Ucuz Ev Dekorasyon Ürünleri & Ev Eşyaları

Yaşam Alanlarının Havasını Değiştiren Dekorasyon Ürünleri

Evlerde göze göre hoş görünen bir atmosfer yaratmak için daima büyük değişiklikler yapmak gerekmiyor. Ortamda bulunan diğer ürünlerle uyum yakalayabilen ve aynı zamanda hoş bir tasarıma sahip olan dekorasyon ürünleri sayesinde evin herhangi bir bölümünde farklı bir ambiyans yaratmak mümkün oluyor.

Ev dekorasyonu denildiğinde pek çok kişinin aklına odalarda bulunan eşyaları yenilemek ya da her şeyi tamamen birbiriyle benzer renkte ve formda seçmek gelebilir. Oysa ev dekorasyonu yaparken yararlanılacak sayısız obje ve ürün, farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt verecek dekoratif çözümler sunuyor. Aydınlatma tercihleri, duvar kağıtları, saksı çiçekleri, saatler ve tablolar başta olmak üzere tek bir unsurla bile bambaşka bir ortam hissi yaratılabilir.

Ev dekorasyon tercihleri konusunda her daim uyumlu seçimler yapmanız da gerekmiyor. Alışılagelmişin dışında bir hava yaratmak istiyorsanız, kontrast renklerin gücünden faydalanan ya da birbirleriyle tezatlık oluşturacak formlarda hazırlanan dekorasyon ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma unsurları, dekorasyon sürecinde en büyük etkiyi yaratan ürünler olarak öne çıkıyor. Ortamın havasını tamamen değiştirecek güce sahip olan abajur, lambader ve yer lambası çeşitleri kullanıldıkları yerlerin karakterleri üzerinde büyük etki gösteriyor. Aydınlatma araçları seçilirken ürünlerin tasarım çizgileri kadar renkleri de önem taşıyor. Zira ürün başlıklarının rengi, ışığın hangi renk tonlarında olacağını da etkiliyor.

Pratik bir şekilde uygulanabilen duvar kağıtları da etkili dekoratif ürünler arasında yer alıyor. Birbirinden şık motiflere ve renklere sahip ürünlerle tüm duvarlar kaplanabileceği gibi duvar kağıtları odaların yalnızca belli bir bölümde de kullanılabiliyor. Bazı tasarımları ile nostaljik bir hava da yaratan duvar kağıtları, vintage mobilyalarla uyumlu bir görüntü sergiliyor.

Yatak odaları için özel olarak tasarlanan birbirinden güzel ev tekstili ürünleri sayesinde, yatak odanızda küçük dokunuşlarla yeni bir atmosfer yaratmak mümkün oluyor. Yastık ve yorgan gibi ürünlerin yanı sıra yatak odasında hoş bir görüntü elde etmenize yardımcı olacak yatak örtüleri, pike takımları, battaniyeler ve uyku setleri de bulunuyor. Birçok kullanıcı yatak örtülerinin üstüne çeşitli dekoratif yastıklar ve kırlentler de yerleştiriyor. Yatak odasını kendi zevklerinize göre dekore etmek daha huzurlu bir alan yaratmanıza ve dolayısıyla daha iyi bir uyku çekmenize de yardımcı oluyor.

Salonlara Yeni Bir Soluk Katan Ev Dekorasyon Ürünleri 

Evin en çok zaman geçirilen bölümlerinden biri olan salonlar, aynı zamanda misafirlerin de ağırlandığı alanlar olarak öne çıkıyor. Bu da birçok kullanıcının salon dekorasyonu konusunda oldukça titiz davranmasına neden oluyor. Evin diğer alanlarında da tercih edilebilecek dekorasyon ürünleri arasında özellikle salonlarda kullanılması önerilen bazı ürünler yer alıyor. Vazo, duvar saatli, lambader, canlı çiçekler ve biblolar bu dekoratif ürünlerin başında geliyor.

Doğal ışık kaynağı olan güneşin yerini akşam saatlerinin karanlığı aldığında, yapay aydınlatmalar kullanılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, göz yormayan bir ışık yaratmak oluyor. Tavan aydınlatmaları üzerinde herhangi bir şapka kullanılmadığı takdirde ışık gözü yoran bir yapıya sahip olabiliyor. Özellikle metrekare bakımından geniş alanları aydınlatmakta kullanılan yüksek Watt ampuller kullanırken avize ve lamba şapkaları tercih edilmesi öneriliyor. Dekoratif birer obje olarak seçebileceğiniz ürünler arasında farklı desenlerde ve renklerde pek çok alternatif yer alıyor.

Işığın yerden ve göz hizasından etrafa yayılması da, daha dingin bir ışıklandırma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan abajur ve lambader modelleri, odaları bölgesel olarak ışıklandırmaya da yardımcı oluyor. Salon gibi geniş alanların farklı noktalarında yer alan birkaç yer aydınlatması, son derece dekoratif bir görünüm yaratıyor. Tavan aydınlatması yerine yer aydınlatmalarını tercih etmek, rahatlatıcı alanlar yaratmayı daha da kolay hale getiriyor.

Vazo, duvar saati ve biblolar da salonlarda en sık kullanılan dekoratif objeler arasında yer alıyor. İster canlı, isterseniz yapay çiçekleri sergilemek için kullanabileceğiniz vazolar arasında kristalden porselene, çömlekten betona kadar çok sayıda alternatif yer alıyor. Birbirlerinden dizayn çizgileri, materyal yapıları ve boyutları bakımından ayrılan vazolar, salonlara göz alıcı bir şıklık kazandırmaya yardımcı oluyor. Duvar saatleri ise salonlar için olmazsa olmaz aksesuarlar arasında bulunuyor. Farklı boyutlarda tercih edilebilen duvar saatleri arasında analog ve dijital gibi seçenekler de yer alıyor. Biblolar ise sevdiğiniz formdaki bitkileri, hayvanları ya da çeşitli objeleri figüratif şekilde salona dahil edebilmenize olanak tanıyor.

Çiçekler, bir evde kullanılabilecek en nadide, en şık dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor. Evlere doğadan bir dokunuş katacak olan çiçekler, iç açıcı güzellikte alanlar dekore etmenize yardımcı oluyor. İç mekan bitkileri arasında monsteradan zamioculcasa, dua çiçeğinden sarmaşığa çok sayıda seçenek yer alıyor. İri ve gösterişli yapraklarıyla bilinen monstera, sık dallarıyla hoş bir görsellik yaratan zamioculcas ve diğer iç mekan bitkileri, dekoratif saksılara konulduklarında çok daha hoş bir görüntü yaratıyor.

Çocuk Odalarını Güzelleştiren Ev Dekorasyon Ürünleri

Çocuk odalarını dekore ederken çocuğunuzun zevkleri doğrultusunda tercihler yapmanız öneriliyor. Diğer dikkat edilmesi gereken faktör ise çocukların güvenli bir şekilde uyuyup oyun oynayabilecekleri bir alan yaratmak olarak öne çıkıyor. Bu doğrultuda cam gibi kolay kırılabilen malzemelerden hazırlanan dekorasyon ürünlerinin ve eşyaların çocuk odalarında bulunmaması gerekiyor.

Çocukların rahatça vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratırken yumuşacık minder ve kırlent çeşitlerinden, yapay çiçeklerden, dekoratif ev tekstil ürünlerinden ve duvar kağıtlarından faydalanılıyor. Çocuğunuzun ilgisini çekecek desenlere sahip duvar kağıtları baskıları arasında çocuk kitapları karakterlerinden süper kahramanlara uzanan farklı alternatifler yer alıyor.

Ev tekstil ürünleri ise çocukların konforunu artırmaya yönelik şekilde tercih edilebiliyor. Yumuşak dokulu battaniyeler, rengarenk yatak örtüleri, içi elyaf dolgulu minderler ve kırlent çeşitleri en çok kullanılan dekoratif ürünler arasında yer alıyor.

Çocuk odalarında kullanılan bir diğer ev dekorasyon seçeneği ise dekoratif kutular oluyor. Bu kutularda çocuğunuzun eşyalarını güvenli bir şekilde saklamak mümkün olurken, birçok ebeveyn çocuklarına düzenli olmayı öğretmek adına da kutulardan yararlanıyor. Çocuklara kendi oyuncaklarını toplama alışkanlığı kazandırmak için faydalı olan sepetler ve kutular aynı zamanda dekoratif görünümleriyle de çocuk odalarının vazgeçilmez objelerinden sayılıyor.

Banyoları Daha Düzenli Hale Getiren Ev Dekorasyon Ürünleri

Banyoları dekore ederken alan tasarrufu sağlayan tercihler yapmak büyük önem taşıyor. Kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin yanı sıra havlu, şampuan ve sabun gibi çeşitli banyo ürünlerinden de depolandığı bu alanları dekore ederken şık ve düzenleyici ürünler seçmek gerekiyor.

Çamaşır makineniz banyoda yer alıyorsa, çamaşır makinesi örtüsü gibi farklı dekoratif ürünleri değerlendirebilirsiniz. Böyle bir tercih yaptığınızda çamaşır makinesinin üst bölümünü de kullanma şansınız oluyor. Buraya yerleştirilen hoş bir sepet içerisine deterjan ya da yumuşatıcı gibi çeşitli temizlik malzemeleri koyulabiliyor. Farklı dekoratif tercihler yapmak isteyenler ise sabunlar ve kokulu taşlar yardımıyla hoş bir ambiyans yaratıyor.

Banyodaki her noktayı etkili bir şekilde kullanmaya yarayan raflar ve sepetler; kişisel bakım ürünlerini, temizlik malzemelerini ve bornoz gibi ev tekstili ürünlerini düzenli şekilde bir arada tutmak için kullanılıyor. Duvara monte edilen birkaç raf yardımıyla banyonun çok daha düzenli ve şık olması da sağlanıyor. Dolap içi düzenleyiciler de banyolarda sıklıkla kullanılan dekoratif ürünler arasında yer alıyor. Aksesuar kutusu olarak da tercih edilen bu ürünler, sahip olduğunuz takıları düzenli şekilde bir arada tutmanızı da kolaylaştırıyor.

Banyo dekorasyonunun önemli adımlarından biri de göze ve buruna hitap eden kokular olarak karşımıza çıkıyor. Etrafa çubuklar yardımıyla yayılan oda parfümleri banyolara ferah bir koku kazandırdığı gibi son derece hoş bir görüntü de yaratıyor.

Mutfaktaki Depolama Alanını Arttıran Ev Dekorasyon Ürünleri (raf, sepet,

Kullanışlı ve şık ürünlerle dekore edilmiş bir mutfak, yemek yapmayı keyifli hale getirecek düzeyde etkili olabiliyor. Yemek yapma süreci ne kadar uzarsa, mutfaktaki konfor ihtiyacı da o denli artıyor. Mutfak genişliğine bağlı olarak bir oturma ve dinlenme köşesi hazırlamak, yemek pişirirken molalarınızı daha keyifli hale getirmeye yarıyor. Bir puf ya da konforlu bir berjer bu ihtiyacı etkili şekilde çözebiliyor. Eğer mutfaklarda yemek masasına ayrılacak kadar geniş bir boş alan varsa, bu alanı dekore etmek için daha fazla seçenek bulunuyor.

Sandalyelerin üstüne konulabilecek konforlu minderler, renk ve desen çeşitliliği sayesinde her zevke uygun bir alternatif bulmayı kolaylaştırıyor. Masanın üstünde canlı çiçek kullanmak isteyenler mini teraryumlara ve sukulentlere yönelirken, birçok kullanıcı bu alana biblolarla renk katmayı da tercih ediyor.

Mutfak dolaplarının içini daha işlevsel kullanabilmek için ise birçok farklı kutu ve sepet seçeneği bulunuyor. Bakliyatlar başta olmak üzere çeşitli yiyecekleri düzenli bir şekilde depolamaya yarayan ürünler, mutfak araç gereçlerini bir arada tutmak için de tercih ediliyor.

Bir duvar saati ya da tezgah üzerine yerleştirilebilecek bir dijital saat yardımıyla yemek pişirirken süre tutmak da kolay bir hal alıyor. Duvar aksesuarları olarak çeşitli tablolar ve fotoğraf çerçeveleri de tercih ediliyor. Genellikle fayans kaplama olan tezgah ve mutfak dolabı arasında kalan bölüm için de birbirinden güzel sticker modelleri bulunuyor.

Okuma Köşesi İçin Ev Dekorasyon Ürünleri

Evde geçirilen zamanı daha keyifli hale getirmek adına birçok kullanıcı kitap okumak için farklı alanlar yaratıyor. Herhangi bir odanın içerisinde bir alanda hazırlanabilen okuma köşeleri, kişilere kendileriyle baş başa kalabilme fırsatı da tanıyor. Bununla birlikte okuma alanı dekore edilirken birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor.

Öncelikli okuma köşelerinde kullanılan hiçbir eşyanın ve dekoratif ürünün dikkat dağıtıcı olmaması gerekiyor. Konsantrasyonu olumsuz etkileyebilecek ışıltılı ve parlak aksesuarların, okuma yaparken göz yoracak ışıkların tercih edilmemesi gerekiyor. Konforlu okuma alanları yaratmak, uzun saatler kitap okuyabilmeye de olanak tanıyor. Bu sebeple rahat bir okuma koltuğu seçmek gerekiyor. Okuma alanlarında kullanılan dekoratif ürünler ise mini yan sehpalar, ayak uzatmak için kullanılan puflar ve minderler ile abajurlar oluyor. Sehpa üzerine yerleştirilen abajur ya da direkt yere konulabilen bir lambader yardımıyla hoş bir aydınlatma sağlanabiliyor.

Bu bölümde yer alan kitaplıkların bölmelerini çeşitli dekoratif objelerle ve biblolarla süslemek de göze hoş görünen bir ortam yaratmayı kolaylaştırıyor. Mumluklar ve şamdanlar da okuma köşelerine sıcak bir hava katmak için tercih edilen objeler arasında yer alıyor.

Çalışma Alanı Yaratırken Kullanılan Ev Dekorasyon Ürünleri

Home office çalışanların yanı sıra evdeki vakitlerini verimli geçirmek isteyen kullanıcılar da evlerin bir bölümünü çalışma alanı olarak dekore etmeyi tercih ediyor. Çalışma alanlarının konsantrasyon sağlamaya yardımcı, konforlu ve iyi aydınlatılmış olması öneriliyor. Kişisel çalışma stilinize göre farklı dokunuşlar katarak kendinize özgü olarak da dekore edebileceğiniz çalışma alanları, verimliliği artırmakta büyük fayda sağlıyor.

Bu alanların en önemli ekipmanları rahat bir çalışma koltuğu ile konforlu ve yeterli genişlikte bir çalışma masası olarak çıkıyor. Ergonomik yapıda ürünler seçmek, çalışma sürecini de daha rahat geçirmenin önünü açıyor.

Çalışma alanları için ışık seçerken de dikkatli olmak gerekiyor. Gözü yormayacak bir aydınlatma uzun süre verimli bir şekilde çalışmaya da yardımcı oluyor. Çalışma masası üzerine yerleştirilen masa lambaları da dilediğiniz noktayı aydınlatmaya imkan tanıdıkları için ihtiyaçlarınıza cevap verebilen seçenekler arasında yer alıyor.

Bu alanlar herhangi bir başka oda içerisinde oluşturuluyor ise minimum alanı olabildiğince etkili şekilde kullanmak gerekiyor. Ortam düzenleyiciler de bu noktada önem kazanıyor. Dekoratif olarak da tercih edilebilecek kutular ve sepetler, çalışma alanlarını düzenli tutmakta büyük fayda sağlıyor.

Ofislerde de Kullanılan Ev Dekorasyon Ürünleri

Ev dekorasyon ürünleri ofislerde ve iş yerlerinde de kullanılıyor. Kendinize ait bir çalışma odanız varsa bu bölümü dilediğiniz şekilde dekore etmeniz de mümkün oluyor. Odada bulunan kitaplık ya da raf gibi alanları çeşitli dekoratif objelerle süsleyerek kendi zevkleriniz doğrultusunda bir alan oluşturabilirsiniz.

İş yaşantısında düzenli olmak büyük önem taşıyor. Çeşitli ortam ve dolap içi düzenleyicilerden faydalanılması, önemli dosyaları ve belgeleri bir arada tutmayı kolaylaştırıyor. Bu sayede ihtiyaç duyulan herhangi bir evrağı kolaylıkla bulmanın da önü açılmış oluyor.

Ofis dekorasyonunda kullanılan ürünler arasında tablolar ve duvar saatleri de yer alıyor. Ofis içerisini son derece şık hale getirmeyi hedefleyen bu ürünler sayesinde sanata dair zevklerinizi yansıtmak da mümkün oluyor. Tarzınıza uygun olarak soyut figürler taşıyan tablolardan doğa fotoğraflarına, motivasyon mesajları içeren modern tasarımlardan portrelere kadar pek çok seçenek bulunuyor.

Duvar saatleri ise dekoratif ürünler olmalarının yanı sıra zamanı etkin kullanmanıza da yardımcı oluyor. Birçok kullanıcı masa saati yerine masa saatleri kullanmayı da seçiyor. Masa saatleri arasında da tıpkı duvar saatlerinde olduğu gibi dijital ve analog ürünler yer alıyor.

Ev dekorasyonunda nelere dikkat etmek gerekiyor?

Ev dekorasyon ürünlerini seçerken model, materyal ve renk gibi farklı ayrıntıları özenle belirlemek gerekiyor. Dekore edeceğiniz alanda bütüncül bir hava yaratmak ve kullandığınız objelerin birbirleriyle uyumlu görünmesini istiyorsanız, seçtiğiniz ürünler arası bağ kurmaya özen göstermeniz tavsiye ediliyor. Ürünler arası yeteri miktarda boşluk bırakmak ve ürün adedi bakımından aşırıya kaçmamak da dikkat edilmesi gereken diğer faktörler arasında yer alıyor.

Küçük alanlar nasıl dekore edilmeli?

Metrekare bakımından küçük bir alanı dekore etmeyi planlıyorsanız, öncelikle bu alanı ne için kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Kullanım amacına göre, modüler mobilyalar ve depolama alanına sahip dekoratif ürünler tercih etmek küçük alanları daha etkili kullanmaya da yardımcı oluyor. Küçük alanların dekorasyonunda duvar raflarından da faydalanılması tavsiye ediliyor. Raflar üzerine yerleştirilecek sepetler ve kutular, bu alanda tutmak istediğiniz objeler için hoş bir depolama alanı sağlıyor.

Dekore ettiğim alanın duvar rengini nasıl seçmeliyim?

Ev dekorasyonunda duvar renkleri büyük önem taşıyor. Dekore edeceğiniz alanda kullanacağınız ürünlerle uyumlu olabilecek bir duvar boyası seçmeniz öneriliyor. Bunun yanı sıra küçük alanları daha aydınlık ve ferah göstermek için açık renk boyalar kullanılması tavsiye ediliyor. Eğer alan bakımından geniş bir odayı dekore edecekseniz, duvarlarda da farklı renkler kullanabilirsiniz. Duvarların çeşitli renklerde boyanması, yaşam alanlarına daha dinamik ve çağdaş bir görüntü kazandırmak konusunda da büyük başarı gösteriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ev Dekorasyon Ürünleri ve Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Banyo & Mutfak
Banyo & Mutfak
Dekorasyon
Dekorasyon
Aydınlatma
Aydınlatma
Montaj Hizmeti
Montaj Hizmeti
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?