Tecno Mobile; Hong Kong merkezli olarak mobil iletişim ürünleri için araştırma, geliştirme, üretim, satış ve satış sonrası hizmet sağlayan güçlü bir marka. Ayrıca Transsion Holdings bünyesindeki ilk cep telefonu üreten marka özelliğini barındırıyor. Akıllı telefon üreticisi olan Tecno markası, ürettiği cep telefonu modelleri ile özellikel tasarım farklılığı sunarak Dünya genelinde kullanıcı dikkatini üzerine çekmeyi hedefliyor. Tecno cep telefonlarında işletim sistemi olarak Android işletim teknolojisi kullanılıyor. Android işletim sistemine sahip bu akıllı telefonlarda; mesajlaşma, arama, fotoğraf ve video çekme, zoom, otomatik odaklama, gece çekimi, portre modu, internet, sosyal medya uygulamalarını kullanabilme, oyun oynama gibi birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Bu özellikleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı ve günlük hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Tecno Android cep telefonu; Spark 4, Spark 6, Pova ve Camon 16 olarak farklı tasarımlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Aynı zamanda yapay zeka destekli cep telefonlarında vücut şekillendirme, HDR, sahne tanıması ve ortam güzelleştirme gibi gelişmiş özellikler de bulunuyor. Parmak izi tanımlama, bluetooth ve akıllı tanıma özelliği gibi yapay zekâ fonksiyonları da Tecno akıllı cep telefonu modellerine entegre ediliyor. Farklı çeşitlerde hafıza kapasitesi bulunduğundan ekstra olarak depolama alanına ihtiyaç duyulmuyor. Markaya ait cep telefonları özgün tasarımları ve dikkat çekici teknik özellikleri ile geniş bir pazara sahip.

Tecno Android Telefon Çeşitleri

Akıllı cep telefon modelleri ile tanınan Tecno, yapay zeka teknolojisi ve pratik kullanım sağlayan tasarımından faydalanarak dokunmatik telefon çeşitliliğinde ön plana çıkıyor. Camon 16 Premier, Camon 16, Spark 6 Go, Spark 6 ve Pova Tecno dokunmatik telefon modelleri arasında kullanıcılar tarafından beğenileri topluyor.

Tecno Camon 19

Tecno Camon 19 akıllı cep telefonu özellikleri öne çıkıyor. Söz konusu cep telefonu Tecno markasının dikkat çeken modelleri arasında yer alıyor. 128 GB dahili hafızaya sahip olarak üretiliyor. Akıllı cep telefonu modeli 6.78 inç boyutunda geniş bir ekrana sahip. Geniş ekran IPS LCD teknolojisi ile birlikte performans sunuyor. IPS LCD ekran teknolojisi geniş izleme açılarına imkan tanıyor. Akıllı cep telefonu modelinin ekranında yer verilen piksel değerleri 1080 x 2460 olarak belirtiliyor. Yüksek piksel değerlerine sahip olan ekran FHD+ çözünürlük standardında performans sergiliyor. Çeşitli fonksiyonlar ile birlikte işlevsel bir hale getirilen ekran 395 PPI piksel yoğunluk değerine sahip. Yüksek piksel yoğunluğu bulunan ekran, görüntülerin netliğe kavuşmasına yardımcı oluyor. Multi touch ekran özelliğine sahip olan cihaz, birçok parmak dokunuşunu hızlı bir şekilde algılıyor.

Tecno Camon 19 Pro

Tecno Camon 19 Pro akıllı cep telefonu özellikleri öne çıkıyor. Akıllı telefonun güçlü bir yapısı bulunuyor. Bu cihaz gücünü MediaTek Helio G96 işlemcisinden alıyor. 12 nm üretim aşamasından geçmiş olan bu işlemci GPU tarafında da Mali G57 MC2’ye sahip. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bu işlemciye eşlik ediyor. Söz konusu cep telefonu Tecno markasının dikkat çeken modelleri arasında yer alıyor. 128 GB dahili hafızaya sahip olarak üretiliyor.

Tecno Pova Neo 2

Tecno Neo 2 özellikleri ile dikkat çeken bir model olarak biliniyor. Farklı beklentilere özel kullanım kolaylığı sağlamayı ve gereksinimleri kapsamlı olarak karşılamayı hedefleyen markanın Pova telefonlarının belirgin özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

 • Farkı fark ettiren kamera yapısı ile daha net görüntüler elde ediliyor ve yapay zeka destekli dörtlü kamera lensleri odaklamayı en püf noktasına kadar yapabiliyor.
 • Dokunmatik ekran özellikleri ile uygulamalar arası geçiş saniyeler sürüyor.
 • Yapay zekâ destekli çalışma sistemi işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışıyor.
 • Tecno Pova 2 Neo telefonlar, komplike olmayan pratik bur kullanım sağlıyor.
 • Hafıza kapasitesi modele göre değişiklik gösterebiliyor.
 • Genel olarak pil ömrü, yeterli bulunuyor. Ancak modele göre değişiyor.
 • Tecno Android Telefon Özellikleri

 • Farkı fark ettiren kamera yapısı ile daha net görüntüler elde ediliyor ve yapay zeka destekli dörtlü kamera lensleri odaklamayı en püf noktasına kadar yapabiliyor.
 • Dokunmatik ekran özellikleri ile uygulamalar arası geçiş saniyeler sürüyor.
 • Yapay zekâ destekli çalışma sistemi işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışıyor.
 • Tecno telefonlar, komplike olmayan pratik bur kullanım sağlıyor.
 • Hafıza kapasitesi modele göre değişiklik gösterebiliyor.
 • Genel olarak pil ömrü, yeterli bulunuyor. Ancak modele göre değişiyor.
 • Tecno Cep Telefonları Teknik Özellikleri

Tecno Cep Telefonları Tasarım Özellikleri

Tecno cep telefonları zarif tasarımı ile kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Dokunmatik cep telefonlarındaki ekran boy oranı tasarımı oldukça etkiliyor. Pratik bir kullanım sağlıyor. Cihazlardaki tasarım anlayışı; şarj kapasitesi, hafıza alanı, oyun modu olup olmaması gibi özelliklere dayanılarak gerçekleştiriliyor. Tasarımı ve ergonomik yapısı ile estetik bir görüntü elde etmeyi amaçlayan marka ürünlerinde dokunmatik ekranının yapısını noktalı olarak kullanıyor. Dokunmatik akıllı telefon olduğu için tuş takımı bulunmuyor. Arka kapak kısmında kamera çiftleri ve parmak izi okuyucusu, ön kısımda ise ön kamera lensi bulunuyor. Telefonların sağ kenarında ses açma kapama tuşları ve ekran açma kapama tuşu var. Alt bölge ise şarj girişi, kulaklık girişi ve hoparlör sistemini içerisinde bulunduruyor. Ön ekranında yüz tanıma sensörü ekrana gömülü bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Genel anlamıyla Tecno cep telefonlar sade, kolaylık sağlayan ve şık bir tasarım ile konforlu bir deneyim sağlarken özgünlüğünü de bozmuyor. Söz konusu markaya ait cep telefonlarının tasarımda farklılık yaratmak ve kullanıcılar tarafından daha çok beğeni görmek amacıyla farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Beyaz, gri ve mavi renkte üretimi yapılan cihazları isteğinize göre tercih edebilirsiniz. Tecno telefon modellerindeki diğer yapılar incelendiğinde de kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak cihazların geliştirildiğini görüyoruz.

Tecno Cep Telefonları Ekran Özellikleri

Cep telefonu alımında tasarım, teknik özellikler, donanım ve yazılım özellikleri gibi ekran özellikleri de önemli bir etmen oluyor. Ekran özellikleri; kullanıcı için konfor sağlayan, görüntü kalitesi, video izleme kalitesi, ekranlar arası geçiş hızı gibi önemli faktörleri içerisinde bulunduran segmentlerden biri. Bu nedenle cep telefonunun ekran özelliklerini incelemek ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını bilmeniz gerekli. Ürettiği ürünlerde ekran yenileme hızını ön planda tutuyor. Ayrıca ekran parlaklık seviyesi otomatik ayarlanabilir biçimde geliştiriliyor.

Tecno Cep Telefonları Donanım ve Performans Özellikleri

Tecno MediaTek Helio G90T işlemciyi bünyesinde bulunuyor. Bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanında ekleniyor. Depolama alanı microSD kart desteğiyle genişletilebiliyor. Akıllı telefon sosyal medya uygulamalarını kullanırken, e-mail atarken, video izlerken ya da diğer uygulamalarda gezinirken bir gecikme yaşatmıyor. Uygulamalar oldukça hızlı şekilde açılabiliyor.

Tecno Cep Telefonları Yazılım Özellikleri

HiOS işletim sistemi ile birçok yüklü uygulama ile birlikte getiriliyor. Palm Store üzerinden istediğiniz uygulamalar indirilebiliyor ve size öneri sağlayabiliyor. Bu öneri bildirimini görmemek için devre dışı bırakmanız yeterli. Uygulama editöründe cihaza yüklemeden erişebileceğiniz oyun ve uygulamalar üst tarafta gösteriliyor. Bu öneriler kaldırılamıyor. Araçlar klasöründe ise; hesap makinesi, not defteri, ses kaydedici, pusula, fm radyo gibi uygulamalar bulunuyor.

Tecno Cep Telefonları Kamera Özellikleri

Tecno cep telefonlarında kamera teknolojisi, güncel. Yenilikçi bir yaklaşımla güçlü çekim teknolojisi sunuluyor. Farklı Tecno modellerinde farklı kamera özellikleri söz konusu. Ancak genel olarak hemen her modelde yapay zekâ desteği var. Ayrıca modellerin çoğunda dörtlü kamera sistemi sunuluyor. Kamera çözünürlükleri ve sensör sistemleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ultra geniş açılı kamera, derinlik sensörü ve video çekimler için bulunan kamera sistemi de kamera alt yapısını zenginleştiriyor. Daha akıcı ve gerçeğe yakın fotoğraflar çekilebiliyor. Ana kameralarda bulunan HDR özelliği, çekilen fotoğrafların üzerinde birçok etki yaratıyor. Bozukluk olduğunda detaylar ve gölgeler, HDR aktif olduğunda net biçimde görülebiliyor. Tecno telefonlarda gece çekimlerinde de kullanılan lensler ile oldukça iyi sonuçlar elde ediliyor. Telefonlarda; yapay zekâ desteği ile sahne tanıma, kişi tanıma ve yüz tanıma gibi birçok detaya imkân sunuluyor.

Tecno Cep Telefonları Hafıza ve Depolama Alanı Seçenekleri

Tecno akıllı cep telefonu modellerinde 32 GB, 64 GB, 128 GB gibi farklı depolama alanı seçenekleri bulunuyor. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda ve kullanım amacına yönelik tercih yapabiliyor. Gün içerisinde telefon konuşmaları ya da daha güncel işlevler için telefon kullanan kullanıcılar için 32 GB cep telefonu tercih edilebilirken, yedekleme yapmaya önem veren, birçok uygulama kullanan ya da telefonda bulunduracağı veri boyutları yüksek olan kullanıcılar ise 64 GB veya 128 GB depolama alanını tercih edebilirler.

Tecno Telefonlarda İnternet Erişim Hızı

Tecno cep telefonları 4.5G internet erişim hızına sahip. Sahip olduğu internet erişim hızı kullanıcılara bazı faydalar sağlıyor. Bunlar: çoğu uygulamayı bekleme olmadan indirebilmek, internet tarayıcısında daha hızlı gezinebilmek, yüksek görüntü kalitesi ile film, dizi, video vb. şeyleri izleyebilmek şeklinde listelenebiliyor.

Tecno Android Telefon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tecno cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanım amacı geliyor. Kullanıcı isteklerine göre oyun modu odaklı, hafıza odaklı, ses birimi odaklı ya da fotoğraf ve video kalitesi odaklı olarak ürünler geliştiriliyor. Aynı zamanda pil ömrünün size uygun olup olmaması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Hafıza biriminin büyüklüğü kullanımınıza uygun ise ya da yedekleme yapmak istiyorsanız ve buna elverişli bir cihaz ise bu duruma da dikkat edilmesi gerekiyor.

Tecno Android Telefon Fiyatları

Tecno telefon fiyatları modellerine göre farklılık gösterebiliyor. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanımlar sağlamayı amaçlayan marka çıkan her serisinde farklı özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Teknik ve donanımsal özellikler değiştikçe fiyatlarda da değişiklikler olabiliyor. Fiyat farklılığı yaratabilen özellikler arasında; renk seçenekleri, hafıza kapasitesi, ekran boyutu ve çözünürlüğü yer alabiliyor. Tecno akıllı telefonlar fiyat araştırması yapmak ve bilgi edinmek istiyorsanız Hepsiburada’da aradığınız özellikleri filtreleyerek sizin için en uygun fiyatı ortaya çıkarabilirsiniz. Filtreleme yapmadan da markaya ait tüm cep telefonlarının güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Fiyat konusunda karar verdikten sonra stokta olup olmadığını kontrol ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tecno Android Telefon Fiyatları ve Modelleri

46 ürün listeleniyor
Samsung
Xiaomi
POCO
Huawei
HONOR
Oppo
Realme
vivo
Tecno
Oneplus
General Mobile
Infinix
Reeder
Omix
Casper
Hiking
TCL
LG
Vestel
Alcatel
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
RAM Kapasitesi
Toplam 37 / 46 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?