Pratik ve kompakt yapısıyla mutfakların vazgeçilmez bir parçası olarak yer alan pişirme kâğıdı, yanmaz yapışmaz özelliğiyle yağ kullanmadan yemek pişirebilmenize imkân sunuyor. Hijyenik olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz kağıtlar; börek, kurabiye ve benzeri tüm yiyecekleri pişirirken mutfakta işinizi kolaylaştırıyor. Özellikle fırın yemeklerinde hem fırını hem de fırın tepsisini koruyan pişirme kağıtları, yüksek ısıya dayanıklı yapısıyla mikrodalga fırınlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca zararlı herhangi bir bileşen içermeyen ürünler, pişirdiğiniz yemekleri tepsiden alırken dağılmasını önlüyor. Yemek yapmayı keyifli hale getirerek kolaylaştıran pişirme kağıtları, fırın yemeklerinin yanı sıra kızartma yaparken ve buharda yemek pişirirken de kullanılabiliyor. Yemek ile temasında herhangi bir sorun olmayan kağıtlar, birbirinden farklı işlevsel boyutlarıyla pek çok alternatif sunuyor. 37 x 42 ve 25 x 38 cm gibi çeşitli boyutlarda satılan ürünler; 10’lu, 12’li ve 20’li paketler halinde alınıp kullanılabiliyor.

Pişirme Kağıtları ile Pratik ve Kolay Bir Deneyim

Pişen yiyecekleri fırın tepsisine veya kabına yapışmadan pişirmenize yardımcı olan pişirme kağıtları; et, balık ve hamur işi hazırlamanızı kolaylaştırıyor. Önceden belirli aralıklarla kesilmiş kağıtların yanı sıra özel boyutlarda da üretilen birçok ürün, yemeğinizin fırın iç yüzeyine ve ızgarasına temas etmesini engelliyor. İçerisinde herhangi bir yağ bileşeni bulunmasa da halk arasında yağlı kâğıt olarak adlandırılan pişirme kağıtları, yemek pişirmenin yanı sıra daha uzun süre muhafaza edilebilmenize olanak tanıyor. Üretiminde herhangi bir sentetik, bitkisel ve hayvansal yağ kullanılmayan kağıtlar, özel olarak üretilen ve yemek pişirmeye uygun silikonize malzemelerden elde ediliyor. Gıdaların kağıtlara yapışmasını önleyen bu bileşenler, yiyecekleri pişirirken kullanıldığı zaman herhangi bir tat ve koku sorununa yol açmıyor. Mutfakta hayat kurtaran araç gereçlerden biri olan pişirme kağıtları, su geçirmeyen yapısıyla da tepsinizi ve kaplarınızı kirletmiyor. Yemeklerinizi tepsiden tabaklara aktarırken kullanım kolaylığı sağlıyor, sıcak tutuyor. Yanmaz özelliğinin yanı sıra mutfakta daha az bulaşık çıkarmanıza yardımcı olarak pratik bir deneyim sunuyor.

Yanmaz ve Yapışmaz Pişirme Kağıtları ile Lezzetli Yemekler

Fırın tepsisine ekstra yağ koymadan yemek pişirebilmenizi sağlayan pişirme kağıtları, daha az kalorili yiyecekler yemenize yardımcı oluyor. Özellikle buharla pişirdiğiniz yemeklerde besin değerini koruyan kağıtlar, su geçirmez yapısıyla nemi muhafaza ediyor, lezzetli yemekler hazırlamanıza yardımcı oluyor.

180º C, 200º C, 210º C s ve 220º C ısıya dayanıklı kâğıtlar, organik çözülebilir çeşitleriyle de pek çok seçenek sunuyor. Ayrıca kendinden kesimli olarak üretilen birçok ürünü kullanım amacınıza göre fırın haricinde de kullanmak için tercih edebilirsiniz.

Mutfakta sunduğu fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra pek çok alanda kullanılabilen pişirme kağıtları, özel yapısı sayesinde temizlik ve parlatma amacıyla da kullanılabiliyor. Örneğin, kesme tahtası üzerinde çiğ et kestikten sonra üzerine yağlı kâğıt yerleştirerek sebze ve benzeri gıdaları kesebilir, çiğ et aracılığı ile bulaşabilecek bakterilerin önüne geçebilirsiniz. Genişlik ve uzunluk gibi çeşitli özelliklerine göre farklılık gösteren pişirme kâğıdı fiyatları her bütçeye uygun seçenekleriyle herkes için alternatifler sunuyor. İşlevsel olarak mutfakta işinizi kolaylaştıran kağıtlar, birbirinden lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlayarak etkileyici bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor.

Pişirme Kâğıdı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Pişirme kağıdını alırken hangi yemeği hazırlamak için kullanacağınıza önceden karar vermeniz hem ebat olarak hem de adet olarak seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.
  • Özellikle sulu yemeklerde pişirme kağıdını daha büyük yerleştirerek dağılmasını ve suyun dışarı akmasını engelleyebilirsiniz.
  • Pişirme kağıdını aldıktan sonra tepsiye veya kalıba koymadan önce altını su ile ıslatabilir, daha kolay yerleşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kağıtları bir kere kullanmanız hem hijyen açısından hem de işlevsellik açısından dikkat etmeniz gereken özellikler arasında yer alıyor.
  • Pişirme kağıtlarını fırın ve mikro dalganın yanı sıra tost makinelerinde de kullanabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Pişirme Kağıdı Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 301 ürün
DSACategoryId/2147483619/60001205/60002318