En kaliteli kalemlik çeşitleri ve Kalem Kutuları

İnsanlar günlük yaşantılarında farklı farklı kalemlere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçların sebebi bazen boya yapmak olabilirken bazen de yazmak olarak kendini gösterir. Yazma işlemi yapılırken bile insanlar farklı renk ve farklı tipteki kalemleri kullanmak ister. Burada yardımınıza kalem kutuları koşar. Kalem kutuları daha çok bezden yapılan ve çantalara sığan bir biçimde tasarlanmış olan ürünlerdir. Bu ürünler okul çantalarının vazgeçilmezleri arasındadır. Öğrencilerin kalemlerini bir arada toplamasını sağlar. Buna ek olarak söz konusu ürünler öğrencilerin silgi, kalemtıraş gibi ürünleri de tek bir çatı altında toplar. Kalemleri bir araya toplayan diğer bir ürün ise kalem kutularından türemiş olan kalemliklerdir. Kalemlik olarak adlandırılan ürünler masalarda veya herhangi bir düz yüzeyde duran ve kalemleri bir arada düzgün bir biçimde toplayan gereçlerdir. Bu tarz kalemlikler daha çok ofislerde veya çalışma masalarında kullanımı tercih edilir. Kalemlikler ve kalem kutuları birçok farklı tasarım özelliğine sahip olabilir.

Kalemlik ve Kalem Kutuları Çeşitleri

Kalem kutuları, her yaştaki kullanıcının isteklerine, zevklerine ve ihtiyaçlarına göre tasarlanır. Kalem kutusu çeşitleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. Öğrencilerin ve dersle alakası olan tüm insanların sıklıkla kullandığı bez kalemliklerdir. Bezden yapılması hafif olup herkes tarafından kolaylıkla ve rahatça taşınmasını sağlar. Taşınma etkeni bu tür kalemlikler için en önemli etkendir. Bu tarz kullanıcıların yanında taşıyabileceği kalem kutuları bezden olmak zorunda değildir. Deri kalemlik türlerini de kullanıcılar yanlarında bulundurabilir. Bunun yanında kullanıcıların masalarına koyabildiği masa üstü kalemlikler vardır. Bu tarz kalemlikler ofis ve çalışma masalarının dekorasyonu için ideal özellikler taşır. Masanın üstündeki kalemleri toplayarak dağınıklığı ortadan kaldırmaya imkan sağlar. Kullanıcıların yanında taşıyabileceği kalem kutularına nazaran bu ürünlerin bez gibi hafiflik sağlayan malzemelerden yapılmasına gerek yoktur. Bu kalemlikler ürüne ağırlık sağlayan malzemelerden de yapılabilir. Ahşap kalemlik bunlara örnektir. Çalışma alanında geçirdiği süre uzun saatleri kapsayan kullanıcılar için çalışılan alanın düzenli olması şarttır. Bu alanın düzenli olmasında en büyük etkenlerden biri de masadaki dağınıklığı toplayarak dekoratif bir açı katan metal kalemliktir. Metalden yapılmış bu kalem kutuları sayesinde masanızı düzenli tutarsınız. Kalemlerinizi renklerine ya da türlerine göre sınıflandırmanıza olanak tanıdığı gibi kullanıcılara istendiği zaman kaleme uzanma kolaylığı da tanır. Masadaki düzeni sağlayan bir diğer kalem kutusu çeşidi de ofis kalemlik tipidir. Ofis tarzındaki bu kalem kutuları daha kapsayıcıdır. Sadece kalem değil birçok eşyayı içinde taşıyabilecek bir şekilde tasarlanır. Çoğunda deri kullanılır. Bu bakımdan deri kalem kutusu kategorisinde de değerlendirilebilir. Ofis tarzındaki kalemliklerde deri kullanılması hem dekoratif açıdan şık durur hem de çevredekilerin etkilenmesini sağlar. Deri kullanımı daha çok odaya bir ciddiyet katar. Bu tarz kalemliklerde kağıtlık, ataşlık bölümü bulunur. Buna ek olarak kartvizit ve telefon bölmesi de bulunur.

Kalemlik ve Kalem Kutuları Tasarımları

Estetik bir bakış açısı ile dizayn edilmiş kalem kutuları çeşitli işlevsel özellikleri sayesinde geniş kitlelerin beklentilerini karşılar. Kaliteli malzemeleri ve göz kamaştırıcı tasarımlarıyla oldukça tercih edilir ve severek kullanılır. Dünyaca ünlü markalar tarafından da üretilen bu aksesuarlar lüks tasarımlarıyla dikkat çeker. Gerçek deriden yapılan modelleri tarzınıza tarz katar. Tasarımları kullanıcıların zevkine ve ihtiyacına göre yapılır. Çok fazla farklı kalemi olan kullanıcılar için kalemlerin kolay ayrıştırılması için tasarlanmış olan çok gözlü kalemlik kalemleri bulurken harcanabilecek zaman kaybını minimuma indirir. Gözleri yani bölmeleri oldukça geniş olan bu kalem kutular kullanıcıya rahat bir kullanım sunar. Bu gözler 2’li veya 3’lü olur. 2 bölmeli kalemlik modellerinde göz sayısı az görünse de uzun ve geçiş olan iç yapısıyla kullanıcıya yeterli alanı sunar. Bölmeli alanlar birbirine fermuar ile bağlanabilir veya çekmece şeklinde olabilir. Çekmeceli kalemlikler, modern bir şekilde tasarlanır. Bu sayede çoğu kullanıcıların zevkine uygundur ve çevredekileri etkilemeye yetecek bir dizaynı vardır. Buna ek olarak yuvarlak kalemlikler çantalarda veya masa üstünde daha az yer kaplar. Bu şekilde çantada kolayca bulunurken masa üstünde dağınık bir görüntü oluşmasını engeller. Kalem kutu tasarımlarında fermuarlar kumaşa sıkıca bağlanır. Bu sayede kopma, çıkma, delinme gibi talihsiz olaylar görülmez. Kalem kutuları birbirinden güzel renk ve desenler ile tasarlanır.

Kalemlik ve Kalem Kutuları Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalem kutusu veya kalemlik alırken dikkat edilmesi gereken bir konu dış görünüşünün güzel olmasıdır. Bir kalem kutu veya kalemlik sizin zevklerinizi ve beğenilerinizi dışarı vurmanızı sağlar. Bu da beğenilen kalem kutusunun aslında sizin kişiliğinizi yansıttığı anlamına gelir. Bu yüzden kalem kutu seçerken dikkat etmeniz gerekir. Dış görünüş bakımından beğendiğiniz, kaliteli, size kullanım kolaylığı sağlayan kalem kutusunu uzun süreler boyunca severek kullanmanız mümkün olur. Kalem kutusu almadan önce bakmanız gereken en önemli nokta söz konusu ürünün dayanıklı maddeden yapılmasıdır. Kalem kutusunun dayanıklı bir malzemeden yapılması aslında kalemliğin uzun ömürlü olduğunu gösterir. Bunun yanında kalemlik günlük hayattaki sert darbelere karşı da dayanıklı olur. Buna ek olarak kapasitesi de çok önemlidir. Büyük kalemlik birbirinden farklı kalemleri kullanan kullanıcılar için en uygun olanıdır. Fazla kalem alan bir kalemlik tercih etmek çok kalem kullanan kullanıcılar için en iyi tercihtir. Büyük kalem kutuları tek gözlü de olabilirken çok gözlü de olabilir. 3 bölmeli kalem kutusu oransal olarak büyük ve farklı kalemler kullanan kullanıcılar için idealdir. Kalem sayısı az olan ve masasının derli toplu olmasını isteyen kullanıcılar için de küçük kalemlik tercihi daha olasıdır. Kalemlik ve kalem kutusu almadan önce dikkatlice kararlaştırmanız gereken nokta neye ihtiyacınız olduğudur. Kalemlik modelleri bu ihtiyaca yanıt veren bir biçimde üretilmiştir. Bunların hepsine ek olarak da kullanıcıların yorumlarına ve önerilerine bakmanız kalem kutu veya kalemlik seçiminde size yardımcı olur. Kalemlik önerileri, kalem kutu almanızda size rehberlik eder.

Kalemlik ve Kalem Kutularının Avantajları

Kalemlik ve kalem kutuları, kalemleri tek bir çatı altında toplayarak dağınıklığı ortadan kaldırırlar. Buna ek olarak aranan bir kalem için kaybedilecek zamanı minimum seviyeye indirirler. Bunun yanında kalem kutusu modellerinin de getirdiği bazı avantajlar vardır. Şeffaf kalemlik, içindeki materyalleri dışarıya yansıtır. Bu şekilde kullanıcının aradığı kalemi kalem kutusunu açmadan bakmasına olanak tanır. Şeffaf kalem kutusu kadar ilgi gören başka modeller de vardır. Buna ek olarak ışıklı kalemlik masaya yerleştirildiği zaman masayı aydınlatır. Bu sayede gece geç saatlere kadar ders çalışmanızı veya işlerinizi bitirmenizi sağlar. Sizi ekstra bir masaya konulan lambalardan alma zorunluluğuna sokmaz. Bazı kalemlik çeşitleri teknoloji ile birleşerek hayatımızı daha da kolaylaştırır. Bunlardan bir tanesi otomatik kalem kutusudur. Bu kalem kutusu çeşidi kalemleri yerleştirdiğiniz ve düğmesine bastığınız takdirde otomatik olarak kapanır. Bu da sizi kapatma sırasında oluşacak zaman kaybından kurtarır. Buna ek olarak da masalarınız düzenli ve kalemleriniz düzgün bir biçimde gruplaşmış olur. Bazı modeller kalemlik seti halinde satılır. Bu kalem kutusu seti, gereken ürünleri teker teker almaktan sizi kurtarır. Aklınızda bulunan ürünlere ekstra olarak ürün almanızı sağlayarak size daha pratik bir kullanım sağlar.

Kalemlik ve Kalem Kutularının Temizliği

Kalem kutuları günlük hayatta masadan çantaya birçok nesne ile temasta bulunur. Buna ek olarak içinde uç kırıkları kalem kutunun siyahlaşmasına yol açar. Bu da kullanıcılar için hoş bir görüntü vermez. Aynı zamanda virüs ve bakterilerin her yerde olduğu bir dünyada kalem kutularının belirli aralıklarla temizlenmesi kullanıcıların daha sağlıklı bir hayatı olmasına katkı sağlar. Farklı yapılarda olan kalem kutularının temizlenmesi oldukça kolaydır. Kalem kutularının temizlenmeleri, kalemlerin üretildiği malzeme türlerine göre değişir. Silikon kalemlik çeşitleri su altında kolayca temizlenir. Kumaş tarzı kalem kutuları da aynı şekilde temizlenir. Metalden yapılan siyah kalemlikler de miktofiber bezlerle temizlenir.

Kalemlik ve Kalem Kutularının Fiyatları

Kalemlik fiyatları, kalemliğin yapıldığı malzemeye, markasına, tasarımına göre değişir. Aynı zamanda kalemliğin tek satılmasına veya kalemlik seti şeklinde satılmasına göre de fiyat değişiklikleri olabilir. Kalemliğin fiyatı; ürünün metalden, plastikten, silikondan veya deriden yapılmasına göre değişir. Dayanıksız malzemelerden üretilen modeller bütçenize uygun veya kalemlik fiyatları ucuz olsa da hızlı bir şekilde deforme olup yırtılır veya zedelenir. Bu nedenle alınacak kalemliğin fiyatından önce yapılma malzemesine bakmak en uygunu olur. Bunun yanında kalemliğin olması, desenli olması, baskılı olması da fiyat farkına neden olur. Kullanıcı kılıf tasarımının daha çok kişileşmesini isterse fiyatlar artış gösterir. Bu tarz kişileştirilmiş kalemlikleri kendiniz için veya sevdiklerinize hediye etmek için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde kalem kutusu fiyatları da bu kriterler bazında değişir. Buna ek olarak kalem kutularının genişliği de fiyatta etkilidir. Aynı zamanda kalem kutularının fonksiyonelliği de fiyatlarda ayırt edici bir özelliktir. Çift taraflı kalem kutusu diğer kalem kutularına göre işlevsel olması ile diğerlerinden ayrılır. Bu gibi kalem kutuların işlevinin ve niteliklerinin fazla olması fiyatlarda artışa neden olabilir. Kalemlik satın almak için online alışverişlere kullanıcılar başvurur. Size en uygun kalemlik veya kalem kutu modelini bulmak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Kalemlik ve Kalem Kutuları Neden Önemlidir?

Kalemlikler masadaki kalemlerin fazlalığının yaratacağı dağınıklığı ortadan kaldırmak için idealdir. Kalemlik kutu tarzındaki çeşitleri bu dağınıklığı ortadan kaldırmak için yardımınıza koşar. Masadaki dağınıklıkta kalem aramak düzenlenmiş ve gruplanmış kalem topluluğunda kalem aramaktan daha kolaydır. Kutu kalemlik geometrik şekli sayesinde çok sayıda kalemi toparlamayı ve gruplaştırmaya katkıda bulunur. Buna ek olarak kalem kutuları çocukların sorumlu ve düzenli olmasına imkan tanır. Eşyaları düzenlemelerini öğretmesinin yanında çocuklara özgüven kazandırır.

Kalemlik ve Kalem Kutuları Nasıl Kullanılır?

Kalemlik ve kalem kutuların kullanımı son derece kolaydır. Pas tutmayan ve insan sağlığına yararlı metalden yapılmış fermuarları açıp kalemleri içine yerleştirmeniz yeterlidir. Kalemliklerde ise kalemlerin kapakları aşağı doğru koymanız size kolaylık sağlar. Çünkü çoğu kalemin arkasında kullanıcıların kalemi kolay bulması için yapılmış renkli uçları vardır. Buna ek olarak ucuz kalemlikleri daha dikkatli kullanmanız gerekir. Aksi takdirde darbelere direnci az olan bu kalemlikler zedelenir.

Hangi Kalem Kutusu ve Kalemliği Almak Gerekir?

Her şeyden önce ne tarz bir kalem kutusuna veya kalemliğe ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz sizi daha doğru bir seçime götürür. Buna ek olarak kalem kutunuzun sizin zenkinizi yansıttığına da emin olmanız gerekir. Kalemlikler ve kalem kutuları kullanıcıların ihtiyacına ve zevklerine hitap edecek bir şekilde tasarlanır. Kalemlik veya kalem kutusu yanında farklı şeylere de ihtiyacınız var ise kalem kutusu setini incelemeniz faydalı olabilir. Bütçenize uygun veya bütçenize göre ucuz kalem kutusuna bakmanız da size fikir verir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kalemlik Seti ve Kalem Kutuları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?