Dünya’nın %80’ine ve vücudumuzun yaklaşık %65’ine karşılık gelen su, hayatımız için çok önemli bir rol oynar. Düzenli periyotlarla yeterli miktarda tüketilen su daha yumuşak, daha esnek ve daha düzgün bir cilde sahip olma fırsatı sunar. Günlük yaşantımızda yaygın olarak karşılaştığımız rahatsızlıklarla mücadele eden çeşitli su türleri hayati bir önem taşır.

Suyun pH değeri nedir ve hangi aralığa sahip olmalıdır?

Sıklıkla duyulan “pH” kavramı “Hidrojenin Gücü” kavramının kısaltılmış sürümüdür. PH değeri, suyun sert veya yumuşak olması hakkında bilgi verir. 0 ile 14 arasında değer alabilen pH değeri, bünyesinde asidik ve bazik suları barındırır. Saf suyunpH değeri 7 olarak belirlenmiştir. 7’den düşük pH değerlerine sahip sular asidik, 7’den yüksek pH değerlerine sahip sular ise baziktir. Bazik sular daha sert olarak nitelendirilirken asidik sular daha yumuşak olarak ifade edilir. Tüketilmesi gereken suyun pH değeri ise 6.0 ile 8.5 arasında değişkenlik göstermektedir.

Maden suyu hangi bileşenlerden oluşur?

Bünyesinde çözülmüş mineral sıvıları barındıran elementlere yer veren maden suyu zengin bir mineral kaynağıdır. Mideyi rahatlatma özelliği taşıyan maden suları, içerisinde kalsiyum, sülfat, magnezyum, sodyum ve demir bulundurur. Bağırsak sisteminde rahatlatıcı etkiye sahip olmasıyla birlikte böbrek fonksiyonlarını dengelemesiyle de dikkat çeken maden suları cilt için gerekli olan minerallere de sahiptir.

Doğal mineralli su ne anlama gelir?

Doğal mineralli su, içerisine yapay bir şekilde mineral ve kimyasal madde ilave edilmeyen su anlamına gelir. Doğadan çıktığı haliyle tüketiciye aktarılan mineraller insan vücudu için hayati öneme sahiptir. Tüketilen doğal mineralli su ile birlikte vücuda aktarılan kalsiyum, magnezyum ve florür elementleri kemik yapısı fonksiyonlarına fayda sağlamaktadır. Metabolik yıkım süreçlerine magnezyum, çinko ve bakır destek olurken hormon fonksiyonlarına iyodür ve krom katkı sağlar.

Doğal kaynak suyu nedir?

Doğal kaynak suyu, kaynağından elde edilerek herhangi bir filtrasyon, çöktürme ve dezenfeksiyon işlemi görmeden tüketiciye sunulan sulardır. İşlenmemiş su olarak ifade edilen doğal kaynak suları, doğada yer aldığı haliyle satışa sunulur.

Soda tüketiminin faydaları nelerdir?

Yeterli ve bilinçli tüketildiği takdirde kemik gelişimine etki eden soda mideyi rahatlatıcı etkisiyle de ön plana çıkar. Yorgunluğa iyi gelmekle birlikte kalp ve damar sağlığına da faydalıdır. Ayrıca, toksin birikimini önler. Kolesterolü düşüren soda, içerdiği elementler sayesinde sindirime yardımcı olur.

Bitki sularının faydaları nelerdir?

Çeşitli bitki sularını kullanımlarına uygun şekilde tüketerek günlük hayatta sıklıkla rastladığınız pek çok rahatsızlığınıza şifa bulabilirsiniz. Melisa suyu ruhsal ve mental sorunlara iyi gelmek ile birlikte hafıza, konsantrasyon ve öğrenme yetisini olumlu etkiler. Ayrıca, uykusuzluk ve stres problemini gidermekte de yardımcı olur. Zerdeçal suyu, kalp ve damar sağlığını destekler. Bunun yanında, sindirim bozukluklarıyla mücadele eder ve kanser riskini azaltır. Üstelik, karaciğer sağlığını da korumaya yardımcıdır. Kan basıncını düşüren zencefil suyu, sindirimi de kolaylaştırır. Kolesterolü düşüren zencefil suyu, soğuk algınlığını önleyerek ağrı kesici niteliği taşır. Buna ilaveten, kireçlenmenin de bir numaralı düşmanıdır. Cilde ve deriye olumlu etki yaratan papatya suyu, uykusuzluk ve sinir bozukluğunu gidermekte de yardımcıdır. Ayrıca, migrene karşı şifa etkisi oluşturur. Tarçınlı su bağışıklığı ve hafızayı güçlendirmek ile kalmayıp gözenekleri de sıkılaştırmaya yardımcı olur. Yağ yakımında da önemli rol oynayan tarçınlı su boğaz ve çevresinde meydana gelen iltihaplanmalara karşı da etkilidir.

Bebeklerin tükettiği su hangi özelliklere sahip olmalıdır?

İlk 6 ayın sonrasında su içmeleri önerilen bebekler için düşük florlu ve düşük kalsiyumlu bebek suları önerilmektedir. Ayrıca, bebeklerin bazik bebek suları tüketmesi tavsiye edilir.

PH damlası ne işe yarar?

Suya damlatılıp karıştırılarak tüketilen pH damlaları, cildin nemlenmesinde ve göz altı morlukların giderilmesinde faydalı olur. Güçlü bir oksidan olan pH damlaları, suyun pH değerini yükselterek vücuttaki asidi daha az suyla dışarıya atar. Yeterince su tüketemeyen bireyler için kullanışlı bir yapıda olan pH damlaları, suyun sertlik derecesini artırarak kemikteki kalsiyum kaybını da azaltır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Su İçecek Fiyatı

Erikli Su
Pınar Su
ZAMZAM Su
Mecitefendi Su
Uludağ Su
Kızılay Su
Sırma Su
Avşar Su
Beypazarı Su
Nestle Su
Freşa Su
Hamidiye Su
Mindivan Su
Munzur Su
Perrier Su
Elmacık Su
Akmina Su
Beyoğlu Su
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 484 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001517/28001523