Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan gönye, öğrencilerin geometri sorularını çözmek ya da başka alanlarda ölçüm yapmak için kullanılabilir. Okul çağında sıklıkla kullanılan gönye, teknik çizimler için önemli bir yardımcıdır. Özellikle mimarlık, mühendislik ve marangozluk gibi meslek alanlarında gönyeye büyük ölçüde ihtiyaç duyulur. Satışa sunulan seçenekler içerisinden ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün tercih edebilirsiniz.

Gönye Çeşitleri

Gönye çeşitleri, ürünlerin boyutları ve özellikleri doğrultusunda farklılık gösterir. Sac gönye, masa gönyesi, marangoz gönyesi ve şapkalı gönye tercih edilen gönye çeşitleri arasında yer alır. Gönyelerin tekstil gönyesi ve V gönye gibi özel çeşitleri de vardır. 25 cm, 30 cm, 40 cm ve 50 cm gibi birbirinden değişik ebatlarda üretilen gönye çeşitlerinin yapımında çelik ve alüminyum gibi malzemeler kullanılabilir. Gönye ile iletkinin bir arada olduğu modeller de seçenekler arasında bulunur.

Masa gönye, sanayi işlerinde sıklıkla kullanılan bir gönye çeşididir. Farklı seçenekleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Marangoz gönyeleri ise tersten okunabilecek özelliklerde üretilir. Kolay okunması açısından kullanımı son derece pratiktir. Hassas ölçümlerin yapılmasına yardımcı olur. Sabit açılı gönyeler, iç gerginlikleri giderilmiş olan çelik ya da paslanmaz çeliklerden elde edilir. 45, 90, 120 ve 135 dereceye standart olarak ayarlanan gönyelerdir. Farklı özelliklerde üretilen gönye çeşitleri arasından istediğiniz gönye çeşidini seçebilirsiniz. 

Gönye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gönye seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gönyenin sahip olduğu özelliklerdir. Değişik ebatlarda üretilen gönye çeşitleri farklı alanlarda kullanılabilir. 180 derecelik yarım daire ve 360 derecelik tam daire şeklinde olan iletkiler çocuklar için ideal bir seçenektir. İletkiler kullanılarak açı ölçümleri ve geometrik çizimler yapılabilir. 

Genel işlerde kullanmak için üretilen şapkalı gönyeler ile rahat bir şekilde ölçüm yapabilirsiniz. Şapkalı gönyelerin şapka ve cetvel olmak üzere iki kısmı vardır. 100-150 mm arasında boylara sahip olan şapkalı gönyeler, genel amaçlı kontroller için tercih edilir. Yüzey düzgünlüklerinin ve açılarının kontrolleri yapılır. Bir diğer gönye çeşidi olan marangoz gönyesi profesyonel kullanıcılar için uygun bir seçenektir. Bir yüzeyin diğer bir yüzeye olan açısal konumunu hesaplamak ve açı hesaplaması yapmak istiyorsanız marangoz gönyesi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Marangoz gönyelerini sadece marangozlukta değil; teknik ressamlık, mimarlık ve mühendislik gibi alanlarda da kullanabilirsiniz. Hobi uğraşlarınız için yardımcı malzeme olarak marangoz gönyelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir tür cetvel çeşidi olan gönye ile daha kısa uzunlukları rahat bir şekilde ölçebilirsiniz. Kullanım alanınıza göre gönye seçimi yapabilirsiniz. 

Gönye Fiyatları

Gönye fiyatları seçenekler arasında değişiklik gösterir. Gönyenin sahip olduğu uzunluk, yapıldığı malzeme, teknik özellikleri ve kalitesi fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Gönye çeşitleri arasında yer alan şapkalı gönyeler diğer gönye çeşitlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Marangoz gönyesi ve masa gönyeleri fiyat olarak çok daha ekonomiktir. Gönyelerin fiyatları genel olarak her türlü bütçeye hitap eder. Geniş ürün yelpazesine sahip olan gönyeler, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Çok sayıda seçenek arasından bütçenize uygun olan gönyeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Standart iletki ve gönyeler bütçenizi zorlamayacak seviyelerde satışa sunulur. Okul öğrencileri için ve günlük kullanıma uygun olan standart gönyeler değişik malzemelerden yapılabilir. Malzemelerin kalitesi, gönyenin fiyatını belirlemede önemli rol oynar. Birinci sınıf malzeme kullanılarak yapılan gönye çeşitleri fiyat olarak pahalı olabilir. Kaliteli gönyelerin de ekonomik seçenekleri olduğu için istediğiniz gönye modelini uygun fiyata alabilirsiniz. Sağlam yapıya sahip olan gönye çeşitlerini uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Birbirinden çeşitli gönye ürünleri arasından istediğinizi Hepsiburada.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz. 

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan gönye, öğrencilerin geometri sorularını çözmek ya da başka alanlarda ölçüm yapmak için kullanılabilir. Okul çağında sıklıkla kullanılan gönye, teknik çizimler için önemli bir yardımcıdır. Özellikle mimarlık, mühendislik ve marangozluk gibi meslek alanlarında gönyeye büyük ölçüde ihtiyaç duyulur. Satışa sunulan seçenekler içerisinden ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün tercih edebilirsiniz.ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Gönye Fiyatları ve Modelleri

409 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. FORMAT Gönyeler
  2. Bts Gönyeler
  3. Ennalbur Gönyeler
  4. Leo Gönyeler
  5. Taf Gönyeler
  6. Rox Wood Gönyeler
  7. Roney Gönyeler
  8. Beşel Gönyeler
  9. Bay-Tec Gönyeler
  10. Vola Gönyeler
  11. Bulmax Gönyeler
  12. Eryıldız Gönyeler
  13. Gfb Gönyeler
  14. Yücecengiz Metal Gönyeler
  15. Sgs Gönyeler
  16. Groz Gönyeler
  17. Baytech Gönyeler
  18. DW Gönyeler
  19. Heissen Plus Gönyeler
  20. ROX Gönyeler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/60000228
Başa dön