Ofis masası seçimi, günün çoğunu ofiste masa başında geçirenler için çok önemlidir. Şık, ergonomik, dayanıklı ve temizlemesi kolay bir ofis masası kullanmak, çalışma performansınızı arttırmaya yardımcı olur. 

Ofis Masası Çeşitleri Nelerdir?

Ofisin büyüklüğüne göre ve kullanım amacına göre farklı tiplerde ofis masaları vardır: L çalışma masası, kesonlu masa, etajerli masa, ikili, üçlü ve dörtlü çalışma grubu masası (workstation), yönetici masası, toplantı masası ve basit/çok amaçlı masalar.

İdeal Çalışma Masası Ölçüleri Nedir?

Bir çalışma masası seçerken en çok dikkat etmeniz gereken ölçüsü, masanın yüksekliğidir. Masaya oturduğunuzda ne çok alçak ne de çok yüksek olmalıdır. Bacaklarınız masaya değmemeli ya da el bileklerinizi çok yukarı kaldırarak çalışmak zorunda kalmamanız gerekir. Bir çalışma masasının ortalama genişliği 120 cm, derinliği 40 cm - 45 cm ve yüksekliği de 74 cm - 75 cm’dir. 170 cm boyunda biri için masa yüksekliği en az 64 cm ve oturma yüksekliği de 41 cm olmalıdır.

Ofis Masası Fiyatları Neye Göre Değişir?

Ofis masası fiyatları masanın üretildiği ahşabın kalitesine, kullanılan ek malzemelere ve tasarıma göre değişkenlik gösterir. Ofis masaları genellikle yedi farklı ahşap malzemeden üretilir: Masif ahşap, kontrplak, kontratabla, sunta (yonga levha), lif levha, MDF (İngilizce: Medium Density Fiberboard) ve formika. En pahalı ofis masası masif ahşaptan üretilendir çünkü %100 doğal ağaçlardan üretilir. Masif ahşap dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kontrplak ve kontratabla, ahşap levhaların üst üste yapıştırılması ile üretilen ve daha sonra çeşitli kaplamalar ile suya dayanıklı hale getirilebilen hammaddelerdir. Masif ahşapa göre daha uygun fiyatlıdır. Sunta, artık odun talaşlarının sıkıştırılması ile üretilen bir geri dönüşüm ürünüdür ve bu yüzden diğer ahşaplara göre çok daha ucuzdur. MDF ağaç liflerinin preslenmesi ile üretilir. Sunta (suntalam) ve MDF, mobilya üretiminde en yaygın kullanılan ahşap türlerindendir. MDF suntaya göre daha dayanıklı olduğu için fiyatı daha yüksektir. Formika aslında ahşap değil bir kağıt ürünüdür; reçine ve selülozun preslenmesi ile elde edilir.

Ahşap Ofis Masası Nasıl Temizlenir?

Ahşap bir ofis masanız varsa ve onu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, onu sıcaktan ve nemden korumanız gerekir. Ahşap, üzerine dökülen sıvıları hızla emer ve anında müdahale edip silmezseniz ahşabın derinlerine kadar işler. Ahşap yüzeylerin üzerine direkt olarak sıcak bardak koymamanız gerekir, yoksa bardağın izi çıkabilir ve ahşabın yüzeyinde oluşan izler kolay kolay geçmez. Ahşap masaların tozunu nemli bir bezle almak gerekir, toz alırken çok sulu ya da çok kuru bez kullanmaktan kaçınılmalıdır. Ahşap masaların temizliğini yapmak için herhangi bir kimyasal temizlik ürünü kullanmaya gerek yoktur. En masum görünen sabunlu su bile ahşabın dokusuna zarar verir. Balmumu kaplı ahşap masaları 6 ayda bir ya da en az senede bir yağlamak gerekir. Bu işlem ahşabın ömrünü uzatır, çatlamasını önler ve ilk günkü parlaklığını korumasına yardımcı olur. Ahşap masanızın bakımını ahşap cilası ya da tik yağı ile yapabilirsiniz.

Masa Ayak Desteği Faydaları Nelerdir?

Masa ayak destekleri, masa başında otururken oturma pozisyonunuzdan kaynaklanan bel, boyun ve sırt ağrılarının önüne geçmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayak destekleri, çalışma masanızın ya da ofis masanızın altına, tam ayaklarınızın yere değdiği noktaya konur. Ayak koyma açısı ayarlanabildiği için boyunuzun uzunluğu ne kadar olursa olsun, ayak desteğini konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Uzun saatler boyunca oturarak çalışan, bilgisayar başında vakit geçiren ya da ders çalışan kişilerin ayak desteği kullanması, ideal bir oturma pozisyonu almaları açısından gereklidir. Ayak desteği kullanarak kas ve eklem ağrılarınızı azaltabilir, kambur durmayı önleyebilirsiniz. Masa ayak desteklerinin, ilginç bir faydası daha vardır; kışın masa başında otururken ayak desteği sayesinde ayaklarınızı yere basmadığınız için yerden gelen soğuktan daha az etkilenirsiniz.


Ofis Masası Fiyatları

286 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Yurudesign
  2. Adore
  3. Vena
  4. Tefrishop
  5. Uzay Ofis
  6. Yurupa
  7. Endustriyel Mobilya
  8. Sy Masa
  9. Tuundesign
  10. En Pratik
  11. Eva Concetto
  12. Arte Fabbro
  13. Deryawood
  14. Dienni
  15. MT
  16. Mavera
  17. Mobstil
  18. boo
  19. İkea
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ebatlar A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15312/21032929/21032930
Başa dön