici firmalar tarafından garanti sunmaya ve teknik destek vermeye kadar işlerini geliştirmiş durumdalar. 

Buzdolabı

Gıda üreticileri ürettikleri ürünleri son tüketiciye ulaştırma zincirinde, gıdaların bozulmasıyla önce buz üreten makineler kullanırken bunun sorunu çözmediğini fark edip buzdolabı üretmeye başladılar. 1915’te evde kullanım için ilk kompakt buzdolabını tasarlayan Alfred Mellowes idi. Firmalar artan siparişleri karşılamak için buzdolabı şirketi satın aldı. Şirket günün koşullarına göre buzdolabı tasarımını geliştirerek bugünkü buzdolaplarını üretmeye başladı.

Elbette evlerde de aynı sorunu yaşayan insanlar bu icattan çok faydalandılar ve günümüzde de yaygın olarak olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Bugün en yeni teknoloji ile üretilmiş, buzdolabının ölçüleri, kapasitesi, derin dondurucunun büyüklüğü, yedek parça ve servis garantisiyle öne çıkmış 13 ayrı buzdolabı markasından söz edebiliriz.

Elbette diğer birçok isim altında üretilen buzdolapları ticari hayatta da vardır.

Buzdolabı üreticileri, teknolojiyi kullanarak üretimde doğal malzemeler kullanarak, dört aşamalı filtre sisteminin yanında birçok soğutma kanalları kullanarak, buzdolabında harici fan kullanmış gıdaların maksimum korumada kalmasını sağlayıp, kötü kokulardan da arındırabilmişlerdir. 

Çamaşır Makinesi

İnsan yaşamında hijyen ve temizlik hep önemli yer tutmuştur. İnsanların günlük tempoları ve yaptıkları işler giyim kuşamdan evler gibi birçok şeyin kirlenmesini beraberinde taşır. Yıllarca büyük kazanlarda kaynatılan sular, fırçalar ve tokmaklar ile zorlu bir süreçte yapılan çamaşır yıkama işine bir çözüm bulunması gerektiğini düşünen Frederick Maytag çamaşır makinesinin ilk örneğini icat etmiştir. El yordamı ile çalıştırılan bu çamaşır makinesi daha sonraları birçok evreden geçerek bugünkü modern halini almıştır. Günlük yaşamın ihtiyaçları zorlaması peşinden çamaşır kurutma makinasının da devreye girmesini sağlamıştır. Bugün gelişmiş teknolojileri ve harcadığı en az su ve enerji sayesinde evlerdeki yerini almıştır. Bireylerin en korkulu rüyası olan, çamaşır ve bulaşık, bu makineler sayesinde yıkanarak insanların rahatlamasını sağlamıştır. 

Çamaşır yıkamanın ağır yükü kalkmış ancak şehir yaşamında, çamaşır kurutmanın apayrı bir sorun olarak devam ettiği gerçeği çamaşır kurutma makinesi ihtiyacı doğmuştur.

İş dünyası, İnsan yaşamını kolaylaştıran teknolojileri kullanarak, hem enerji tasarrufu sağlayan hem de insanların hayatını kolaylaştıran, çok fonksiyonlu çamaşır kurutma makineleri üretmiş ve piyasada ki yerini almıştır.

Kuruyan çamaşırlar ütüleme gibi bir sorunu da beraberinde getirmiştir. Ağır metallerden üretilen ütüler, ocakta veya ateş üzerinde ısıtılarak ve buruşmuş giysileri düzeltmek için kullanılıyor ancak tekrar ısıtmak, çamaşırları elde yıkamaktan bile daha fazla zaman alıyordu. 

New York’tan Henry W. Seely, 1882’de elektrikli ütü için ilk patentini aldı. Daha sonraki zamanlarda ütülerde yapılan yenilikler kullanıcıların yanık izlerini büyük ölçüde yok etmesini ve ısı seviyesini kontrol etmesini sağlamıştır.

Bulaşık Makinası

Josephine Cochran, yoğun günlük tempolar sonrası evde oluşan bulaşıklar ve davetler sonrası oluşan bulaşıklar için çok fazla emek ve zaman kaybının önüne geçmek istemiş ve adına bulaşık makinesi denen aleti icat etmiştir.

Günümüzün iş yaşamı ve ev işleri temposundan bunalan, bireylerin imdadına yetişen bulaşık makinası, sosyal hayatı kolaylaştırmıştır. Bulaşık makinesi ev yaşamında, aile bireylerinin birbirlerine zaman ayırması iletişimin güçlenmesine de katkı sağlamıştır.

Elektrik Süpürgesi

Yaşamın olduğu yerde mutlaka toz olur. Evimizde, iş yerimizde hareket halinde olan insanlar beraberinde ister istemez ortamı kirletir. En iyi temizlik araçlarından biri olarak yaşamdaki yerini alan, William Henry Hoover tarafından 1908'de patenti alınan elektrik süpürgesi,1920’li yıllarda ticari olarak piyasalarda yerini almıştır.

Elektrik süpürgeleri; ilk başlarda, bez torbalı, kağıt torbalı iken, torbasız modelleri piyasada satışa sunulmuştur. Torbasız modeller ve su hazneli elektrik süpürgeleri de üretilmektedir. Şarjlı süpürgelerin yanında küçük modellerde sık kullanılan ürünlerdir. 

Teknolojinin son yıllarda kazandığı ivme, birçok alanda muhteşem yeni ürünler sunar iken, elektrikli süpürge markaları da geri kalmadı. Reklamlarda gözümüze çarpan şarjlı robot süpürgeler bir anda insanların gözdesi olmuştur. Adı üzerinde, robot süpürgeler, şarjı bitmeye yakın kendini şarj edebiliyor, ev içinde bulunan kendine engelleri tespit edebiliyor, evde olmasanız da süpürge ve paspas yapabiliyor. Kendi toz haznesini kendi temizleyip, bir sonraki işine kendini hazırlayabiliyor.

Elektrikli ev aletleri sadece bunlarla sınırlı değil. Hayatı kolaylaştıran küçük ev aletlerini de saymadan olmaz. Ütü, tost makinesi, mikser, saç maşası, tıraş makinesi, yüzlerce ürün sayabiliriz. Evde ekmek yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak, hamuru yoğurmayı veya yumurta çırpmayı deneyen herkes için elektrikli mutfak aletlerinden mikser mutfaktaki yerini almıştır. 1909'da ekmek kızartma makinesini hayata geçmiştir. Günümüzde, kahvaltıların vazgeçilmezi, ekmek kızartma makineleri çok kullanışlı ve işlevsel hale getirilmiştir.
Saç kurutma makinesi kadınların hayatına, 1890'da Fransız kuaför Alexandre Godefoy tarafından icat edilerek girmiştir. Değişik ısı ayarları, şık tasarımları ve kullanışlı özellikleri ile saç kurutma makineleri herkesin hayatındaki yerini almıştır.

Son Yıllarda En Fazla Kullanılan Elektrikli Ev Aletleri Hangileridir?

Elektrikli su ısıtıcıları, mikrodalga fırın, kablosuz telefon gibi birçok ürünü saymamız mümkündür. Üretici firmalar, birçok marka ve model ile rekabet ederken harika elektrikli mutfak aletlerini de insanların kullanımına sunmaktadır.

Çeyiz Seti Olarak Satılan Elektrikli Ev Aletleri Hangileridir?

Yeni ev kuran çiftler, mağazaları gezerek markalar arasında en iyi fiyat ve kaliteli beyaz eşya olarak da adlandırılan, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi içeren elektrikli ev aletleri seti için seçim yapmaktadır. Elbette bu seçim bunlarla sınırlı değildir. Elektrikli mutfak aletleri, birçok marka seçenekleri ile evlerde ve yaşamda insanların hayatını kolaylaştırmaktadır.

Mutfaklarda Kullanılan Aletler Ne kadar Tercih Edilmektedir?

Elektrikli ev aletleri çeyiz seti ve elektrikli mutfak aletleri yerleşik hayatta, evlerin olmazları arasında yerini ancak daha ileri teknoloji ürünlerine bırakacaktır. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/13
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Elektrikli Ev Aletleri Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Elektrikli Ev Aletleri
Elektrikli Ev Aletleri
Hepsiburada Koruma Paketi
Ütüler
Ütüler
Süpürgeler
Süpürgeler
Hava Temizleme & Nem Alma Cihazları
Hava Temizleme & Nem Alma Cihazları
Dikiş Makinaları & Aksesuarları
Dikiş Makinaları & Aksesuarları
Küçük Mutfak Aletleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?