Ofis masaları, iş yerlerinde verimli çalışma koşulları göz önünde tutularak tasarlanır. Kullanım amacı ve kullanan kişinin fiziksel özelliklerine uygun modeller seçmek masanın kullanımını daha rahat kılar.

Ofis Masaları Nasıl Seçilir?

Ofis masası, çalışma sürecinde en önemli olan eşyalar arasında yer alır. Rahat ve işlevsel bir masa, çalışmalarınızın daha verimli geçmesine yardımcı olur. Bu nedenle ofis masaları arasından kendi beklentilerinize uygun bir model seçmenizde fayda vardır.

Kısa boylu kişiler için yüksek masa kullanımı, uzun boylu kişiler için de alçak masa kullanımı zaman içerisinde kişide postür bozuklukları görünmesine neden olabilir. Ayrıca sırt ve omuzlarda oluşan ağrılar, konsantrasyonu bozabileceğinden dolayı boya uygun ofis masası seçmek gerekir. Ofis masası seçiminde masanın kullanım yerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Tek kişilik odalarda, kalabalık ofislerde ya da toplantı odalarında kullanılacak ideal ofis masası modelleri birbirinden faklıdır.

Toplantı Masaları Nasıl Seçilir?

Toplantı masası seçiminde dikkat edilecek ilk nokta, toplantı odasının büyüklüğüdür. Odanın tamamının masa ile kaplı olması hem dekorasyonu kötü gösterir hem de odanın rahat kullanılmasının önüne geçer. Ayrıca toplantıların kaç kişilik olduğunu göz önünde bulundurarak kişi sayısına uygun büyüklükte toplantı masaları tercih edebilirsiniz.

Masanın şeklini, toplantı esnasında kullanılan materyalleri düşünerek belirleyebilirsiniz. Eğer masa üzerinde çok sayıda malzeme bulunacaksa yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz. Kare masalar az kişinin katıldığı toplantılar için ideal olurken dikdörtgen masalar alt, üst ilişkilerinin belirgin olduğu iş yerlerinde tercih edilir.

Hangi Masa Takımları Daha Kullanışlı?

Ofis masa takımları daha çok geniş ofislerde ve yönetici odalarında kullanılır. Masa, kitaplık, komodin, dolap gibi farklı parçalardan oluşur ve takımın büyüklüğüne göre parça sayısı değişir. Masa takımı alırken kullanım amacına uygun modeller seçmenizde fayda bulunur. Eğer evraklar dosyalarda basılı şekilde bulunuyorsa dosyaların çevresel etmenlerden etkilenmemesi için kapalı dolaplar kullanılır. Sık sık müşterilerin geldiği ofislerde kullanışlı sehpaların ve misafir koltuklarının bulunması gerekir.

Hangi Bilgisayar Masaları Alınır?

Bilgisayar masası seçiminde masanın masaüstü bilgisayar için mi laptop için mi kullanılacağı, sadece bilgisayar masası olarak mı yoksa aynı zamanda çalışma masası olarak da mı kullanılacağı göz önünde tutulur. Yalnızca bilgisayarla çalışmak için küçük ebatlarda, çok fazla özelliği bulunmayan masalar kullanmak yerden tasarruf etmeyi sağlar. Sürekli kullanım içinse daha geniş çalışma alanı ve ekstra rafları ve depolama alanı olan bilgisayar masalarını tercih edebilirsiniz. Kişisel zevkleriniz ve bütçenizi göz önünde bulundurarak ahşap, sunta, lake malzeme kullanılan modeller arasında seçim yapabilirsiniz.

Hangi Çalışma Grupları Alınır?

Birden fazla kişinin çalışması için tasarlanan çalışma grupları yerde tasarruf edilmesini sağladığı gibi, çalışanların ortak çalışmalarını da kolaylaştırır. Karşılıklı, yan yana konumlanan ya da L ve U şeklinde olan çalışma grubu modelleri vardır. Ofisin büyüklüğü ve çalışan sayısı göz önünde bulundurularak modele karar verebilirsiniz. Eğer iş yerinde bilgisayar kullanılıyorsa kablo delikleri olan modelleri tercih ederek görsel kirlilik oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca çalışma grubunda komodin bulunması, çalışanların kişisel eşyalarının güvende durmasını ve ortada olmamasını sağlar.

Ofis Masaları Nasıl Temizlenir?

Ofis masaları temizlenirken modelin hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekir. Ahşap, sunta gibi malzemeden yapılan modellerde kimyasal madde kullanılmamasına dikkat etmekte fayda bulunur. Ayrıca nemli bir bez kullanarak sildikten sonra tamamen kurulamak ürünün ömrünü uzatır. PVC, cam gibi malzemelerden yapılan masaları temizlerken daha rahat olabilirsiniz. Sert cisimlerle çizmediğiniz ve aşındırıcı temizleyiciler kullanmadığınız sürece dilediğiniz şekilde temizliğini yapabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ofis Masaları ve Modelleri

Ofis Masaları
Toplantı Masaları
Masa Takımları
Bilgisayar Masaları
Çalışma Grupları
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 2200 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/21032929