Uygun Fiyatlara Kitaplık Satın Al

Kitaplık

Günümüzde hemen her evde karşılaşılan, ofislerde de bulunması kaçınılmaz olan mobilyaların başında kitaplık gelir. Fonksiyonel olmasının yanı sıra toparlayıcı etkisiyle de birçok yerde kullanılırlar. Kitapları ve kişisel eşyaları yerleştirmeye uygun olan ürünlerin kütüphane görevi görmesi de kişilerin kullanımdan memnuniyet duymasını sağlar. Kitaplarla birlikte DVD’leri, oyunları ve plakları da yerleştirmek için ideal olan parçalar, tüm kişiler zevklerin sergilenmesine katkıda bulunur. Genellikle evin ana bölümü olarak görülen salon ya da oturma odası gibi alanlarda kullanılmayan ürünler yatak odaları, çocuk odaları ve çalışma odaları için tercih edilirler. Estetik açıdan da şık olarak değerlendirilen ve farklı formlarda kullanıcı karşısına çıkan mobilya türü olan kitaplıklar, sıklıkla kitap okumayı seven kişilerce büyük ilgi görürler.

Kitapları seven kişilerin kitaplıkları sevmesi de kaçınılmaz bir gerçek olarak bilindiği için bu ürünler devamlı rağbet gören parçalardan olurlar. Birbirinden tamamen farklı olarak tasarlanan kitaplık modelleri, evlerin dekoruna uyum sağladıkları gibi kitapları kolayca yerleştirme ve zevkinize hitap etme gibi avantajları da beraberinde getirirler. Kullanım olarak da rahatlık vaad ederler ve pratik kullanıma elverişli yapıları sayesinde konforludurlar. Bu sayede istenen kitaba ulaşmak da oldukça kolaydır. Ofislerin, evlerin ve çalışma yerlerinin dekorunu tamamlamaktan çok olmazsa olmaz parçasından biri olan, kullanışlı ve ergonomik kitaplıkların yer aldığı ürün yelpazesi de oldukça geniştir. Ortamın dizaynın uygunluğu olan ürünü bulmanın kolay olması gibi, mevcut alanı daraltmadan az yer kaplayan bir ürün bulmak da aynı şekilde kolaydır. Kitapların dizildiği raflar, dışarıdan dolu ve canlı görünürken, aranan kitaba ulaşmak kısa süren bir eylem haline gelir. Zamansız parça olarak değerlendirilmeleri sayesinde dekoratif etkilerini de güncel olarak korurlar.

Kitaplık Modellerine Evlerde Yer Açarak Pratiklik Kazandırın

Hem şık hem de dekoratif açıdan da sıkça kullanılan ürünler, bazen kitap haricinde biblo, abajur, vazo gibi dekorasyon ürünleriyle de zenginleştirilirler. Pek çok farklı şekilde kullanılabilen, çok yönlü sayılabilecek mobilyalardan biri olan kitaplıklar, renk ve model olarak sayısız seçenekte kullanıcı karşısına çıkarlar. Eğer çalışma ortamlarında geleneksel bir çizgi üzerinden dokunuş yapmaya yönelik hamlelerde bulunulacaksa ahşap kitaplık modelleri iyi bir alternatif olabilir. Ceviz ya da ceviz kabuğu tonlarındaki bu ürünler, yerleştirildikleri alanda dikkat çekici hale gelirler. Alternatif bir şekilde değerlendirilecek merdiven altı gibi kullanılması düşündürücü alanlara uygun formda bulunan ürünler ise evlerde bu bölgeleri canlandırmak açısından ideal olurlar. Büyük ölçülerdeki seçenekler ise geniş salonlara ek olarak odalarda duvardan duvara kitaplık yapma fikri olan kişiler için aranan ürün niteliğindedir. Her türlü fikre ve ihtiyaca uygun ürünün olması oturma odalarından çalışma odalarına, evlerden okula ve iş yerlerine kadar birçok alanda kullanılmalarını mümkün kılar. Küçük kitaplık modelleri ise yaşam alanı olarak ya da çalışma alanı kısıtlı olan kişiler için kurtarıcıdır. Fazla yer kaplamamaları ve toparlayıcı olmalarıyla alandan kazanma, tasarruf etme fırsatı dahi yaratabilir.

Standart tasarımlı raflı kitaplık ürünleri bazı alanlarda yerini asimetrik ve dikkat çekici tasarımlara bırakırlar. Renkli, farklı detaylar barındıran raflar, görünüm açısından salonlarda da çarpıcı bir etkide bulunurlar. Cam, ayna gibi detaylara sahip olan ürünler zaman zaman dolap şeklinde kapaklı bir kitaplık olarak da ürün skalasında göze çarparlar. Birçok alternatif modelin bulunması, her birinin öne çıkması sayesinde kullanım alanları daha düzenli, toplu bir görünüme sahip olur. Dolaplı olan ürünlerin içerisine görünmesi çok istenmeyen eşyaların konulması da toparlayıcılık etkilerine vurguda bulunur. Çocukların odalarında kullanılabilecek parçaların daha çok seçilebilir tonlarda olması, ilgilerini çekmek veya ders yaparken dikkatlerinin dağılmamasını sağlamak açısından faydalı olabilir. Yaşam alanlarına dizayn konusunda katkıda bulunan, çalışma odalarında ise daha çok gereksinimlere hizmet etmesi açısından kullanılan parçalar, günümüz iç mekan dekorunda öne çıkan ahşap ve metal ağırlıklı seçeneklere sahiptirler. Bunların haricinde cam rafları olan, hasır ipler ile otantik bir görünüme sahip modeller de bu yönde zevki ve ilgisi olan kişilere hitap ederler. Yerleştirilmesi düşünülen alanlarda bulunan mobilyalar ile bütün bir görünüme kavuşacak ya da aralarında dikkat çekecek bir ürün mutlaka bulunur.

Kullanışlılık Açısından Öne Çıkan Kitaplık Modellerini Keşfedin

Model ve tasarım olarak birbirinden ayrılan ve bu şekilde kullanıcıların karşısına çıkan kitaplıklar her zevke, tarza ve beğeniye hitap edecek çeşitliliğe sahiptirler. Evlerde ve ofislerde, dekorasyon fikri olarak seçilebilecek kitaplık modelleri, ortamların havasını büyük oranda değiştirir. Dekoratif kitaplık çeşitleri, mobilyalar ile uygun olarak seçildiği zaman kullanıldıkları alanda estetik açıdan bütünlük sağlanmış olur. Her ne kadar kullanışlı olmaları öncelik ihtiyaç olsa da dekorasyon olarak uygun olmayan model seçiminde alınan verim yeterli olamayabilir. Bu nedenle modern ve minimal tercih yapılması gereken yerler ile klasik ve etnik detaylar barındıran ürünlerin kullanılacağı yerler tamamen farklıdır. Dolayısıyla ürünlerin kullanılacakları alanın stilini seçim aşamasında göz ardı etmemek önemlidir. Bunların haricinde, kitaplık tasarımlarına bakıldığı zaman çeşitliliğin fazla olmasının yanı sıra dikkat çeken birçok ürünün bulunduğu fark edilir. Renk ve malzeme olarak farklı şekillerde oluşturulan ürünlerin görünüm açısından fark yaratmaları ve kullanıldıkları alanlarda tamamen değişik bir ortam yaratmaları ilgi çeker. Hem görsel olarak hem de kullanışlı olmaları ile öne çıkan bu kitaplıklar, evlerdeki eşyaların düzenli ve tertipli görünmesine de yardımcı ürünlerdir.

Dağınıklığı sevmeyen ve fazla kitabı olan kişilerin kitaplarını rahatlıkla dizebileceği metal kitaplık modelleri, görsel açıdan dikkat çekmesinin yanı sıra düzenli görünüm oluşturmak adına da son derece idealdir. Yeterli raf ölçüsüne sahip olarak satın alınan bu ürün ile çalışma odalarını, ofisleri, salonları ya da kullanıldığı herhangi bir yeri düzen içerisine sokmak oldukça kolaydır. Ürün tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken aşamalardan biri olan raf ölçüsü, kitapların ve eşyaların tam sığması ve ürünün yeterli olması açısından önemlidir. Aksi bir durum yaşamamak adına raf ölçüsü ve ürün boyutuna dikkat etmek gerekir. Kullanım alanına uygun olacak şekilde küçük ya da büyük kitaplık tercih ederek, mobilyalar ile uyumlu olmalarıyla beraber büyüklü küçüklü tüm kitapları sığdırmak beklenir. Kullanılacakları bölgenin ölçülerine uygun olarak karar verilen kitaplık sayesinde ihtiyaçlar eksiksiz bir şekilde giderilir. Bu tür sorunlar ile yaşamamak adına raf ölçülerinin ayarlanabildiği kitaplık modellerinden yana tercih yapmakta ideal bir seçim olarak değerlendirilebilir. Böylece her koşulda ürün yeri değişimi ve raf yerlerinin değişimi kolayca yapılabilir.

Her Ortama Kolayca Uyum Sağlayan Kitaplık Çeşitleri

Kitaplık satın alım işlemi, odaların ve eşyaların boyutuna dikkat edilerek de gerçekleştirilmelidir. Sadece ihtiyaca odaklanarak alınan ürünlerde zaman içerisinde sorun yaşamak ya da yerleştirilmeyi düşünülen alana sığmaması gibi problemler yaşamamak adına önemlidir. Eğer odaların belli köşeleri boş ve bu kısımları doldurmak düşünülüyorsa, ona göre bir seçim yapmak daha doğru olur. Köşe kitaplık modelleri bu alanlar için tercih edilerek alanları faydalı bir şekilde değerlendirmek mümkündür. Köşe kısımlara oldukça uyumlu olan bu ürünler, kullanışlı olmalarıyla beraber alanların tam olarak değerlendirilmesine de imkân yaratırlar. Genel olarak bakıldığı zaman, ürün tercih aşamasında hatalı ölçüm yapmamak dikkat edilmesi gereken en büyük faktörlerden biridir. Hatalı ölçüm sonucunda kitaplıkların düşünülen alana tam oturmaması, yerleşmemesi gibi durumla karşı karşıya kalınabilir. Bu neden doğru ölçüm ve satın alma işlemi üründen alınacak verimi de artırır. Ölçü ve alan belirlenmesi sonrasında ise kitaplıkların dayanıklı malzemelerden üretilip üretilmediğine bakılmalıdır. Dayanıklı materyaller ile üretilen ürünlerin daha sağlam olması sayesinde uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirmek kolaylaşır.

Kitaplar haricinde vazoları, bibloları ya da ekstradan başka kişisel eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirmenin mümkün olduğu kitaplıklar, tasarımlarıyla fazlasıyla dikkat çekerler. Zengin bir ürün çeşitliliği olması sayesinde aranan stildeki ürünü bulmada zorluk yaşamayan kullanıcılar, doğru ürüne kolayca ulaşırlar. Dayanıklılıkları ile uzun süreli kullanımların önünü açan parçalar, gerek görsel gerek fonksiyonel açıdan her mekâna katkıda bulunurlar. Farklı modeller ile modernden klasiğe, etnikten minimal dekor anlayışlarına uygun bir dizayn gerçekleştirilebilir. Dekoratif beyaz kitaplık modelleri tasarımları ile kullanıcıları bu anlamda tatmin eden ürünlerin başında gelir. Ahşap, metal gibi çeşitli malzemelerden üretilerek ofislerin ve evlerin dekoruna uyum sağlayan ürünler, her zaman popülerliklerini korurlar. Ahşap olan modellerle ortamlara daha klasik bir hava katarken, kullanım şekline göre modern bir parça olarak da değerlendirilebilir. Bu anlamda dekorasyona farklı katkılarda bulunan ürünler, doğal malzemeye sahip olmaları sayesinde son derece faydalıdırlar. Ağaç kitaplık çeşitleri, şık tarzlarının yanı sıra doğal olmaları ile ortamlardaki nemi azaltmaya yardımcıdır. Böylece mevcut alandaki mikrop ve bakteriler bu ortamlardan uzaklaşırlar. Dolayısıyla ürünlerden sağlıklı yönde de etki alınır. Ayrıca bu ürünler sağlam olmaları ile uzun süre boyunca kullanmaya idealdir.

Kitaplık Modelleriyle Ortamlara Zengin Bir Görünüm Kazandırın

Kitapları düz bir şekilde yerleştirmek yerine daha göz alıcı ve şık bir şekilde sergilemek için objeler, dergiler, fotoğraf çerçeveleri ile dekoratif etkide bulunulabilir. Beğenilere göre şekillendirilen evlerin bir parçası olan ürünler, ortamlardaki diğer eşyalar ile uyumlu bir şekilde kullanılmak üzere seçildiğinde kişisel zevklere vurguda bulunmak özel bir alan oluşturulmasını sağlar. Evlerin haricinde ofis mobilyaları arasında da önemli bir yer edinmiş olan kitaplıklar, okunan ya da okunacak olan kitapların düzenli bir şekilde sınıflandırılmasını ve düzenli tutulmasını mümkün kılar. Büyüklü küçüklü, kapaklı kapaksız şekillerde alana uygun olacak tarzda seçim yapılabilir. Yerleştirildikleri alanlara farklı ve yeni bir dokunuş kazandıran parçalar, dekoratif görünümleriyle hemen herkesin zevkine hitap ederler. Kullanışlı olmaları sayesinde pratiklik ve kolaylık kazanımında da bulunurlar. Ürün seçeneklerinin fazla olması, kullanım alanına uygun ölçülerde, renkte, kullanışlılıkta ve fonksiyona sahip ürünü kolayca bulma konusunda avantaj sağlar. Kişisel zevklere göre karar verilecek parça, dekor anlayışınıza da uyum sağlayacak şekilde kullanıcılar ile buluşur. Böylece ister spor ister klasik ister modern bir hava yaratmak bu ürünlerle kolaylaşır.

Kitaplık fiyatları ele alındığı zaman ürün özellikleri, marka, boyut ve birçok faktör gözden geçirilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilen, tasarlanan kitaplıkların uygun fiyat seçenekleriyle piyasada yer alması beğeni toplar. Alana göre tercih yaparken;i, eğer geniş alanlarda ürünü kullanmak düşünülüyorsa büyük ve farklı tasarımlı modellere yönelmek doğru olabilir. Bunun aksine küçük bir alan için kitaplık bakılıyorsa, açık renk tonlarda, daha fonksiyonel ve işlevsel ürünlerden yana tercihte bulunmak gerekir. Böylelikle hem alan tasarrufu sağlanmış olur hem de küçük ortamlara ferah bir etkide bulunur. Eğer kitaplık yerleştirilecek alan bulunmuyorsa, raf halinde piyasada yer alan ürünleri tercih etmekte fayda var. Bu ürünler duvarlara monte edilerek kitaplık olarak kullanılabilirler. Ergonomik ve şık tasarımları ile görüntü olarak evlerde ve iş yerlerinde tercih edilen ürünler, kullanım alanlarına canlılık kazandırmaları ile bilinirler. Ayaklı ya da duvara monteli kitaplık olarak kullanılabilecek ürünler, kitap ve dergi gibi eşyaların düzenli bir şekilde yerleştirilmesine fırsat vermek için üretilmişlerdir. Evlerde ağırlıklı olarak çalışma odalarında ve çocuk odalarında karşılaşılan kitaplıklar, oturma odalarında da kendilerine yer açarlar.

Düzenli Bir Alan Yaratmak İçin Kitaplık Modellerine Göz Atın

Salonlarda ya da oturma odalarında kullanılacak kitaplıkların duvarları kaplayacak şekilde dekore edilmesi, odaların daha dolu ve canlı görünmelerine yol açarlar. Bu gibi farklı şekillerde değerlendirilebilecek ürünler, renk ve tarz olarak geniş bir yelpazede sunulurlar. Mevcut mobilyaların renklerine zıt olarak tercih edilerek keskin ve kontrast görünümler yaratılabilir. Çeşitlilik içerisinde mobilyalar ile tam uyum sağlayacak renklerdeki ürünlere yönelmek de elbette doğru bir hamledir. Kullanıcıların kendi isteklerine göre seçim yapmaları üründen alınan verimi de artırır. Geometrik şekilli kitaplıklar da ürün çeşitliliği içerisinde yer alan bir diğer modeldir. Bu ürünlerin farklı görünümleri tasarım açısından öne çıkmalarını sağlar. Son dönemde popülerlik kazanmaları ve aksesuarlar ile desteklenerek daha şık görünüme kavuşmaları ortamların havasını tamamen değiştirir. Gelişen teknolojinin katkıda bulunduğu alanlardan biri olan ve yeni trendlerin ortaya çıkmasına yardımcı olan kitaplıklar, dikkat çekici formlarıyla alıcıların karşısına çıkarlar. Doğal malzemelere sahip olan ağaç ve ahşap parçalarla ortamlara daha etnik bir hava katmak isteyenlerin tercihlerini bu yönde yapmaları idealdir. Tavana kadar uzanan seçenekleriyle de alıcısını bulan ürünler, evlerde orijinal bir parça olarak yer alırlar.

Dikey olduğu gibi yatay olarak tasarlanan kitaplıklar da alternatifler arasındadır. İsteğe bağlı olarak kitaplar haricinde aksesuarlarla da desteklenebilecek ürünler daha ilgi çekici bir hale getirilebilirler. Değişik objeler ile süslenen ve dinamizm katılan ürünler kullanıcıların sayesinde evlerin dikkat çeken, şık bölümlerinden birini oluştururlar. Zaman içerisinde edinilen kitaplıklar kişinin isteğine göre boyanarak farklı etkiler yaratmaya çalışılabilir. Bunun haricinde LED ışıklar eklenerek de ortamlara romantik bir hava katılabilir. Akşam saatlerinde loş bir ortam isteyenler için de bu alternatif ilgi çekici olabilir. Ev/Yaşam kategorisi içerisinde öne çıkan mobilyalar arasında bulunan kitaplıklar, gereksinimleri gidermede büyük oranda etkilidir. Bunun yanı sıra pek çok alanda kişilerin memnun olmasını sağlayacak katkılarda bulunan ürünler, kitaplar için belirli bir alanın olmasını sağlarlar. Sizler de aradığınız kitabı hızlıca bulmak, dekorasyonunuza bu ürünlerle katkıda bulunmak istiyorsanız Hepsiburada ürün sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kitaplık Nasıl Temizlenir?

Tozu fazlasıyla çekmesi ile bilinen kitaplar, yerleştirildikleri kitaplıklarda da kolayca toz oluşumuna yol açabilirler. 2 ile 3 gün aralıklar ile nemli bez ile silinip, ardından kuru bez ile nemi ve kalan tüycükleri alarak temizlemek yeterli olacaktır. Bu aşama ile yoğun olarak uğraşmak istemeyen kişiler, kapaklı olan modellerden yana tercih yapabilirler.

Kitaplık Neye Göre Düzenlenir?

Evlerde ve ofislerde kullanılan kitaplıkların düzenlenme şekli tamamen farklıdır. Her kişi kendi isteğine göre ve kendisine kolay gelecek şekilde kitaplıkları düzenlerler. Bu şekilde bulunması istenen kitap da daha kolay bulunacaktır.

Kitaplık Modelleri Nelerdir?

Birçok mobilya türünde olduğu gibi kitaplıklar da sayıca fazla modele sahiptir. Raflıdan dolaplıya, kapaklıdan cam kapaklıya, köşeden merdiven altına, büyükten küçüğe pek çok modelde karşılaşılan kitaplıklar, her ortama uygun bir seçenek bulundurmasıyla göze çarparlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kitaplık Modelleri

7302 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 7302 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/18021307/18021342