En İyi Zeytinyağı

Beslenmesine özen gösteren pek çok kişi kullandığı ürünlerin içeriğine dikkat eder. Dengeli beslenme açısından, temiz içerikli ve doğal ürünler tercih edilir. Yağ kullanımı için ideal tercihlerden biri olan zeytinyağı, farklı birçok marka tarafından üretilir. Tat, renk, koku, asidik oranı gibi belli etmenlerin çeşitliliği ile farklı türleri bulunur. En belirgin ayrım asit oranı ve hasat durumu farklarıyla ortaya çıkar. Naturel zeytinyağı olarak da bilinen doğal zeytinyağında yoğun bir zeytin tadı hissedilir. Renk olarak sarıdan yeşile dönen bir yapısı vardır. Tamamen doğal yöntemlerle hiçbir kimyasal eklenmeden üretilir. Aromatik bir kokuya sahiptir. Zeytinyağının baskın kokusunu sevmeyenler için rafine yağlar daha uygun olur. Asit oranı düşüktür ve keskin bir tat bırakmaz. Riviera ise hafif bir tadın yanında doğallığını da olabildiğince korumak isteyenler tarafından tercih edilir. Rafine ve naturel yağların karışımından oluşur. Yemek pişirmede sağlıklı bir seçenek olarak yer alır. Sağlık açısından en yüksek verimi almak adına saf zeytinyağı arayışına girilir. Yağın üretim şekli kadar kullanılan zeytinin yetiştirilme tarzı da önemlidir. Herhangi bir kimyasal işlem olmadan doğal şekilde yetiştirilen zeytinlerin, aynı özenle sıkım yapılması ile oluşan organik zeytinyağı türleri bu noktada ön plana çıkar. Zeytinin hasat zamanı da tadını ve kokusunu değiştirir. Erken hasat yağlarda, olgunlaşmamış zeytinler kullanılır. Bu şekilde üretilen yağın, yoğun ve acımsı bir tada sahip olması bu sebepledir. Genellikle salatalarda ya da yemeklerde sos olarak tercih edilir. Zeytinyağı, kendine has aroması ile yemeklere lezzet katar. Özellikle soğuk tüketilen yemeklerde sıkça tercih edilir. Zeytinyağı kalorisi düşük olduğu için diyet yemeklerde kullanıma da uygundur. Pişirme sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Zeytinyağının kızartma yapılırken kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Yemeklerde lezzeti arttırmak için kullanılacak tavanın önceden ısıtılması tavsiye edilir. Bir kez kullanılan yağın ise ikinci kez kullanımı önerilmez. Zeytinyağının kullanım ömrünü koruması için cam yağdanlıklar içerisinde muhafaza edilmesi gerekir.

Zeytinyağı Faydaları

Hakiki zeytinyağının, insan sağlığı üzerinde olumlu pek çok etkisi vardır. Düşük kalorisi ile yemeklerde sağlıklı bir seçenek olmasının yanı sıra kozmetik gibi alanlarda da sıkça kullanılır. Zeytinyağı şampuan seçenekleri, nem ihtiyacı olan saçlar için idealdir. Saçların doğal nem dengesini koruyarak saçları dipten uca derinlemesine besler. Saç kremlerinde de kullanımı görülür. Ayrıca zeytinyağlı sabunlar ile yüz ve vücut temizliği için de sağlıklı seçimler yapılabilir. Zeytinyağı faydalarından yararlanılarak yapılan kremlerin nemlendirici özelliği de oldukça yüksektir. Kaliteli zeytinyağı ile kendi kreminizi de hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı satın almak istediğinizde karşınıza farklı marka seçenekleri çıkar. Kırlangıç zeytinyağı, bu alandaki köklü markalardan biridir. Sızma ve riviera gibi farklı çeşitlerin kaliteli üretimine sahiptir. Sızma zeytinyağı, meyvemsi tadın yoğun hissedildiği türdür. Soğuk yemeklerde ve salatalarda sıkça kullanılır. Zeytinyağı doğal yapısı ile bebekler için de güvenle tercih edilebilir. Bebek zeytinyağı, düşük asiditesi ile bebeklerin kullanımı için idealdir. Kabızlık gibi sorunları gidermek için ya da konak gibi rahatsızlıklarda saç diplerine sürülerek kullanılabilir. Zeytinyağının bilinen pek çok faydası vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Mideyi yumuşatır ve sindirim sisteminin çalışmasına destek sağlayabilir.
  • İnsülin direncini dengeleyerek ve karaciğerin rahat etmesine katkı sunabilir.
  • Bağırsak hareketlerini rahatlattığı için kabızlık gibi şikayetleri olanlara fayda sağlayabilir.
  • Kalp ve damar sağlığına dost bir yağdır.
  • Kalorisi düşük olduğundan zayıflama sürecinde tercih edilebilir.
  • Saç ve saç diplerini beslemeye yardımcı olabilir ve kırık uçları onarmada etkilidir.
  • A,D,K ve E vitaminleri içerir. Cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olabilir.
Zeytinyağı Seçeneklerinde Göze Çarpan Detaylar

Aromasıyla farklı bir lezzet oluşturan zeytinyağı her mutfakta kullanım yeri bulur. Bu sebeple çeşitli markalar tarafından üretimi vardır. Zeytinyağı özellikleri zeytinin yetiştirildiği coğrafyaya göre değişiklik gösterebilir. Her birinin asit oranı, hasat dönemi ve sıkım şekli bu özellikleri belirler. Tat konusunda etkili faktörlerden biri de zeytinlerin nerede yetiştirildiğidir. Sakallı zeytinyağı, Ege bölgesinin özenle seçilen zeytinleri ile üretilir. Zeytinyağı online satış ile farklı markaların ürünlerine ulaşmak mümkündür. Bu şekilde ürün özellikleri de kolayca karşılaştırılabilir. Kullanım amaçlarına göre farklı hacimlerde ürünler bulunur. 5 kilo zeytinyağı, alımına en sık rastlanan ölçüdür. Zeytinyağı 5 lt seçeneği, zeytinyağını günlük kullanımda sık tercih edenler için idealdir. Sadece sos olarak kullanımında 1 lt lik ürünler de tercih edilebilir. Restoranlar ya da kalabalık aileler için 18 L zeytinyağı gibi yüksek ölçüler de bulunur. İki yıl raf ömrü olduğu için indirim dönemlerinde toplu alarak zeytinyağı fiyatları 18 lt avantajından yararlanmanız mümkündür. Bu ürünü dilerseniz farklı şişelere bölerek hava ile temas etmeden uzun süre saklayabilirsiniz. Zeytinyağı ucuzluklarında ürünün gerçek olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Markalaşmış ürünler bu alanda güven verir. İçerikleri açık şekilde belirtilerek ve çeşitli testlerden geçer not alarak satışa sunulur. Bu ürünler arasından damak tadınıza ve kullanım şeklinize uygun zeytinyağı çeşitlerini karşılaştırarak sizin için en uygun olana ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ister 1 litre, isterseniz de 5 litre zeytinyağı gibi seçeneklerle kullanım yapabilirsiniz.

Kaliteli Zeytinyağı Fiyatları

Zeytinyağı, faydalı içeriği ile pek çok alanda kullanılır. Zeytinyağı markaları, farklı özellikte yağlar üretirken, alım gücünü de düşünerek hareket eder. Zeytinyağı fiyatları; hasat zamanı, asidite oranı gibi farklı özelliklere göre şekillenir. Sıkım yöntemi de fiyat skalasını doğrudan etkiler. Taş baskı zeytinyağı gibi özel üretimlerde, ekstra insan gücü gerektiğinden fiyatlarda artış gözlenebilir. Doğal zeytinyağı fiyatları, saf ürünler olduğu için ve doğal yöntemlerle çıkarıldığı için bu etkenlere bağlı olarak oluşur. Erken hasat zeytinyağı 1 lt fiyatı, senelik rekolteye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Üretilen zeytin miktarı o senedeki fiyatlara doğrudan etki eder. Zeytinyağı fiyatları 5 lt gibi alımlarda avantaj yakalanabilir. Zeytinyağı kampanyaları yüksek hacimli alımlarda daha avantajlıdır. Yüksek hacimdeki alımlar, sık alışverişe çıkma ihtiyacını da ortadan kaldırır. Organik zeytinyağı fiyatları, normal ürünlere oranla genellikle daha yüksektir. Organik ürünleri de zeytinyağı 5 lt en ucuz haliyle bulmak mümkündür. Zeytinyağı almak istediğinizde damak tadınıza uygun ürünü onlarca seçenek arasından bulabilirsiniz. Zeytinyağı satışı yapan farklı markalar da bu çeşitliliği zenginleştirir. Sağlıklı bir ürüne güvenle ulaşmak ve zeytinyağı en ucuz fiyatlarını yakalamak için Hepsiburada'yı tercih edilirsiniz.

Zeytinyağı Bozulur mu?

Zeytinyağının son tüketim tarihi bulunmaz. Ağzı açık bırakılmadığı sürece tat ve dokusunda değişme yaşanmaz. Yine de kaliteli bir kullanım için 2 yıl içerisinde tüketilmesi önerilir.

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Kaba aldığınız bir miktar zeytinyağını buzluğa koyarsanız her yerinin eşit şekilde donması gerekir. Eğer sıvı kısımlar varsa gerçek olmadığı anlaşılır. Farklı bir yöntem de ılık suya eklenen yağın oluşturduğu baloncukların kontrolüdür. Suya karışmadan baloncuk çıkararak üste çıkıyorsa o yağ gerçektir. Ayrıca tat ve kokusuna bakarak da anlamak mümkündür.

Soğuk sıkım zeytinyağı ne demek?

Zeytinlerin yağa dönüştürme aşamasında, kullanılan suyun 27 derece altında olması işlemi soğuk sıkımdır. Düşük sıcaklıkla üretimi sonucu besin değerleri maksimum düzeyde korunur. Aroması da daha belirgin haldedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zeytinyağı Fiyatları

2599 ürün listeleniyor
Tariş
Kristal
Marmarabirlik
Komili
Nermin Hanım Zeytinliği
Ahsaf
Nilbağ Zeytinyağları
Karşı Köyden
Aybal Organic
Ayvalık
Olizzi
İZORYA
Kavlak Zeytin
Zeytin Ana
Bella Mordane
Datça Köy Ürünleri
Soğla Bereketli Topraklar
Zeytin Hanım
Kavalan
Yağhanem
5 lt
1 lt
2 lt
500 ml
250 ml
750 ml
3 lt
10 lt
20 lt
18 lt
100 ml
4 lt
1,5 lt
15 lt
175 ml
1 kg
6 lt
12 lt
500 gr
50 ml
200 ml
250 gr
5 kg
1,5 L
1,8 lt
125 ml
1,25 lt
10 ml
130 ml
150 ml
2,5 lt
20 ml
215 ml
240 ml
450 ml
600 ml
9 lt
1,3 kg
10 gr
100 gr
225 ml
250 cc
3,1 lt
350 gr
400 ml
8 lt
10 kg
150 gr
160 ml
18 k
2,25 lt
230 ml
25 ml
290 ml
300 gr
310 ml
36 lt
4,5 lt
40 gr
460 ml
5 ml
5,5 lt
50 cc
501 ml
55 ml
550 ml
650 ml
675 ml
7,5 lt
700 ml
800 ml
Soğuk Sıkım
Natürel Sızma
Erken Hasat
Zeytinyağı
Sızma
Riviera
Natürel Birinci
Taş Baskı
Olgun Hasat
Trüf Yağı
Ayçiçek
Pirina Yağı
Baklava Yağı
Ozonlanmış Zeytin Yağı
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Miktar
Toplam 47 / 2599 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?