Scooter

Motorlu araçlar günlük hayatımızda önemli yer tutar. Çeşitli kullanım alanları ile insan yaşamına kolaylık sağlayan aletler. Scooter motor da  tekerlekleri küçük yapıda olan, kolay ulaşım sağlayan, motor gücü değişebilen motosiklet çeşidi. Vitesi otomatik olan scooter motorlar ilk olarak ikinci Dünya savaşı sonrasında İtalya’da görülür. İtalyanlar ilk tasarımları gerçekleştirerek bu motosiklet türüne isimlerini verir. Zamanla kullanımı ve üretimi artış gösterir. Günümüzde de popülerliğini her geçen gün arttıran bu motosiklet çeşitleri günlük yaşamda oldukça tercih edilir. Scooter motorlar tasarımları itibari ile bacakları koruma özellikli yapıları ile öne çıkar. Bu oturuş tasarımı konforlu bir kullanım sağlar. Kadınların da kullanımına oldukça elverişli bir model. Bacakları koruma özelliği itibariyle güvenli bir sürüş sağlar. 

Scooter Motor Özellikleri 

Scooter motorların kaportası, sağ ve solunda kolları bulunur. Sağ kol gaz ayarını sağlar. Her iki adet kolda bulunan uzantılar fren yapmayı sağlar. Kullanımı oldukça basit ve rahat. Renkli tasarımlara imkan vermesi scooter motorların beğenilmesinde etkili. Pembe, kırmızı, mavi gibi rengarenk tasarımlar kadınlar için gözde modelleri oluşturabilir. Küçük tekerlekli yapıları da estetik görünmesinde etkili.

Scooter motorların 50 cc ye kadar motor gücü olan  modelleri B sınıfı ehliyet ile kullanılabiliyor. Ayrıca bir motor ehliyeti gerekli olmuyor.  Ulaşımda çok kullanılmasında bu özelliği etkili. Motor gücü 50 cc yi aşan modellerinde motor kullanma ehliyeti gerekli. Yaşamın birçok alanında kolaylık sağlayan renkli ve çeşitli modellere sahip scooter motorlara Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz.

Scooter Motor Kullanım Alanları

Scooter motor özellikleri  olarak bir çok madde sıralamak mümkün. Öncelikle çevreye duyarlı yapıları öne çıkar. Bisikletten sonra en  doğa dostu  araçlar olarak scooter motorları görmek mümkün. Yakıt tüketiminin çok az olması karbondioksit salınımını azaltır. Özellikle motor gücü daha az olan modellerde bu özelliği daha fazla görülür. Düşük motorlu modellerin yakıt miktarı da az olduğundan zararlı gaz salınımınI azaltır. Açık hava gezilerine imkan verir. Okul ulaşımı, işyeri ulaşımında kullanımı oldukça yaygın. Bunlara ilave olarak iş alanında teslimatta da kullanımı çok yaygın. Yemek paket servislerinin ulaşımında scooter motorları sıkça görmekteyiz. 

Motor severlere, yeni motor kullanmaya başlayanlara scooter motorlar iyi bir seçenek olabilir. Motosiklet kullanımından önce, scooter motorlarla sürüş deneyimi yaşanabilir. Elektrikli ve benzinli olarak kullanım çeşitliliğine sahip. Farklı renkler ve tasarımlarla karşımıza çıkan scooter motorlar, kişisel tasarımlara da imkan verir. Boya ile desen, obje çizimlerine  imkan tanır. Renk değişimleri, motif işlemeler, aksesuarlı süslemelere olanak verir. Özellikle bayanların kullandığı modellerde kişisel zevkleri yansıtan süslemelere olanak tanıması kullanımının yaygın olmasında etkili. Çiçek desenleri, kelebek çizimleri yaygın kullanılan objeler. Sepetli kullanıma da uygun olan scooter motorlar taşıma kolaylığı sağlar. 

Scooter Motor Aksesuarları

Motosiklet  aksesuarları, motorlu araçların kullanım rahatlığını arttıran parçalardan oluşur.  Scooter motor aksesuarları oldukça çeşitli. En çok tercih edilen aksesuarların başında eldiven ve dizlikler gelir. 

  • Scooter Eldivenleri

Deri, polar, suni deri olarak birçok eldiven çeşidi bulmak mümkün. Motor kullanımı sırasında ellerin üşümesini engeller. Konforlu  bir sürüş imkanı sağlar. 

  • Scooter Dizlikleri

Dizlik de çok kullanılan bir aksesuar. Herhangi bir düşme durumunda kasları , kemikleri koruduğundan takmak önem taşır. Özellikle soğuk havalarda dizleri ve bacakları koruyan diz örtüleri de var. Scooter diz örtüleri, soğukta konforlu kılıyor. Soğuktan, rüzgardan koruyan bu örtülerin yağmurdan koruyan modelleri de mevcut. 

  • Scooter Yağmurlukları

Su geçirmez özelliğiyle yağmurda sürüş imkanı sağlar. Şeffaf renkli yağmurluk modelleri yanında fosforlu yağmurluklar, su geçirmez kıyafetler rahat bir motor sürüşüne imkan verir. Fosforlu kıyafet tercihleri özellikle güvenlik açısından önem taşır. Gece yapılacak yolculuklarda, gerek yayalar gerekse araçlar tarafından fark edilmeyi sağlar. Kazaları önlemede etkili olabilir. Sağlık açısından da ıslaklığın ve soğuk havanın sebep olabileceği romatizmal hastalıkların önlenmesinde etkili olabilir. Tedbir amaçlı kullanılabilir. Scooter motorlar, şekli itibari ile motorun gövdesini su geçirmez kılıflarla örtmeye imkan tanır. Bacaklar kapalı bir şekilde oturma imkanı sağladığından su ve rüzgar geçirmez kılıf kullanımına imkan verir. Bu koruyucu kılıflar fermuarlı. Tam olarak motor gövdesini kaplayabilir. 

  • Scooter Paspasları

Scooter motorlarda en çok tercih edilen aksesuarlardan biri de paspaslar. Ayakların bulunduğu zeminde temiz bir kullanıma olanak tanır. Genelde lastik yapılı bu paspaslar yıkanıp temizlenebilir.  

  • Scooter Boyunluk ve Yüz Maskeleri

Boyunluk ve yüz maskeleri de en çok tercih edilen scooter motor aksesuarları. Yüzü, gözler ve burun açık kalacak şekilde tam olarak kaplar. Soğuk havadan korur. Solunum yollarında rahatsızlık yaşamamak için de kullanılabilir. Pamuklu yüz maskeleri ile birlikte polar yüz maskeleri de oldukça revaçta. Boyunluk kullanımında da pamuklu ve polar boyunlukların kullanımı oldukça yaygın. Pamuklu boyunluklar boyunda aksesuar amaçlı kullanıma daha uygun olabilir. Polar dokulu boyunluklar da soğuk havalar da kullanım için tercih edilebilir.

Scooter Motorların Motosikletten Farkları

Görüntü itibari ile benzerlikleri bulunsa da scooter motorların motosikletten farkları bulunur. Öncelikle scooter motorların küçük tekerlekli yapıları dikkat çeker. Motosikletlerin tekerlek çapları daha büyük. Motosikletler vitesli iken scooter motorlar otomatik vitesli yapıya sahip. Bu otomatik vitesli yapısı sürüş kolaylığına yardımcı olur. Vites değiştirmek zorunluluğu olmaz, yola odaklanmayı arttırabilir. Hız olarak da farklılıkları bulunur. Scooter şehir içi kısa mesafeler için daha  uygunken, motosiklet hızın daha önemli olduğu daha uzun yollar için tercih edilebilir. Motosiklet kullanmak isteyenler için scooter motorlar iyi bir başlangıç olabilir. Sürüş deneyimi yaşamak ve pratiklik kazanmak adına motosiklet kullanımından önce basamak olarak kullanılabilir. Scooter motorların küçük ve pratik yapıları park etme sorununu en aza indirir. Motosikletler daha uzun ve geniş. Ayrıca scooter motorlar bacakları toplama olanağı tanır. Oturma pozisyonunda rahat bir sürüş keyfi yaşatır. Motosikletlerde bacaklar ayrılarak oturulur. Bir diğer farklılıkları da ekonomiklik. Scooter motorlar motor güçleri daha küçük olduğundan yakıt tüketimi de az. Motosikletlerde motor gücü arttığından yakıt miktarı da artar. 

Scooter Motor Çeşitleri

Scooter motor çeşitlerinde karşımıza iki tür çıkıyor: Benzinli ve elektrikli scooter motorlar. Kullanım alanına göre tercih edilebilinir. Şehir içinde yoğun kullanımda benzinli scooter motorlar tercih sebebi olabilir. Yakıt almak kısa bir zaman alabilir. Aktif kullanımlarda, teslimat süreçlerinde yoğunluk göz önünde bulundurularak benzinli modeller daha uygun olabilir. Elektrikli motorlar  şarjda belli bir süre bekletilmeli. Bu süre modellerine göre değişmekle birlikte ortalama 6-8 saat. Evde veya işyerinde şarj edilebilir. Yol mesafelerinin daha kısa olduğu durumlarda, düzenli kullanımda, okul ve iş ulaşımını sağlamada elektrikli modeller tercih edilebilir. Kişisel beğeni ve tercihlere göre seçim yapılabilir. 

Scooter Motor Fiyatları

Birbirinden farklı model ve tasarımlara sahip scooter motorları Hepsiburada’da bulabilirsiniz. Bütçenize uygun scootor motor fiyatlarına  filtreleme seçeneği ile ulaşmanız mümkün. Filtreleme yöntemi ile fiyat aralığı belirleyerek bütçenize uygun scooter motorları görebilirsiniz. Beğeni butonu ile beğendiğiniz ürünleri listeleyebilirsiniz. Scooter motor indirim ve kampanyalarından hemen haberdar olmak için fiyat alarmı kurabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Scooter Motor

38 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 38 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/80560308/80405010