Klozetin hemen arka kısmında bulunan ve içerisinde belli bir seviyede su depolayan rezervuarlar, klozet temizleme görevini üstlenerek banyodaki en önemli detaylardan biri olur. Rezervuarın depoladığı suyu boşaltmak için birbirinden değişik sifon modelleri vardır. Farklı klozet modelleriyle uyum sağlayan birden fazla rezervuar türü bulunur. Kullanışlı model seçenekleri sayesinde banyoda geniş bir alan yaratabilirsiniz. Rezervuar fiyatları ve modelleri arasından zevkinize en uygun modeli belirleyerek ihtiyaç duyduğunuz ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pratik ve Konforlu Kullanım Özellikleri

 • Rezervuar alırken modelin TSE belgesinin kesinlikle olması gereklidir.
 • Özgün tasarıma sahip modelleriyle banyonuza modern bir hava katan rezervuarlar, minimal ve şık görünümüyle banyonuzda sadeliği ön planda tutarlar.
 • Kullanıcıların rahatlığını ön planda tutan rezervuar modelleri ile klozet temizliğini daha kolay yapabilirsiniz.
 • Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilen rezervuarlar, en uzun ömürlü modeller arasındadır ve sağlamlığıyla öne çıkmaktadır.
 • Rezervuarlar, genellikle çok fazla su harcadıkları için tasarruf yapmanıza imkân tanıyan modelleri tercih etmeniz önerilir.

İhtiyacınızı Karşılayan, Özgün Tasarıma Sahip Rezervuarlar

İstenmeyen rezervuar arızalarında bazı parçaları yenileyerek çözüm elde edebilirsiniz. Bunun için rezervuar iç takımları arasında yer alan basmalı, tek kademeli, alttan girişli ve su tasarruflu gibi birçok model içerisinden aradığınızı bulmak oldukça kolaydır. Tek kademeli iç takımlarda belli bir su seviyesi haznede biriktirilir ve böylece her defasında aynı oranda su kullanımı sağlanır. Çift kademeli modeller ise ihtiyaç doğrultusunda az veya çok olmak üzere iki farklı boşaltma yapabilmektedir. Rezervuar çeşitleri, çoğunlukla gömme, asma ve klozet üstü olmak üzere üç farklı tasarımda bulunur. Klozet üstü modellerde rezervuar, seramik ya da plastik yapıda olabilir. Gömme tasarımdaki rezervuarlar, klasik modellere göre en az yer kaplayandır. Birden fazla seçeneği olduğu için de banyoda ferahlığı yansıtmak için ilk tercihlerden biri olur. Stoplu özelliği ile su akışını belirlemenize imkân tanır. Suyu istediğiniz zaman kesebilme avantajı bulunduğu için su tasarrufu konusunda en başarılı modellerden biridir. Tek bir buton sayesinde rezervuarı açıp kapatabilirsiniz. İki kademesi olan modeller de yüksek oranda su avantajı sağlar. İsminden de anlaşıldığı gibi su akışı iki kademede ayarlanır. Bütün suyu kullanabildiğiniz gibi belirlediğiniz daha az su seviyesiyle de rezervuar çalıştırılabilir.

Gömülü rezervuar modelleri, çok fazla yer kaplamayan şekliyle duvarın içerisine monte edilir. Bu modellerde herhangi bir sorun yaşadığınızda arızayı gidermek daha kolaydır. Montajı gerçekleştirilirken bir el panel boşluğu bırakılır ve bu sayede duvarı yıkmadan soruna müdahale edilebilir. Bu el paneli çıkartılarak bütün takım parçaları görülür ve gereken tamirat işlemi kolayca yapılır. Gömme rezervuarlar için tasarlanan el paneller, rezervuara ek olarak kendinizin seçmesi geren bir üründür. Bu modeller yerleştirilmesi planlanan alana göre farklı özelliklerde olabilir. Banyoda kullanılan tuğlanın kalınlığı da modeli belirlemenizde yardımcı olur. Alçıpan duvar kullanılan bir banyo ile ince tuğla kullanılan bir banyoda farklı rezervuarlar tercih edilmelidir.

Bir rezervuarı banyonuzda uzun süre kullanmak isterseniz iç kısımlarında kaliteli malzemeler kullanılan modelleri seçmeniz gerekir. Aynı zamanda dayanıklı olması da büyük önem taşır. Bu özellikleri taşıyan rezervuarları tercih ederek yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım sürecinde bir arıza meydana gelirse profesyoneller tarafından yardım alabilirsiniz. Seçtiğiniz modelin servis ağının büyük olması da çok önemlidir. Çünkü yedek parçanın gerektiği durumlarda uyumlu malzemeleri bulmak daha kolay hâle gelir. Rezervuar fiyatları da modeli seçerken en önemli kriterlerden biridir. Rezervuarın türü ve kalitesi, fiyatın en doğru şekilde belirlenmesini sağlar. Standart tasarıma sahip modellerin yanı sıra gereksiz yere su harcamalarını önleyen rezervuar modellerinin fiyatları farklı olabilir. Su alma seviyesini en aza indirerek kullandığınız rezervuarın çok az su tüketmesine yardımcı olursunuz. Böylelikle hem kendinize hem de çevreye fayda sağlayabilir, maddi açıdan da tasarruf etmiş olursunuz. Kaliteli bir rezervuar tercih ederek su kaçağı gibi sorunları engelleyebilir, aynı zamanda uzun süre kullanım imkânı bularak daha kazançlı olabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Rezervuar Fiyatları ve Modelleri

910 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Kale Banyo Rezervuar İç Takımlar
  2. Artema Rezervuar İç Takımlar
  3. Grohe Rezervuar İç Takımlar
  4. Hansgrohe Rezervuar İç Takımlar
  5. Geberit Rezervuar İç Takımlar
  6. Kale Rezervuar İç Takımlar
  7. Visam Rezervuar İç Takımlar
  8. VitrA Rezervuar İç Takımlar
  9. Creavit Rezervuar İç Takımlar
  10. Tema Rezervuar İç Takımlar
  11. E.C.A Rezervuar İç Takımlar
  12. Nkp Rezervuar İç Takımlar
  13. Japar Rezervuar İç Takımlar
  14. Siamp Rezervuar İç Takımlar
  15. Bocchı Rezervuar İç Takımlar
  16. Bien Rezervuar İç Takımlar
  17. Noyan Rezervuar İç Takımlar
  18. Denge Rezervuar İç Takımlar
  19. Nova Rezervuar İç Takımlar
  20. Sanica Rezervuar İç Takımlar
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/454873/18021929
Başa dön