Intercom

Dâhili bir haberleşme sistemi olan Intercom, motosiklet kullanıcıları için merkez sürücü ile diğer sürücüler ve artçı arasında kablosuz olarak konuşabilme imkanı sağlar. Motosiklet kasklarına kolayca monte edilen bu çoklu iletişim aracını, grup gezileri için kullanabilirsiniz.

Intercom Ne İşe Yarar?

5-10 kişilik gruplar arasında iletişimi sağlayabilen bu sistem sayesinde, önden ilerleyen sürücüler, geride kalanları yol hakkında bilgilendirebilir. Keskin dönüşlerde, yol ayrımlarında ve rota değişimlerinde, kişilerin birbirini kaybetmesinin ya da olası bir kazanın önüne geçilir. Cihazlar, 1 ile 1,6 km mesafeye kadar birbiriyle bağlantı kurabilen, önceden eşleştirilmiş sürücü kulaklıkları arasındaki iletişimi sağlar. Zorlu ortamlarda dahi ses kayıplarını en aza indirerek, gerçek zamanlı ses dengelemesi yapar. Çoklu cihaz teknolojisinin kullanıldığı Intercom ile sürüş esnasında dikkatiniz dağılmadan sesli talimatlar alabilir ya da verebilirsiniz. Akıllı telefonunuzla senkronize şekilde kullanabileceğiniz bu haberleşme sistemi üzerinden, telefonunuza gelen çağrıları anında alabilir, görüşme yapabilir; mp3 müzik ya da dâhili FM radyo dinleyebilirsiniz. Sesle kontrolün sağlandığı Intercom ile gelen çağrılarınızı da reddedebilirsiniz.

Hangi Intercom Daha İyidir?

Kullanacağınız Intercom sisteminin haberleşme mesafesinin uzun olması ve grup gezilerinde kullanabilmek için çoklu haberleşme imkânı yaratması önemlidir. Kolayca monte edilebilen, kaliteli malzemeden ve rüzgâra dayanıklı bir ürün ile uzun süreli sağlıklı bir iletişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Intercom sisteminin yağmur, kar gibi hava koşullarına karşı korunaklı, suyu ve tozu geçirmeyen özellikte olması, kullanım süresi ve rahatlığı bakımından dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Aksi halde en ihtiyacınız olduğu anda, su nedeniyle işlev göremeyen bir ürün, istenmeyen durumlara yol açabilir. Kısa sürede şarj edilen ve pil ömrü uzun olan bir Intercom sistemi ile zamandan ve ekonomiden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Intercom Nasıl Çalışır?

Dakikalar içinde motosiklet kaskınıza montajını yapabileceğiniz Intercom, genel çalışma prensibi itibariyle, sürücülere ait akıllı telefonlardan birinin wireless verici, diğerinin ya da diğerlerinin ise wireless alıcı olduğu bir iletişim yolu sunar. Wireless verici ile alıcılar arasındaki iletişim, internet paketi gerektirmeden, özel radyo frekansları üzerinden ücretsiz olarak motosiklet sürücülerinin haberleşmesini sağlar.

Intercom Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonunuza ilgili uygulamayı yükledikten sonra, grup sürüş sırası belirleyiniz. Buna göre, merkez konumdaki verici özelliği olan akıllı telefonunun kullanıcısını, grubun ortasında konumlandırarak, diğerlerini onun arkasında ve önünde olacak şekilde yerleşim planı yapınız. Böylece, grup gezisindeki tüm motosiklet sürücülerinin, merkez telefon ile sağlıklı bağlantı kurarak, wireless üzerinden sesli iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer grubu oluşturan kişi sayısı 3 veya daha az ise, merkez verici en önde ya da en arkada da bulunabilir.

Intercom kullanımı için merkez telefonu belirleyip, telefonları eşleştirdikten sonra, mikrofon ve kulaklıklarınızı kontrol ediniz. Eğer akıllı telefonunuzun mikrofonlu kulaklığını kullanacaksanız, mikrofonun kaskın içinde ve ağzınıza yakın bir yerde düzgün şekilde tutturulduğundan emin olunuz. Dilerseniz, Bluetooth kulaklık da kullanabilirsiniz. Wireless iletişim için internet ağına ihtiyaç duymadan, wireless modülleri üzerinden radyo frekanslarını kullanarak haberleşebilirsiniz. Bağlantı kopmalarının önüne geçmek için diğer sürücüler ile aranızda bulunan mesafeyi çok açmayınız. Sürüş sırasındaki güvenliğiniz için çift kulaklık kullanmak yerine tek kulaklık kullanırsanız, ortam sesini de rahatlıkla duyarak daha güvenli bir sürüş yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuzu vücudunuzun üst kısmında, mümkünse göğüs bölgesinde telefon ekranı vücudunuza arka kısmı ise dışarıya bakacak şekilde yerleştirirseniz, akıllı telefonunuzun wireless anteninin daha iyi çalışmasını sağlayarak, çekim mesafesini artırabilirsiniz.

Intercom Fiyatları Hangi Seviyededir?

Intercom fiyatları, sistemi oluşturan bileşenlerin tipi, özellikleri ve yapıldığı malzemenin kalitesine bağlı olarak değişir. Güçlü bağlantı sağlayan ve güvenilirlik sertifikalarına sahip, suya, toza ve değişen iklim koşullarına dayanıklılık gösteren, uzun pil ömrü olan bir ürün diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyata sahip olabilir. Intercom sistemini satın almadan önce, ihtiyaçlarınızı gözeterek, özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İntercom

568 ürün listeleniyor
Knmaster
Cardo
Sena
Crown Micro
SCS
Weichuang
Gogo Premium
ÇELİKWORK
Inter Phone
Vothoon
Nukrotech
Enshall
Maxto
Zoli
Bintech
Motor İçin Herşey
Sparco
Airstorr
Hjc
Jonjump
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 42 / 568 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
İntercom"Intercommunication Device" olarak anılan ve Türkçe adıyla "haberleşme aygıtı" olarak bilinen intercom, diafon sisteminin gelişmiş bir versiyonudur. Evlerde ya da iş yerlerinde kapı telefonu olarak kullanılan diyafon sistemine göre daha fonksiyonel bir haberleşme aygıtı olarak tasarlanan intercom sistemi, görüntülü görüşme imkânı da tanıdığı için daha güvenilirdir. Özellikle güvenliği sağlamak adına müstakil evlerde ya da apartmanlarda tercih edilen intercom sistemi, temel olarak telsiz teknolojisinden faydalanır. Gelişmiş Diafon Sistemi Güvenlik kameralarına ya da alarm sistemlerine entegre edilebilen intercom sistemi, kullanıcılara kapıdaki kişiyi görme imkânı sunduğu için şüpheli durumlarda tedbirli olma olanağı tanır. Özellikle sirkülasyonun çok olduğu çok katlı apartmanlarda ikamet eden kullanıcılara hitap eden intercom sistemi, aynı anda hem sesli hem de görüntülü iletişim imkânı sunduğu için diafon sistemine göre daha güvenilirdir. İntercom sistemi; kablolu ve kablosuz intercom sistemlerinin yanı sıra görüntülü intercom sistemleri, apartman intercom sistemi, iki yönlü telsiz intercom sistemi ve güvenlik intercom sistemi gibi alt gruplara ayrılır.  Üst Düzey Güvenlik İmkânı Kablosuz intercom sistemi, kablolu iletişimin mümkün olmadığı alanlarda tercih edilirken; kablolu intercom sistemi ise düşük maliyetli olduğu için kablolu hatta uygun olan yerlerde kullanılır. Speaker ve kameradan oluşan ve çalıştırılmak için yalnızca bir butona ihtiyaç duyan video intercom sistemi ise daha yüksek düzeyde güvenlik önlemi gerektiren alanlarda tercih edilebilir. Apartman intercom sisteminde ise ziyaretçi, butona basarak hattın diğer ucundaki kişiyle iletişime geçer. Kullanıcı, dilerse butona basarak kapının açılmasına izin verir. Güvenlik intercom sistemi ise yüksek düzeyde güvenlik gerektiren ofis gibi iş yerlerinde kullanılır.  Akıllı Telefon ile Entegre İntercom Sistemi Gelişmiş intercom sistemleri, güvenlik kameralarına entegre edildiğinde kullanıcılara bağlantıda oldukları kameraları izleme olanağı sunar. Öte yandan akıllı telefon ile entegre edilen sistemler, kullanıcılara uzaktan kontrol imkânının yanı sıra yangın ya da soygun gibi acil durumlarda anında müdahale olanağı tanır.
Detaylar