Evde geçekleştireceğiniz sinema gecelerine değer katmak, ofis ve okullarda yapacağınız sunumlarda maksimum verimlilik elde etmek istiyorsanız en uygun projeksiyon perdesini seçmelisiniz.

Perde denildiği zaman pek çok insanın aklına sıradan ev perdeleri gelir, oysa farklı amaçlarla üretilen perdeler de mevcuttur. Bunların başında gelen projeksiyon perdeleri özel yansıtıcı malzemelerden imal edilir ve bir projeksiyon cihazı veya tepegöz makinesi ile yansıtılan görüntünün en iyi şekilde perde yüzeyinde gösterimini amaçlar.

Farklı kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri bulunan projeksiyon perdesi sistemleri tavana veya duvara monte edilebilir, taşınılabilir modeller ile istediğiniz ortama uyum sağlayabilir veya motorlu projeksiyon perdeleri ile çalışmalarınızı ve film keyfinizi yüksek verimlilikle sürdürebilirsiniz.

Kaliteli Projeksiyon Perdeleri

Sinema dünyasında oldukça “Beyaz Perde” olarak isimlendirilen projeksiyon perdeleri geçmişten günümüze gelişmiş ve güncel teknikler ve teknolojiler ile kullanıcısına maksimum fayda sağlayan ürünler haline gelmiştir.

Projeksiyon cihazından çıkan ışığın yansıtılarak görüntünün oluştuğu yüzey olarak tarif edebileceğimiz projeksiyon perdeleri iyi bir sinema keyfi alabilmeniz veya ideal sunum ortamı oluşturabilmeniz amacıyla projeksiyon cihazının seçilmesinden sonra en önemli ikinci etken unsurdur. Perdeden sonra doğru ortam ışığı da önemli bir faktördür.

Genellikle projeksiyon cihazından çıkan ışıklar önce perdeye yansır ve görüntüyü oluşturur. Ardından perdenden geri yansıyan ışıklar sizlerin gözlerine yansıyarak oluşan görüntüyü görmenizi sağlar. Bu noktada perdeden dağılan ışıklar gözleriniz ortamdaki duvar ve nesnelere de yansır ve buralardan geri yansıyarak tekrar perdeye ulaşır. Bu durum görüntü kalitesini ve gösterilen imajın siyah kalitesini olumsuz olarak etkileyen bir faktördür. Projeksiyon cihazı siyah görüntü oluşturmaz, perdede gördüğünüz siyah görüntüler aslında perdenin kendi rengidir. Eğer yansıma fazla olursa görüntünün siyah dengesi düşer ve kontrat olumsuz etkilenir.

En İyi Projeksiyon Perdesi Nasıl Seçilir?

Yansıma sorunlarını en aza indirmek ve renk kalitesini yukarıda tutmak için doğru projeksiyon perdesini seçmek oldukça önemlidir. Çok farklı seçenekleri bulunan projeksiyon perdeleri kullanma amacınız doğrultusunda ve kullanacağınız ortamın şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Yapılarına göre Motorlu Projeksiyon Perdeleri, Storlu (Duvara Asılabilen) Projeksiyon Perdeleri, Portable Perdeler ve Ayaklı (Tripod) Projeksiyon Perdeleri şeklinde çeşitlere ayrılan perdeler arasından kullanacağınız ortama ve amacınıza göre ideal perde türünü seçmelisiniz.

Uygun fiyatları ve çok amaçlı kullanımı ile storlu perdeler en çok tercih edilen projeksiyon perdeleri arasındadır. Bu perdeler her türlü kullanıma hizmet eder. İsterseniz ofisinize alın, isterseniz evinize; duvara asılabilen storlu projeksiyon perdeleri yapıları gereği her ortama uyum sağlayacaktır.

Yapısal olarak stor perdelere oldukça benzeyen motorlu projeksiyon perdeleri, daha esnek kullanım isteyen kullanıcılara yine her türlü kullanım amacına uygun olarak hizmet eder.

Tavana veya duvara montaj imkânı olmayan durumlarda kullanabileceğiniz ayaklı perdelerini istediğiniz yere kurabilir ve işiniz bittikten sonra toplayarak kaldırabilirsiniz. Sağlam mekanizması ve pratik kullanımı ile bu perdeler evinizin veya ofisinizin her odasında kullanılabilir.

Taşınılabilir projeksiyon cihazı ile birlikte kullanabileceğiniz küçük boyutlu ve masa üstü portable projeksiyon perdeleri size sunumlarınızda esneklik sağlıyor ve istediğiniz yerde; örneğin kamp çadırı veya evinizin bahçesinde sizlere sinema keyfi yaşatmayı kolaylaştırıyor.

Projeksiyon Perdesi Kumaş Türleri

Projeksiyon perdeleri yapısal olarak olduğu gibi perde kumaşına göre de farklı türlere ayrılıyor. Bu noktada seçim yaparken ışık kazanım değeri olan gain değerine dikkat etmeliyiz. Bu değer ne kadar çok ise elde edilecek parlaklık ve görüntü kalitesi o kadar yüksek olacaktır.

Mat beyaz kumaş; 1 – 1,10 civarında gain oranına sahip olan klasik mat beyaz perdeleri ağırlıklı olarak eğitim – iş/sunum amaçlı kullanılmaktadır.

Kontrast başarımını yüksek seviyede tutmak için tasarlanan kontrast gri projeksiyon perdeleri evinize kuracağınız ev sinema sistemi içerindeki en önemli parçalardan birisi olacaktır. Her ne kadar gain değeri 0,85 – 0,95 arasında ve nispeten düşük olsa da ideal şartlar altında yani karanlık ortamlarda siyah kalitesini yükselterek yüksek kaliteli görüntü elde etmenizi sağlar. Yansıma sorununu en aza indirir.

Eğer 3 boyutlu bir ev sinema sistemi kuracaksanız bu amaçla üretilmiş 3D gümüş yüzeye sahip projeksiyon perdelerini seçebilirsiniz.

Sizde ideal şartlarda sunumlarınızı yapmak, evinizin konforunda sinema keyfini yaşamak istiyorsanız hemen kaliteli projeksiyon perdelerinden bir tanesini hepsiburada.com aracılığıyla satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Projeksiyon Perdesi

Motorlu Projeksiyon Perdeleri
Storlu (Duvara Asılabilen) Projeksiyon Perdeleri
Portable Perdeler
Ayaklı (Tripod) Projeksiyon Perdeleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 163 ürün
DSACategoryId/2147483643/285390/15008