Tek Kişilik Bazalar

Tek Kişilik Bazalar

Uyku insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kişilerin gün içerisinde daha verimli olabilmeleri ve günlük aktivitelerinde yeterli enerjiye sahip olabilmeleri için iyi bir uyku gerekir. Çünkü uyku sadece fiziksel değil mental sağlığı ciddi manada etkilemektedir. Kişilerin yaşam kalitesini etkileyen önemli aktivitelerden biridir. Bu yüzden sağlıklı ve yeterli bir uyku için gerekli olan detaylara dikkat edilmesi gerekir. Uykunun en yüksek kalitede ve en verimli halini sunacak olan yataklar seçilmelidir. Bunun için de yatakla ilgili öne çıkması gereken birçok önemli özellik vardır. Yatakların yüksekliğinin doğru ölçüde olması, bulunduğu alanda hareketsiz kalması, uyku sürecini desteklemesi gibi bazı detaylar atlanmamalıdır. Tüm bu ihtiyaçların yanı sıra yenilikçi yapıları ve estetik tasarımlarıyla beraber bazalar öne çıkmaktadır. Bazalar, yatağınızın en doğru şekilde konumlanmasını, sabit bir alanda uyumanızı sağlarken aynı zamanda fazladan saklama alanı sahibi olursunuz. Tek kişilik bazalar bu yüzden sürekli tercihler arasındadır. Dar bir alana sahipseniz ve fazlalık olan eşyalarınızı muhafaza etmek istiyorsanız tek kişilik bazalar sizin için uygun olacaktır. Ayrıca tek kişilik bazalar birden fazla ölçüyle hazırlanabildiklerinden konfor açısından avantaj sunar. 

Tek kişilik bazalarla bulunduğu alana daha dekoratif bir dokunuş yapmış olursunuz. Çünkü tek kişilik bazalar, estetik tasarımlarla hazırlanırlar. İhtiyacınıza uygun özelliklerle beraber satın alındığında sadece çocuklar için değil, gençler ve yetişkinler için de bir hayli uygun bir tercih olur. Uyku sırasında aradığınız konforu tek kişilik bazalar ile yakalayabilirsiniz. Yatağınızın uyku sırasında tüm yorgunluklardan arınmanıza destek olması herkes tarafından bilinir. Ancak bu durum yalnızca doğru yatak seçimiyle mümkündür. Bu yüzden tek kişilik bazalar, çoğu kişinin uykusuz gecelerden kurtulmasına destek olmaktadır. Eğer yalnız uyuyorsanız, tek kişilik bazalarla hedeflediğiniz konforu bulabilirsiniz. Tek kişilik bazalar birden çok modele ayrılmasının yanı sıra, ergonomik yapıları, iskelet özellikleri, fonksiyonel kullanımları ile uyku düzeninizi en üst seviyeye çıkarabilmektedir. 

Bazalar, güne daha enerjik başlamanız, bedeninizdeki yorgunluktan arınmanız için doğru bir seçim olarak görülür. Hem rahatlık hem estetiklik hem de çeşitlilik açısından onay alan tek kişilik bazalar, sizin tarzınıza ve beğenilerinize hitap eder. Farklı renk skalası ve modellerle sizin için en doğru seçimi yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Bazalar birçok konuda doğru bir tercihken kurtarıcı özelliğiyle de son zamanların en çok sevilen yatak çeşitleri arasında yer almaktadır. Farklı çalışma mekanizmalarının olduğu bilinir. Bazalar, yataklarınızın tamamlayıcıları olarak görülürken, kulp yardımıyla açılırlar. İncelediğinizde açılma şekillerinin birbirinden farklı olabileceğini görürsünüz. Belirli ölçülere denk gelen bir hazne şeklinde üretilen tek kişilik bazalar evlerin olmazsa olmazlarındandır. 

Tek Kişilik Baza Çeşitleri

İnsanlar gerek çalışma alanlarında gerekse hayat temposu içerisinde büyük bir yoğunluk içerisindeler. Bu yüzden gün içerisinde fazladan efor harcadıkları zamanlar olabiliyor. Böyle günlerdeyse en iyi çözüm kaliteli ve rahat bir uykudan geçiyor. Bunun içinse en büyük gereksinim yatılan alanın sunduğu konfordur. Eğer günün yorgunluğundan kurtulmak istiyorsanız kaliteli bir uyku çekmeniz şarttır. Buna bağlı olarak tek kişilik bazaların ölçüleri değişiklik gösterir. Bilindiği üzere her insanın vücut ölçüleri bir değil. Bu yüzden yatakların ölçülerinin de bir olması beklenemez. Hatta tek başına uyuyan ve odasının alanı küçük olan yetişkinler için de uygun tek kişilik bazalar üretiliyor. Bu bazalar halk arasında bir buçuk kişilik yataklar olarak anılırlar. Genellikle tek kişilik baza çeşitlerine değinildiğinde, 90x190 olan baza ölçüleri, küçük çocuklar için uygun olmaktadır. Çocukların gelişimlerinin sürdüğü dönemlerde, uzun yıllar rahatlıkla kullanabilecekleri modelleri kapsar. Ayrıca tek kişilik bazalar olarak farklı birçok modelinin bulunması tercih edilme oranını arttırmaktadır. Tek kişilik baza modelleri içerisinde yer alan diğer bir modelse 90x200 ebatlarında üretilir. Bu ölçüler, gençlere uygun şekilde hazırlanan tek kişilik bazalara aittir. Çocukların belirli bir yaştan sonra hızlı bir şekilde uzadığı düşünüldüğünde, uzun bir dönem kullanılabilecek tek kişilik bazalar içerisinde yer alır. Çocuklarınızın uyku sürecinin en verimli şekilde geçmesi için uygun bir model olduğu bilinir. Genel olarak tek kişilik yatak modellerinin standart ölçüsü olarak bilinen çeşitse, 100x200 tek kişilik bazalardır. Bu baza çeşidi öncelikli olarak öğrenciler için uygundur. Yalnız yaşayan, öğrenci evlerinde kalanların ve normal bireylerin sorunsuz bir biçimde kullanabileceği yatak çeşidi olarak geçer. Çünkü ölçüleri sayesinde konfora ek işlevsellik de sunmaktadır. Eşyalarınızın depolanması için çok daha büyük bir alan var eder. Yatak ölçüleri içerisinde karşınıza çıkabilecek en özel seçeneklerden biriyse 120x200 tek kişilik bazalardır. Bu ölçüler genellikle rahatına düşkün olan ve uyku sırasında daha geniş bir yatakta olmak isteyenler için uygundur. İncelediğinizde normal tek kişilik yataklardan daha geniş olduğunu görürsünüz. Bu yüzden özellikle tek başına uyuyan yetişkinlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Genişliğinin en büyük avantajlarından biri de beraberinde depolama alanının büyümesidir. Birbirinden farklı tasarımlarla üretilmesi, hayalinizdeki tek kişilik bazayı bulmanızı kolaylaştıracaktır. Tek kişilik baza modelleri birbirinden farklı seçeneklerle karşınıza çıktığından en zor beğenenlerin dahi seveceği baza seçeneklerini bulabilirsiniz. 

Tek Kişilik Baza Modelleri

Tek kişilik bazaların modelleri uyku kalitesine bağlı olarak sunduğu avantajların yanı sıra, estetik açıdan birçok artıyla öne çıkmaktadır. Yani aslında dayanıklı ve sabit olmalarına ek dekorasyonlarınıza ve tarzınıza uyum sağlayabilecek sayısız modeli bulunur. Yatakların modellerinin çeşitlendirilmesi haricinde farklı fonksiyon özelliklerinin bulunması tercih edilmesinin nedenlerindendir. Tek kişilik bazalar, açılır kapanır şekilde üretilirler. Bazanın kapak kısmını kaldırdığınızda, yatağın ölçülerine denk bir saklama alanıyla karşılaşırsınız. Kapağın kaldırılma şekli modelden modele değişiklik gösterir. Yukarı kaldırılabildiği gibi sağa ve sola doğru açılan baza modelleri de bulunmaktadır. Tek kişilik bazaların görünümleri de en az özellikleri kadar sevilir. Çünkü modellerin tasarımlarında birçok seçenek bulunur. Hemen her tarza hitap etmesinden ötürü hem dekorasyonlara hem de zevklere uyum sağlar. Çocuklarınızın hayalini kurduğu tek kişilik bazalar için seçim yapabilirsiniz. Bu kısımda renkler, desenler, baza başlığı, yatağın tasarımı gibi birçok detay ön plandadır. Eğer çocuğunuz daha estetik ve renkli bir yatak istiyorsa, bu isteklerine uygun bir baza bulmanız hiç de zor olmayacak. Çünkü tek kişilik bazalar, sürekli tercihlerden biri olmasından ötürü farklı ve geniş modellerle beraber üretiliyorlar. 

Tek kişilik bazaların en büyük kullanım alanınsa kent yaşamı olduğu bilinir. Eğer küçük bir alanda yaşıyorsanız, yatak satın almak istediğinizde bazalar daha doğru bir seçimdir. Çocuklarınızın dönemsel eşyalarını baza altında bekletebilirsiniz. Örneklendirmek gerekirse, çocuğunuzun kışlık montlarını, kazaklarını hurçlarla beraber bazaların altına yerleştirebilirsiniz. Hatta sürekli kullanılmayan eşyaların çoğunu baza altında muhafaza etmeniz çok daha doğru olacaktır. Günden güne daha konforlu ve estetik şekilde üretilen tek kişilik bazalar, baza başlıkları, baza ayakları, yatakları şeklinde farklı kısımlara ayrılır. Bu yüzden tüm bu kısımlar, yatağınızın konforunu ve estetikliğini arttırır. Detaylı ve ayrı ayrı incelendiğinde de beklentilerinize uygun seçeneklerin bulunduğunu görürsünüz. 

Tek Kişilik Baza Avantajları

Tek kişilik bazalar son zamanların en çok tercih edilen yatakları arasında. Çünkü avantajları ve kullanım özellikleriyle beraber öne çıkıyorlar. Yaşam kalitenizde değişiklikler yapmak istediğinizde tek kişilik baza modellerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıca özelliklerinin sizin ihtiyaçlarınız ve beklentilerinize denk olması, bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmenizi sağlayacaktır. Tek kişilik bazalarla beraber iyi bir uykunun ve zinde uyanmanın sırrını çözebilirsiniz. Tek kişilik bazalar, gece boyunca bedeninizi tam olarak kavrayabilmektedir. Bu da uyku içerisinde rahatsız edici bir hissiyattan uzaklaşmanızı sağlar. Omuriliğinizin desteklenmesi, insan anatomisine uygun bir şekilde uyumanızı mümkün hale getirmektedir. Yani aslında uyku içerisinde hem dinlenebilir hem de bedeninizde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olursunuz. Yatağınız tam anlamıyla sağlığınızı destekler. Ek olarak tek kişilik baza seçenekleri içerisinde öne çıkan avantajlardan biriyse, bazaların depolama fırsatı sunmasıdır. İşlevsel mobilyalardan biri olan tek kişilik bazalar, eşyaların depolanması için fazladan yer var eder. Eşyalarınızın uzun süre boyunca zarar görmeden saklanabilmesi için doğru bir seçim olduğu bilinir. Hem alandan tasarruf eder hem de kalabalıktan kurtulursunuz. Tek kişilik bazalarla beraber özellikle çocuk odaklarında konfor alanı oluşturabilirsiniz. Tek kişilik baza modelleri, farklı ebatlarla üretildiğinden ötürü de hemen her yaşta insanın tercih edebileceği yatak seçenekleri içerisindedir. Eğer yalnız uyuyorsanız, büyük ölçülerdeki tek kişilik bazalar sayesinde daha geniş bir yatak alma zorunluluğundan kurtulursunuz. Ayrıca en önemli detaylardan biri tek kişilik bazaların hem set olarak hem de ayrı ayrı satılabilmesidir. Dilerseniz, yatağınızı set olarak almak yerine ihtiyacınız olanı alırsınız. Bu sayede eğer yatağınız henüz eskimediyse, sadece bazayı alarak kullanabilirsiniz. Bu, tek kişilik baza fiyatları konusunda bütçenize uygun bir seçim yapmanızı kolaylaştırır. Dilerseniz baza başlığını ve yatağını ayrı şekilde temin etmeniz de mümkündür. Tasarımların ev dekorasyonlarına uyumlu olmasıysa daha büyük bir avantajdır. Çünkü dilerseniz çocuk odaklarında dilerseniz misafir yatak odaklarında kullanabilirsiniz. Her alanda kullanım için geniş bir model yelpazesiyle karşılaşırsınız. Bu durum bir hayli doğru bir seçim yapmanızı mümkün hale getirir. Ayrıca tek kişilik baza modellerinin kaplaması sırasında kullanılan hammaddelerin seçilebilir olması sizleri rahatlatacaktır. Özellikle temizlik açısından sizin için en kolay olan malzemeyi seçebilirsiniz. Bu sayede hem bazanın kısa sürede kirlenmesini engelleyebilir hem de kirlendiğinde zorlanmadan temizleme şansına sahip olursunuz. İçeriklerinde silinebilir kumaşın, suni derinin ve buna benzer kumaşların kullanıldığı bilinir. Seçiminiz sayesinde, uzun yıllar boyu ilk günkü gibi kullanacağınız bir tek kişilik baza sahibi olabilirsiniz. 

Tek Kişilik Baza Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek kişilik baza satın almak istediğinizde birçok hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikli olaraksa bazanın sizin ihtiyacınıza denk olması beklenir. Yani tek kişilik bazanın kim tarafından kullanılacağı, ölçülerinin belirlenmesi açısından bir hayli önemlidir. Küçük bir çocuk için tek kişilik baza almak istiyorsanız buna uygun bir ölçü belirleyebilirsiniz. Eğer tercihinizin yetişkin bir birey için tek kişilik bazaysa seçiminizi buna göre yapmanız mümkündür. Bazaların ebatları uyku sürecinizin daha rahat olması için önemli bir detaydır. Diğer yandan tek kişilik baza yatağı alırken yatağınızın aradığınız konforu sunması beklenir. Bu sayede hem yatağın ölçüleri hem de konforuyla güne dinlenmiş bir şekilde gözlerinizi açabilirsiniz. Yatakların ortopedik olması, içeriğinde kullanılan malzemeler ve gelişmişlik özellikleri bu konuda dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer almaktadır. Yatağınızın uzun yıllar boyunca sevilerek ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için bu özelliklerin atlanmaması gerekir. Diğer türlü, uykunuzun verimsiz olması, gün içerisinde yapmanız gereken işlerde başarısızlık gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tek kişilik bazaların en doğru şekilde satın alınması tüm bu problemlerin üstünü çizmektedir. 

Tek kişilik baza satın alımında önemli olan detaylardan bir diğeriyse estetiktir. Yatağınızın nasıl göründüğü, estetik özellikleri yatak seçimleriniz konusunda bir hayli önemli yer edinir. Bu yüzden tek kişilik baza başlık modelleri bir hayli fazladır. Baza başlıkları, yatağınızı dekoratif açıdan tamamlayan bir detay olarak gösterilir. Yani bazaların başlıklarının farklı modellerinin olması seçimlerinizin daha farklı olmasını mümkün hale getirir. Dilerseniz, baza başlıklarını farklı renklerde de tercih edebilirsiniz. Her tarza uygun baza başlığının olması sizleri memnun edecektir. Avangart tarzı sevenler için birden çok baza başlığı üretiliyor. Bu modeller düğmeli, taçlı şeklide karşınıza çıkar. Eğer tercihiniz spor modellerden yanaysa, kapitone detaylı, deri, kumaş gibi farklı modeller de bulunmaktadır. Yani aslında LED aydınlatmalı seçeneklere kadar uzanan tek kişilik baza başlıkları, çocuklardan yetişkinlere herkese uyum sağlayan modellerle karşınıza çıkar. Satın alma sırasındaysa bu detayı göz önüne almak gerekir. Eğer çocuğunuz bir çizgi film karakterinin bulunduğu bir baza istiyorsa, baza başlıklarında çizgi film temalı başlıkları kullanabilirsiniz. Dekoratif özellikler, konfor detaylarının yanında tek kişilik baza almak istediğinizde önemli olan bir diğer detay da fiyattır. Yani satın alacağınız baza modellerinin fiyatlarını belirleyen bazı detaylar bulunur. Bu yüzden aldığınız modelin bütçenize uygun bir fiyatta olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece tek kişilik bazaların fiyatları konusunda fazladan ödeme yapmamış olursunuz. 

Tek Kişilik Baza Fiyatları

Tek kişilik baza fiyatı konusunda etkili olan birçok detay bulunur. Yani fiyatlar üzerinde değişikliğe neden olan birçok seçenek vardır. İncelediğinizde tek kişilik baza modellerinin farklı fiyat aralıklarında karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Bunların çoğu, yatağın sunduğu özellikler ve işlevselliğiyle bağlantılıdır. Aynı zamanda yatağın ebatları fiyatlar konusunda fark yaratır. Eğer en geniş tek kişilik yatağı almak istiyorsanız, bu durum fiyatlara yansımaktadır. Ayrıca yatağın kaplaması sırasında kullanılan kumaşın çeşidi de fiyatlara yansıyan detaylar arasında. Bazanın kapak kısmının açılıp kapanma mekanizmasının sağlamlığı, tabanın dayanıklı olması gibi seçenekler fiyatları etkiler. Kaliteli bir tek kişilik baza almak istediğinizde daha yüksek maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak baza satın alma sırasında her daim bütçenize uygun seçenekleri bulursunuz. Yüksek fiyatlar ödemeden tek kişilik baza modellerinden birini satın almanız mümkündür. Tek kişilik baza yatak fiyatları, başlık fiyatları olarak da ayrı ayrı fiyatlandırmalarla karşılaşabilirsiniz. Her biri için kalite ve uygun fiyat garantisini yan yana bulabileceğiniz seçenekler vardır. Fiyatlandırma kısmında önemli olan, piyasayı incelemek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir model seçmektir. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilmesinden ötürü tek kişilik bazalar bir hayli fazla üretildiğinden, seçim yapmak konusunda zorlanmazsınız. Fiyatlar, tıpkı tek kişilik bazaların avantajları gibi sizleri memnun eder. 

Tek Kişilik Bazalar Konforlu mudur?

Tek kişilik bazalar seçtiğiniz baza modeline bağlı olarak farklı konfor seviyeleri sunar. Yine de genel olarak incelediğinizde tüm modelleri ve ebatlarıyla, konforlu bir tercih olduğunu söylemek mümkündür. Son zamanların en çok sevilen ve kaliteli bir uyku vadeden yatakları arasında yer alır. 

Tek Kişilik Bazalar Çift Kişi İçin Uygun mudur?

Tek kişilik yataklar, büyük ebatlarla üretilebilmektedir. Yani tek kişilik yatakları 120x200 şeklinde bulabilirsiniz. Söz konusu ölçü, zorunluluk halinde iki kişinin aynı yatağı paylaşabilmesi için uygundur. Çift kişilik yatak ölçüsü olarak görülmese de iki kişi uyuyabilir. 

Tek Kişilik Bazalar Avantajlı mıdır? 

Tek kişilik bazalar birçok açıdan avantajlı yatak modellerinden oluşur. Hem uyku için kullandığınızda rahatlık sağlar hem de estetik açıdan çok daha fazla beğenilir. Eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir alanının olmasıysa sizlere yerden tasarruf etme fırsatı sunmaktadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tek Kişilik Bazalar

1859 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 55 / 1859 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?