En Kaliteli Karyola Modelleri

Karyola

Karyola kelime itibari ile nostaljik bir anlama sahiptir. Ancak bugün gelinen noktada sektör tekliden çiftliye, bazalıdan bazasıza, ahşaptan ferforjeye kullanıcısına alternatifler sunar. Yeni ev kurarken karyolanın fonksiyonuna karar vermek zaman alır. Bazası olmayan ferforje detaylı ürünlerin şık görüntüsü yanında sandık görevi görerek yaşam alanını ferahlatan modeller bulunduğu alanı rahatlatır. Tercihini bazalı modelden yana kullananlar sadece karyolaya sahip olmazlar aynı zamanda nevresimden battaniyeye birçok eşyayı alarak ortalığın derli toplu durmasına katkı sağlayan bir depoya da sahip olurlar. Yerden tasarrufu başarı ile yapan bazalar şık tasarımları ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Sadece yastık, yorgan gibi eşyaların değil seyahatlerin vazgeçilmezi bavullar, sezonu geçen kıyafetler, ayakkabılar, çantalar da bazaya sığar. Fazlalıkların ortadan kalkması odaya düzeni ve tertibi getirir. Ortamın ferahlaması sayesinde kullanıcı sağlıklı bir dinlenme ve uyuma alanına sahip olur.

Farklı ölçü ve modellerde olan bazalı karyolalar yere yakın olduğu gibi plastik ya da ahşap ayaklar sayesinde yerden yüksek olarak da tasarlanır. Tek kişilik karyola modeli de çok farklı tasarımları ile kullanıcısı ile buluşur. Yeterli depolama alanına sahip odalarda tercih edilen ürün bazasız karyoladır. Modellerin büyük bir kısmı yerden yüksek olduğundan temizliği kolaydır. Hafif tasarımı kolay hareket etmesini sağlar. Ahşabın yanında ferforje ve metal malzemeleri ile ortamda oldukça şık durur. Başarılı bir yatak odası yaratmak karyola ile çok kolaydır. Takım olarak bulması kolay olan bir ürün olması da diğer avantajıdır. MDF’den yapılan modellerde yatak başlığının da MDF’den olması aynı zamanda yan taraflarda komodinlerin başlığa bitişik olması ürünü işlevsel hale getirirken şık bir görüntü de verir.

Her İhtiyaca Uygun Karyola Çeşitleri

Karyola kategorisini tek kişilik, ranza tipi ve çift kişilik karyola olmak üzere üç farklı kategoride incelemek mümkündür. Tek kişilik karyolalara genellikle çocuk odalarında ve genç odalarında rastlanırken çift kişilik modeller ebeveyn yatak odalarında şık bir yatak odası grubunun parçasını oluşturur. Ahşap, MDF, ferforje ve metal malzemeden üretilen karyolalar yatak odalarına ahşabın enerjisini, MDF’nin modern çizgisini taşıdığı gibi ferforjenin nostaljik havasını getirir. Modern tasarımları tercih edenler ceviz, meşe ve ahşap malzemeden yapılan modelleri tercih ederken MDF ve beyaz suntalam malzemesinden yapılmış karyolalar daha çok sade tasarımın eşlik ettiği konforu sevenlerin tercihidir. Ranza tipi modellerde ahşap ve MDF kullanılır. Bu tip karyolalar birden fazla çocuğu olan aileler için idealdir. Ayrıca MDF ya da suntalam ürünün altından çıkan yavru karyola da misafir geldiğinde kullanılır.

Özellikle çocuklu ailelerin tercihi montessori karyola tamamen MDF malzemeden üretilir. Boya olarak sağlığa zararlı olmayan ipek mat lake boya kullanılır. Başlığın kitaplık şeklinde üretilmiş olması kullanıcıların beğenisini kazanır. Bunun yanında altında yer alan yavru yatak bölümü 1.sınıf yonga levhadan üretilmiş olup levha melamin kaplıdır. Yatak ölçüleri 90x190 cm, yavru yatak ölçüleri ise 90x180x15 cm’dir. Tek kişilik karyola modelleri arasında yer alan diğer bir modelde de ana malzeme 1.sınıf yonga levhadır. Ek olarak ayrıca yavru yatak bulunması ürünün avantajıdır. Yavru yatak tekerlekli olup üzerinde 4 adet çekmece bulunur. Başlık yatak başında değil yatağın uzun kenarına yapılmıştır ve kumaş kaplı yüzeyi kapitone detaya sahiptir. Yatak odalarında yer tasarrufu sağlayan ürünler yatak olarak kullanıldığı gibi tasarımı sayesinde oturmak için de kullanılır. Aynı zamanda oturma alanı olarak da kullanılan üst yatak ölçüsü 90x200x20 cm, alt karyola ölçüsü ise 90x190x15 cm’dir. Tek kişilik olarak tasarlanan diğer yatak modeli %100 doğal çam ağacından üretilmiştir. Etrafında çocukların düşmelerini engelleyecek şekilde korkuluk olan ürünün yatak ölçüsü 90x190 cm’dir. Korkuluk yüksekliği 45 cm, karyolanın yerden yüksekliği ise 10 cm’dir. Çam ağacından yapılmış başka bir karyola modeli ise çift kişilik ahşap karyola modelidir. Ürün 1.sınıf çam ağacından üretilmiştir. Doğal ağaç olup üzerinde herhangi bir boya yoktur. Ürün ölçüleri 140x205 cm’dir. Ürünün yerden yüksekliği 25 cm’dir. Yatağın alt kısmında bulunan kontrplak malzeme her yük tipi için test edilmiş olup oldukça dayanıklı bir malzemedir. Klasik tasarıma sahip ürün doğal yapısı ile dikkat çeker.

Karyola Farklı Ölçüleri ile Kullanıcı Konforunu Düşünür

Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak üretilen karyola modelleri çocuk odaları için çocuk sağlığını düşünen ahşap malzemelerden üretilir. Ayrıca yatak etrafında bulunan korkuluklar çocukları düşmeye karşı koruyarak karyolada oldukları sürece güvende olmalarını sağlar. Bazı modellerde yer alan tek kişilik karyola çekmeceli özelliği derinliği ve ölçüleri ile ufak tefek eşyaların depolanmasına uygundur. Bazı tek kişilik karyola modelleri metal ve ahşabın birleşiminde oluşur. Ahşaplar tamamen geçme sistemi ile birbirine tutturulduğundan montaj sırasına vida benzeri malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Karyolanın dış profili metal olup elektrostatik metal boya ile boyanmıştır. Yatak alt platformu 10mm MDF’dir. Ahşap ve beyaz metal birleşimi oldukça şık durur. Ayrıca modelde alttan yukarıya doğru genişleyen yukarıda üst kilit sistemi ile birleştirilen konikleştirilmiş geçme sistemi kullanılmıştır. Bu sistem üzerine yük bindikçe kilit sisteminin iyice sıkılaşmasını sağladığından ürünün sallanmasının ve rahatsız edici sesin önüne geçer. Burada yatağın ana taşıyıcısı özel bükülmüş olan saç traverslerdir.

Ters kilit sistemi ile saç borular ile birleştirilen traversler saçların esnemesini engeller. Üste yerleşen MDF platform ise ürünün taşıma kapasitesini güçlendirir. 90x200 cm yatak ölçülerinin uygun olduğu tek kişilik karyola ölçüleri dıştan dışa 90x209 cm olup karyolanın yerden yüksekliği 24 cm, toplam yüksekliği yan profiller ile birlikte 92 cm’dir. Bazı metal tek kişilik karyolalar altlarında gizli olan yavru yataklardaki mekanizma sayesinde çift kişilik konforlu bir karyolaya dönüşebilir. Yanlardaki metal ve beyaz boruların paralel görüntüsü ürüne zarafet katar. Ayrıca ürün elektrostatik boyalı ve geçmeli sistem olarak tasarlanmıştır. Yatak olma dışında tek kişilik yatağın çift kişiliğe dönüşebilmesi, çekmeceli hali ve dekoratif özelliği ile metal karyolalar işlevselliği kadar dekorasyonun da başarılı eşyalarıdır. Motessori olarak tasarlanan karyolalarda ana kahraman ahşaptır. Doğal ahşabın sağlığa zararlı olmaması özellikle çocuk odalarında kullanılmasının başlıca sebebidir. Bazı modellerde yükseklik 45 cm, yatak ölçüleri ise 60x120 cm’dir. Çift kişilik karyola ölçüleri bazı metal modellerde 140x200 ya da 120x200 cm’dir. Kullanıcı tercihi ve yatak odası genişliği ile birlikte tercih edilen yatak karyola ölçüsünü belirler. Metal karyola farklı renkleri ve dizaynları ile yaşam alanlarına yalın bir şıklık katar. Metal profiller üzerine yerleştirilen MDF plakalar yükün dengeli dağılmasını sağlar. Tek ve çift kişilik metal karyolaların yanında ranzalar, ahşap yataklar da hem sağlıklı olması hem de şık tasarımları ile kullanıcı beklentilerini karşılar.

Karyola Farklı Tasarımları ile Yaşam Alanlarına Renk Katar

Yatak odaları yaşam alanlarının en önemli odaları arasında yer alır. İnsanın yaşadığı sürece uykuda geçirdiği süre düşünüldüğünde yatak odalarında geçirilen süre oldukça fazladır. Dolayısı ile odadaki ışık sisteminden gardırop ölçüsüne kadar birçok parametre yatak odalarında geçirilen süreyi konforlu hale getirir. Karyola da yatağın üzerine yerleştirildiği metalden, ahşaptan ya da MDF’den üretilen ev eşyasıdır. Gerek rengi ile gerek şekli ile yatak odalarının en önemli tamamlayıcısıdır. Tek kişilik karyola metal, boru ve metal aksamların yanında saç traversler ile oldukça şık durmasının yanına kurulumu kolaydır. Kurulduktan sonra ise sallanma ya da ses çıkarma gibi bir problem olmaz. MDF profil çıta ve yonga levhadan üretilen ev şeklindeki karyolalar 200x176x100 ölçülerinde üretilmiştir. 90x190 cm tek kişilik yatağa uygundur. Ürün modüler olarak üretildiğinden söküp takmak kolaydır. Çift kişilik karyola beyaz aynı zamanda 2 adet komodin içerir. 160x200 cm yataklar için uygundur. Yatak köşelerinde kullanılan kalın kenar bandı çarpmalara karşı korur. Karyola ölçüleri 100x165x205 cm olup 2 yanında yer alan sade komodinler yatak odasına göre yatay veya dikey olarak yerleştirilir. Yatak altında yer alan gizli metal ayaklar ürünün mukavemetini arttırmada kullanıcısına destek olur.

Bazı karyolalar bazalı olarak üretilmiştir. Malzeme tipi olarak suntalam kullanılan ürünler 160x200 cm’dir. Baza karyolanın içinde kaldığı için dışarıdan görünmez. Görünen kısım ürünün suntalam yüzeyidir. Ahşap modeller daha çok yere yakındır. Herhangi bir rahatsızlığı olan kullanıcı için yatağa çıkmak ve inmek bu modeller sayesinde oldukça zahmetsizdir. Diğer yandan metal karyolaların ayakları uzun olduğu için yerden yüksektir. Yüksek olmasından dolayı gençler için çokça tercih edilmektedir. Metal ve ahşap karyolalarda başlıklar genellikle karyola ile aynı malzemeden yapılmıştır. Bununla birlikte ahşap karyolanın kumaş başlık ile bütünleştiği modeller de mevcuttur. Çift kişilik karyola bazalı modelin yanında ahşap ve metal modeller başarılı tasarımları ile kullanıcıların evlerini süsler. Çocuk odaları için çatılı karyola modelleri çocukların gelişimleri dikkate alınarak üretilmiştir. Yatak odalarına bakıldığında karyola odanın ana kahramanıdır. Kullanıcı şifonyer ya da komodini yatak odasında kullanmayabilir. Ya da kapsül gardırop gibi daha basit bir gardırop tipini giysilerini muhafaza etmek için kullanabilir. Ancak karyola tercihi önemli bir tercihtir. Rahat olması, kullanımının kolay olması, fonksiyonel olması kullanıcı beklentileri arasında yer alır. Ayrıca konforlu ve ergonomik olması olmazsa olmaz gereksinimlerdendir. Ek olarak ürünün dekoratif olması kullanıcının göz zevkine de hitap etmesi açısından önemlidir.

Şık Tasarımları ile Karyola Modelleri

Karyola derken ferforjenin şıklığından da bahsetmek gerekir. Metalin estetik görüntüsünün bir izdüşümü olan ferforje ciddi bir işçilik gerektirir. Gösterişli modellerden sade modellere ferforje her hali ile ortamda nostaljik bir hava estirir. Demire muntazam figürler verilebilmesi heyecan verir. Yatak başlıkları ve ayak ucunda yer alan parçanın aynı desene sahip olması odaya bir bütünlük getirir. Siyah ve beyazın dışında, altın metalik gibi farklı renkler ortamın dekorasyonu ile uyum sağlarken bazı modellerde kullanılan eskitme antik bir görüntü verir. Ferforje karyolada da farklı ölçüler mevcuttur. Tek kişilik karyola 100x200cm ölçülerinde olduğu gibi kullanıcının talebine göre farklı ölçülerde de olabilir. Ferforje tek kişilik, çift kişilik ve ranzalarda kullanılır. Bunun yanında ahşap da görsel olarak dekorasyona değer katarken sağlıklı olması ile dikkat çeker.

Doğal ahşabın tek başına kullanıldığı modeller olduğu gibi bazı modellerde başlıkta ve ayak ucunda yer alan deri üzeri kapitone detaylar da dikkat çeker. Metal profil ile güçlendirilen ahşap karyolalar yanında el emeğinin eseri özel el oyması modeller kullanıcısını mutlu eder. Sektörün hem tasarımda hem de kullanılan boyanın yanında metal ve ağaç malzemelerde kullanıcının sağlığını düşünmesi oldukça önemlidir. Ayrıca tüm karyola ölçüleri yerden yükseklileri dahil kullanıcı konforuna uygundur. Beklentisinin ne olduğunu bilen kullanıcı alçak ya da yüksek, metal ya da ahşap olan modeli tercih eder. Tek kişilik karyola 90x190 cm gibi ölçüye sahipken kullanıcı yatağının ölçüsüne göre 120x200 cm ya da 1,5 kişilik yatak ölçüsüne uygun karyola modelini tercih eder. Bazalı modeli olduğu gibi çekmeceli modelleri de yatak odalarında şık durur. Altında gizli yavru yatak olan modeller 2. yatağı başarı ile gizlerken kalabalık aileler, karyola ile evlerine gelen konforun tadını doyasıya çıkarır. Misafir odasında tek kişilik olarak duran metal karyolanın şık görüntüsü gece olunca çift kişilik rahat bir yatağa dönüşür. Bazı modeller şık bir kanepe görünümündedir. Yanlarında ve arkalarında yer alan detaylar şık durur. Çocuk yataklarında kullanılan sağlıklı malzemeler ve yaratıcı tasarımlar çocukların gelişim sürecine özel tasarlanmıştır. Renkli modeller ile birlikte sade modellerde de çocuk hayal gücü göz önünde bulundurulmuştur. Çift kişilik karyola modelleri ebeveyn yatak odalarına zarafeti ve konforu getirir. Metal, MDF, ahşap malzeme yapısı ile kullanıcı sağlığı ve konforu gözetilerek üretilmiştir. Bazalı modelleri küçük evlerde eşyaları muhafaza etmekte kullanılırken bazı modellere komodin ekli olması bütüncül bir görüntü verir.

Her Bütçeye Uygun Karyola Fiyatları

Yatak odalarına karyola alma kararı odanın boyutu, karyoladan beklenen fonksiyon ve dekorasyon ile uyumu gözetilerek alınır. Zengin tasarım ve modeli ile karyola modelleri kullanıcılarına çeşitli alternatif sunmada başarılıdır. Kullanıcı romantik ve nostaljik bir görüntü oluşturmada başarılı metal modelleri tercih edebileceği gibi modern çizgilere sahip MDF’den yapılmış modelleri de tercih edebilir. Daha sade bir tasarım tercih eden kullanıcılar ahşap olanlara yönelir. Geniş aileler için ranzalı modeller ve yavru yataklı karyolalar uygun olur. Tekli karyola genç odaları, çocuk odaları ve misafir odalarında kullanılır. Çocuk odaları için ise oldukça fazla seçenek vardır. Kullanıcı kendi bütçesine uygun ürünü zengin ürün portföyü içinden bulabilir. Her bütçeye uygun tasarım ve modeller kullanıcısına alternatif sunar.

1.sınıf çam ağacından yapılmış çift kişilik karyola bir alternatifken ferforje olan da kullanıcının tercih edebileceği diğer alternatiftir. Bunun yanında yer sıkıntısı çeken kullanıcı tek kişilik olup açıldığında ve yükseltildiğinde çift kişilik olabilen karyola modelini tercih edebilir. Tek kişilik karyola 120x200 cm karyola modeli yer sıkıntısı olmayan ve 1,5 kişilik yatak kullanmayı tercih eden kullanıcılara uygundur. Arıca 90x190 cm tek kişilik modeller de küçük odalar için uygundur. Masif ceviz, kayın, MDF gibi malzemelerden üretilen karyolaların dekorasyon ile uyumu kolaydır. Kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanan karyolalar komodin, yatak örtüsü gibi farklı aksesuarlar ile kombinlendiğinde yaşanılası ortamlar yaratmamak için hiçbir neden yoktur. Uzun vakit geçirilen yaşam alanlarına uygun özellikte karyola her bütçeye uygun ranza, tek kişilik ve çift kişilik karyola fiyatları ile kullanıma sunulmaktadır. Bazı modellerin çekmeceli olması eşyaların ortadan kalkması ve sistemli depolanması için önem taşır. Bazalı modeller ise kullanıcı için yatak, yastık nevresim ve sezonu gelmemiş eşyaların depolandığı depo görevi görür. Diğer ürünlerin yanında çift kişilik karyola fiyatları ile birlikte zengin ürün skalası ile karyola modellerinin teknik detayları hakkında bilgi almak için Hepsiburada'da yer alan sayfamızı inceleyip beğendiğiniz ürünü güvenle sipariş edebilmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Karyola Nasıl Kurulur?

Karyolalar geçmeli olduğu gibi beraberinde verilen vida ve aparatların yardımı ile kolaylıkla kurulur. Kurulum sırasında ürün beraberinde verilen kurulum şemasını takip etmek yeterlidir.

Karyola Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak ile beraber alınmamışsa mevcut ya da alınacak yatak ölçüsüne uyumu, kurulacak alanın genişliği ve kullanıcı ihtiyacı karyola alımını belirler.

Hangi Tür Karyola Tercih Edilmeli?

Depolama alanına ihtiyaç varsa bazalı, geniş aileler için ranza ya da yavru yataklı model uygundur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karyola Fiyatları

513 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 36 / 513 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?