Gönye

Gönye Fiyatları ve Modelleri 

Gönye fiyatları, bu aletlerin modellerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu ürünler, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Örneğin, öğrenciler geometri dersindeki soruları, gönye yardımıyla çözebilmektedir. Bunun yanı sıra, farklı alanlarda da ölçümler yapmak için bu göstergelere ihtiyaç duyulur. Okullarda kullanılan gönyelerin yanı sıra, farklı sektörler için uygun olarak üretilen modeller de vardır. Buna bağlı olarak da gönyelerin fiyat aralıkları kullanılan sektöre bağlı olarak farklılık gösterir. Çoğunlukla okul çağında kullanıldığı bilinen gönyeler, teknik çizimlerde öğrencilerin ve çalışanların da en büyük yardımcısıdır. 

Özellikle, mimarlık, mühendislik ve marangozluk gibi meslek gruplarında sıklıkla gönyeye ihtiyaç duyulur. Örneğin, l gönye modelleri, iki çizginin ya da yüzeyin birbirine dik açılı olduğu yerleri ölçmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, bu ürünlerin kenar kısımlarının bir ya da bir kaçı cetvel şeklinde ölçeklendirilmiştir. 

Gönye Çeşitleri Nelerdir?

Gönyeler, farklı tip boyutlara ve özelliklere sahip olan aparatlardır. Örneğin, büyük gönye modelleri, genel olarak sektör bazlı tercih edilebilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra, masa gönyesi, sac gönye, marangoz gönyeleri, şapkalı gönyeler gibi farklı modellerde ürün grupları bulunur. Aynı zamanda, tekstil gönyesi olan ya da V gönye gibi seçenekleri de vardır. Gönye boyutları da 25 cm’den 50 cm’ye kadar değişkenlik gösterir. Birbirinden farklı ebatlarda üretimi yapılan gönyeler, çelik veya alüminyum malzemelerden imal edilir. Ancak gönye ve iletkilerin de birlikte yer aldığı modeller de vardır. 

T gönye modelleri ise teknik resim derslerinde birbiri üzerinde kaydırılan eğik ve düşey çizgilerin çizilmesi için tercih edilir. Bu gönyeler ile eğik çizgi ve farklı katların çizilebilmesi mümkündür. Örneğin, masa gönyeleri, genellikle sanayi işlerinde kullanılan bir üründür. Farklı seçeneklere sahip olan bu ürünler, geniş bir ürün skalasına sahiptir. Marangozların kullandığı gönyeler ise tersten okunabilecek niteliklerde imal edilir. Kolayca okunabilmesi nedeniyle kullanımı ise son derece basittir. Dolayısıyla hassas ölçümlerin yapılmasına da olanak sağlar. Sabit açıya sahip olan gönyeler ise iç gerginlikleri alınan paslanmaz ya da çelikten imal edilir. Bu gönyeler, 45 dereceden 135 dereceye kadar ayarı yapılabilen ürünlerdir. Ayrıca, metal gönye fiyatları diğer modellere göre daha farklı oranlardadır. 

Gönye Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gönye satın alırken, dikkatli olmanız gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu anlamda, dikkatli olmanız gereken en önemli unsurlar arasında; gönye özellikleri ve kullanım alanları yer almalıdır. Örneğin, 50 dereceli gönye okul ortamlarında kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Bu nedenle, geometri derslerinde tercih edilebilecek bir gönye türüdür. Farklı boyutlarda üretimi yapılan gönyeler, buna bağlı olarak farklı sektörlere hitap eder. Aynı zamanda, 180 derece ve 360 derecelik tam daire çizilmesi için de tercih edebileceğiniz gönye modelleri vardır. Bu iletkileri kullanarak, geometrik çizimler ya da açı ölçüm işlemleri rahatlıkla yapılabilir. 

Genel işler için kullanılacak olan şapkalı gönyeler de vardır. Bu gönye türleriyle rahatlıkla ölçüm yapabilmeniz mümkündür. Şapkalı gönyelerin, cetvel ve şapka şeklinde iki bölümü bulunur. Boyları ise 100mm ya da 150 mm arasındadır. Genel olarak, yüzeyin düzgünlüğünü ve açıların kontrollerini yapan teknik özelliklere sahiptir. Marangoz gönyeleri ise bu sektörde tercih edilen profesyonel kullanıcıların kullandığı bir üründür. İki yüzeyin birbirine açısal konumunu hesaplamak ve açıların hesaplamasını doğru bir şekilde yapmak için kullanılmaktadır. Marangoz gönyeleri, yalnızca bu sektörde değil, aynı zamanda mimarlık, mühendislik ve teknik ressamlık gibi branşlarda da tercih edilir. Bu gönyeler, her gönye gibi dereceli olan özelliklerle imal edilebilmektedir. Dereceli gönye fiyatları da farklı derecelere kadar açılma özelliği gösterir. 

Gönye Fiyat Aralıkları

Gönyelerin fiyat aralıkları, ürünlerin teknik özellikleri ve sektörel niteliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Gönyelerin uzunlukları, malzemesi ve kaliteli oluşu fiyatlar üzerinde etkilidir. Gönye modelleri arasında en fazla tercih edilen l gönye fiyatları ise uygun ödeme oranlarına sahiptir. Sektör bazlı sık tercih edilen şapkalı gönyeler ise diğer ürünlere göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. Marangoz gönyeleri ve masa gönyeleri ise fiyat olarak daha uygun oranlardadır. Genel olarak, gönyelerin fiyat aralıkları her bütçeye hitap etmektedir. Geniş ürün skalasına sahip farklı fiyat aralıklarında gönye modelleri vardır. Çok sayıda seçenek üzerinden bütçenize uyum sağlayacak gönyelere sahip olabilmeniz mümkündür. 

Standart olan gönyeler, yine bütçenize hitap eden seviyelerde satışa sunulur. Öğrenciler için günlük kullanımlara uygun olan bu gönye modelleri, farklı tip materyallerden üretilebilmektedir. Malzemelerin kalitesi ise bu gönyelerin fiyat aralıklarına etki etmektedir. Örneğin, birinci sınıf malzemelerden imal edilen l gönye fiyatları, diğer seçeneklere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Çünkü sağlam yapılara sahip olan bu gönyeler, uzun ömürlü bir şekilde kullanabileceğiniz niteliktedir. Ancak kalitesi yüksek olan gönyelerinde ekonomik fiyat aralıkları vardır. Dilediğiniz gönyeyi uygun fiyat aralıklarıyla satın alabilirsiniz. 

Sağlam malzemelerden imal edilen gönyeleri, uzun bir süre kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Birbirinden farklı olan gönyeleri kampanyalı oranlarla satın alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile alıcıların hizmetine sunulan gönyeler, farklı kullanım alanlarına hitap eder. Örneğin, lazer gönyeler, ışınlı olarak ölçümleme yapan modellerdir. Dolayısıyla lazer gönye fiyatları diğer ürünlere göre biraz daha yüksektir. 

Gönye Kullanım Alanları

Kullanım alanları oldukça geniş olan gönyeler, teknik çizim gerektiren durumlarda ve okullardaki geometri derslerinde kullanıma uygun şekilde imal edilmektedir. Mühendisler, mimarlar, marangozlar teknik çizim işlerinde, projelerini tamamlamak için gönyelerden destek alırlar. Aynı zamanda, ev içi veya dış hatların doğru bir şekilde çizimi içinde gönyelerden yardım alınır. Gönyeler, basit kullanımlar veya profesyonel kullanımlar için farklı tip özelliklerde üretilmektedir. Örneğin, öğrenciler, basit şekiller çizmek istediğinde gönyeleri kullanırlar. 

Üçgen, kare, dikdörtgen ve benzeri geometrik şekillerin çiziminde de gönyeler kullanılmaktadır. Çünkü gönyelerin yan kısımlarında metre bulunur. Bu anlamda, bir zeminin ya da eşyanın hangi uzunlukta olduğu gönye ile belirlenir. Ancak bu ürünler, kullanım alanlarına bağlı olarak farklı tip özelliklerde üretilmektedir. Dolayısıyla gönyelerin teknik özellikleri birbirinden farklıdır. Basit okul kullanımları için tercih edilebilecek gönyeler plastikten imal edilirken, sektörel olarak tasarlanan gönyeler metal malzemelerden tasarlanır. Ayrıca, çizme işlemini kolaylaştıracak olan işlevsel gönyeler de bulunmaktadır. Çizmek istediğiniz çizgilerin düzgün ve doğru bir şekilde çizilmesi için gönye seçeneklerini kontrol edebilirsiniz. Çünkü ihtiyacınıza uygun olan birçok gönye modeli bulunmaktadır.

Gönye Nasıl Bir Alet?

Dik üçgen şeklinde olan gönyeler, özellikle mühendislik branşında teknik çizimler için sık sık kullanılan bir alettir. Bunun yanı sıra, farklı açıları ölçmeye yardımcı olan teknik özelliklerde üretilmektedir. 

Gönye Seçenekleri Nelerdir?

Gönyeler, kullanım amaçlarına ve alanlarına bağlı olarak farklı tip seçeneklere ayrılır. Kıl gönyeler, şapkalı gönyeler, sabit açılı gönyeler, üniversal açı gönyeler, saatli açı gönyeler, ayarlı açı gönyeler gibi farklı tasarımlara sahip modeller bulunmaktadır. Hepsini gönye takımı olarak da alabilirsiniz.

Hangi Mesleklerde Gönye Kullanılır?

Gönyeler, genellikle teknik çizim gerektiren mesleklerde sık sık kullanılmaktadır. Bu anlamda, mesleklerde özel projelerin çiziminde sık sık ihtiyaç duyulan bir alettir. Dolayısıyla farklı branşlar için vazgeçilmez bir üründür. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gönye Fiyatları ve Modelleri

1176 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 63 / 1176 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?