Budama Makası Fiyatları

Ağaç ve çalı gibi bitkilerin bakımını yaparken kaliteli bir budama makası kullanmak daha iyi kesimler yapmanızı sağlar. Bu nedenle, doğru budama makasını seçmek önemlidir. Makas türü kişisel bir tercih meselesidir. Bununla birlikte, farklı stillerin bazı avantajları vardır. İhtiyaçlarınıza uygun fonksiyonel bir budama makası ile budama tekniklerinde uzmanlaşmak, bitkilerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur; çiçek ve meyve üretimini iyileştirir.

Budama Makası Fiyatları

Budama makasları, budama tekniklerine göre çeşitli gövde ve bıçak stillerine sahiptir. Kullanılan malzemenin kalitesi makas fiyatı açısından belirleyicidir. Bypass budayıcılar olarak bilinen modeller, canlı dalları kesmek için en iyi seçimdir. Kesme bıçağı, makas benzeri bir hareketle karşı bıçağın yanından geçer. Karşı bıçağın kanca şekli, kesim sırasında dalı sabit tutmaya yardımcı olur ve dalın altını hafifçe ezer. Daha kısa bıçaklar hassas kesimler yapmanızı kolaylaştırmakla birlikte, daha uzun bıçaklar dallara daha fazla erişim sağlar. Anvil ağızlı budama makasları eski, sert, kırılgan ve ölü dalları kesmek için en iyi seçimdir. Kesme bıçağı makasın ortasına ya da  bazen bıçağı kavrayan küçük bir yuvaya düşer. Özel makas tasarımı sayesinde parçalanma olasılığını azaltmak için alttaki dalı destekler. Bıçaklar dalın her iki yanından kesim yaptığı için ölü dallar üzerinde anvil ağızlı budama makası kullanmak genellikle en iyisidir. Bazı bahçe meraklıları 'çift kesimli' budama makası modellerini tercih eder. Çift kesimli makasların iki kesme bıçağı vardır. Bıçakların keskin kenarları zıt taraflarda yer alır, bu nedenle kesme yüzeyleri birbirine temas etmez. Çift kesimli budayıcıların bıçakları iç içe geçer.

Budama Makası Tutamak Tipleri ve Özellikleri

Budama makası modelleri söz konusu olduğunda birçok sap türü ve şekli mevcuttur. Solak ve daha küçük elleri olan kullanıcılar için tasarlanmış tutamaklar bulunur. Kilitleme özelliği makasın kesme gücünü artırabilir, ancak bir kesim yapmak için birkaç sıkma işlemi gerekebilir. Kulp boyunca farklı yerlere yerleştirilmiş mandallar kesimi kolaylaştırır. Tek elle açabileceğiniz bir mandal tasarımına ek olarak dönen ve ergonomik tutamaklar, uzun süreli budama için daha fazla konfor sağlar.

Doğru Budama Makasını Seçmek

Budama makasının kesme kapasitesi, bıçaklar arasındaki mesafeye göre belirlenir. Bu ölçü, kesebileceğiniz dalın boyutunu göstermez. Gerçek kesme kapasitesi, kesilecek dalın sertliğine ve kullanıcının gücüne bağlıdır. Kesme kapasitesi 2 cm ise, bu boyuttaki yumuşak bir dalı sorunsuz bir şekilde kesebilirsiniz. Diğer yandan alışılmadık derecede güçlü olmadığınız sürece budama makasları ile 2 cm kalınlığındaki kuru bir çam dalını kesmeniz genellikle çok zordur. Kesim yapmak için aşırı güç kullanmanız ve makası zorlamanız düzensiz kesiklere ve bıçakların bükerek hasar görmesine neden olabilir. Zorlu dallarla kesim yapmayı planlıyorsanız budama makası yerine budama testeresi modellerini tercih etmelisiniz.

Soru 1: Budama makası nasıl kullanılır?

Cevap 1: Doğru budama için doğru makası kullanmanız gerekir. Kesim yapmak için makası zorlamanız gerekiyorsa, makas çok küçüktür. Uygun olmayan budama, düzensiz kesimlere ve alette olası hasara neden olabilir. Üretici tarafından önerilen boyuttan daha büyük dallar için budama makası kullanmayın. Hastalık olduğundan şüpheleniyorsanız, makasınızı kesimler arasında temizleyin. İyi bir sebep olmadan budama yapmak yarardan çok zarar verebilir. Hangi dalları kesmeniz gerektiğinden emin değilseniz kırık veya ölü dallarla işe başlayın. Daha sonra hasta veya ölmek üzere olan dallarla budamaya devam edin.

Soru 1: Budama makası bakımı nasıl yapılır?

Cevap 2: Daha az çaba ile daha hızlı ve daha temiz kesim yapmak için daima keskin makaslar kullanın ve körelmeden makasınızın bıçaklarını keskinleştirin. Bileme yaparken bir düz hareket kullanın. Düz kenarlı makaslar üzerindeki kancalar veya çentikler nadiren bileme gerektirir. Dalgalı kenarlı çit makasları keskinleştirirken, makasın hatlarını takip etmediği için düz kenarlı bir eğe kullanmayın. Bileme işleminden sonra, bıçağın tamamına hafif makine yağı uygulayın. Budama ekipmanınızı korumalı bir ortamda saklayın.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Budama Makası Fiyatları

1.287 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İzeltaş Budama Makasları
  2. Felco Budama Makasları
  3. Gardena Budama Makasları
  4. Fiskars Budama Makasları
  5. Al-Fa Green Budama Makasları
  6. Bahco Budama Makasları
  7. Ars Budama Makasları
  8. Spear and Jackson Budama Makasları
  9. Wolf-Garten Budama Makasları
  10. Formosa Tools Budama Makasları
  11. King Tiger Budama Makasları
  12. Altuna Budama Makasları
  13. Bahçem Budama Makasları
  14. Transformacion Budama Makasları
  15. MBW Budama Makasları
  16. Berger Budama Makasları
  17. Welkut Budama Makasları
  18. Eltu Budama Makasları
  19. Roney Budama Makasları
  20. Eltos Budama Makasları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/453962/34000000
Başa dön