A4 Fotokopi Kağıdı

Okullarda veya ofislerde en sık kullanılan malzemelerin başında fotokopi kağıtları gelir. Fotokopi kağıdı, mürekkep püskürtmeli veya lazer yazıcılarda kullanılan ofset kaplanmamış kağıttır. Günlük baskı ve kopyalama ihtiyaçları için kullanılır. En sık kullanılan fotokopi kağıdı seçeneklerinin başında A4 fotokopi kağıdı seçenekleri yer alır. Sanal ortamdaki bir belgenin çıktısını almak ya da herhangi bir belgeyi çoğaltmak için A4 fotokopi kağıdına ihtiyaç duyulur. A4 boyutunda kağıt, küresel fotokopi kağıdı pazarında en yüksek pazar payına sahiptir ve ofis kırtasiye malzemeleri ve genel baskıda kullanılır. A4 fotokopi kağıdının standart boyutu 210 x 297 mm’dir. A4 fotokopi kağıdının bir büyüğü A3 kağıdıdır. Standart boyutta baskılar almaya imkan verdiği için pek çok belgede kullanımı mevcuttur. Ortalama olarak A4 fotokopi kağıtları, 80 gram ağırlığında sunulur. Bunun yanı sıra farklı ağırlıkta sunulan A4 fotokopi kağıdı seçenekleri de bulunur. 100 gram, 200 gram veya 75 gram ağırlığında A4 fotokopi kağıtları bulunabilir. A4 fotokopi kağıdı seçenekleri çoklu paketler halinde sunulur. A4 fotokopi kağıdı 100 lü, 200’lü veya 500’lü paketler halinde satışa sunulan ürün seçenekleri mevcuttur. Farklı markalar tarafından sunulan ürünlerin paket içeriği değişiklik gösterir. Bu nedenle tüm A4 fotokopi fotokopi kağıdı paketlerine göz atarak istek ve beklentilerinize hitap eden ürünlere sahip olabilirsiniz. Her alanda sıklıkla kullanılan A4 fotokopi kağıdı seçenekleri, son derece ekonomik fiyat etiketlerine sahip olduğu için de kullanıcıları memnun eder. Üstün kalitesi ile ön plana çıkan A4 fotokopi kağıdı seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza yanıt veren bir ürün satın alabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler, yılın belirli dönemlerinde indirim ve kampanyalar dahilinde de sunulur. Bu nedenle, farklı markalar tarafından sunulan çeşitli A4 fotokopi kağıdı seçeneklerini inceleyerek ihtiyacınıza hitap edeni bütçenize uygun fiyat etiketleri ile satın alabilirsiniz.

Paketler Halinde Sunulan A4 Fotokopi Kağıdı Seçenekleri

A4 fotokopi kağıdı dergiler, okul defterleri, ansiklopediler, kataloglar ve formlar dahil olmak üzere çok çeşitli belgeler için kullanılan standart kağıt boyutudur. A4 kağıdının ölçüsü 210 x 297 milimetredir. İki kez katladığınız bir A4 sayfasını, 114 x 11 mm boyutundaki C6 zarfa yerleştirebilirsiniz. A4, ISO A veya ISO 216 standardı olarak adlandırılan bir sayfa boyutu kümesinin veya aralığının parçasıdır. Bu nedenle günümüzde tüm ofis ve okullarda A4 fotokopi kağıtları kullanıldığını görebilirsiniz. A4 fotokopi kağıtları çok sık kullanıldığı için işlevsel paketler halinde satışa sunulur. En az A4 fotokopi kağıdı 5'li paket halinde satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz A4 fotokopi kağıdı 500 lü paketlerine de göz atabilirsiniz. Buna ek olarak A4 fotokopi kağıdı 100’lü, 200’lü veya 400’lü paketler halinde de satışa sunulur. Farklı alanlarda işlevsel kullanım sunan A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine göz atarak beklentinize hitap eden ürün seçeneğini satın alabilirsiniz. A4 fotokopi kağıdı seçeneklerinin fiyat etiketleri; ürünün markasına veya paket içeriğine göre değişiklik gösterir. Örnek olarak A4 fotokopi kağıdı 5 li paket içerisindeki kağıt fiyatı, 500’lü paket içerisindeki kağıt fiyatı ile aynı değildir. Ancak farklı bütçelere uygun fiyat aralıkları ile sunulan A4 fotokopi kağıdı çeşitleri mevcut olduğu için ürünler arasında size en uygun olan seçeneği satın alabilirsiniz. Buna ek olarak dilerseniz, farklı markalar tarafından sunulan A4 fotokopi kağıtlarına son derece uygun fiyatlar ile sahip olmanıza olanak tanıyan kampanyaları da takip edebilirsiniz. Kampanyalar ve indirimler dahilinde sunulan A4 fotokopi kağıtlarına göz gezdirerek beklentinize hitap eden paket seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Beğeni Toplayan A4 Fotokopi Kağıdı Özellikleri

'A' boyutundaki kağıtlar, A0 kadar büyük veya A10 kadar küçük boyutlarda bulunabilir, ancak A4 standart ofis belgesi boyutudur. ISO sisteminin avantajı, her bir boyutun bitişik kağıt boyutunun iki katı veya yarısı boyutunda nasıl ölçekleneceğidir. A4 fotokopi kağıdı, A5'in tam olarak iki katı, ancak A3'ün yarısı kadardır. A4 fotokopi kağıt boyutu her yerde aynı ve 210 x 297 milimetre ölçülerindedir. Ancak kağıt ağırlığı değişkenlik gösterebilir. Ofis ve yazıcılarda kullanılan ürün seçenekleri genel olarak A4 fotokopi kağıdı 90 gr seçenekleridir. Aynı zamanda okul defterlerinde kullanılan fotokopi kağıtları da A4 90 gram kağıt olduğu için en sık kullanılan ürünlerin başında 90 gramlık paketler gelir. 90 gram ağırlığındaki ürünlere ek olarak 80 gram A4 fotokopi kağıtları da sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra daha hafif olan A4 fotokopi kağıdı 75 gr seçenekleri de mevcuttur. Bu ürünler genel olarak bazı form veya belgelerde kullanılabilir. Daha kalın ve ağır yapıda olan A4 fotokopi kağıdı seçenekleri de mevcuttur. 100 gram veya 200 gram ağırlığında A4 fotokopi kağıdı seçenekleri bulunur. 200 gram ağırlığındaki A4 fotokopi kağıtları genellikle dahili broşür sayfaları, daha dayanıklı posterler ve bütçe broşürleri olarak kullanılabilir. Farklı ürün seçenekleri arasında tercih yapmadan önce A4 fotokopi kağıdı seçenekleri ile ilgili kullanıcı değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. İşlevsel A4 fotokopi kağıdı özelliklerine ek olarak fiyat etiketleri ile de kullanıcıları mutlu eder. Bunun yanı sıra oldukça avantajlı fiyatlara sahip olan A4 fotokopi kağıdı seçenekleri, yılın farklı dönemlerinde çeşitli indirimler dahilinde sunulabilir. Böylece incelediğiniz beklentilerinize hitap eden A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Farklı Beklentilere Hitap Eden A4 Fotokopi Kağıdı Seçenekleri

Pek çok farklı kullanıma hitap eden çeşitli fotokopi kağıdı A4 seçenekleri mevcuttur. Tüm bu A4 fotokopi kağıtları arasında seçim yaparken kişisel beklentileriniz göz önünde bulundurabilirsiniz. Buna ek olarak satın almayı düşündüğünüz A4 fotokopi kağıdı özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemeniz önerilir. Çok miktarda kağıt satın almayı düşündüğünüzde, bir ölçü birimi olarak "kağıt topları" dikkatinizi çekebilir. Bir top kağıt genellikle, kabaca 450 ila 500 kağıt yaprağı içeren bir kağıt yığını paketini belirtir. İhtiyacınıza göre daha fazla veya az sayıda kağıt içeren A4 fotokopi kağıdı paketleri satın alabilirsiniz. Buna ek olarak satın almak istediğiniz kağıdın ağırlığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. GSM kısaltması, metrekare başına gram anlamına gelir. Bir kağıdın yoğunluğunu gösterir. Günlük olarak ofislerde ve yazıcılarda kullanılan A4 fotokopi kağıtları genellikle 80 veya 90 gram ağırlığındadır. Bunun yanı sıra daha ince veya kalın A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine de göz atabilirsiniz. A4 fotokopi kağıdı en uygun seçenekleri arasında seçim yaparken dikkate almanız gereken diğer bir detay ise opaklıktır. Opaklık, kağıdın yarı saydamlığını ifade eder. Kağıdı her iki yüze yazdırmak için kullanmayı düşünüyorsanız, bu özellik çok önemlidir. Düşük opaklığa sahip kağıtlar, çift taraflı yazdırma için ideal değildir. Gereksinimlerinizi doğru belirlemek, ofisiniz için bir A4 boyutunda kağıdı seçmenin ilk adımıdır. Genellikle, bir kutu kağıt 5 ila 10 top kağıt içerir. Bir pakette 500 yaprak kağıt bulunur. Günlük baskı ihtiyaçlarınıza bağlı olarak kağıt topları stoklayabilirsiniz. Tüm bu ürün seçenekleri oldukça ekonomik fiyatlara sahip olduğu için satın almak istediğiniz A4 fotokopi kağıdı en ucuz seçeneklerine bütçenizi zorlamadan ulaşabilirsiniz.

Çeşitli Kullanım Alanları ile Öne Çıkan A4 Fotokopi Kağıdı

A4 kağıt boyutu Kuzey Amerika ülkelerinin dışında kalan tüm dünya ülkelerinde standart olarak kabul edilir. A sınıfında bulunan kağıt türleri özel bir metrik ölçüm sistemi ile belirlenir ve Avrupa standartlarındadır. A0 boyutundaki kağıtlar tam açıldığında 1 metrekarelik yer kaplar. En büyük boyutu 84,1 cm x 118,9 cm boyutundadır. Yarıya bölünen A0 kağıdının ölçüsü 59,4 cm x 84,1 cm’ye denk geli ve A1 ismi ile anılır. Yarıya bölünmüş A1, A2'dir ve bu şekilde A6'ya kadar devam eder. A4 kağıdı ise 210 x 297 mm ölçülerinde sunulur. Yayıncılar; okul kitapları, ansiklopediler, yasal belgeler, dergiler ve broşürler için A4 kağıdı kullanır. Bu tutarlılık, rafların uyumlu boyutlarda mevcut olması nedeniyle mağazaların ve kitaplıkların bu öğeleri görüntülemesini kolaylaştırır. Ayrıca okulda verilen ödevlerin A4 fotokopi kağıdı üzerine yazılması veya basılması istenir. Aynı zamanda önemli belge ve dilekçelerin de A4 fotokopi kağıdı formatında olması gereklidir. Pek çok farklı marka tarafından sunulan çeşitli ağırlıktaki A4 kağıdı seçenekleri mevcuttur. En hafif ürün seçeneklerinin başında A4 fotokopi kağıdı 60 gr çeşitleri gelir. Bunun yanı sıra en ağır ürünler A4 fotokopi kağıdı 200 gr çeşitleridir. Farklı markalar tarafından sunulan bu A4 kağıdı seçeneklerini inceleyerek ihtiyacınıza hitap edeni satın alabilirsiniz. Tüm bu ürünler arasında tercih yapmadan önce, en uygun A4 fotokopi kağıdı tavsiyelerine göz atabilirsiniz. A4 fotokopi kağıtları hakkındaki kullanıcı tavsiyeleri, satın almak istediğiniz kağıt paketlerini daha önce kullanan kişilerin deneyimlerinden faydalanmanıza olanak verir. Böylece kullanımınız için en uygun olan A4 fotokopi kağıdı çeşitlerini belirleyerek keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dikkat Çeken A4 Fotokopi Kağıdı Yorumları

A4 fotokopi kağıdı, 1922 yılında bulunan ve günümüzde standart fotokopi kağıdı olarak adlandırılan bir üründür. Tüm okullarda, ofislerde ve fotokopilerde A4 fotokopi kağıtları kullanılır. Aynı zamanda okul defterleri de A4 fotokopi kağıdı formatında sunulur. Bu nedenle yaşamın pek çok alanında A4 fotokopi kağıdı kullanımı mevcuttur. Standart olarak 210 x 297 mm boyutlarında olan bu ürünler, farklı ağırlıklarda sunulabilir. En sık tercih edilen ürün seçenekleri arasında A4 fotokopi kağıdı 80 gr modelleri yer alır. Bunun yanı sıra A4 fotokopi kağıdı 120 gr seçenekleri de sıklıkla kullanılan ürünler arasında bulunur. Daha da ağır bir ürün arayan kullanıcılar için A4 fotokopi kağıdı 160 gr ve 200 gr seçenekleri uygundur. Bunun yanı sıra hafif bir ürün isterseniz 75 gr A4 fotokopi kağıdı veya 60 gr A4 fotokopi kağıdı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Farklı markalar tarafından sunulan çeşitli A4 fotokopi kağıdı seçenekleri mevcut olduğu için ürün seçimi yapmadan önce A4 kağıt yorumlarına göz atmanız önerilir. A4 fotokopi kağıdı kullanıcı değerlendirme ve yorumları, ürünler hakkında bilgi sahibi olmanıza imkan verir. Böylece kullanımınız için uygun olan A4 fotokopi kağıdı seçeneğini kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı değerlendirmeleri satın almak istediğiniz A4 fotokopi kağıdını daha önceden kullanmış olan kişilerin deneyimleri ile ilgili de bilgi verir. Amacına uygun bir alışveriş yapabilmeniz, aldıklarınızdan memnun kalmanız için A4 kağıt yorumları işinize yarayabilir. Yorumlar sonrasında almaya karar verdiğiniz A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine bütçenizi zorlamadan ulaşabilirsiniz. Farklı A4 fotokopi kağıdı seçenekleri oldukça ekonomik fiyatlar ile sunulur. Tüm ürün seçeneklerini inceleyerek ihtiyacınıza hitap eden A4 fotokopi kağıdı paketini satın alabilirsiniz.

Avantajlı Fiyat Etiketleriyle Sunulan A4 Fotokopi Kağıdı Seçenekleri

Bir yazıcı kullanarak çok çeşitli boyutlarda belge yazdırabilirsiniz. Ancak yazdırdığınız tüm belgeler ISO standartlarına uygun olmaz. Bunun nedeni evrensel olarak standart kabul edilen belge boyutunun A4 olmasıdır. A4 fotokopi kağıtları, standart ölçülerde belge yazdırmanıza imkan verir. 210 x 297 mm boyutlarında sunulan A4 fotokopi kağıdı seçeneklerini paketler halinde satın alabilirsiniz. Satın aldığınız kağıtları; belge yazdırmakta, belge çoğaltmakta veya dilekçe gibi çeşitli belgeleri yazarken kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra okullarda ödev yapmak için de A4 fotokopi kağıtlarından yararlanabilirsiniz. A4 fotokopi kağıdı seçeneklerinin özellikleri olduğu kadar ürünlerin fiyat etiketleri de merak edilen detaylar arasında yer alır. A4 fotokopi kağıdı ne kadar sorusunun yanıtı değişiklik gösterir. Farklı markalar tarafından sunulan çeşitli A4 fotokopi kağıdı seçenekleri olduğu için ürünlerin fiyatları değişebilir. Bunun yanı sıra A4 fotokopi kağıdı seçenekleri paketler halinde sunulur ve paket içeriğindeki kağıt sayısı da fiyat etiketlerini etkileyebilir. Ancak genel olarak son derece avantajlı olan A4 fotokopi kağıdı fiyatı sayesinde satın almak istediğiniz ürünlere bütçeniz dahilinde ulaşabilirsiniz. A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine en uygun fiyatlar ile ulaşmak için çoklu paket seçeneklerine göz atabilirsiniz. Paket içeriğindeki kağıt sayısı arttıkça kağıt başına ödenen fiyat azalır. Bu nedenle uzun vadede tasarruf etmek adına büyük paket seçeneklerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz birçok farklı marka tarafından sunulan ucuz A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine ulaşmak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz. En ucuz ve en kaliteli ürün seçenekleri belirli dönemlerde çeşitli kampanyalar dahilinde sunulur. Bu nedenle A4 fotokopi kağıdı ucuz fiyatlarından indirim dönemlerini takibe alabilirsiniz. Online satış fırsatları sayesinde satın almak istediğiniz farklı A4 fotokopi kağıdı seçeneklerine bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

A4 Fotokopi Kağıdı Nedir?

A4 fotokopi kağıdı, standart fotokopi kağıdı sayfasıdır. A4 fotokopi kağıtları, pek çok ev ve ofis yazıcısında sıklıkla tercih edilir. A4 sayfalar 210 mm genişliğe ve 297 mm uzunluğa sahiptir. Bu kağıt ölçümler, ISO 216 standardı tarafından tanımlanır. A4 fotokopi kağıdı paketlerine çoklu seçenekler halinde ulaşmak mümkündür. Farklı A4 fotokopi kağıdı paketleri arasında tercih yapabilirsiniz.

A4 Fotokopi Kağıdı Niçin Tercih Edilir?

A4 fotokopi kağıdı, klasik kağıt boyutudur. Bu nedenle mektuplardan formlara kadar standart belgeler için A4 fotokopi kağıdı kullanılır. Okul not defterleri, çocuk kitapları, ansiklopediler, dergiler ve broşürlerin formatıdır. Çok çeşitli ağırlıklarda sunulan A4 kağıdı seçenekleri mevcuttur. Farklı markalar tarafından sunulan çeşitli A4 kağıdı seçeneklerini inceledikten sonra amacınıza uygun bir ürünü tercih edebilirsiniz.

En İyi A4 Fotokopi Kağıdı Seçenekleri Hangileridir?

Farklı A4 fotokopi kağıdı seçeneklerinin her biri çeşitli istek ve beklentiye hitap eder. Bu nedenle çeşitli ağırlıkta sunulan modelleri arasında seçim yapmadan önce kullanım amacınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz A4 fotokopi kağıdı ürün yorum ve değerlendirmelerine de göz atabilirsiniz. Kullanıcı deneyimlerini inceleyerek kişisel beklentilerinize hitap eden A4 fotokopi kağıdı seçeneğine sahip olabilirsiniz.

A4 Fotokopi Kağıdının Seçimi Nasıl Yapılır?

A4 kağıtları, çoklu ürün paketleri halinde satışa sunulur. Pek çok alanda kullanılan A4 kağıdı seçenekleri farklı ağırlıkta olabilir. Ayrıca ürünün markasına paket içeriği değişiklik gösterebilir. A4 fotokopi kağıdı seçenekleri arasında tercih yapmadan önce kullanım alanınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Buna ek olarak ihtiyacınıza göre daha az veya fazla ürün içeren A4 fotokopi kağıdı paketleri satın alabilirsiniz.

  • A4 Boyutu Ne Kadardır?

  • A4 kâğıdı, ölçüleri bakımından özel olarak tasarlanmış bir kâğıt türüdür. Kâğıdın boyu ve eni arasında belirli bir oran vardır ve bu oran A4 kâğıdının A0, A1, A2, A3, A5, A6, A7 ve A8 gibi diğer kâğıt türlerine dönüştürülmesinde kullanılır. A4 kâğıdının boyu 29,7 cm ve eni 21 cm’ dir. Bir adet A4 kâğıdı ortalama 5 gram ağırlığındadır.
  • A4 Kâğıdı Yarısı Hangisi?

  • A4 kâğıdı ortadan ikiye katlandığında A5 kâğıdı elde edilir. A5 kâğıdının en boy oranı, A4 ve diğer kağıtların en boy oranı ile aynı değere sahiptir. A5 kâğıdı 21 cm boyunda ve 14,8 cm enindedir.
  • A4 Kağıdı Kaç Metrekare?

  • Boyu 29,7 cm ve eni 21 cm olan A4 kağıdının alanı hesaplandığında 0,0625 metrekare değerine ulaşılır. Büyükten küçüğe A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8 şeklide belli bir orana göre sıralanan A serisi kâğıtların alanları arasında da korunan bir oran vardır.
  • 1 Top A4 Kağıdı Kaç Gram?

  • Standart A4 kâğıdı ortalama 5 gramdır ve terminolojik olarak 1 metrekaresi 80 gram olarak tanımlanır. Farklı amaçlar için kullanılmak üzere kalınlığı değişen A4 kâğıtları da üretilir ve bu durumda 1 metrekare kâğıdın ağırlığı da değişir. 1 top genel olarak 500 adet A4 kâğıdından oluşur. Standart kalınlıkta olan 1 top A4 kâğıdının ağırlığı ortalama 2500 gram olarak hesaplanır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

A4 Fotokopi Kağıdı

1068 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 1068 ürün
DSACategoryId/2147483643/15117/80327224