Şarj Cihazları

Şarj cihazı, günümüz teknolojisinde en çok kullanılan materyaller arasında yer alır. Şarj cihazları şarj işlemini yaparken cihaza güç desteğini verir. Bu da cihazın şarj olurken kullanımını sağlar. Yaşamı kolaylaştıran pek çok cihaz şarj aleti ile şarj edilmesi durumunda tekrar kullanıma uygun hale gelir. Cihazlar sürekli şarj edilmeye ihtiyaç duydukları için şarj cihazları gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılır. Şarj cihazlarının taşınabilir boyutta ve ağırlıkta olması cihazların kullanımını kolaylaştırır. Günlük işlerin aksamadan zamanında tamamlanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra taşınabilir şarj cihazları fiyatları bakımından uygunluğu ile hayatınıza eşlik eder. Bu nedenle şarj cihazları, farklı birçok alanda kullanılır. Telefon, tablet, kamera, dizüstü bilgisayar, şarjlı tıraş makineleri, ev aletleri gibi farklı pek çok türde şarj aletleri kullanılır. Kullanım amacına göre değişiklik gösteren farklı boyutta ve işlevde şarj cihazları bulunur. Şarj edilecek olan pilin türüne ve cinsine göre şarj aletleri üretilir. Tek bir pili şarj eden cihazların olmasının yanı sıra birçok türdeki pillerin şarj edilmesinde de kullanılan cihazlar vardır. Şarj cihazlarının özellikleri pillerin tipine, çalışma voltajlarına ve nominal kapasitelerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Şarj etme cihazlarına ilave olarak deşarj etme, iç direnci ölçme gibi özellikleri barındıran cihazlar da bulunur. Şarj cihazlarının temizliği kolay ve pratiktir. Kolonya, ıslak mendil gibi temizlemeye yardımcı ürünlerle temizlenebilirler. Lekeler çıkarıldıktan sonra kuru bezle kurulanır. Temizlenen şarj cihazları böylece hijyenik kullanım sunar. Çevre dostu olarak yanmaz malzemelerden imal edildigi için içiniz rahat bir şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Şarj Cihazı Çeşitleri

Araç şarj cihazları, kablosuz şarj cihazları, çoklu şarj cihazları ve ev şarj adaptörü olmak üzere şarj aleti çeşitleri bulunur. Yeni teknolojik gelişmeler cihazların hızlı ve kolay şarj edilmesini destekler. Bu teknolojik gelişmenin kendini göstermiş olduğu en güzel alanlardan biri de kablosuz şarj cihazlarının üretimidir. Manyetik alanın kullanılarak şarj edilmesini sağlayan kablosuz şarj cihazları, pil üzerinde depolanmanın ortaya çıktığı pad aracılığı ile elektronik cihazlara yakın veya bitişik durumda iken cihazın otomatik olarak şarj olmasını sağlar. Kablo kullanmadan yapılan bu şarj işlemi oldukça kolay ve pratiktir. Kablosuz şarj cihazları ihtiyaca ve tasarıma göre şekillenir. Güç, tasarım, hız, kalite, garanti koşulları, fonksiyonları gibi özellikleri bakımından çeşitlilik gösterir.

Pek çok cep telefonu şarj cihazı artık kablosuz şarj desteğinine sahiptir. Kablosuz şarj aletleri, teknik özellikleri, tasarımları ve performansları ile oldukça dikkat çeker. Kablosuz şarj cihazları farklı model ve fiyatlarla kullanıcıya sunulur. Örneğin, stant olarak kullanılan masaüstü şarj cihazı telefonun dik durmasını sağlar. Şarj olurken telefonu kullanabilir, video izleyebilir, görüntülü konuşmaları gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir yandan kablosuz şarj cihazlarının kalitesini belirleyen unsur da şarj hızıdır. Yüksek hızlı telefon şarj cihazı ile hızlı bir şekilde şarj edilmesi hem cihazın hızlı bir şekilde kullanımını sağlar hem de zamandan tasarrufu mümkün kılar. Kaymayan yüzey ve taban güvenliğinde hızlı şarj kullanımına uyumludur. Hafif tasarımlarıyla taşınması kolay kablosuz şarj cihazları, silikon tabanlı cihazlardır. Böylece yüzeye yapışırlar ve herhangi bir kaymaya sebebiyet vermezler.

Kullanım amacına göre değişiklik gösteren diğer bir şarj cihazı çeşidi ise araç şarj cihazlarıdır. Hafif, kablosuz ve kaliteli malzemeden üretilen araç şarj cihazları hızlı şarj özelliği ile pratik bir kullanıma sahiptir. Araba şarj cihazı her türlü cep telefonu, tablet bilgisayar, tablet navigasyon cihazı ve elektronik cihazların şarjına uyumludur. İçerisinde yer alan akıllı USB çip sayesinde güvenli bir kullanım imkanı sunar. Aşırı ısınmadan ve cihaza zarar vermeden şarj eder. Yüksek kaliteli aşırı akım, aşırı şarj ve kısa devre koruması yer alır. Seyahat halinde iken ihtiyaç duyduğunuz cihazlar arasında bulunur. Araç içi kullanılan telefon tutucu şarj cihazı oldukça ergonomik yapısı ile araçlarda telefonların konulmasına ve aynı anda kablosuz bir şekilde şarj olmasına yardımcı olur. Bu esnada sizin araç kullanmanıza ve müzik dinlemek, telefonla konuşmak gibi başka aktiviteler yapmanıza olanak tanır. Araba şarj cihazının Type C ve Usb A girişleri mevcuttur. Type C şarj aleti ile seyahat halinde iken aracınızda telefonun şarj işleminin tamamlanmasını mümkün kılabilirsiniz. Power Delivery (PD) özelliği sayesinde IOS PD uyumlu cihazların hızlı bir şekilde şarj edilmesini sağlayabilirsiniz. Bütün araçların şarj yuvalarına kusursuz bir biçimde uyum sağladığı için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Telefondan sesleri FM bağlantısı ile aracın ses sistemine yönlendirebilmesi sayesinde eşsiz bir müzik zevki yaşamanıza da olanak tanır. Bunun dışında USB sürücü yuvasına sahip araç şarj cihazlarına bellek takarak indirilen müzikleri dinleyebilirsiniz. Bazı araç şarj cihazları dijital göstergeye ve ultra hızlı ses iletimi için Bluetooth’a sahiptir. Bluetooth şarj cihazı ile ses seviyesini ve frekanslarını ayarlamak, çağrıları cevaplamak veya kapatmak mümkündür.

Çoklu şarj cihazları, portatif, dayanıklı ve şık tasarımı ile göz doldurur. Birden fazla USB girişine sahip çoklu şarj cihazları USB üzerinden şarj edilen bütün cihazlara uyumludur. Aynı anda birden fazla cihazın şarj edilmesini mümkün hale getirir. Akıllı bağlantı noktasına sahip olan cihaz minimal boyutlarıyla oldukça idealdir. Çoklu prizlerde kullanımda tasarımından dolayı diğer yuvaların girişlerini engellemez. Masa üzerinde kullanıma uyumlu çoklu şarj cihazı, tek bir kablo kullanılarak aynı anda farklı cihazları şarj eder. Böylece eş zamanlı olarak yapılan şarj işlemi size zamandan tasarrufu sağlar. Çoklu şarj cihazlarının tek kabloya sahip olması, kullanılan alanın hem düzenli hem de temiz olmasını sağlar. Masa üstü çoklu şarj cihazında telefonun yatay ve dikey pozisyonda şarjı mümkündür. Aynı zamanda şarj esnasında telefondan bir şeyler izlemek veya dinlemek de olasıdır. Kurulumu oldukça kolaydır. İkisi bir arada şarj standına sahip olan ürünün taşıması ve takılması basittir. Kablosuz şarj teknolojisi otomobillerin çoğunda, bazı mobilyalarda, ev ve ofis aksesuarlarında kullanılır.

4’lü USB şarj cihazı sayesinde de ikiden fazla cihazın eş zamanlı olarak şarj edilmesi sağlanır. Kalabalık ortamlarda veya birden fazla USB bağlantısına uyumlu cihazların şarj edilmesinde acil çözüm yöntemi olarak iyi bir seçenektir. Ev şarj adaptörleri, Type C bağlantı tipine sahiptir ve bu bağlantı tipi özelliğindeki bütün aygıtlarla uyumludur. Hızlı şarj aleti ile kısa sürede şarj özelliği sayesinde çok beklemeden cihazın kullanımı aktif hale gelir. Evde, ofiste, yolda hızlı ve verimli şarj etme olanağını verir. Kablolu şekilde şarj edilmeye uyumlu bir şarj aleti çeşididir. Kolay bağlantısı ile ergonomik tasarıma sahiptir. İçerisinde yer alan akıllı USB çip sayesinde güvenli kullanım imkanı sağlar. Ev şarj adaptörleri de tek girişli olabildiği gibi birden fazla girişli olanları da bulunur. Çiftli şarj cihazı ile aynı anda iki cihazın şarj edilmesi işlerin daha pratik yapılmasına ve erken bitmesine yardımcı olur.

Şarj Cihazının Faydaları        

  •  Akıllı cep telefonu gibi cihazların şarj kabloları cihazın şarj edilmesine yardımcı olduğu gibi veri kablosu olarak da kullanılır. Micro USB şarj cihazı telefon ya da bilgisayara veri aktarımı yapılmak istendiğinde ihtiyaç duyulan önemli bir cihaz olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle kullanımı çok yönlüdür ve işlerinizin hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olur.
  • Cihazın tam şarj olana kadar harcadığı zamanı azaltarak pil ömrünü uzatan ve pilin yıpranma seviyesini azaltan akıllı şarj cihazı şarj etme süresini azaltarak kaliteli bir deneyim sunar.
  • Cihazların pile veya şarja ihtiyaç duyulmadan manuel olarak şarj edilmesini sağlayan manuel şarj cihazı kamp yaparken, tatilde, seyahatte, ihtiyaç duyulan her yerde rahat ve pratik bir şekilde kullanılır.
  • Şarj cihazlarının boyutunun küçük olması ve ürünün hafif yapısı gün boyu yanında bulundurmayı sağlar. Cebinizde, çantanızda rahatlıkla taşıyabilir, istenilen anda kullanım sağlayabilirsiniz.
  • Kablosuz şarj cihazları, şarj edilecek cihaza herhangi bir kablo bağlanmadığı cihaza ulaşım konusunda kolaylık sağlar.
  • Kablosuz şarj cihazlarında insan vücudunda bobin vazifesi gören manyetik alan olmadığı için bu tür ürünler, elektriğe maruz kalmayı önler ve sağlıklı kullanım sunar.
  • Kablolu şarj cihazlarının kablosunun oval biçiminde saklanması kırılmayı önler ve uzun yıllar rahat biçimde kullanmayı sağlar.
  • 3.0 Amper şarj aleti, 5.0 Amper şarj aleti gibi seçeneklere sahip olan ev şarj adaptörleri ses yapmaz. Bu nedenle konforlu şarj cihazı kullanımını yaşatır.
  • Şarj edildikten sonra kullanılabilen piller sayesinde ekonomik bakımdan tasarruf sağlanır. Şarj aletleri ile piller kolay ve rahat bir şekilde doldurulur. Büyük pil şarj aleti, ince kalem pil şarj aleti gibi ihtiyaca göre değişiklik gösteren pil şarj cihazları arasından size uygun olanı satın alarak yaşamınızın kolaylaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Şarj Cihazının Uzun Ömürlü Olması İçin Gerekenler

Günlük hayatın her alanında kullanılan geniş özelliklere sahip elektronik aletlerin bir kısmı piller sayesinde çalışır. Bu piller kullanılan alanlara ve amaca göre değişiklik gösterir. Alkalin, kalem, ince, li ion, orta boy, profesyonel, akıllı pil şarj cihazı sayesinde pek çok pil çeşidinin şarjı mümkündür ve bu cihazlar batarya sistemi ile çalışan modellere güç sağlamak için elverişlidir. Böylece pil şarj cihazları sayesinde cihazlar doldurularak tekrar kullanımına hazır hale gelir ve uzun süreli performans sağlanmış olur. Kullanımı bittiği andan itibaren prizden çıkarılması şarj cihazının kullanım ömrünü uzatır. Şarj cihazlarının nemli ve ıslak ortamlarda bulundurulmaması oksitlenmenin ve paslanmanın önüne geçeceğinden cihazın kullanım ömrünün uzun olmasına yardımcı olur. Yine ıslak elle dokunulmaması, cihazın zarar görmesini önler. Bunların dışında aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamdan kaçınılması durumunda şarj cihazını korumak da mümkündür. Şarj edilecek cihaza uyumlu bir cihazının kullanımı, cihazın aşırı ısınmasını ve zarar görmesini önler. Şarj cihazının bağlantı noktasında veya iç aksamında fark edilen problemlerin çözülmesi durumda sağlıklı kullanım ortaya çıkar.

Sık sık cihazın şarj edilmesi gerektiği zaman hızlı şarj eden aletlerin kullanımı tercih edilebilir. Böylece zamandan tasarruf sağlanır. Hızlı şarj cihazı özellikleri ile günümüz teknolojisinde yaygın olarak yerini alır. Bu nedenle şarj cihazının kullanımında dikkat ve özen gerekir. Cihazınıza uyumlu şarj aletinin tercih edilmesi hem şarj aletinin hem de şarj edilecek cihazınızın ömrünün uzun olmasına yardımcı olur. 18 watt şarj aleti, 30 watt şarj aleti gibi cihazınıza uyumlu olanı tercih ederek şarj süresini belirleyebilir, hızlı şarj elde edebilirsiniz. Cihazın uyumunun yanı sıra cihazınıza uyumlu renkteki şarj aletini satın alarak görsel açıdan bütünlüğün yakalanmasını da mümkün kılabilirsiniz. Şarj cihazları kullanım yerine ve amacına uygun olarak çeşitlilik gösterdiğinden şarj aleti fiyatları da değişiklik gösterir. Şarj cihazlarının her aile bütçesine uyumlu olması bozulan şarj cihazlarının yerine yenisini almayı kolaylaştırır. Bu sayede kullanımda şarj cihazı eksikliği giderilmiş olunur.

Şarj Cihazı Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Kaliteli şarj cihazı temel olarak barındırması gereken birtakım özelliklere sahiptir. İlk etapta satın alınan şarj cihazının CE sertifikasına sahip özellikte olması gerekir. Çünkü bu sertifika, şarj cihazının bütün testlerden geçmiş olduğunu ve güvenli kullanıma uygun bir ürün olduğunu gösterir. Satın alınacak olan şarj cihazının diğer bir önemli özelliği de Voltaj ve Amper değerlerinin uygun aralıklarla olmasıdır. Satın alınmak istenilen şarj cihazının akım değeri sağlıklı bir şekilde şarj işlemi için önemlidir. Şarj edilecek cihazın pil ömrünün uzun olması bu amper uyumuna bağlıdır. Yanlış ve kalitesiz şarj aletleri, kullanılan cihazların batarya ömrünü kısaltabilir. Bataryada meydana gelen birtakım sorunlar daha sonraki kullanımlarda cihazın bataryasının aşırı ısınmasına, yanmasına ve patlamasına neden olabilir. Eğer kablolu şarj cihazları tercihiniz ise yine kablosunun da bu amper değerine uygun olarak kullanılması cihaz için ideal bir tercih olacaktır. Şarj kablolarının seçiminde kullanım amacına göre kablonun uzunluğu belirlenip ona göre satın alma işlemi yapılabilir. Eğer, cihazınızı şardja iken kullanmak isterseniz şarj kablosunun uzun olmasını tercih etmek doğru bir davranış olur.  Bir diğer önemli unsur ise voltaj değerinin uygunluğudur. Uygun olan testlerden geçmemiş, sertifikaya sahip olmayan ve voltajı iyi ayarlanmamış olan cihazlar voltaj dalgalanmalarına neden olur.

Doğru şarj cihazına karar verirken dikkat edilecek hususlardan biri de kullandığınız cihaza uyumlu olup olmadığının göz önünde bulundurulmasıdır. Bu uyum şarj süresinin sağlıklı olmasını ve şarj aletinden beklenilen performansın oluşmasını sağlar. Geniş ürün yelpazesinden ve renk seçeneklerinden ihtiyaç ve kişisel tercihler üzerinden seçim yapılması mümkündür. Birden fazla cihazın kullanımı söz konusu ise çoklu şarj cihazların satın alınması ideal bir seçim olur. Seyahat halindeyken veya günlük yaşamda telefonun şarjı çok sık bitiyorsa taşınabilir şarj cihazları uygundur. Şarj setini tercih ettiğiniz takdirde hem evde hem arabada birden fazla cihazın şarj işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Elektronik cihazların hayatımızdaki yerinin artması ile birlikte şarj cihazlarının da aynı ölçüde önemi arttı. Cihaz satın alırken genellikle cihazın yanında şarj cihazı da verilir. Bunun en güzel örneği, günlük hayatın bir parçası olan cep telefonu satın alınırken mobil şarj cihazı verilmesidir. Cihazın yanında şarj aleti verilse de zamanla kaybolma, tahriş olma, arızalanma gibi nedenlerden dolayı değişim gerekir. Bu durum batarya şarj cihazı ve harici pil şarj cihazı da dahil olmak üzere bütün şarj cihazları için geçerlidir. Bu nedenle alınacak olan şarj cihazının orijinal olması ve kalite standardı çok önemlidir. Yanmalara, patlamalara, cihazın pil ömrünün kısalmasına, cihazın aşırı ısınmasına, arızalanarak şarj etmemesine neden olabileceğinden bu özellikler dikkate değerdir.

Günlük yaşamda şarj problemleri ile karşılaşmak oldukça mümkündür. Bazı cihazların şarjları hızlı biter veya fazla ısınır. Özellikle kablolu şarj cihazlarının şarj edilmesinde cihazın kablosu da önemlidir. Cep telefonu şarj aleti, bilgisayar şarj cihazı gibi şarj cihazlarının seçiminde kablo kalitesi önemlidir. Sadece şarj cihazının sağlam kalması değil aynı zamanda şarj yapılan cihazın da zarar görmemesi önemlidir. Böylece cihaz uzun yıllar kullanım sunan cihazlardan yararlanmak mümkün hale gelir. Kullandığınız cihazları kolayca şarj edebilmeyi sağlayan pek çok ürün arasından siz de ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şarj Cihazı

10.000+ ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Aksesuarları
Şarj Cihazları
Şarj Cihazları
Araç Şarj Cihazları
Araç Şarj Cihazları
Kablosuz Şarj Cihazları
Kablosuz Şarj Cihazları
Çoklu Şarj Cihazları
Çoklu Şarj Cihazları
Ev Şarj Adaptörü
Ev Şarj Adaptörü
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?