Günlük yaşamda en çok tüketilen ürünler arasında yer alan içecekler, hem sıcak hem de soğuk çeşitleri ile farklı damak zevklerine hitap ediyor. Vücudun sıvı ihtiyacının karşılanmasında önemli rol oynayan içecek ürünleri, temel olarak sıcak ve soğuk içecekler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Çay, kahve, bitki çayları gibi ürünler genellikle sıcak olarak tüketiliyor. Gazlı içecekler ve meyve suyu gibi çeşitler ise soğuk tercih ediliyor. İçecek fiyatları ise çeşidine ve miktarına göre farklılık gösteriyor.

Sıcak İçecek Çeşitleri

Dünyada ve ülkemizde en çok sevilen ve tüketilen içeceklerin başını çay ve kahve çekiyor. Kahvaltılarda ve çay saatlerinde genellikle siyah çay çeşitleri tercih edilirken; ıhlamur, adaçayı, kuşburnu, nane limon, yeşil çay, böğürtlen gibi çaylar ise siyah çaya alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle soğuk kış aylarında tercih edilen bitki çayları, sağlığa faydaları ile de dikkat çekiyor. Gün boyu içilebilen bitki çayları, poşet, demlik ya da dökme çay şeklinde satışa sunuluyor. Sıcak içecek dendiğinde ilk akla gelen bir diğer içecek olan kahve ise kendine özgü aroması ve damaklarda bıraktığı enfes lezzeti ile dikkat çekiyor. Sade veya sütlü olarak içilebilen kahve çeşitleri, filtreli, Türk ve instant gibi farklı formları ile tiryakileri ile buluşuyor. Çay ve Türk kahvesine ek olarak salep, kakaolu içecek tozları, expresso ve cappuccino kahve, sıcak çikolata ve kahve şurubu gibi içecek çeşitleri de kalitesi ve uygun fiyat avantajıyla ön plana çıkıyor. İster kahvaltıda ister çay saatlerinde günün her saati içime hazır olan ürünler, dünyaca ünlü markaların lezzet garantisini taşıyor.

Gazsız İçecekler

Şeftali, ananas, kayısı, vişne, portakal, mandalina gibi meyve aromaları kullanılarak hazırlanan meyve suları, şalgam suyu, soğuk çay ile süt, ayran, kefir gibi doğal ürünlerden oluşan gazsız içecekler, her mevsim içilebiliyor. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra ara öğünlerde de sıklıkla tercih edilen ürünler, çeşidine göre sıcak ya da soğuk tüketilebiliyor. Gazsız içecekler içerisinde yer alan ve vücudun en temel gıdalarından biri olan su çeşitleri, farklı marka ve boyutları ile tüketicilere sunuluyor. Sıvı ihtiyacının en doğal ve sağlıklı bir şekilde karşılanmasına yardımcı olan su ve soda çeşitleri susuzluğun giderilmesini sağlıyor. Sıvı tüketimini artıran gazsız içecekler aynı zamanda yiyeceklerin sindirimini de kolaylaştırıyor. Özellikle çocuklar tarafından sevilerek tüketilen meyve suları katkı maddesi içermemeleri ve doğal meyve özleri kullanılarak üretilmeleri nedeniyle tercih ediliyor. Hem kış hem de yaz aylarında çocukların beslenme programlarında yer alması tavsiye edilen süt ve ayran, çocukların ihtiyaç duyduğu besin ögelerinin karşılanmasına yardımcı oluyor. Farklı aromalar kullanılarak üretilen süt çeşitleri, hem çocukların severek tüketmesini hem de günlük enerji ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor.

Gazlı İçecekler

Karbondioksit gazı içerdiğinden dolayı kapağı açıldığında kabarcıklar oluşturan gazlı içecekler, farklı aromaları ile özellikle sıcak yaz aylarının en çok tercih edilen içecekleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki aromaya göre farklı çeşitlere ayrılan gazlı içecekler, ara öğünlerde, öğle ve akşam yemeklerinde rahatlıkla tüketilebiliyor. Kendine özgü bir lezzete sahip olan gazlı içecekler, mandalina, portakal, limon, sade ve kola aromaları içeren özel yapısı ile her yaştan tüketicinin ilgi odağı oluyor. Yerli ve yabancı birçok farklı firmanın ürünleri, farklı fiyat aralıkları ile tüketiciye sunuluyor. Enerji içeceklerinin de yer aldığı gazlı içecekler formunu korumak isteyenler için light ya da şekersiz olarak da üretiliyor. Teneke kutu, şişe ve plastik ambalajlarda satışa sunulan gazlı içecek fiyatları, markasına ve miktarına göre değişiklik gösteriyor.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

İçecek Ürünleri

Çay
Kahve
Gazsız İçecek
Gazlı İçecek
Su, Maden Suyu
İçecek Şurubu
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483619/28001517