FOTOĞRAF ÇERÇEVELERİ

Ahşabın Sıcaklığı Anılarınızı Sarsın

Çerçeve tasarımlarında ahşabın sıklıkla kullanılan bir malzeme olması dekorasyondaki genel hakimiyetini korumasından kaynaklanır. Doğallığı, sıcaklığı, kolay form verilebilmesi ve zengin çeşitliliğiyle ahşap çerçeve hem modern hem de klasik mekânların vazgeçilmezidir. Ham, boyalı ve cilalı formlarıyla her dekorasyon stiline uyum sağlayan modellere sahiptir. Osmanlı temalı eskitme, altın işlemeli, varaklı modeller klasik mekânlarla uyum sağlarken, LED ışıklı mandallı formlar modern ortamların dikkat çekici aksesuarları arasında yer alır.

Izgaralı panjurlu, dönme dolaplı, sıcacık küçük ahşap evli formlar fotoğraflarınıza ev sahipliği yapar. Sade ve net modelleri daha çok içindekine dikkat çekmek amacıyla tercih edilir. Ayna çevresinde sık motifli, iddialı formlar kullanıldıkları mekâna hareket getirir. Çerçeveyi dekoratif unsur olarak öne çıkarmak istediğinizde dokusal zenginliği yoğun ahşap desenler öne çıkar. Askılı, ışıklı, raflı, hareketli ve çoklu ahşap çerçevelerle en sade mahallere bile dinamizm yüklenir.

Değerli bir tablo için ahşap çerçeve seçerken eserin önüne geçmesini önlemeye çalışmak sanatçıya saygının bir göstergesi olarak görülür. Çerçevenin içindeki fotoğraf ya da resimle yarışacak abartıda olmaması değerlidir. Çerçeve rengi tercihleri oluşturulurken resmin ortasına yakın bir ana rengi tespit edip yakın tonlar seçmek uyumu yakalatır. Yanlış bir çerçeve seçimi arzu edilen bütünsellikten uzaklaştırır. Çerçeveye vurgu yapmak amaçlanıyorsa kalın bantlı, iddialı renk ve desenli seçimlere gitmek uygun olur. Genel olarak tablo için çerçeve seçimi sanatseverin kişisel zevkine bağlıdır.

Metal Çerçeve Modelleriyle Hatıralarınızı Muhafaza Edin

Ahşabın naifliği ve sıcaklığının tersine metal çerçeveler net, kararlı ve keskindir. Altın, gümüş, bakır ve pirinç tonlarıyla zenginleşen bu ürünler uygun aksesuarlarla tamamlandığında mekânsal bütünlüğün kapılarını açar. Altın kabartmalı, pirinç gövdeli, gönye çerçeveli zincirli modeller genellikle sarı renkli metal aksesuarların yoğun kullanıldığı alanların tamamlayıcısıdır. Zengin çeşitlilikteki gümüş ve krom çerçeveler ayna, kristal ve cam aksesuarlarla uyum gösterir. İki, üç boyutlu kabartmalarıyla hem duvarlara hem mobilya üstlerine yakışırlar.

Şövaleli, ayaklı, kalpli, floral kabartmalı, geometrik desenli yüzlerce metal çerçeve ev, ofis ve ticari işletmelerde beğeni toplar. Yalnızca çerçeve olarak bile takdir toplayan bu aksesuarlar zaman zaman masa saatleri, kalemlikler, figüratif aksesuarlarla zenginleştirilerek çok amaçlı kullanıma sahip olur. Aynı beden üzerindeki bu çeşitlilik çalışma ortamlarının en çok iş gören aynı zamanda ruhuna dokunan nesneleridir. Bunlarla birlikte metal çerçeveli magnetler mutfakta buzdolabının, çalışma masasında mıknatıslı panonun, yatak başında abajurun en şık eşlikçisi olur.

Endüstriyel dekorasyon stilinin vazgeçilmezi siyah metal aksesuarlar son dönemin parlayan yıldızı olarak hemen her stilde kendisine kolaylıkla yer bulur. Lazer kesimli özgür formlar, ızgaralı, askılı, mandallı tasarımlar özellikle genç odası, mutfak ve ofislerin vazgeçilmez aksesuarıdır. Metalin iddiasını siyahın asaletiyle birleştiren bu şık tasarımlar doğru kullanıldığında izlemeye doyulmaz görsel efektler sunar. Izgaralı siyah tel çerçeveler giysi odasında aksesuarları, çalışma odasında notları, mutfakta gereçleri nezaketle taşır ve sergiler.

Benzersiz Modellerin Sunduğu Görsel Şölene Hazırlıklı Olun

Dekorasyonun her aşamasında beğeniyle kullanılan cam, çerçeve yapımında da en güzel eserlere alt yapı oluşturur. Kenarlıklı ve kenarlıksız kullanılabilen onlarca şeffaf, renkli cam çerçeve bazen bir düğün fotoğrafını, bazen de en güzel seyahati çevreler. Mermer, ahşap ve polyester figürlerle kombine kullanılan cam çerçeveler kimi zaman da yalnızca iki cam yüzeyden oluşacak kadar sade tasarımlıdır. Renkli camların kolajıyla oluşan ağır camlar ise mekâna renk katmak için biçilmiş kaftandır.

Düz, bronz, füme, antik aynalı çerçeveler mekânda yarattığı yansımalar ve ışık oyunlarıyla dikkat çeker. Tekli bizoteli aynayla, parçalı aynaların birleşimiyle ya da farklı materyallerle zenginleşen çerçeveler ışıltısını mekânla paylaşır. Bazen bir piyanonun üstüne dizilir, bazen salonun raflarını süsler, bazen de antredeki etajerin üstünde gelenleri hoşlukla buyur ederler. Geniş alternatifler içinden seçim yapmak zor görünse de kullanacağınız ortam, mobilyalar, öne çıkan aksesuarlar, en önemlisi de stiliniz yol gösterir.

Yalın, minimal, modern hatlarda bir yerleşim anlayışınız varsa net, çizgisel, sade çerçeveler genel kurgunuzu destekler. Heykel, biblo, saksı gibi objelerle tamamlanan genel çizgi uygun çerçeve seçimiyle bütünlük kazanır. Minimalist bir mekânda varaklı, ağır motifli, klasik temalı bir çerçeve kullanımıysa oluşturacağı kontrastla dikkat çekicidir. Açık renklerin, sade mobilyaların, az aksesuarın hâkim olduğu bir odada büyük desenli halı ve iddialı çerçeveleri bir arada kullanmak başarılı bir eklektik mimari yaklaşımı doğurur.

Çerçevenin Dekoratif Gücü Ruhunuzu Yansıtsın

Dekorasyonda kullanılan hemen her materyal çerçeve yapımında da değerlendirilir. Düz, desenli, el yapımı, suni ya da hakiki deri çerçeveler kullanıldıkları mekânda şıklıklarıyla göz doldurur. Önüne peluş halı atılmış, etrafı deri berjerlerle çevrili şık bir şöminenin üstündeki deri çerçeveler sıcak ambiyansın en güzel tamamlayıcılarıdır. Yumuşak dokulu çerçevelerin bir diğer alternatifi de tekstil kaplı modellerdir. Düz, çizgili, kareli, puantiyeli ve çiçekli kumaşlarla üretilen bu şık çerçeveler odadaki diğer tekstillerle arkadaşlık eder. Perdeler, kırlentler, halılar, döşemelerle mükemmel uyumu sağlayan deri ve kumaş çerçeveler ortamı ısıtır.

Özellikle çocuk ve genç odalarında sportif karakteriyle neşe katan mukavva çerçeve modelleriyse en sevdikleri kahramanları yaşam alanlarına taşır. Rengârenk tekli, çoklu, motifli, set halindeki çerçeve çeşidiyle odaları keyifle vakit geçirdikleri hale bürünür. Kalıp çeşitliliği, her boya çeşidiyle uyumu, hafifliği ve uzun ömürlü oluşuyla polyester çerçeveler her mekânda gönül rahatlığıyla kullanılır. Bebek odalarında pastel tonlarıyla rafları süsler. Genç odalarında çılgın renkleriyle afişleri sarar. Koridor ve antreleri zengin duvar dekorasyonuyla şık bir sahneye çevirir.

Yeni doğumlarda, doğum günlerinde hatıra olarak da güzel birer hediye olan plastik çerçeveler kızlar ve erkekler için hazırlanan motifleriyle sempati toplar. Sevimli hayvanlar, çizgi film karakterleri, araçlar, denizci temaları hem ebeveynlerin hem de küçüklerin gönlünü fetheder. Biblolar, kalemlikler ve saatlerle birlikte kalıplanan bu şaheserler çok fonksiyonlu oluşlarıyla da sıkça tercih edilir. Plastik magnet çerçeveler logo, ikon, obje ve süslemelerle bezenen gövdeleriyle mobilyaların üstünü neşeyle donatır.

Teknolojiyle Sanatın Buluşmasına Şahitlik Edin

Seramik ve porselen çerçeveler şık parlak görünümüyle kullanıldıkları mekâna zarafeti getirir. Son yıllarda teknolojinin her alandaki varlığı çerçeve kavramını da rüzgârına katar. Son model cep telefonları sayesinde fotoğraf makinesi bile taşımaksızın çok kaliteli fotoğraflar çekilebilir. Binlerce fotoğraf içinden seçimler yaparak bastırmak hâlâ mümkünken bunları dijital fotoğraf çerçevesinde art arda izleme keyfi teknolojinin nimetidir.

Dijital göstericiler sayesinde videolar, fotoğraflar gün boyunca gözlerinizin önünden film şeridi gibi akar durur. Tek bir fotoğrafı göstermek, sıralı bir slayt oluşturmak, otomatik rastgele sergilemek yapacağınız birkaç küçük ayarla çok kolaydır. Saati, takvimi gösteren, alarm özelliği bulunan, mp3 çalan modelleriyle çok yönlü bir kullanım konforu sunarlar. En şık çerçeveler içinde gün boyu sevdikleriniz, evcil hayvanlarınız, en sevdiğiniz mekânlar size göz kırpar.

Kablosuz olarak fotoğraf yüklemesi yapabilmek için genellikle çerçevenin etkinleştirilmesi gerekir. Bilgisayardan fotoğraf ekleme seçeneği sayesinde arzu ettiğiniz fotoğrafları kablolu ya da kablosuz olarak dijital çerçevenize yüklemek mümkündür. Aynı şekilde cep telefonunuzdan, USB cihazından ya da hafıza kartından direkt olarak çerçeveye aktarım yapmanız dakikalar içinde kolaylıkla tamamlanır. Sonrasında arka kısmında bulunan kontrol düğmeleri yardımıyla tek tek gösterme, slayt oluşturma, video ayarlarını yapmak oldukça pratiktir.

Özel Tasarımlı Çerçeveler Sayesinde Mekânlarınızı Kişiselleştirin

Dekorasyonda yüzlerce yıldır farklı modelleriyle yer bulan ve mekânlara adeta kişiliğini kazandıran çerçeveler günümüz tasarım anlayışının da vazgeçilmez bir tamamlayıcısıdır. En değerli sanat eserleri bile uygun çerçeve içinde sergilenmezse hak ettiği değeri göremeyebilir. Bunun farkında olan tasarımcılar ve üreticiler onlarca malzemeyi bir araya getirip yüzlerce tema geliştirerek farklı formlara sahip binlerce çerçeve modelini kullanıcılarla buluşturmak üzere yoğun emek sarf eder. Kaliteli malzemelerden, ince işçilikle, özenle üretilen birbirinden zarif çerçeve yaşam alanlarını zevkle donatır.

Duvar dekorasyonu dendiğinde akla hemen saatler, raflar, tablolar ve fotoğraflar gelir. Zira dilerseniz duvarlarınızı boydan boya çerçevelerle donatmak mümkündür. Bunun için önemli olan bu iddialı hareketi tek bir duvarda yaparak patlatmak, diğer duvarları daha sade tutarak birbiriyle yarıştırmayı önlemektir. Farklı çerçevelerle tüm duvarı komple dekore etmek cesurca olduğu kadar bilinçli yapılması gereken bir seçimdir. Daire, oval, kare, dikdörtgen muhtelif ebattaki çerçeveyi tek duvarda toplarken birkaç basit ip ucundan yararlanmak işinizi kolaylaştırır.

Sade bir dekorasyon için monokrom seçimler yapıp siyah, beyaz ve gri tonlarda gezinmek mümkünken pop art stil için gökkuşağının tüm renklerini duvarınıza yansıtmanız yadırganmayacak bir seçimdir. Çoklu çerçeveli bir duvar tasarlarken alttaki mobilyadan ve üstte tavandan eşit mesafe bırakmak dengeli görünüm sağlar. Ayrıca fotoğraflarla aynaları, sevdiğiniz bir şiiri, en beğendiğiniz yazarın bir sözünü, soyut şekilleri bir arada kullanmak da zengin bir iç dünyasının göstergesidir. Uzmanlar önem verdiğiniz eserler için maddi açıdan karşılayabileceğiniz en değerli çerçeveyi almanızı önerir. Marka, kalite, malzeme, işçilik ve tasarımı ön planda tutulmalıdır. Klasik stilde döşenmiş bir salonda altın varaklı, avangartta parça aynalı, modernde sade metal çerçeve kullanılabilir.

En Görkemli Çerçeve Kompozisyonlarına İmzanızı Atın

Duvara çerçeve asmak profesyonellere özgü bir iş gibi görünse de basit birkaç adımla başarıyı yakalamak herkes için kolaylaşır. Tek büyük bir çerçeve asarken duvarı ortalamak ya da masa, koltuk gibi bir mobilyanın merkezi hizasında asmak orantılı bir görüntüyü garantiler. Genel kural asacağınız çerçevenin genişliğinin mobilyanınkini aşmaması gerektiğidir. Hatta bu oran 0.75 değerinde olursa ideal görünüm oluşur. Örneğin 1 metre genişliğindeki masanın üstünde bir tablo görmek istiyorsanız 75 cm genişliğinde bir tabloyu dikine asmak en ideal formüldür. Yatay çerçeveler sakinliği, dikey olanlar dinamizmi getirir.

Çok sayıda büyüklü küçüklü çerçeveyi yatay ve dikey konumlayarak kompozisyonlar yaratmanın da bazı formülleri vardır. Genel yaklaşım çerçeve topluluğunun orta noktasının ortalama bir insanın göz hizasında olmasıdır. Çerçeveler kare, dikdörtgen, yuvarlak, oval olabileceği gibi karma bir seçim de yapılabilir. Önemli olan formu ne olursa olsun sınırları arasında ortalama 15 cm boşluk bırakmaktır. Böylece hem içindekiler net olarak tek tek algılanır, hem de dengeli bir bütünlük yakalanmış olur.

Çerçeve kullanırken eseri ön plana çıkarmak için zemin detayı kullanmak da yaygın rastlanan bir kullanım biçimidir. Böylece fotoğraf ile çerçeve bir zemin dokusuyla birbirinden ayrılır. Zemin kullanımı hem üstündeki eseri korur hem esere dikkat çeker hem de yoğun desenli çerçeve kullanımına imkân verir. Zemin rengi olarak yaygın alışkanlık beyaz renk olsa da farklı renklerle cesur kompozisyonlar yapmak da denemeye değerdir. Bunlarla birlikte üç boyutlu tabloların yaratacağı derinlik hissinden yararlanmak da dikkat çekici sonuçlar doğurabilir.

Duygularınızı Çerçevelerle Açığa Vurun

Resimler için çerçeve seçerken hassasiyetle üstünde durulması gereken bir konu da tarihe saygılı ve uyumlu olmaktır. Çok eski dönemlerden yadigâr kalan bir parçayı son derece güncel bir çerçeveyle korumak uyumsuzluk getirir. Üretildiği coğrafya, tarih ve dönemin stili yansıtılırsa sanatın ruhu huzur bulur. Benzer şekilde pop-art bir afişi klasik bir çerçeve içinde sunmak stil karışıklığının göstergesidir. İçinde taşıdığı değerlerle uyumlu çerçeveler gerek asılarak gerekse mobilyaların üstünde, raflarda sergilenerek beğenilerinizi yansıtırlar.

Salonda televizyon ünitesinin gözlerinde, yemek odasında masanın arkasındaki konsolda, antrede aynalı dresuarın üstünde uygun masa üstü çerçeveler kullanmak kişisel zevklerinizi yaşam alanlarına aktarmanın yollarındandır. Mutfakta açık rafları, yatak odasında şifonyerin üstünü, çalışma masasında kitapların yanını şık çerçevelerle donatmak ortamı başarıyla kişiselleştirir. Farklı malzemelerden imal edilmiş yatay ya da dikey konumlu birbirinden zarif ayaklı çerçeveleri bir arada kullanarak baktığınızda ruhunuzu okşayan anı köşeleri yaratmak da mümkündür.

Aile büyükleri, tatil anıları, dostlarınızla sempatik fotoğraflarınız en şık çerçeveler içinde en keyifli anlarınızı tekrar tekrar yaşatır. Eğer yapboz merakınız varsa kutu içinde yıllarca saklamak yerine uygun çerçeveler içinde sergilemek yerinde bir tercihtir. Puzzle tamamlandıktan sonra sabitleyerek uygun gördüğünüz bir çerçeve içinde değerlendirmek ya da hediye etmek çok değerlidir.

Sevdiklerinize En Güzel Anıları Çerçeveler İçinde Sunun

Ev ve ofislerinizi en şık haliyle donatan çerçeve modelleri aynı zamanda zarif birer hediye alternatifidir. Sevdiklerinize cinsiyetine, yaşına, amacınıza ve beğeni tahmininize göre yapacağınız uygun bir çerçeve mutlu etme garantili bir armağandır. Anneler ve babalar günlerinde ebeveynlerinize sevginizi sunmak, terfi eden bir iş arkadaşınızı tebrik etmek, eski bir okul arkadaşınızın doğum gününü kutlamak için zengin çeşitlilikteki çerçeve modelleri hep hazırdır. Hatta vermeden önce anlamlı bir anınızı içine iliştirmek karşınızdakinin mutluluğunu katlar.

Ebeveynler için çocuklarının tüm gelişimini fotoğraflamak ve yıllarca bakıp hatırlamak önemlidir. Bebeklik, çocukluk, dökülen ilk diş, mezuniyet, doğum günleri fotoğrafları yıllarca şık çerçeveler içinde hep göz önünde durur. Bebeğin ilk patikleri, dedenin ordudan kalma nişanı en değerli çerçeveler içinde ölümsüzleşir. En sevilenler, şahane seyahatler, birlikte kutlanan özel günler beğeniyle alınan çerçevelerde korunur, saklanır, izlenir.

Çerçeveler sizin için değerli anıları sararken dekoratif katkı sağlayarak mekânsal kaliteyi yükseltir. Sahip oldukları farklı malzemeler, formlar, desenler, stillerle zevkiniz ve tarzınız hakkında da ipuçları verir. Her zaman göz önünde tutmak istediğiniz anılarınız, en sevdikleriniz, motivasyon kaynaklarınız hep bu çerçeveler içinden size göz kırpar. Yalnızca fotoğraflarınızı değil tablo, afiş, ayna ve belgelerinizi de nezaketle kuşatırlar. İnce işçilik ve ustalıkla detaylandırılmış yüzlerce çerçeve modeli arasından yapacağınız seçimlerle aslında biraz da kendinizi anlatırsınız.

Çalışma odamda motivasyonumu artırıcı düzenlemeye ihtiyacım var. Çerçeveleri bu konuda nasıl verimli kullanabilirim?

Metal tel pano çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Çalışma programınız, acil ulaşmanız gereken bilgiler, sevdiklerinizle fotoğraflarınız ve motive edici sözlerle donatacağınız çerçeveleri masanızın karşısına ya da kolayca görebileceğiniz bir yere asabilirsiniz.

Mutfağımda ince, uzun, boş raflarım var. Dekorasyonu için ne önerirsiniz?

Küçüklü büyüklü çerçeveleri yan yana kompoze ederek sevdiğiniz görselleri ve sözleri sergileyebilirsiniz. Çevresinde beğendiğiniz aksesuarlarla zenginleştireceğiniz raflar evinizin en cazip köşelerinden birine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Seyahati seven bir aile olarak çok sayıda fotoğrafımız var. En iyi nasıl sergileyebilirim?

Çoklu fotoğraf kolajı özen ister. Bunun için çoklu çerçevelerden yararlanabileceğiniz gibi çok sayıda beğendiğiniz çerçeveyi bir araya getirerek kendi özel kolajlarınızı tasarlayabilirsiniz. Bunun için bir konsept belirlemek, fotoğrafları tasnif etmek ve asmadan önce masa üstünde çerçeve kolajının bir alıştırmasını yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fotoğraf Çerçevesi

5693 ürün listeleniyor
Özcanlar Çerçeve
BK
Verda Çerçeve
As Ticaret
Lionking Home
Nobbystar
Birlik Fotoğrafçılık
Selim
İhtiyaç AVM
Trend Bi Dünya
Stüdyo Mustafa
Peanelife
Huramarketing
Özcanlar
Catalonia
Setabianca
TDM Mobilya
Lionking
Turtcest
Xnews
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Yükseklik
Toplam 44 / 5693 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?