Anaokulu Çantası

Çocukların kullanılması için özel tasarımlardan üretilen anaokulu çantası ergonomik ve konforlu olması ile dikkat çeker. Küçük çocuklar için üretilen çantaların tasarımları, yapıldıkları kumaş türleri, göz sayıları ve boyutları ile birbirinden farklı modellere ayrılır. Çantaların üretildikleri malzemenin kaliteli olması ve özellik açısından rahat ve kullanışlı olması çantanın uzun süre kullanılmasını sağlar. Okul öncesi anaokulu çantası, çocukların sadece anaokulu ve kreş zamanında değil, ilkokulda da kullanılır. Çantaların göz sayıları, rahat kullanılır olması ve boyutları seçim aşamasında belirleyen kriterler arasında yer alır. Aileler anaokulu çantası seçimi yaparken, terletmeyen kumaştan yapılmasını ve çantalarda kullanılan boyaların zararsız olması gibi bir takım sağlık koşullarına dikkat ederler. Çocuklar için satın alınan bu çantalar çocukların sadece okul zamanlarında değil, tatillerde ve çeşitli gezi gibi etkinliklerde olmak üzere birçok yerde kullandıkları ürünlerdir. Bundan dolayı her zaman uzun ömürlü bir kullanım talep edilir. Uzun ömürlü kullanım avantajı sağlayan çantalar, hem konforlu hem de uzun vadede ekonomiktir. Anaokulu çantası çekçekli modellerinin yanı sıra lisanslı, arabalı ve birbirinden farklı tasarımlara sahip modelleri ile çocukların beğenisine sunulur. Bu modeller tek başına satılabildiği gibi anaokulu beslenme çantası, kalemlikler kalem kutuları ve suluk gibi tamamlayıcı ürünler ile birlikte takım olarak da satılabilir.

Eğlenceli Tasarımlara Sahip Anaokulu Çantası Modelleri

Anaokulu çanta modelleri çocukların zevkine göre birbirinden farklı tasarımlara sahip modellere sahiptir. Anaokulu çantalarının birbirinden farklı tasarımlardan oluşması, çocukların kendi tercihlerinin oluşmasına ve zevklerini dışarı yansıtmalarını sağlar. Erkek ve kız çocukları için farklı renklerden, figürlerden ve çizgi film kahramanlarından oluşan birbirinden farklı tasarımlara sahip anaokul çantalarından çocuklar kendi zevklerine uygun modelleri seçerek, okulda daha mutlu ve keyifli vakit geçirebilirler. Erkek anaokulu çantası modellerinde; genel olarak çeşitli çizgi film kahramanlarına ait resimler ve koyu renk temalı arabalı modeller tercih edilir. Fakat kızların seçtikleri anaokulu çantalarında daha çok soft ve açık renkler kullanılır. Aynı zamanda peluş, barbie ve çiçek motifleri ağırlık taşır. Cinsiyetlere göre tasarımlar farklılaşır. Kişisel tercihlere göre seçim yapılabilir. Gelişmiş teknolojilerle üretilen çanta modelleri, günümüzde çok farklı kalıplara ve modellere sahiptir. Anaokulu çantası erkek modellerinde genellikle Spiderman, Kral Şakir, takım logoları ve Şimşek Mcqueen gibi lisanslı ürünler tercih edilir. Fakat kız modellerinde; peluş, bulut, kelebek ve çiçekli modeller tercih edilir. Sadece çantaların desenlerinde değil, kalıplarında da çeşitli modellere ayrılır. Ayıcık ve çeşitli hayvan şekilleri, uzay roketi ve araba gibi birbirinden zevkli ve eğlenceli kalıplarla satışa çıkarılan anaokulu çantaları ile çocuklar kendilerini daha mutlu hisseder. Aynı zamanda kabartmalı anaokulu çantası modelleri de hem erkek hem de kız çocukların ortak zevkleri arasında yer alır.

Kullanışlı Anaokulu Çantası Modelleri

Anaokulu sırt çantası modellerinin kullanışlı ve ergonomik olması için bazı özelliklere sahip olması gerekir. Anaokulu çantalarının kullanışlı olmasının birincil şartı, kullanacak olan çocuğun boy ve kilosuna göre uygun olan ölçülere sahip olması gerekir. Anaokulu çağındaki çocukların vücut gelişim süreçleri devam eder. Aynı zamanda çocukların kişisel gelişimlerinin en önemli olduğu yaşlar anaokuluna gittikleri yaşlardır. Bundan dolayı kullandıkları çantalar vücutlarında herhangi bir postür bozulmasına sebep olmaması gerekir. Bunu sağlayabilen en önemli kriter ise, çantanın büyüklüğü ve kullanıldığı malzemedir. Anaokulu okul çantası ürünlerinde sırt destek bölümleri en önemli yerdir. Çantadaki sırt destek bölümleri, çocukların sırt sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çantanın içindeki eşyaların çocukların sırtını rahatsız etmeyecek bir destek sistemine sahip olması gerekir. Çantaların askıları, çocukların omuzlarını terletmeyen kumaştan üretilmesi gerekir. Aynı zamanda ayarlanabilir, yumuşak ve destekli bir dokusunun olması gerekir. Çekçekli anaokulu çantası modelleri de çocukların çantaları sırtında taşımalarına gerek kalmadan sürükleyerek kullanabilme konforu sağlar. Anaokulu çekçekli sırt çantası modellerinin tekerleklerinin dayanıklı olması önemlidir. Anaokulu çantalarının yanlarında cepleri bulunmalıdır. Bu sayede suluklar mataralar gibi aksesuarları bu ceplere koyarak çantanın içine suyun akması engellenebilir. Aynı zamanda çantaların iç kısımlarında fermuarlı bölmelerin olması gerekir. Fermuarlı bölmeler sayesinde çocuklar kişisel eşyalarını rahatlıkla muhafaza edebilir.

Anaokulu Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anaokulu çantası seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı noktalar vardır. Bu noktalardan en önemlisi çantanın boyutudur. Çocukların kişisel gelişimlerini negatif yönde etkileyecek büyüklükteki modeller yerine küçük anaokulu çantası modelleri tercih etmek daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Anaokulu çantalarını çocuklarınızın keyifle ve sağlıkla kullanmaları için, onların zevkine hitap eden tasarımları seçebilirsiniz. Aksi takdirde çocukların beğenmedikleri bir çantayı kullanmaları, onların hem ruhsal sağlığını hem de okulda geçirdikleri vaktin kalitesini etkileyebilir. Anaokulu çantası alırken üstünde durduğunuz en önemli referans bütçedir. Bütçe dostu modelleri incelerken, anaokulu çanta takımı ürünlerini de inceleyebilirsiniz. İçinde kalemlik, suluk ve çeşitli aksesuarların yer aldığı takımlar, daha ekonomik bir alışveriş yapmanızı sağlayabilir. Tekerlekli modeller tercih edilerek, çocukların sırt ve bellerine yük binmeleri engellenebilir. Çocuklar için satın alınan anaokulu çantalarında bel kısmına oturan ürünleri tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde çocukların bel ve iskelet sistemleri olumsuz etkilenebilir. Sırt çantalarında bu gibi özellikler ön plana çıkarken tekerlekli anaokulu çantası modellerinde tekerleğin sürütülmesi için bulunan tutma sapının çocuğun boyuna göre uzatılabilecek uzunlukta olmalarında fayda vardır. Aksi takdirde çocuğun bel sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Lisanslı Anaokulu Çantası Modelleri

Lisanslı anaokulu çanta modelleri; kalp, kedi, papyon, kuğu, kelebek, takım logoları, süper kahramanlar gibi birbirinden farklı desenler mevcuttur. Lisanslı okul çantaları arasında kişiye özel isimli anaokulu çantası modelleri, çocukların favorileri arasında yer alır. Çocukların kendi isimlerinin yazılı olduğu bu çantaları, aynı zamanda kalemliklerine de yazdırarak takım halinde kullanabilirler.

Lisanslı anaokul çantalarında kız çocuklarının severek tercih ettiği modeller arasında; disney, frozen, kuğu, kelebek, papyon, kuş, bulut ve kalp figürlü modeller yer alır. Anaokulu çantası erkek modelleri olarak; takım logoları, çeşitli çizgi film kahramanlarının yer aldığı modeller tercih edilir. Takım logoları unisex okul çantası kategorilerinde yer alır. Unisex çantalar hem erkek hem de kız çocuklarının satın aldıkları modellerdir. Arabalı anaokulu çantası modelleri hem sırt çantası hem de sürgülü çanta modelleri olarak farklı boyut ve özelliklerde satışa çıkarılır. Arabalı modeller aynı zamanda kare ve dikdörtgen gibi farklı kalıp özelliklerine sahiptir. Çocukların kendi zevklerine göre belirleyecekleri renk ve tasarımlarda seçtikleri anaokulu çantaları ile okul hayatları daha kaliteli ve konforlu geçmesi sağlanır. Su geçiren kumaş türüne sahip anaokulu çantaları temizlenirken önce çanta ters çevrilerek dökülen sıvı boşaltılır ve su ile temizlenir. Su geçirmez kumaşlardan yapılan çantalar için dökülen malzemenin atılıp çantanın sabunlu bir bez ile silinmesi yeterlidir. Aynı zamanda çocukların cilt sağlığı için, çantaları kimyasal temizlik malzemeleri ile değil sabun ve nemli bir bez ile temizlenmesi gerekir.

Uygun Anaokulu Çantası Seçimi

Anaokulu çantaları birçok farklı modele ve tasarım ile satışa sunulur. Ürün çeşitliliği arasından kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre tercih yapılır. Anaokulu çantası seçimi yaparken dikkat edilmesi önerilen bazı özellikler bulunur. Çantayı kullanan kişinin sağlığı ve verimli kullanım için bu özelliklere dikkat edilmelidir. İdeal bir anaokulu çantası, çocuğun iki omzu kadar bir genişliğe sahip olmalıdır. Çantanın boyutu olarak çocuğun bel hizasını geçmeyen ölçüleri referans alabilirsiniz. Anaokulu çantalarında hafif olanları tercih edebilirsiniz. Çantanın bel ve omuz kısmı, ortopedik pedlerle desteklenmesi, çocukların kişisel gelişim ve sağlıkları için çok önemlidir. Kilolu ve uzun boylu çocuklar için özellikle bel kemeri olan modeller tercih edebilirler. Anaokulu çantalarını alırken dikkat etmeniz gereken bir başka faktör ise, çantanın kumaşıdır. Çanta kumaşı olarak, terletmeyen ve su geçirmez kumaşlardan üretilmiş olanları tercih edebilirsiniz. Su geçirmeyen kumaşlardan üretilen çantalar, içindeki defter, kitap ve boya gibi malzemelerin ıslanmasını engeller. Böylelikle çocuklar çantalarını daha rahat kullanabilir. Anaokulu çantaları, birbirinden farklı tasarımlara sahip olabilir. Anaokulu çantaları; lisanslı, tekerlekli, isimli ve kabartmalı olmak üzere birbirinden farklı tasarım ve modellere sahiptir. Çocukların kullanacakları çantalar için seçimi çocuklara bırakmak gerekir. Çocukların seçimlerini kullanmaları onların kişisel ve psikolojik sağlıklarını olumlu yönde etkileyerek, kişisel gelişimlerine katkı sağlar. Çantaları kullandığınız mevsim, genel olarak üretildikleri kumaş türüne göre belirlenir. Anaokulu bez çanta ürünleri, yaz ve bahar mevsimlerinde kullanılır. Çünkü bez çantaların su geçirmeme özellikleri bulunmaz.

Anaokulu Çantaları Fiyatları

Anaokulu çantası fiyatlarını belirleyen birçok faktör bulunur. Fiyatları belirleyen birincil etmen çocukların yaşlarına göre aldıkları modellerdir. Çocukların yaşları büyüdükçe çantaların sahip olması gereken boyutlar da farklılık gösterir. Küçük anaokul çantaları ile büyük ölçülerde satışa çıkarılan anaokulu çantalarının fiyatları birbirinden farklıdır. Lisanslı anaokulu çantaları, hem kızların hem de erkek çocukların favori modelleridir. Lisanslı okul çantaları, taşıdıkları figür ve logolara göre birbirinden farklı modellere ayrılır. Lisanslı modeller arasında kişiye özel isimli modeller, en beğenilen ve spesifik ürünler arasında yer alır. Kendi isimlerinin yazılı oldukları bu çantaları kullanırken, çocuklar kendilerine ait olan ürünleri koruma içgüdüsü ile hareket ederler. Bu durum ise onları mutlu eder ve kendilerini özel hissederler. Ucuz anaokulu çantası seçeneklerinin yanı sıra, kaliteli ve dayanıklı olmak üzere birbirinden farklı fiyat aralıklarına sahip modeller bulunur. Çantaların fiyatlarında belirleyici olan faktörlerden en önemlisi, çantaların üretildikleri kumaş türleridir. Çocukların sağlığını korumak amacıyla her zaman terletmeyen ve su geçirmeyen kumaşlar tercih edilir. Çantaların fiyatlarını belirleyen bir başka faktör ise, sırt destekli olma özellikleridir. Özellikle anaokulu çağındaki çocukların kişisel gelişimlerini olumsuz etkilememesi açısından sırt destekli anaokulu çantalarının alınmasında fayda vardır. Anaokulu çantalarını satın alırken, tek çanta satın alabileceğiniz gibi, takım ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Tek anaokulu çanta modelleri ile anaokulu çantası seti fiyatları birbirinden tamamen farklıdır. Çünkü setlerin içinde çantaları tamamlayan aksesuarlar da yer alır. Tek çanta modelleri yerine takım ürünleri alınarak, hem ekonomik hem de kullanışlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Sizde çocuklarınız için anaokulu çantası ucuz fiyat avantajlarını değerlendirmek için, birbirinden farklı modelleri Hepsiburada üzerinden inceleyebilirsiniz.

Anaokulu Çantası Nasıl Temizlenir?

Anaokulu çantalarının temizliği, kumaş türünün su geçirmez özelliği bulunup bulunmamasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Anaokulu Çantası Ölçüsü Ne Kadar Olmalı?

Anaokulu çantalarında çocukların bel hizasından 5 cm yukarıda olan ürünleri, çocukların fiziksel sağlığı açısından tercih edebilirsiniz. Böylelikle çocukların bellerinde fazla yük oluşmaz.

Anaokulu Çantası Yaşa Göre Nasıl Seçilir?

Anaokulu çantalarını seçerken yaşa göre değil, çocuğun boy ve kilo ölçülerine göre alabilirsiniz. Anaokulu çantalarının ağırlığını, çocukların mevcut kilosunun %10’undan fazla olmayacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Anaokulu Çantaları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 30 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?