Çok kullanılan okul malzemelerinden biri olan kalemtıraş oldukça çeşitli modellerde üretilir. Pembe, sarı, mavi, yeşil gibi değişik renklerde kalemtıraş modellerine rastlamak mümkündür. Kalemtıraş sadece okul sıralarındaki çocuklara değil, kadın ve erkek bütün yetişkinlere hitap eden bir üründür. İhtiyacınıza uygun bir kalemtıraş almak için değişik fiyat seçeneklerinde sunulan kalemtıraş modellerini inceleyebilirsiniz. 

Kalemtıraş Modelleri Nelerdir?

Pek çok modeli bulunan kalemtıraşlar birbirinden farklı renklerde tasarlanarak kişilerin beğenisine sunulur. Kalemtıraş modelleri arasında en basit olan model, parlak gri renkte üretilen modeldir. Tek delikli ve boyutları küçük olanlar ekonomik olmaları nedeniyle büyük ölçüde tercih edilir. Parlak gri renkli modellerin çift delikli olanları da vardır. İki delikten biri kalemi daha kısa açarken diğeri daha uzun ve sivri açabilir. Açtığınız kalemlerin çöpünün etrafa dökülmemesini istiyorsanız hazneli kalemtıraş modellerini tercih edebilirsiniz. Hazneli kalem açacakları okul sıralarında, çalışma masalarında ve sınavlarda kullanmak için ideal bir modeldir. Damla şekilli ve silindirli başta olmak üzere pek çok farklı şekilde üretilen hazneli modellerin yanı sıra silgili kalem açacakları da oldukça kullanışlıdır. Silgili kalem açacağı modelleri sayesinde yanınızda silgi taşımanıza gerek yoktur.

Pratik kullanım açısından kollu veya çevirmeli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kollu ya da çevirmeli kalem açacakları boyut olarak diğer modellere göre daha büyüktür. Devlet dairelerinde ve ofislerde genellikle hazneli ve kollu modellere rastlamak mümkündür. Dünya ya da hayvan figürleri şeklinde tasarlanan kalem açacakları özellikle çocukların yoğun bir şekilde ilgisini çeker. Plastik ve kapaklı olan kalem açacakları ise günlük kullanım için idealdir. Metal olan modelleri çöp kutusunun yanında açmanız gerekir. Otomatik kalemtıraşlar ise pille ya da elektrikle çalışan modellerdir. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun modeli tercih edebilirsiniz. 

Kalemtıraş ile Göz Kalemi Nasıl Açılır?

Göz kalemini kalemtıraş ile açabilirsiniz. Yalnız göz kalemi açarken bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Göz kaleminizi beş dakika kadar buzlukta bekletmeniz kaleminizi parçalanmaktan ve ufalanmaktan korur. Göz kalemini buzlukta tutma süresi kalemin kalınlığına göre değişir. Kalın olan göz kalemleri daha uzun süre buzlukta bekletilebilir. Kalem açma işleminin hijyenik olması açısından bir adet kulak çubuğunu alkole batırarak kalemtıraşın jiletini iyice temizlemeniz son derece önemlidir. Jileti temizlemeniz kalemtıraş üzerinde bakteri ve mikrop oluşumunu önler. Gerekli temizliği sağladıktan sonra göz kalemini yavaş bir şekilde kalemtıraşın içine yerleştirebilirsiniz. Kalem ucunun kırılmaması adına 3 ya da 4 tur kalemi çevirme işlemini yapabilirsiniz. Göz kaleminizi rahat bir şekilde kullanabilmek için ucunu fazla açmamaya özen gösterebilirsiniz. Kaliteli bir kalemtıraş ile hem kurşun kalemlerinizi hem de göz kalemlerinizi rahatlıkla açabilirsiniz. 

Kalemtıraş Fiyatları Ne Kadardır?

Kalemtıraş fiyatları kendi arasında değişiklik gösterebilir. Modeller ve ürünlerin özellikleri fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Ürünlerin özelliği arttıkça kalemtıraş fiyatları da artış gösterebilir. Plastik modeller ekonomik açıdan uygun olan modeller arasında yer alır. Otomatik kalemtıraş modelleri ise içerisinde yer alan özel mekanizmalar sebebiyle fiyat olarak pahalı seviyelerde satışa sunulur. Hiçbir ofisin bütçesini zorlamayacak düzeyde olan kalem açacakları ihtiyaca uygun olarak üretilir. Enerji tüketmeden kalemlerinizi açabilmek için otomatik kalemtıraş modellerine yönelebilirsiniz. Her türlü bütçeye hitap eden modelleri ile göz kamaştıran kalemtıraş modelleri genellikle ekonomik açıdan uygun seviyelerde kişilerin beğenisine sunulur. Çok sayıda seçenek arasından beğendiğiniz renk ve modelde üretilen kalemtıraş ürününü kolaylıkla bulabilirsiniz. Günlük kullanım için plastik ya da metal modelleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı kalemtıraş ürünleri arasından beğendiğiniz modeli güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kalemtraş Fiyatları ve Modelleri

.
.
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 697 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15220/21005094