iPhone 15 Pro Max

Bu telefonun en önemli özelliklerinden bir tanesi işlemcisi. A17 pro işlemci oldukça güçlü. Burada en önemli yeniliklerden bir tanesi şarj girişi. Çünkü artık USB-C girişi var. USB-C girişiyle beraber iPhone 15 Pro Max çok hızlı şarj olabilecek. Aynı zamanda hızlı veri aktarabilecek ki, örneğin bir video çektiğinizde 4k 60 IPS olarak çektiğiniz videoyu aktarırken çok çok daha hızlı veri transferi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bu arada titanyum malzemeye sahip ve 4 farklı renk seçeneği olduğunu da söylemek gerekiyor. Ekran yine promotion yani 120 Hz ve bu arada çok hızlı mobil oyun deneyimi yaşanabiliyor. 15 Pro Max’te  çok hızlı bir işlemci platformu var. 

En önemli yeniliklerden bir tanesi de buradaki aksiyon butonu. Bu buton birçok fonksiyonun hızlı bir şekilde yerine getirilmesine olanak sağlıyor. Bunun dışında Wifi 6E teknolojisi var. Bu eskilere göre, çok daha hızlı bir wifi teknolojisi olarak 15 Pro Max2’de yer alıyor.

Kameralara bakıldığında ana kamera, 48 megapiksel, 2.4 mikronmetre piksele sahip ve 1.7 diyafram açıklığında ve ikinci nesil bir ois var. Bir diğer kamera Telefoto 12 megapiksel çözünürlüğe sahip. 3. kamera ultra geniş açılı kamera ve o da 12 megapiksel çözünürlüğe sahip 2.2 diyafram açıklığıyla aynı zamanda 1.4 mikrometre piksele sahip. Bu arada buradaki USB-C girişinden doğrudan çektiğiniz videoları harici bir depolama ünitesine kaydedebilirsiniz. Diğer 2 kamerayı kullanarak Vision Pro için  içerik üretebilirsiniz. 

Apple Yeni iPhone Modellerini Duyurdu

Apple yeni iPhone modellerini duyurdu. Lansman öncesi dönemde iddia edilenlerin aksine bu jenerasyonda da en güçlü model promax versiyonu olacak. Peki peki o zaman yeni model yani iPhone 15 Pro Max tam olarak neler sunuyor? 

Bu tasarım Apple'ın tasarım yaklaşımının bir parçasıdır. iPhone 15 Pro Max karşımızda ve en büyük yenilik gövdesinde titanyum kullanılması. Ayrıca halefi olan iPhone 14 promax ve kıyaslandığı zaman paslanmaz çeliklerden titanyuma geçilmiş olması cihazı hafifletiyor ve ağırlığını 221 grama düşürüyor. Bu gerçekten güzel bir ayrıntı derken bu sefer de kalınlığı 8.2 mm olarak tekrar şaşırtıyor. 

iPhone 15 Pro Max’te tasarım dışında ayrıca 4 farklı renk seçeneği bulunuyor. Uzay ve havacılık endüstrisinde kullanılan, hatta Mars'a yollanan uzay araçlarıyla aynı kalibrede 1. sınıf 5 titanyum alaşım buna ek olarak iPhone 15 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık sağlıyor. Üstelik Apple iddiasına göre hem ön ve arka camlar daha önceki jenerasyonda olduğu üzere endüstrideki en renkli camlar olmaya devam ediyor. Genel görünümü büyük oranda iPhone 14 promax ile benzer olan cihaz farklı olarak özelleştirilebilir. 

Aksiyon düğmesi ki önceki jenerasyondaki ses kısmı butonun yerine geldi. Ayrıca Apple kendi konnektörü Lightning yerine USB-C geldi. Tasarım anlamında öyle büyük bir değişimden söz edemeyiz. ama en büyük fark, materyal düzeyinde titanyumun geçiş yapılmış olması. Bu değişim tutuş ekonomisi hissiyatına da olumlu etki edecektir. 

Fiyat

iPhone 15 Pro Max'ın fiyatları, depolama seçeneklerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. 76.999₺ başlangıç fiyatıdır. Daha fazla depolama kapasitesi için ek ücret ödeme gerekebilir.

Apple'ın Phone 15 Pro Max serisi, sabırsızlıkla bekleyen hayranları için birçok heyecan yaratan seçenekleri de beraberinde sunuyor.  Bu telefonlar, Çok daha güçlü performansları ile dikkat çekerken, kameralarının gelişmiş olması ve daha şık bir tasarıma sahip olmaları nedeniyle ön plana çıkıyor. 

Performans açısından iPhone 15 Pro Max

Performans açısından iPhone 15 Pro Max için en büyük güncelleme A17 pro platformuna geçiş yapılmış olması oldu. Bu jenerasyonla birlikte Apple yeni işlemcisini artık kullanıyor. A17 pro bazı açılardan muazzam bir platform. Dünyada ilk defa TSMC’nin 3 nanometre üretim teknolojisine sahip olan platform, bu sayede hem aynı performans seviyesinde daha düşük güç kullanımı ya da aynı güç tüketimi seviyesini daha yüksek performans verebilecek. Platformun işlenmiş tarafa 6 çekirdekli olmasıyla dikkat çekerken bu çekirdeklerden 2 tanesi yüksek performansı, kalan 4 tanesi ise tasarruf odaklı performansa sahip. Apple’ın onun açıklamasına göre performans çekirdekleri iPhone 14 Promax’in işlemcisiyle kıyaslandığı zaman %10 daha hızlı. Bu noktada iPhone 15 Pro Max’te bir miktar mütevazı davranılmış.

Apple'a göre A17 Pro'nun işlemci mimarisi daha geniş bir iş hattında kullanıyor. Ayrıca iş yüklerinin önceliklendirilmesi için artık daha gelişmiş davranma tahmininden istifade ediyor. Tasarruf odaklı derinlik çekirdeklerini de ise endüstrinin en iyisi olarak belirtiliyor. En yakın rakiplerine kıyasla aynı enerji kullanımı da 3 kat daha fazla performans sunduğu söyleniyor. Kısacası Apple'da işlemci performansı zirvedeyken artık çok daha iyi. Üstelik 3 nanometre üretim teknolojisiyle birlikte bu durum pekiştirilmiş noktada. Özellikle tek çekirdek performansında iPhone 15 Pro Max’in kolay kolay yanına yaklaşan olmayacak gibi görünüyor. 

iPhone 15 Pro Max Grafikleri

Grafik tarafı ise iPhone 15 Pro Max’te çok daha önemli. Zira iPhone tarihindeki en büyük GPU yani grafik işten beri bir güncellemesi yapıldı. Apple tarafından dizayn edilen 6 çekirdekli GPU yani grafik birimi rakipleriyle kıyaslandığı zaman %20’ye kadar daha yüksek grafik performansı getiriyor. Ancak bunun da ötesinde artık donanımsal ve retrieving yani ışın izleme teknolojisini destekliyor. Ki ışın izleme sayesinde oyunlarda grafiklerde gerçek dünyadaki ışık ve gölgelendirmenin daha iyi silinebilmesi yansıtabilmesi demek. Açıkçası Android tarafında 2 yıldır olan donanımsal retrieving yani ışın izleme için Apple'ın topa girmesi çok önemli. iPhone 14 Promax’in A16 Bionic işlemcisinde donanımsal hızlandırması yoktu ve yazılımsal olarak yapılıyordu. Apple'ın verdiği detaylara bakıldığı zaman A17 pro rakiplerinden 4 kat daha hızlı. iPhone 15 promosyon grafik gücü %70 daha yüksek. Tüm bunlara ek olarak M2 işlemcilerde ve M2 platformlarında görülen metal FX çözünürlük arttırma teknolojisi artık iPhone’a iPhone 15 Pro Max ile geliyor.

Bahsedilen tüm bu yeniliklerle birlikte iPhone 15 Pro Max'in pc kalibresinde grafik gücünden istifade edeceği ifade ediliyor. Hatta bunu vurgulamak isteyen Apple, iPhone 15 Pro Max ve ile aynı platforma sahip olan iPhone 15 pro için Resident Evil Ve Resident Evil 4 gibi oyunların yakında çıkacağını söylüyor. Açıkçası sahip olduğu platforma bakıldığı zaman iPhone 15 pro serisinde özellikle iPhone için konuşmak gerekirse belki de en büyük güncelleme 3 tonometre üretim geometrisine ve yepyeni grafik mimarisine sahip olan A17 proje platformu. Apple silikon ekibi gerçekten yine harika bir şey imza atarak mobil dünyadaki şu an belki de en gelişmiş platform A17’yi ortaya çıkardı. Kesin olan şu ki, mühendislik seviyesinde A17 pro gerçekten heyecan verici, gerçekten iddialı bir platform olmuş.

iPhone 15 Pro Max Kamerası

iPhone 15 Pro Max ile birlikte öne çıkan bir başka güncelleme ise ana kamera sisteminde yapıldı. En büyük güncelleme artık 5 kat yakınlaştırma yapan 12 megapiksel telefoto kameraya yani periscope kameraya sahip olması. 120 mm denk gelen kamera ile optik zoom konusunda amiral gemisi android cihazlarla çok daha iyi rekabet edebilecek bir iPhone duruyor. 

Hatta Apple tarafından verilen bilgilere bakıldığında saniyede 10 binlik iyileştirme yapan o iş sistemi bu sayede bulanıklaştırmanın da önüne geçmiş oluyor. Ayrıca zoom yapabilme kabiliyeti arttıkça bulanıklaştırma titreşim riski arttığı için iPhone 15 Pro Max kalitesi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ama kesin olan şu ki, kamera mimarisi ve kamera paketi anlamından çok.daha güçlü bir deneyim sunacak bizlere. Çünkü yapılan kıyaslamalar çerçevesinde iphone 14 pro max'in amiral gemisi android cihazlara karşı en zayıf tarafı optik zum yeteneğinin aynı oranda olmamasıydı.

Öte yandan ana kamera yine 48 megapiksel çözümünde ve F yüksekliğinde ve 1.78 diyafram eşlik ediyor. Üstelik ikinci nesil sensör bazlı optik sabitleme sistemini de göz ardı etmemek gerekiyor. Ana kamera, hem 24 megapiksel ve hem 48 megapiksel çözüme çıktı verebiliyor. 24 megapiksel için piksel köklendirme yöntemiyle ışık kazancını artırılmış oluyor. Üçüncü kamera ise 12 megapiksel ultra geniş kamera 120 derece görüş sağlıyor. Makro çekimleri destekliyor ve F 2.2 diyaframla çalışıyor. 

Her zaman iyi olan Apple ultra geniş kameralar bir kez daha kendini burada gösteriyor. Üstelik a 17 pro platformunun çok daha performanslı olması gibi performanstan platform içerisinde yer alan görüntü sinyal motorunun istifa edeceğini düşündüğümüz zaman üzerine bir de görüntüleme tarafındaki yeni algoritmaları eklediğimizde ki bu tüm kameraları etkileyen bir durum olacak. Ultra geniş kamera önceki jenerasyona göre daha iyi bir deneyim sunacaktır. 

iPhone 15 Pro Max Hakkında Bilgiler

Özellikle video tarafında rakipsiz olan ekiple beklenilenin aksine 8k video seçeneği sunmadı. Ama başka önemli güncellemeler yaptı. Örneğin iPhone 15 Pro Max artık vlog video kaydı yapabiliyor. Öte yandan 4K 60 IPS video kaydı devam ederken, harici kayıtla birlikte 4 katlı Pro West video kaydı da yapıyor. Kesin olan şu ki, iPhone almış Promax artık başka bir sınıfta yer alıyor. Artık 5x fotoyla birlikte yani periscope kamera da eklenmesiyle birlikte hem fotoğraf hemde video görüntüleme tarafında daha yetenekli bir telefon duruyor. 

Bahsedilen tüm bu yeniliklerle birlikte iPhone 15 Pro Max'in pc kalibresinde grafik gücünden istifade edeceği ifade ediliyor. Hatta bunu vurgulamak isteyen Apple, iPhone 15 Pro Max ve ile aynı platforma sahip olan iPhone 15 pro için resident evil, resident evil 4 ve asimetrik miras gibi oyunların yakında çıkacağını söylüyor. Açıkçası sahip olduğu platforma bakıldığı zaman iPhone 15 pro serisinde özellikle iPhone için konuşmak gerekirse belki de en büyük güncelleme 3 tonometre üretim geometrisine ve yepyeni grafik mimarisine sahip olan A17 proje platformu. Apple silikon ekibi gerçekten yine harika bir şey imza atarak mobil dünyadaki şu an belki de en gelişmiş platform A17’yi ortaya çıkardı. Kesin olan şu ki, mühendislik seviyesinde A17 pro gerçekten heyecan verici, gerçekten iddialı bir platform olmuş.

iPhone 15 Pro Max ile birlikte öne çıkan bir başka güncelleme ise ana kamera sisteminde yapıldı. En büyük güncelleme artık 5 kat yakınlaştırma yapan 12 megapiksel telefoto kameraya yani periscope kameraya sahip olması. 120 mm denk gelen kamera ile optik zoom konusunda amiral gemisi android cihazlarla çok daha iyi rekabet edebilecek bir iPhone duruyor. 

Hatta Apple tarafından verilen bilgilere bakıldığında saniyede 10 binlik iyileştirme yapan o iş sistemi bu sayede bulanıklaştırmanın da önüne geçmiş oluyor. Ayrıca zoom yapabilme kabiliyeti arttıkça bulanıklaştırma titreşim riski arttığı için iPhone 15 Pro Max kalitesi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ama kesin olan şu ki, kamera mimarisi ve kamera paketi anlamından çok.daha güçlü bir deneyim sunacak bizlere. Çünkü yapılan kıyaslamalar çerçevesinde iphone 14 pro max'in amiral gemisi android cihazlara karşı en zayıf tarafı optik zum yeteneğinin aynı oranda olmamasıydı.

Öte yandan ana kamera yine 48 megapiksel çözümünde ve F yüksekliğinde ve 1.78 diyafram eşlik ediyor. Üstelik ikinci nesil sensör bazlı optik sabitleme sistemini de göz ardı etmemek gerekiyor. Ana kamera, hem 24 megapiksel ve hem 48 megapiksel çözüme çıktı verebiliyor. 24 megapiksel için piksel köklendirme yöntemiyle ışık kazancını artırılmış oluyor. Üçüncü kamera ise 12 megapiksel ultra geniş kamera 120 derece görüş sağlıyor. Makro çekimleri destekliyor ve F 2.2 diyaframla çalışıyor. 

Her zaman iyi olan Apple ultra geniş kameralar bir kez daha kendini burada gösteriyor. Üstelik a 17 pro platformunun çok daha performanslı olması gibi performanstan platform içerisinde yer alan görüntü sinyal motorunun istifa edeceğini düşündüğümüz zaman üzerine bir de görüntüleme tarafındaki yeni algoritmaları eklediğimizde ki bu tüm kameraları etkileyen bir durum olacak. Ultra geniş kamera önceki jenerasyona göre daha iyi bir deneyim sunacaktır. 

Özellikle video tarafında rakipsiz olan ekiple beklenilenin aksine 8k video seçeneği sunmadı. Ama başka önemli güncellemeler yaptı. Örneğin iPhone 15 Pro Max artık vlog video kaydı yapabiliyor. Öte yandan 4K 60 IPS video kaydı devam ederken, harici kayıtla birlikte 4 katlı Pro West video kaydı da yapıyor. Kesin olan şu ki, iPhone almış Promax artık başka bir sınıfta yer alıyor.

iPhone 15 Pro Max Için En Fazla Dikkati Çeken Güncelleme Ve Yenilikler Oldu 

Ekran tarafında öyle büyük bir değişim bulunmuyor. 6.7 inç boyutunda ve 2796 x 1290 piksel çözümleri Süper Retina ekran devam ediyor. Oled panel kullanan ürünler arasındaki ekran en yüksek seviyede 2 binlik parlaklığa çıkabiliyor ki bu çok iyi bir değer olarak dikkat çekiyor.  iPhone 15 Pro Max ile 2 binlik parlaklık açık hava kullanımında herhangi bir zorluk yaşanmasını önler. 

iPhone 15 Pro Max, A17 pro platformundaki yeni kontrolcü sayesinde hem USB-C üzerinden saniyede 10 gigabit veri aktarımına izin veriyor. Güçlü bir deneyim sunan stereo ses sistemi, wifi 6E, bluetooth , 5.3 çift frekanslı GPS ve henüz ülkemizde aktif olmasa bile uydu haberleşme özellikleri ve yol yardımı gibi yenilikçi birtakım kullanım özelliklerine sahip olan iPhone 15 Pro Max, Apple'ın açıklamasına göre 29 saate kadar video gösterebiliyor, 95 saate kadar müzik çalabiliyor ve 25 saate kadar online video oynatabiliyor. 20 W ile şarj olan ve yarım saatte %50’sini doldurabildiği söylenen iPhone 15 Pro Max’in  bu açıdan da avantajı oldukça fazla.

iPhone 15 Pro Max için yapılan yenilikler

iPhone 15 Pro Max için yapılan yenilikler kullanıcılara kullanım kolaylığının dışında farklı avantajları da bir arada sunuyor. Böylece gerçekten ekol markasının en güçlü telefonu olmayı hak ediyor. Apple'ın son lansmanında tanıttığı iPhone 15 Pro Max, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Bu yeni model, önceki nesillere kıyasla bir dizi yenilik ve avantaj sunuyor ve kullanıcılar için gerçekten üst düzey bir deneyim vaat ediyor.

Birinci sınıf tasarımıyla öne çıkan iPhone 15 Pro Max, keskin ve köşeli hatlarıyla göz alıcı bir estetiğe sahip. Üstelik titanyum çerçeve ile daha da dayanıklı hale getirildi. Bu tasarım hem şık bir görünüm sunuyor hem de telefonun elde daha iyi bir tutuş sağlıyor. Ekran tarafında da büyük gelişmeler var. 6.7 inç Super Retina XDR OLED ekran, 1284 x 2778 piksel çözünürlüğü ve 60 Hz yenileme hızı ile görsel deneyimi bir üst seviyeye taşıyor. Ayrıca 2.000 nit parlaklık ile dışarıda kullanım sırasında mükemmel bir görüntü sunuyor. HDR desteği ile de renklerin canlılığı ve kontrastın zenginliği ön plana çıkıyor.

iPhone 15 Pro Max'in en önemli yeniliklerinden biri, işlemci tarafında karşımıza çıkıyor. Apple'ın kendi geliştirdiği A16 Bionic işlemci, 4 nm fabrikasyon sürecinden geçti ve yüzde 20 daha az güç tüketiyor. Bu, hem oyunlarda hem de günlük görevlerde daha yüksek performans ve daha uzun pil ömrü anlamına geliyor.

Kamera sistemleri, her zaman olduğu gibi iPhone'un önemli bir özelliği. iPhone 15 Pro Max, 48 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı kamera ve 4K çözünürlükte sinematik modda çekim yapabilen ön kamera gibi etkileyici özelliklere sahip. Ayrıca LiDAR tarayıcısı ve gece modu portre çekimi gibi özellikler, fotoğraf ve video çekimlerini bir adım öteye taşıyor.

Depolama ve RAM kapasitesi açısından da seçenekler sunan iPhone 15 Pro Max, kullanıcıların depolama ihtiyaçlarına göre 128 GB, 256 GB, 512 GB veya 1 TB seçeneklerinden birini tercih etmelerine olanak tanıyor. Bağlantı noktası konusunda da önemli bir değişiklik mevcut. USB Type-C portu, Avrupa Birliği'nin kararı doğrultusunda iPhone'a entegre edildi. Bu, kullanıcıların daha geniş bir yelpazede cihazlarına bağlanabilmesini sağlıyor.

iPhone 15 Pro Max'in sunduğu diğer avantajlardan biri de uydu üzerinden Acil SOS özelliği. Bu, mahsur kalma veya acil durumlarda uydu ile yardım çağırmanıza olanak tanır, bu da kullanıcıların güvende hissetmelerini sağlar. Son olarak, bu etkileyici telefonun suya ve toza karşı IP68 sertifikası ile korunduğunu belirtmekte fayda var. Renk seçenekleri arasında beyaz, mavi, siyah, sarı ve pembe gibi çeşitli seçenekler bulunuyor, böylece her kullanıcı kendi tarzına uygun bir iPhone 15 Pro Max'i seçebilir.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

iPhone 15 Pro Max iPhone iOS Cep Telefonu Modelleri ve Fiyatları

3 ürün listeleniyor
Apple
iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro Max
iPhone 15
iPhone 13
iPhone 14
iPhone 14 Pro
iPhone 13 Pro
iPhone 14 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 Pro Max
iPhone 11
iPhone 14 Plus
iPhone 15 Plus
iPhone 13 Pro Max
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
Diğer iPhone Modelleri
iPhone SE
iPhone XR
iPhone XS
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?