Özel teknolojilerle geliştirilen formüller sayesinde çamaşır yıkamak artık çok daha kolay hale geliyor. En zorlu olduğuna inanılan lekeleri tek yıkamada çıkaran, bunu yaparken çamaşır makinenize zarar vermeyip, aksine içinde biriken kireci sökmeye yardımcı olan çamaşır leke çıkarıcılar kurtarıcınız oluyor. Toz ve sıvı olmak üzere farklı formlarda üretilen, hem renkliler hem beyazlar için seçenek sunan leke çıkarıcılar kumaşları yıpratmıyor, renkleri soldurmuyor. 

Hem Lekelere Hem Bakterilere Kesin Çözüm 

Çamaşır leke çıkarıcı ürünlerin en önemli özellikleri güçlü formüllerinin giysilerin en derinine işleyebilmeleri oluyor. Leke çıkarıcılar dokuya işlemiş olan kahve, nar, çay ve benzeri zorlu tüm inatçı lekelerle etkili bir mücadeleye giriyor ve kumaşın en derinlerine nüfuz ederek kirleri çözüyor. Bu kirlerin en zorluları arasında kurumuş lekeler bulunuyor. Kıyafetle temas ettikten sonra hemen temizlenemeyen ve bekledikçe derinlere işleyen kurumuş lekeler çok daha inatçı hale geliyor. Özel formüllerle geliştirilen çamaşır leke çıkarıcılar ise kurumuş leke kabusunu ortadan kaldırıyor. Doğru bir uygulanma şekliyle adeta hapsolmuş olan kuru lekeler kolayca çözülüyor, size de kıyafetlerinizi ilk günkü gibi tertemiz giymek kalıyor. Çamaşır leke çıkarıcı ürünlerin kumaşlar üzerindeki önemli bir etkisi de bakterilere karşı savaş açması oluyor. Lekeler aynı zamanda üzerinde binlerce bakterinin oluşmasına zemin hazırlıyor. Lekeli olarak tutulan kıyafetler bu yüzden insan sağlığı için de önemli bir tehdit oluyor. Çamaşır leke çıkarıcılar ise yalnızca kirlerle değil kirlerin yuvaladığı bakterilerle de savaşarak kıyafetleri temizlediği gibi hijyenik bir hale de getiriyor. 

Çamaşır Leke Çıkarıcılar Nasıl Uygulanır?

Çamaşır leke çıkarıcılar, lekeyi oluşturan kaynağın çeşidine göre farklı uygulamalar gerektiriyor. Etkili bir temizlik için her kıyafet ve kir kendi içinde çeşitlere ayrılıyor. Örneğin zorlu lekelerden biri sayılan çimen lekesini çamaşır leke çıkarıcıları ile temizlemek için kumaşı ters çevirmeniz ve makineye bu şekilde atmanız öneriliyor. Bunun yanında çimen lekesine olabildiğince erken müdahale edilmesi de lekenin kusursuz şekilde çıkarılmasını destekleyen bir etken oluyor. Yağ lekelerine bakıldığında, çamaşır leke çıkarıcı uygulamadan önce lekelenen kumaşın nemli bir kağıt havlu ya da bezle emdirilmesi gerekiyor. Kumaş üzerindeki artık yağ bu yolla alındıktan sonra leke çıkarıcı ürünün uygulanması çok daha etkili çözüm veriyor. En sık karşılaşılan lekelerden biri de çay lekesi oluyor. Çay lekeleri için çamaşır leke çıkarıcıların çok kısa sürede uygulanması ve çay dökülen kumaşın çitilenmemesi öneriliyor. Doku üzerine başka hiçbir uygulama yapmadan sadece leke çıkarıcı uygulanması kesin çözüm sağlıyor. Hardal gibi kısa sürede kuruyan maddelerin oluşturduğu lekelerin de kurumalarına izin vermeden çok kısa süre içinde temizlenmesi gerekiyor. Çamaşır leke çıkarıcılarını makinenizin yıkama gözüne uygun oranda koyabileceğiniz gibi dozaj kapağını çamaşırların üzerine de yerleştirebilirsiniz. Ancak kıyafetleri makineye atmadan önce leke üzerine 2 ml kadar çıkarıcıyı uygulamanız öneriliyor. 

Bebeklerin Cildiyle Dost Formüller

Lekelere en çok maruz kalan giysi çeşitlerinden biri de bebek kıyafetleri oluyor. Özellikle yemek esnasında giysi ve önlüklerde oluşan mama, meyve suyu gibi lekeler, kıyafetlerdeki çiş ya da kaka lekeleri organik, bebeklerin hassas ciltleriyle dost ürünlerle kolay ve güvenli bir şekilde çıkarılabiliyor. Hem renkli hem beyaz çamaşırlara uygulanabilen, klor içermediğinden ötürü kumaşlara hasar vermeyen leke çıkarıcılar küçüğünüzün yumuşacık cilt yapısına özel olarak geliştiriliyor. Çamaşır leke çıkarıcılar yalnızca kıyafetler için değil yüzeyi kumaş kaplı eşyalar için de rahatlıkla uygulanabiliyor. Kahve, çamur, şarap, kola ya da evcil hayvan üresi gibi başa çıkması zor lekeler, koltuk, kanepe gibi evinizin farklı kısımlarında sıklıkla görülebiliyor. Bu tarz alanlar için daha çok sprey çıkarıcılar kolaylıkla uygulanabiliyor. Uygulama kısmında lekenin yoğunluğunun bir bez yardımıyla hafifletilmesi, daha sonra ürünün yüzeye uygulanıp yaklaşık 5 dakika kadar bekletilmesi öneriliyor. Kirler kısa sürede kumaştan çözüldükten sonra lekeyi silerseniz sonucun ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

Leke çıkarıcı formüller günlük hayatta cebe de sığıyor. Hijyenik leke çıkarma mendilleri çay, kahve, çikolata, reçel, makyaj lekesi gibi sık maruz kalınan kirler için pratik çözüm üretiyor. Çantanıza atabileceğiniz ve nereye giderseniz gidin yanınızda taşıyabileceğiniz mendiller ile tedbirli olmak çok kolay oluyor. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Çamaşır Leke Çıkarıcılar

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 492 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001529/60001322