Ayaklı (Tripod) Projeksiyon Perdeleri

Işık geçirmez kumaştan üretilen projeksiyon perdesi, görüntüyü aktarmak için kullanılan eşyadır. Optik malzemeden üretilerek görüntüyü en iyi şekilde karşı tarafa yansıtmak için geliştirilen perdeler; iş yerlerinde, eğitim kurumlarında, hastanelerde veya evlerde kullanılır. Net bir görüntü elde etmeyi sağlayan perde çeşitleri, ayaklı ve sabit ayaksız perdeler olarak değişir. Ayaklı projeksiyon perdeleri, esnek kullanımı ile öne çıkar ve birçok farklı model eşliğinde bulunabilir.

Ayaklı Projeksiyon Perde Modelleri Nedir?

Ayaklı projeksiyon perde çeşitleri, ölçüye ve fonksiyonel özelliklere göre değişir. Perde çeşitleri arasında standart ölçülerde perdeler, en çok tercih edilen modellerden olurken 200 x 200 cm büyük perde çeşitlerine de erişmek mümkündür. Genellikle mat beyaz veya siyah arka yüzeye sahip olan perdeler, sekizgen metal kasa tasarımı ile dayanıklı bir kullanım sunar. Kendinden kilitli ayak sistemi ile istenilen yere kolayca sabitlenebilir ve keystone ayarı ile istenilen açıyla kolayca ayarlanabilir.

Siyah arka yüzeye sahip olan perde modelleri ise perdenin arka tarafına ışık geçirmeyerek ışık kaybını en aza indirir ve böylece görüntüyü başarılı bir şekilde yansıtmayı sağlar. Ön yüzeyinde siyah kontrast çerçeveye sahip olan perde çeşitleri de ışık kaybını azaltır ve daha kaliteli bir izleme deneyimi yaşatır. Özellikle ev sinemasında tercih edilen siyah arka fonlu çerçeveli modeller, perdenin ekran gibi algılanmasını sağlayarak başarılı bir kullanım sergiler. Ayaklı projeksiyon perde modelleri arasında katlanan ürünler de yer alır. Ayaklarından katlanan tasarımı ile daha esnek ve kolay bir kullanım sunan modeller, kullanılmadığında az yer kaplama özelliği ile benzerlerinden ayrılır.

Ayaklı Projeksiyon Perde Ölçüleri Nedir?

Ayaklı projeksiyon perdeleri 150 x 150 cm’den başlayıp 240 x 200 cm ölçülerine kadar çıkar. 150 x 150 cm perdeler, küçük boyutlu ürünler arasında yer alır. İş yerlerinde, ofislerde veya okullarda tercih edilen modeller, az yer kaplayarak sunum için gerekli alanı sunar. 180 x 180 perde çeşitleri biraz daha büyük olup beyaz ve siyah arka fon seçenekleri ile bulunabilir. Hem iş yerleri hem de evler için ideal olan modeller, katlanır tasarımları ve siyah çerçeveleri ile de dikkat çeker. Büyük ayaklı perde çeşitleri arasında ise 200 x 200 cm perdeler veya 240 x 180 cm perde modelleri yer alır. Geniş alanlar için daha iyi bir görüş açısı sunan ürünler, farklı marka seçenekleri ile kolayca bulunabilir.

Ayaklı Projeksiyon Perde Nasıl Kurulur?

Demonte parçalar halinde gelen projeksiyon perdeleri, modeline ve markasına göre farklı kurulum özellikleri taşır. Uygun bağlantı parçaları ile kolayca kullanıma hazır hale gelen modeller, ayarlanabilen yüksekliğe sahiptir ve bağlantı noktalarından birleştirilerek kurulur. İlk olarak ayak kısmının kurulumu yapılan perdelerde perde takıldıktan sonra kurulum tamamlanır ve modeline göre kilitlenen perdeler, yükseklik ayarı yapılabilen ayakları ile değişiklik gösterir. Standart olarak sunulan çekme kordonu ile perde otomatik sarılır ve sabitlenme özelliği ile kurulum sonrasında açılmaz.

Ayaklı Projeksiyon Perdesi Fiyatları Nasıl Değişir?

Projeksiyon perdesi fiyatları, markadan ürün ebadına kadar birçok etkenle değişiklik gösterir. Taşınabilir ve katlanabilir perdeler arasında arka yüzeyi siyah olan modeller, fiyat açısından daha üst bütçelere hitap eder. Siyah kenar çerçeveleri ile daha kaliteli bir görüntü deneyimi sunan perdelerin ebatları da fiyatları değiştirir.

Beyaz arka fonlu perdeler ise daha cazip rakamlarla alıcıya sunulur. Küçük ebatlı perde modelleri, marka değişmesine rağmen benzer fiyatlara sahiptir ve basit dizaynı ile kolay bir kullanım sunar. Büyük ebatlı, beyaz arka fonlu perdeler yakın fiyatlar ile farklı alıcı kesimlerine hitap eder.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayaklı Projeksiyon Perde

61 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 61 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?