Geçmişte hobi, yaşam tarzı ve eğlence amacıyla kullanılan motosikletler, günümüzde ise, daha çok ekonomik ve eğlenceli araçlar olarak tercih edilir. Motosiklet türlerini sınıflandırmak çok kolay olmasa da; kullanım amacına, kullanıcının beklentilerine, performans değerlerine ve fonksiyonel sürüş dinamiklerine bağlı olarak çok sayıda farklı model seçeneği bulunur. Yüksek manevra kabiliyeti, dar alanda ilerleme ve seri hareket olanağı sunan motosikletler, özellikle yoğun şehir içi trafiğinde büyük kolaylık sağlar. Başta Latin Amerika, Asya-Pasifik Bölgesi, Güney ve Doğu Asya ülkeleri olmak üzere birçok yerde, motosiklet kullanımı hızlı bir yükseliş trendi içindedir. Özgürlük hissi uyandırması ve son derece eğlenceli bir sürüş tarzına sahip olması, motosikletlerin en önemli avantajları arasında yer alır.

Motosiklet Fiyatları

Motosiklet fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, motor hacmi, konforu, üretim teknolojileri, güvenlik ve sürüş donanımları gibi hususlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Motor hacmi ve beygir gücü arttıkça, motosikleti kontrol altında tutabilmek için farklı teknolojiler ve ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Hızla ilerleyen motosikletin iyi viraj alabilmesi, kısa mesafelerde durabilmesi ve kullanıcının ideal sürüş pozisyonuna ulaşabilmesi amacıyla çeşitli tasarım ve ar-ge planlamaları yapılır. Şase üzerine, karbon malzemeler, aerodinamiğe uygun parçalar, konfor donanımları ve ABS gibi güvenlik ekipmanları eklenir. Motor hacmi ve donanım sayısının artışına paralel olarak da ürün fiyatları yükseliş gösterir.

Motosiklet seçimi yaparken; kullanım amacınıza, sürüş tarzınıza, tecrübenize, beklentilerinize ve ihtiyacınıza en uygun modeli almakta fayda vardır. Örneğin; sadece şehir içi ve kısa mesafeli rotalar üzerinde motosiklet kullanıyorsanız, çok uygun fiyatlara alabileceğiniz ve yakıt tasarrufu sağlayabileceğiniz commuter ya da scooter tarzı modelleri tercih edebilirsiniz. Gidon mesafesi ve gövde eni küçük olan modeller, efor sarf etmeden ufak aralardan geçmenize ve hızla hareket etmenize de olanak tanır. Eğer, konforlu bir şekilde seyahat etmek, yanınızda yük taşımak ve sorunsuz bir şekilde uzun turlara katılmak istiyorsanız, cruise ve tur modellerine göz atabilirsiniz. Daha çok hobi amaçlı ve eğlenceli bir sürüş arzu ediyorsanız; enduro, trial ve motocross gibi alt dalları bulunan off road modelleri de seçebilirsiniz.

Motosiklet Modelleri

Motosiklet modelleri; scooter, maxi-scooter, commuter, naked, cruise, tur, off-road, sport, yarış ve chooper gibi oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcılara sunulur. Klasik sınıflandırmaların yanı sıra; teknik özellikleri, sürüş stilleri, görünümleri ve kadro yapıları birbiri ile harmanlanmış karma modeller de bulunur. Scooter ve commuter tipi motorlar; seri ve kıvrak manevra hareketlerine ve ufak boyutlara sahip olmasından dolayı, şehir içi kullanımlar için ideal modeller arasında gösterilebilir. Daha büyük motor hacmi ve geniş şasi ile öne çıkan maxi-scooter, tur ve cruise modeller ise, konfor ve performans beklentisi daha yüksek olan kullanıcılara hitap eder.

250 cc ile 1000 cc üzeri motor hacmine sahip olan sport bike modeller, hız tutkunları için ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle 600 cc üzeri motosikletler, saniyeler içinde çok yüksek hızlara ulaşabilir. Etkili akselerasyon, güçlü frenleme ve üst düzey yol tutuşu için sport modeller üzende büyük çaplı rotorlar, V tipi motor blokları, geniş lastik gibi parçalar ve ABS tarzı güvenlik ekipmanları yer alır. Benzer motor hacmine sahip olmakla birlikte, farklı sürüş pozisyonu ve konfor ögeleri taşıyan chooper ve tur motosikleri; bagaj, rüzgarlık, geniş sele, koltuk ve elcik ısıtma gibi olanakları sayesinde, uzun turlara çıkmak için idealdir. Engebeli araziler ve bozuk zeminler için tasarlanan off-road tipi modeller ise, dik sürüş pozisyonu ve yerden yüksek yapısı ile her türlü zeminde ilerlemenize imkan tanır.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Fiyatları

Motosiklet Modelleri
Motosiklet Aksesuarları
Motosiklet Yedek Parça
Giyim & Ekipman
Kasklar
Bakım & Temizlik
Sürücü Koruma
Çanta
Kaliteplus
Autoen
CoverPlus
Motoen
Falcon
UygunPLUS
Moto Master
Brenta
ByLizard
RK
Ferodo
Autozel
West Branda
Braking
Rms
Ebc
VLM
NGK
Givi
My Company
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/60008737