Hediyelik Çikolata

Özelleştirilmiş Hediyelikler

Çikolata herkes tarafından sevilen, tadına kolay doyulmayan bir gıda olduğu için herkese hediye olarak verilebilir. Anne ve babalar gününde, öğretmenler gününde kolay ve mutlu eden bir hediye seçimi olur. Sevgiliye vermek için ilk akla gelen armağandır. Bunun yanında doğru tasarıma sahipse profesyonel ilişkiler için de şık ve zarif bir hediye olabilir. Sevgilinize ya da eşinize, sevgililer gününde, onun doğum gününde veya yıl dönümünüzde çikolata hediye etmek istiyorsanız gösterişli bir kutu tercihi yapmalısınız. İçinde trüflerin ve farklı aromalarda çikolataların bulunduğu büyük ve şık kutular romantik hediyeler olarak kabul edilirler. Kalp şeklinde ve kırmızı kutular daha ilk görüşte dikkat çekecek ve içindeki çikolatalar yendikten sonra da anı olarak saklanabilecek düşünceli hediyeler yerine geçerler.

Kutunun üzerinde ya da içinde bulunan “Seni seviyorum” mesajları çikolata hediyenizi çok daha özel bir hale getirir. Daha cömert bir hediye arzuluyorsanız çikolata sepetleri partnerinizi çok mutlu edebilir. İçinde gofretlerden drajelere, madlenden trüflere pek çok farklı formda çikolata barındıran bu sepetler zengin bir şekilde süslenmiştir. Özellikle de sevgilinizin iş yerine yollayacağınız çikolata sepeti ya da kutusunun içinde çok sayıda çikolata bulunmasına dikkat etmeniz gerekir, çünkü mutlaka yanındakilerle çikolataları paylaşmak isteyecektir.

Çikolatanın yendikten sonra anı olarak saklanamayacak bir hediye olması fikri sizi rahatsız ediyorsa yanında oyuncak ya da hatıralık eşyalarla gelen çikolata sepetleri tercihiniz olmalı. Peluş oyuncak ayı, müzikli kart ve kalp biblolar gibi yıllar boyu saklanabilecek ve verdiğiniz güzel hediyenin bir anısı olarak kalacak objelere de süslü paketlerinin içinde yer veren çikolata sepetleri herkesin hayalini kurduğu hediyelerden biridir.

Hediye vereceğiniz kişi arkadaşınızsa daha neşeli ve eğlenceli temalara sahip çikolata setleri arasından seçim yapabilirsiniz. İçinde renkli drajelerin olduğu karışık çikolata içerikli renkli kutular en yakın arkadaşınızın doğum gününü kutlamak, onu tebrik etmek için idealdir. Öte yandan bu gibi durumlar için özel hazırlanmış ve “Doğum günün kutlu olsun”, “Tebrikler” gibi mesajlar içeren çikolatalar da bulunur ve uzaktaki sevdiklerinize onları düşündüğünüzü hatırlatmak için çok zarif hediyelerdir.

Özel Güne ve Temaya Göre Çikolatalarla Sevdiklerinizi Mutlu Edin

Farklı özel günler için özel olarak hazırlanmış, içinde hazır mesajlar bulunan çikolata setleri pratik olduğu kadar şık hediyelikler olarak kabul edilirler. Çocuğunuzun ya da kendi öğretmeninizin öğretmenler gününü kutlamak için sade ve elegan bir şekilde ambalajlanmış bir kutu madlen çikolata en iyi hediye tercihlerinden biri olacaktır.

Bebek sahibi olan sevdikleriniz için yine bu temaya uygun bir şekilde açık pembe ya da açık mavi renklerinde ve bebek çizimleriyle özel olarak tasarlanmış olan çikolata kutuları unutulmaz hediyelerdir. Bu şekilde hem doğum sonrası gelen misafirlerine ikramlık tatlı düşünmek zorunda kalmayacaklar hem de kendilerinin de atıştırabilecekleri lezzetli bir hediye almış olacaklardır.

Bebek ve doğum çikolatalarında sunum özellikle önemlidir. Ambalajların dizaynı benzersiz ve özel olmalı, renkleri uygun seçilmeli ve herkesin görebileceği bir yerde ikram için yeterince şık olmalıdır. İçindeki mesajların zarif ve içten olması da son derece önemlidir.

Bebek ve doğum çikolataları kategorisinde farklı türde ambalajlar bulabilirsiniz. Metal, ahşap ve karton kutuların yanı sıra cam kavanozlar ve özenli jelatin ambalajlara kolayca rastlayabilirsiniz. Bütçenize, zevkinize ve bebeğin ailesine olan yakınlığınıza göre en uygun hediyeyi seçmek için önünüzde yüzlerce fırsat olacaktır. Yeni doğan bebeğin adını biliyorsanız üstüne isim yazdırarak özelleştirebileceğiniz ya da kendi mesajınızı ekleyebileceğiniz bebek çikolataları ebeveynler tarafından büyük beğeniyle karşılanacak ve asla unutulmayacaktır.

Bebek ve doğum çikolataları ikramlık olarak kullanılacağı için her bir çikolatanın tek tek ambalajlanmış olması tercih edilir. Bebek ve doğum çikolatalarında Valonia gibi yüksek kakao içeren üstün kaliteli markaları bulabilirsiniz.

Nefis Çikolatalarla İş Arkadaşlarınızın Başarılarını Kutlayın

Yeni başarılara imza atan sevdiklerinizi ya da profesyonel ortamdaki tanıdıklarınızı kutlamak için lezzetli ve aromatik bir kutu çikolatadan daha keyifli bir hediye olamaz. Üniversiteyi yeni kazanmış olan yeğeninizi kutlamak, terfi eden iş arkadaşınızın başarısından memnun olduğunuzu belli etmek ya da yeni iş yeri açmış olan kardeşinizi tebrik etmek için şık ambalajı içinde nefis çikolatalar yollayabilirsiniz.

Tebrik çikolataları farklı kesimlerden ve aranızda farklı ilişkilerin olduğu insanlara yollanabilir. İş arkadaşlarınız ya da profesyonel ilişkileriniz olan insanlara fazla oyuncaklı ya da samimi mesajları olan çikolatalar yollamanız pek uygun olmaz. Bu gibi durumlar için sade ve koyu renklerde tasarlanmış ambalajların içinde yüksek kaliteli ve lezzetli, farklı çeşitlerde çikolatalar hazırlanmıştır. Draje, trüf ve paketlenmiş fıstıklı çikolatanın bulunduğu karışık kutular cömert ve kibar bulunurlar.

İşletme sahibi ya da yöneticiyseniz terfi eden elemanlarınıza üzerinde mesajlı, siyah ya da gri renk kutulardaki nötral tebrik çikolatalarından yollamak isteyebilirsiniz. Hem son derece profesyonel hem de nazik bir düşünce yerine geçen bu çikolataların mutlu etmeyeceği bir çalışan olamaz.

Söz ve Nişan için Tasarlanmış Çikolata Sepetleri

Türk kültüründe evliliğe kadar ilerleyen yoldaki her adım lezzetli ve özenli tasarımlara sahip ambalajlı çikolatalar eşliğinde kutlanır. Tatlı yemek kültürde barış ve arkadaşlık hisleriyle özdeşleştiği için çikolata hediyeleri ve ikramları söz, kız isteme merasimleri ve nişan törenlerinden asla eksik edilmez. Genelde erkek tarafının kız tarafına hediye olarak verdiği bu çikolatalarda çikolatanın kalitesi ve lezzeti kadar ambalaj da büyük önem taşır. Tasarımı ve kalitesi kimi zaman hediyenin verildiği kişiye olan saygının göstergesi olarak kabul edilir. Bu nedenle de kişiler bütçelerinin karşılayabileceğinin en iyisini nişan ve söz çikolatalarında özellikle de tercih ederler.

Kız istemeye gidilirken götürülecek çikolataların mümkünse gümüş, gümüş kaplama ya da gümüş çerçeveli gondollar içinde olması beklenir. Bu geleneksel hediye günümüzde sofistike karton ya da ahşap kutu tasarımlarının yerine geçebildiği bir seçeneğe dönüşmüştür. Ayrıca farklı zevklere hitap eden yuvarlak ya da köşeli, süslü teneke kutularda da çikolatalar bulunur. Her bütçeye hitap eden seçenekler içinden beğenilerinize uygun olanı seçerek bu özel ve mutlu olayda misafirliğe gittiğiniz eve götürebilirsiniz.

Nişanda çikolata hediye etmek yine erkek tarafına ait bir görev olarak düşünülür. Bu törene katılan herkese yetecek kadar çikolata alınması önemlidir. Kişi sayısını hesaplayarak çikolatanın gramajına karar verirseniz herkesi mutlu edebilirsiniz. Nişan ve söz çikolatalarının ambalajlarının ilerleyen yıllarda bu özel ve unutulmaz günü hatırlatacak şekilde saklanabilir olması da keyifli bir ayrıntı olacaktır. Gümüşlü gondollar, kuru çiçekler ya da metal kutular bunlar arasında yer alır. Elit, Valonia ve Bolçi gibi markaların kaliteli ve lezzetli çikolataları, Hayal Sepetim’in düşünceli mesajları tercih sebebidir.

Yılbaşı Ruhuna Uygun Enfes Hediyelikler

Yılbaşı ve Noel zamanı özellikle de batı kültüründe çikolata zamanı olarak bilinir. Çocuklar tarafından çok sevilen yılın bu zamanı lezzetli ve şekerli yiyeceklerle kutlanır, çikolata da bunların başında gelir. Bütün ailenin keyifle karşılayacağı, lezzetli ve yemeye doyum olmayan çikolata çeşitleri en güzel hediye fikirleri arasında yer alır. Yılbaşı zamanı yaklaştıkça çocuklarınıza, yeğenlerinize ve sevdiğiniz herkese yeşil ve kırmızı süslemeleriyle neşelendiren çikolata seçimleri arasından hediye verebilirsiniz.

Profesyonel ilişkileriniz olan insanlar, iş arkadaşlarınız ya da çalışanlarınıza yılbaşında küçük bir şeyler hediye etmeniz gerekiyorsa her biri ambalajlanmış, şık ve ikramlık çikolata seçenekleri en uygun olanlardır. Kolaylık olması için bu çikolatalardan yılbaşından birkaç hafta önce sipariş verebilir, yılbaşı yaklaştıkça da strese girmeden hediyelerinizi dağıtabilirsiniz.

Yılbaşı ile özdeşlemiş olan altın çikolatalar, çam ağacı ve ışıltılı yılbaşı süslemeleriyle donatılmış sepetler sadece başkalarına değil kendinize hediye olarak almak için de idealdir. Yeni yılın gelişini kutlamak, atıştırmalık ve evinize ya da iş yerinize gelenlere ikramlık olarak sunmak için bir kutu çikolata gibisi olmaz.

Bayram Kutlamaları için Şık Çikolata Kutuları

Şeker ve Kurban bayramları dendiği zaman akla ilk gelen ikramlık olarak verilen çikolatalar olur. Bu bayramlarda her aile evinde bütçesine ve beğenisine göre bolca çikolata ve çikolatalı ürün bulundurur. Bu dönemde sadece eve gelenlere değil, kapıyı çalan ve el öpen çocuklara da yetişecek kadar çikolatanın alınması gerekir. Bayramlık çikolatalarda yüksek gramaj ve kalite önemlidir. Hijyen konusunda özenli olanların her biri şipli ya da kağıtlı olan çikolatalardan tercih etmesi gerekir.

Bayram çikolatasında kokolin ya da trüflerin badem şekerleri ve drajelerle olan karışımları idealdir. Portakal kabuğu, fındık, fıstık ve kuru üzüm gibi gıdaların çikolata ile kaplanmasıyla oluşan parlak ve iştah açıcı drajeler bayramların olmazsa olmazları haline gelmişlerdir.

Çikolatalar bayramda sadece ikramlık değil hediyelik olarak da götürülür. Ev ziyaretlerinde şık bir kutu çikolata götürülmesi adettendir. Benzer şekilde işverenlerin çalışanlarına bayram öncesi hediye olarak zarif paketleri içinde madlen ya da kokolin hediye etmesi beklenir.

Bayram çikolatalarının çoğu ikramlık olacağı için herkese hitap eden lezzetlerden seçmek önemlidir. Bu yüzden de evinize gelebilecek her misafirin damak tadı göz önünde bulundurulmalıdır. Yetişkinler için bitter madlenler, diyette olanların keyifle yiyebileceği hafif drajeler, diyabet hastalığı olanlar için özel şekersiz çikolatalar, şekerli tatlardan hoşlananlar için sütlü ve beyaz çikolata, çocuklar için sürpriz yumurtalar ve süslü ambalajlardan bir karışım hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çikolata sevmediğini bildiğiniz tanıdıklarınız varsa badem ezmesi ve nuga gibi tatlıları da değerlendirebilirsiniz.

Veganların Bağımlısı Olacağı Çikolatalar

Etik ya da sağlıksal nedenlerden dolayı hiçbir şekilde hayvansal ürün tüketmeyen kimselere vegan denir. Veganlar et ve et ürünlerinin dışında süt, süt ürünleri, yumurta ve bal da tüketmezler. Pek çok çikolatanın içeriğinde süt, süt tozu bulunduğu için veganların kendileri için üretilmiş olan özel çikolatalar yemeleri gerekir.

Çikolata gibi sevilen bir lezzetten mahrum kalmamaları için veganlar için özel üretilmiş, süt ya da başka hiçbir şekilde hayvansal ürün içermeyen çikolatalar da hediyelik çikolata kategorisi altında bulunabilir. Bu şekilde özel olay her neyse, bayram, doğum günü ya da yılbaşı, vegan sevdiklerinize de lezzetli hediyeler verebileceksiniz.

Vegan çikolataların içinde süt bulunmadığı gibi pek çoğunda fabrikalarda temas da bulunmaz. Kimi vegan ürünlerin üzerindeki “Eser miktarda süt ürünü bulunabilir” uyarısı sadece alerjen uyarısıdır, ürünün yapıldığı araçlarda daha önce bu gıdaların temas edebilmiş olma olasılığını belirtirler.

Pek çok insan sağlık amaçlı vegan beslenmeyi tercih ettiği için vegan çikolataların aynı zamanda da şekersiz olanlarına kolayca rastlayabilirsiniz. Doğal içerikli tatlandırıcılarla tat katılmış olan bu çikolataları daha besleyici ve lezzetli bir hale getirmek için üreticiler fındık ve antep fıstığı gibi besinlerden faydalanırlar. Böylece hem tat hem de doku olarak daha beğenilen vegan çikolatalar elde edilmiş olur.

Pastacılık için Çikolata Seçimleri

Kek, kurabiye ve tatlı yapmak hoşlanan sevdikleriniz için en güzel hediye yine çikolata olur. Özellikle de tatlı yaparken kullanmak için markette satılan çikolatalardan kullanmak çok yanlış olur. İyi bir tatlı yapabilmek için üstün kaliteli ve pişirmeye uygun çikolata gerekir. Kuvertür çikolatalar bu iş için en uygun çikolatalardır. Elit gibi markalar kolay kullanım için pul halinde kuver çikolataları satışa sunmuştur. Bu formları sayesinde tatlı yaparken çikolatayı doğramak zorunda kalmaz, vakit kaybını engellemiş olursunuz. Ayrıca küçük parçalar halinde oldukları için pul kuver çikolatalar erimeye çok daha uygundurlar.

Pul kuver çikolatalar sıcak çikolata hazırlamak için de idealdirler. Toz sıcak çikolataların aksine çok yüksek kakao oranı içeren bu malzemeler ile sıcak çikolata hazırlamak ise son derece kolaydır.

Bir fincan süte bir çorba kaşığı dolusu çikolata ölçüleriyle malzemeleri bir sos tenceresine alarak ısıtmanız yeterli olacaktır. Çikolata erimeye başladığı zaman yavaş yavaş karıştırmak sütün her damlasının eşit lezzette olmasını garantiler. Sıcak çikolatanızda bitter çikolata kullanmanız daha yoğun bir kakao tadı için tavsiye edilir. Dilerseniz içine sonradan şeker ya da aromalı şuruplardan ekleyebilirsiniz. Çocuklar içinse sütlü ya da beyaz çikolata ile şekerli ve daha yumuşak bir tada sahip sıcak çikolatalara imza atabilirsiniz.

Çikolata Sevmeyenler için Badem Ezmesi ve Nuga

Hediyelik tatlı yollamak istediğiniz biri varsa fakat çikolata sevmiyorsa ya da alerjisi varsa benzer bir sunuma sahip ve kolay atıştırılan, ikramlık bir tatlı seçimi yapabilirsiniz. Badem ezmesi ülkemize yıllar önce Fransa’dan ithal edilmiş, şu anda herkes tarafından çok beğenilen bir tatlıdır. Özellikle de İstanbul iliyle özdeşleşmiş olan bu zarif, yalın bir tada sahip olan tatlı çikolata sevmeyenler için ideal bir hediyeliktir. Aromatik bademlerin ezilip pudra şekeri ile yoğrulması ile elde edilen badem şekerlerini şık kutularının içinde doğum günleri, bayramlar, söz ve nişan merasimleri için uygun olacaktır. Anneler ve babalar gününde de hoş karşılanan ve özellikle de yaşlıları sevindiren bir tatlı olarak tercih edebilirsiniz.

Yine Fransız asıllı bir tatlı olan nuga da hafif ve kolay tüketilen bir ikramlıktır. Çocuk-büyük herkesin keyifle yiyeceği bu tatlıyı özel günlerde ya da kutlamalarda hediye olarak verebilirsiniz.

İyi çikolata nasıl seçilir?

İyi çikolata içindeki kakao oranından, kakaonun cinsinden ve yapım şeklinden belli olur. Tatlı yaparken yüksek kakao oranına sahip bitter çikolata tercih etmelisiniz. Çünkü tatlının içinde diğer malzemelerle zaten daha azalacak olan kakao oranı yüzünden çikolata tadını almak zorlaşacaktır. Sütlü ve beyaz çikolatalarda ise damakta pürüzsüz bir şekilde kolay ve çabuk erimesi aranan özelliklerdir.

Çikolata ve kokolin arasındaki fark nedir?

Kokolin kakao yağı yerine margarin, süt yerine de peyniraltı tozu kullanılan, daha uygun fiyatlı bir çikolatadır. Tatlılar ve kalabalık sayıda insana ikramlık vermek için bütçe dostu ve lezzetli bir seçenektir.

Trüf ve madlen Nedir?

Madlen ince, dikdörtgen ya da yuvarlak şekilde hazırlanmış ikramlık sade çikolatalara verilen isimdir. Bitter, sütlü ya da beyaz çikolatadan yapılabilir. Resmi bir hediye olarak idealdir.

Trüf ise erimiş çikolata ve kremayla yapılan ganajın Antep fıstığı, hindistan cevizi ya da yine erimiş çikolata ile kaplanması ile ortaya çıkan bir tatlıdır. Sevgililer günü ve anneler günü gibi özel zamanlarda ikramlıktan çok tek başına yenmek üzere daha uygundur. Madlene göre daha süslü ve kişisel bir hediyedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hediyelik Çikolatalar

7199 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 7199 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001990