Çamaşır suyu, temelde çamaşırların beyazlatılması için ortaya çıkmış olsa da ev ve iş yerlerinde kullanılan temizlik malzemelerinin başında gelir. Güçlü kimyasal özelliği sayesinde her türlü leke ve kirin üstesinden gelen çamaşır suyu, temizlik yaparken en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasındadır. Kullanım alanları arasında yüzey temizleme, çamaşır temizleme ve ağır bulaşıkların temizliği yer alır. Bunların haricinde aşırı yağlı ocakların temizlenmesi, kireçlenen lavaboların temizlenmesi gibi alanlarda da kullanılabilir. Çamaşır suyu çok yönlü kullanım alanı sağlaması ve güçlü temizleyici özelliği sayesinde en çok tercih edilen temizlik malzemesidir. Hepsiburada’da çeşitli fiyatlarla sunulan çamaşır suyu seçenekleri arasından seçim yaparak, kıyafetlerinizin ilk günkü gibi beyaz kalmasını sağlayabilir, evinizde hijyenik bir ortam yaratabilir, ferahlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Fiyatları

Birçok temizleyici maddenin çıkaramadığı lekeleri kolayca çıkaran bu ürün, güçlü kimyasal özelliği sayesinde her türlü kir, leke ve yağ ile başa çıkabilir. En çok zaman geçirilen yaşam alanları olan ev ve iş yerlerindeki mikropların arındırılması için düzenli olarak çamaşır suyu ile temizlenmesinde fayda vardır. Her temizlik yapıldığında yüzey temizleyici olarak kullanılan suya bir miktar çamaşır suyu eklenmesi, ortamdaki mikrop ve kirlerin arındırılmasında etkili olacaktır. Özellikle iş yeri gibi daha yoğun kirlenen ve toplu kullanılan ortamlarda mutlaka güçlü bir temizleyici madde kullanılmalı, hijyen önlemleri kesinlikle ihmal edilmemelidir. Çamaşır suyu fiyatları ürünün gramajına, kalitesine ve türüne göre değişiklik gösterir.

Mutfakta Çamaşır Suyu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Çamaşır suyunun en yoğun kullanıldığı alanlardan bir diğeri de mutfaktır. Hem ağır bulaşıkların yağdan arındırılmasında hem de ocak, lavabo, banyo gibi alanların temizlenmesinde sık sık çamaşır suyuna başvurulur. Eğer bulaşıklar elde yıkanacak ise, hazırlanan bulaşık suyuna birkaç damla çamaşır suyu eklenerek bulaşıklar kolaylıkla arındırılabilir. Özellikle balık, et yemeğinden kalan tabak ve tepsi gibi ağır bulaşıklar söz konusu ise bulaşık suyunda mutlaka güçlü bir temizleyici kullanmak gerekir. Ancak bu işlem uygulanırken bulaşıkların iyice durulandığından emin olunmalıdır. Ocak, fırın gibi eşyalardaki kalıplaşmış yağlar çamaşır suyu yardımıyla kısa sürede yüzeyden çözünür. Bu sayede saatlerce ovalamanıza gerek kalmadan yağları arındırabilirsiniz. Lavabo, çeşme gibi alanlarda oluşan kireçlenmeler için ise çamaşır suyu oldukça etkili bir malzemedir. Özellikle kireçlenmiş bölge çamaşır suyu ile bekletildiğinde kirecin kolaylıkla çözündüğünü görmek mümkündür.

Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır?

Çamaşır suyunun temel kullanım alanı çamaşırların beyazlatılmasıdır. Bu işlem için çamaşır suyunun direkt olarak çamaşırlara uygulanması doğru değildir. Bu durumda çamaşırlarda hasar veya renk değişimi görülebilir. Çamaşır suyu ağartma işleminde kullanılacak ise, öncelikle makine çalıştırılmalı, yıkama işlemi başladıktan 5 dakika sonra çamaşır suyu makinenin gözüne eklenmelidir. Ağartma işleminin renkli çamaşırlarda uygulanmaması gerektiği unutulmamalıdır. Elde yıkama yapılırken çamaşır suyu, su ile seyreltilmeli ve bu şekilde çamaşırlar ile temas ettirilmelidir. Aksi halde çamaşırların dokusu zarar görecek ve istenen beyazlık elde edilemeyecektir.

Tuvalet Temizliğinde Çamaşır Suyu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Çamaşır suyunun en çok kullanıldığı alanlardan biri de tuvalet ve klozetlerin temizlenmesidir. Bu noktada çamaşır suyu tercih edilmesinin en büyük sebebi ise çamaşır suyunun güçlü mikrop kırıcı yapısıdır. Klozet gibi alanlarda yoğun olarak bulunan mikroplar mutlaka çamaşır suyu gibi güçlü bir kimyasal ile arındırılmalıdır. Klozet temizliğinde, çamaşır suyu kullanımında ürünü su ile seyreltmeye gerek yoktur, klozet yüzeyine ve içine doğrudan uygulanabilir. Ancak temizlik sonrasında özellikle cilt ile temas eden kısımların mutlaka bol su ile durulanması gerekir. Zaman içinde klozetin iç kısımlarında görülen sararmalar da çamaşır suyu yardımıyla ağartılabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Çamaşır Suyu Fiyatları

851 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Domestos Çamaşır Suları
  2. Ace Çamaşır Suları
  3. Bingo Çamaşır Suları
  4. ABC Çamaşır Suları
  5. Ozon Çamaşır Suları
  6. Vissmate Çamaşır Suları
  7. Oxy Çamaşır Suları
  8. Viking Çamaşır Suları
  9. Strong & Clean Çamaşır Suları
  10. Tex Çamaşır Suları
  11. Hypo Çamaşır Suları
  12. KLORAK Çamaşır Suları
  13. Peros Çamaşır Suları
  14. Provera Çamaşır Suları
  15. Sir Çamaşır Suları
  16. Gnoxi Çamaşır Suları
  17. Hyper Çamaşır Suları
  18. Güleç Çamaşır Suları
  19. Deepmax Çamaşır Suları
  20. Ecolab Çamaşır Suları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Miktar A-Z
  1. 30 kg
  2. 20 kg
  3. 14 kg
  4. 10 kg
  5. 5 kg
  6. 4,8 kg
  7. 4,5 kg
  8. 4 kg
  9. 3,2 kg
  10. 3,5 kg
  11. 3 kg
  12. 2,7 kg
  13. 2,4 kg
  14. 2 kg
  15. 1,6 kg
  16. 1 kg
  17. 810 gr
  18. 800 gr
  19. 160 gr
  20. 5 lt
 5. Türü
  1. Normal
  2. Konsantre
 6. Deterjan Özelliği
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001529/28002222
Başa dön