Araba Çadırı & Araba Şemsiyesi

Araba Brandaları

Brandalar, dayanıklı malzemeden üretilen yapıları ile korumasını istediğiniz ürünleri ve mekânları dış etkenlerden korumaya yarayan malzemelerdir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ürünler, günlük hayatınızı kolaylaştıran, olası dış etkinlerden koruyarak güven sağlayan ürünler olmuştur. Brandanın günlük hayatta en çok kullanılan alanlarından biri araçlar içindir. Her araç sahibinin ihtiyacı olan ve her zaman yanında bulundurduğu ürünlerin başında gelir. Otomobil için oldukça kıymetli olan bu ürünleri araç sahiplerinin araç alırken alışveriş listesine ekledikleri ürünler olarak nitelendirebilirsiniz. Satın aldığınız araç brandası sayesinde olası dış etkenlerden araçlarınızı koruyabilirsiniz. Aracınız park halinde iken bazen dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korumasız olur. Bazen hiç beklemediğiniz bir yerde park etmiş aracınızın başınıza gelen bir çizik, bazen de ansızın gelen olumsuz bir hava koşulundan dolayı aracınızda oluşacak deforme sahiplerini üzer. Aracınıza uygun bu ürünler sayesinde bu tarz kazaları önleyebilir, gönül rahatlığı ile bu tarz senaryoları aklınızdan uzak tutabilirsiniz.

Özellikle şiddetli geçen kış aylarında aracınızı kapalı bir mekâna, garaja koyma şansınız yok ise, aklınızın bir köşesinde aracınızın başına gelebilecek olasılıkları düşünürsünüz. Sahibi olacağınız kumaş araç brandası ile oluşabilecek maddi hasarları önleyebilirsiniz. Bazı zamanlar sadece kötü kış hava şartları değil, aşırı sıcaklar da aracınıza hasar verebilir. Yaşadığınız şehirde görebileceğiniz dört mevsim hava koşulu, aracınızı korumanız konusunda daha fazla çaba sarf etmenize neden olabilir. Tekstil sanayi siz araç sahiplerini düşünerek yüksek kalitede ürettikleri kumaşlar ile aracınızı zararlardan korumanızı sağlar. Her geçen gün gelişen teknolojileri ile her duruma uygun olabilecek araştırmaları hız kesmeden devam eder. Örneğin, ürettikleri pamuklu araç brandası sayesinde, aracınızın boyasını korumakla birlikte boyasının nefes almasını sağlar. Böylelile ilk günkü gibi canlı renklere sahip olursunuz. 

Aracınız için Seçebileceğiniz Branda Çeşitleri

Araç sahipleri satın aldıkları araçları ilk günkü gibi pırıl pırıl görünerek uzun süreli kullanmak ister. Ancak dışarıda dolaylı dolaysız birçok tehlikeli etken varken bu kolay değildir. Dış etkenlerden koruma amaçlı üretilen çok çeşitte özel branda seçeneği bulunur. Kimi zaman beklenmedik anda gelen kimi zaman hava tahminlerine bakarak görebileceğiniz yağmur ve dolu gibi hava olaylarından araçlarınızı su geçirmez araba brandası ile koruyabilirsiniz. Aracınızı kuru kalmasını sağlarken olası hava durumdaki daha sert değişikliklerde dış yüzeyinin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Su geçirmez kumaşlar ile terleme yapmasına, boyasına zarar vermesine engel olabilirsiniz. Taşıma torbasında brandanızı muhafaza ederek beklediğiniz ya da beklemediğiniz hava muhalefetine karşı çıkarıp aracınızı güvenle sarabilirsiniz. Aracınıza uygun ölçülerde birçok çeşidi bulunur. Sağlam, ergonomik tasarımı sayesinde yıpratıcı hava olaylarına karşı güvendesiniz. Aracınızı sıkı sardığınız branda ile hırsızlığa karşı da caydırıcı olabilirsiniz. Özel kalınlaştırılmış kumaş yapısı doluya karşı araba brandası daha sert hava koşullarında da koruma imkânı sağlayacaktır. Sert darbelere karşı kesin koruma sağlayan kumaş dokusu araç sahiplerini büyük hasarlara karşı korur. Aldığınız bu küçük önem ile sizi üzebilecek büyük maddi kayıplardan kurtulabilirsiniz.

Dünyada ve Türkiye’de örnekleri görülen dolu yağışları araç sahiplerinin korkulu rüyası olabilir. Ansızın yakalandığınız takdirde kapalı alana girme şansınız yoksa, muhafaza ettiğiniz kabından çıkararak hızlı çözüm sağlayabilirsiniz. Talep ettiğiniz boy, kalınlık ve ölçüde bulacağınız bu ürünler, günlük hayatınızda konfor sağlayacaktır. Kısa sürede aracınıza bu özel çadırları kurarak sağlıklı önlem alabilirsiniz. Ayrıca aracınızın tamamını kaplamak zorunda değilsiniz. Araç sahiplerine hızlı ve pratik çözüm sunan yarım araba brandası popüler koruyucular arasında yer alır. Aracınızın ön yüzeyinden başlayarak yan ve arka çevresini araç yarısına kadar saran modelleri de mevcut. Su geçirmez, çizmez, boyasının korumasından yanında nefes almasını sağlayan özellikleri ile kullanıcı dostudur. Hem güneşten hem de soğultan dilediğiniz gibi koruyabilirsiniz. Özellikle sert geçen kış döneminde fazla kar yağışı zamanı kullanışlı bir çözüm olacaktır. Nano teknoloji mikron kumaş malzemesinden üretilen türleri de mevcuttur. Bu modeller çok az yer kaplayan boyutu ile sürücüler tarafından tercih edilebilir. Kullanımı kolay olan ürünlerden bir diğeri ise penye araç brandası olduğu paylaşılabilir. Aracınıza birebir uyum sağlayan esnek yapısı ile aracın tüm çevresini sarabilirsiniz. Tozdan, güneşten, dilerseniz su geçirmeyen özellikteki kumaş kalitesi ile dört mevsim verim alabilirsiniz.

Değişen Özelliklerde Bütçenize Göre Araç Brandaları

Her araç tipine göre özenle üretilmiş, dayanıklı, zarif, farklı tasarım ve renkleri ile bulabileceğiniz brandalara ulaşmak bazen çok kolayken bazen de zor bir hal alabilir. Aracınıza özel branda seçerken iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Yaşadığınız bölgenin hava şartlarını göz önünde bulundurarak seçiminizi daraltabilirsiniz. Seçim yaparken önünüze pek çok çeşitte özellik çıkar. Detaylı bilgiye sahip olmak için kullanıcı yorumlarını yakından takip etmeniz, aradığınız ürünü bulmada kolaylık sağlar. Her bütçeye göre bulabileceğiniz bu koruyucu ve pratik ürünler sayesinde aracınız güvende olacaktır. Günlük hayatta, otomobil sahiplerinin araba için branda modellerine sahip olmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Basit, kullanışlı ve uygun ücrette olan bu ürünler sayesinde olası küçük kazalardan, hava olaylarından hatta hırsızlıktan dahi koruma sağladığı bilinir.  Tercih edeceğiniz özellikteki branda türünü belirleyerek basit bir şekilde satın alabilirsiniz. Yaygın kullanılan brandalar için çevrenizden ve kullanıcı yorumlarından doğru ürünü seçme konusunda yönlendirme almanız yararlı olacaktır. Açık veya kapalı garajlarda olası kirlenme, çizilme, deforme etki yapacak unsurlardan koruyan bez araba brandası popüler seçimler arasındadır. Dış etkenlerden koruyarak aracınızın dış yüzeyini uzun süre ilk gün ki gibi kalmasını sağlar.

Her araç modeline göre değişen branda ölçü ve boyutlarını, dilediğiniz kumaş kalitesi, çeşidi, özelliğini göz önünde bulundurarak tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz narin dokusu, kaliteli kumaş kalitesi ile aracınızı güven tutacak kaportası ile mükemmel uyum sağladığını keşfedeceksiniz. Yüksek kumaş kalitesi standartlarınca üretilen bu ürünler aracınıza özel tasarımda ve ölçüde üretilebilir. Bazı türleri ile sportif bir görünüm kazandırarak dışarıdan güzel bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Günlük yaşantınızda pratik araç brandası ürünleri fiyat/performans olarak da hayatınızda konfor sebebidir. Birçok çeşidi bir arada değerlendirerek istediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz. Site üzerinden filtreleme seçenekleri ile taleplerinizi işaretleyip sonuca ulaşabilir ve hızlı adım atabilirsiniz. Ayrıca bu filtreleme sayesinde bazen aklınızda olmayan ürünleri de keşfedebilirsiniz. Arama kapsamınızı genişletebilirsiniz. Müşterilerin taleplerini, dönüşlerini dikkate alarak üretim yapan firmalar her geçen gün farklı modelleri piyasaya sürer. Kullanıcıların araştırma yaparken tercihlerini daraltarak doğru ürün seçmelerini sağlayan sitelerle ürün seçmelerine ve satın almalarına yardımcı olur. Bol güneşli, zararlı UV ışınları sahip hava şartlarında, yanmaz araba brandası seçeneğiyle kullanıcılara çeşitlilik sunar. Her çeşit modele ve bütçeye göre bulabileceğiniz bu ürünler sayesinde büyük masraf oluşturabilecek kaza ve tehlikelerden aracınızı koruma sağlar. Bu sayede büyük giderleri bu koruma ürünleri ile önleyerek bütçenizde tasarruf edebilirsiniz.

Farklı Seçenekleriyle Dış Etkenlerden Aracınızı Koruyun

Araç sahipleri araçlarının her zaman kendileri ve başkaları için temiz, iyi durumda ve özenli görünmesini ister. Bunu sağlamak her zaman mümkün olmaz. Aracınızı kendinize göre güvenli gördüğünüz yere park ederek bazen bunu sağlayamayabilirsiniz. Bazen bir kuş pisliği, bazen araç çevresinde oyun oynayan çocuklardan istemeden gelen bir darbe, bazen de park aşamasında oluşan sürtmeler aracınız için keyifli olmayacak tecrübelerdir. Bu tarz olaylar karşısında aracınızın değeri siz istemeden düşecek ve düzeltmeniz için ayrıca harcama yapacağınız bir kalem haline gelecektir. Aracınız için alacağınız miflonlu araba brandası sayesinde bu tarz tasalardan uzaklaşabilirsiniz. Aldığınız bu önlem ile aracınız orijinalliğinden bir şey kaybetmeyecek olası kötü senaryolardan kendinizi koruyacaksınız. Ürünün yapısının sağladığı kalite ve güvence ile araç sahipleri daha huzurlu olur. Yırtılmaz kumaş özelliği, su geçirmez pamuklu yapısı nitelikleri arasındadır. Aracınızın çizik almasını önlerken ayrıca özel kumaş üretimi ile kaporta boyasının nefes almasını sağlarsınız. Terlemeyi önleyen, su geçirmeyen özellikleri aracınızın görünümünü ilk günkü gibi tutar.

Aracınızın tamamını saran brandalar aynı zamanda çok portatiftir. Rahatlıkla çantasında muhafaza edebileceğiniz katlanır araba brandası ile geniş alanlardan saklama derdiniz olmayacaktır. Rahatlıkla küçük-büyük fark etmeksizin aracınızın her alanına yerleştirebilirsiniz. Beklemediğiniz anda gelen hava koşullarından korunmak, park ettiğiniz bölgede tehlikelerden kaçınmak için muhafaza paketinden çıkartarak hızlı aksiyon alabilirsiniz. Dilediğiniz ölçüye özel de seçebileceğiniz, firmaların standart ölçülere göre üretim yaptığı bu ürünler ile aracınıza uygun modeli bulmak çok kolay olur. Ürün bazı modellerinde yere sabitleme çubukları da bulunur. Bu sayede aracınıza tam kaplama sağlayarak her bölgesini koruma şansı yakalayabilirsiniz. Taşıması, kurulumu kolay olan bu koruyucular sayesinde her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz. Ekstra önemli, tedbiri seven araç sahipleri için kalın araba brandası özelliği bulunan ürünler de bulunur. Hava değişiminin sık olduğu bir şehirde, bölgede yaşıyorsanız, aracınızı koruma adına iyi bir çözüm olacaktır. Tasarruflarınızdan birikim sağlayarak satın aldığınız değerli taşıtlarınızı, bu sayede ön görmediğiniz birçok kötü olasılıktan koruma şansınız bulunur. Aracınızın yolda yahut açık bir alanda iken başına gelebilecek ansızın bir dolu felaket, ciddi maddi kayıplar vermenize sebebiyet verebilir. Örnekleri Türkiye’de sık görülen bu olayların ne kadar çok kişinin maddi manevi üzdüğü birçok habere konu olmuştur. Yerli üretimlerine de ulaşabileceğiniz bu ürünler sayesinde seçimlerinizi çok kolay yapabilirsiniz.

Gereksinimlerinize Karşılık Bulan Fonksiyonel Araç Brandaları

Brandalar genellikle açık alanlarda kullanılan ürünlerdir. Belli bir bölgeyi, eşya ya da ürünü dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma amaçlı üretilir. Ayrıca global piyasalarda farklı ülkelerin kumaş ve ürünlerini bulmak ve satın almak da artık mümkündür. Piyasada araç sahipleri tarafından %100 pamuk ipliğinden imal edilen, beyaz renkli kullanım alanı ile amerikan bezi araç brandası da talep görür. Bazı kişiler tarafından kaput bezi olarak anıldığı da bilinir. Birçok tekstil ürünü üzerinde kullanılan bu ürün çeşidi, branda kumaş sanayisinde de yoğun rağbet görür. Kumaş dışında naylon ürünlere hatta yanmaz özelliği bulunan çeşidine kadar ulaşmanız mümkündür. Zararlı ışıklardan koruyabilen, su geçirmez malzemelerden üretilebildiği gibi, şeffaf olarak da tasarlanabilir. İnternet araştırmalarınız aracılığıyla birçok araba brandası çeşitleri konusunda bilgi edinmeniz mümkündür. Kullanım ihtiyaçlarınıza göre birçok özelliği aynı branda üzerinde bulmanız olasıdır. Hatta özel el işçiliği ile sadece kendinize özel tasarım ve kumaş özelliği ile kullanışlı ve özgün ürünler yaptırabilirsiniz. Aracınızı dışarıdan gelebilecek her türlü zarardan korurken beğeniniz yönündeki tasarımlar ile keyifli bir kullanım haline getirebilirsiniz.

Aracınızı tam saran brandalar dışında ön kaportadan başlayarak sadece üst kısmını alan yarım brandalar da mevcuttur. Uzun yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren firmalar müşteri dönüşlerini dikkate alarak talepleri yönünde çeşitlilik sunar. Her sürücü seçimini kaliteli araç brandası üzerinden yapmak ister. Bu ürünleri bulmak için de birtakım özelliklere dikkat edersiniz. En temelinde branda seçmemizin sebebi, aracınızı bazen kötü hava koşullarından korumak, bazen güneşten gelen yoğun ışığa maruz kalmasını engellemek, bazen park ettiğiniz bölgede çevreden ya da hayvanlardan gelebilecek tehlikelere karşı korumak olarak sayılabilir. Bunu sağlayan ana yapıtaşı kumaş kalitesi olur. Aracınızı koruyan dış malzeme ne kadar sağlam ise size o kadar güven verecektir. Dayanıklı kışlık araba brandası sayesinde yoğun yağmur yağışından havanın bir anda dolu ya da kar yağışına dönmesi sizi korkutmayacaktır. Dört mevsim kullanabileceğiniz bu ürünler ile tedbiri elden bırakmamış olursunuz. Bütçenize göre çeşitli katmanlarda bulunan ürünlere ulaşmanız da mümkündür. Bazı araç sahipleri dört katmandan oluşan branda ürünleri ekstra güvenlik önemli alabiliyorken, bazıları da bütçeleri ya da talepleri yönünde iki katmandan oluşabilen ürünleri seçebilir. Kumaş ağırlığı her iki katmanda da aynı iken, kalite ürünü ayrıştırır diyebiliriz. Sıcak hava dalgalarında araba güneş brandası ile nefes alır. Bu kullanışlı ürün aracınızı UV ışınlarından koruyarak renk solmasına karşı korur. Uzun süre orijinal renkte kullanmak her araç sahibinin içten içe arzusudur.

Aracınız için Branda Kullanım Rehberi

Araç tipine, tercih edeceğiniz kumaş kalitesi ve bütçenize göre brandanızı almaya karar verdikten sonra nasıl kullanacağınız konusu da ayrıca önem kazanır. Uzmanlar tarafından genel kabul görmüş bir takım uyarı ve yönlendirmeler vardır. Kullanıcı deneyimlerini okuyarak konu hakkında daha zengin bilgiye ulaşılabilir. Popüler genel bilgilerin başında, brandanızı aracınızı temizleyip kuruttuktan sonra kullanmanız gelir. Çamurlu, tozlu olan araçlarda branda kullanmanız aracınızı çizmenize neden olabilir. Aracın tümünü ya da bir kısmını branda ile kaplamak için ürünü germek, aracınıza sıkıştırmak durumunda kalırsınız. Aracı çizebilecek herhangi bir çamur parçası vereceği maddi hasar ile ürünün yararını ortadan kaldırabilir. Bu sebeple bu konuda dikkatli olmanız uzmanlar tarafından önerilir. Park ettiğiniz aracı güzelce branda ile kapladıktan sonra sökmekte önemlidir. Sürücüler tarafından tercih edilen portatif araç brandası ayrıca kullanım kolaylığı sağlar. Estetik görünümünün yanında kullanım pratikliği araç sahiplerine güven ve konfor verir. Ayrıca uzun ömürlü olması tercih sebeplerinin bir diğeri olarak nitelendirilir. Piyasa portatif garaj brandası olarak da geçen bu ürünler bulunduğunuz bölgede size kapalı bir garaj hissiyatı sağlayacaktır. Diğer brandalara nazaran geniş alan kaplayan bu brandalar, şehir içi park dışında daha çok serbest alana sahip bölgelerde kullanılır.

Tercihinizi farklı branda özelliklerinden yapmak isterseniz, yeni boyanmış araçlarda ilk 3 ay branda kullanılmaması önerilir. Olası deforme sebebiyle bu uyarıya dikkat etmeniz paylaşılır. Piyasada sadece kumaş türünde bulunan brandalar bulunmaz. Farklı malzemelerin kullanılmasına da özen gösteren, yenilik arayan firmalar şişme araba brandası ürünlerini de piyasada satışa sunar. En sık kullanım sebebi dolu geçirmez özelliğidir. Yaşadığınız bölge çok yoğun dolu yağışlarına maruz kalıyorsa, sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Maddi bir zarar görmemenizi sağlayarak aracınızı uzun süreli keyifle kullanmanızı sağlar. Hava pompasının yardımıyla bu ürünleri saniyeler içerisinde şişirebilirsiniz. Yoğun dolu ya da iri yağmur yağışı geçtikten sonra yine aynı şekilde hızla havasını alarak rahatça katlama özelliği sağlarlar. Günlük hayatta, şehirlerde çok sık karşımıza çıkmayan bu ürünler daha spesifik yerde görülebilir.  Firmalar ayrıca farklı tasarımlar konusunda da üretimlerini yapar. Deseni seven araç sahiplerine sundukları kamuflaj araba brandası rağbet gören ürünler arasındadır. Yumuşak, aracı çizmeyen, özel renk çeşitleri ile sürücülere sunulmuş bir seçenektir. Arzu ettiğiniz aracınızı aldıktan sonra alışveriş listenize ilk eklediğiniz brandalar sürücüler için her zaman ilk tercih sebebi olacaktır. Bütçenizi, fonksiyonel özelliklerini, estetik kaygılarınıza göre üretilen tasarımlarını göz önünde bulundurarak siz de keyifle seçimlerinizi yapabilir, aradığınız ürünü Hepsiburada’da bulabilirsiniz.

Araç brandası nasıl takılır?

Aracınıza uygun ölçüde satın aldığınız ürünü, aracın üzerinden tüm çevresine yayacak şekilde açıp lastikli kenarlarını araç köşelerine geçirerek kolayca takabilirsiniz.

Araç brandası nasıl yıkanır?

Belli dönem kullanımdan sonra oluşabilecek kir, çamur veya farklı lekeleri, makinenizde düşük bir sıcaklıkta yıkayabilirsiniz.

Araç brandası nasıl olmalı?

Her kullanıcıya göre değişebilecek bu tercih, yaşadığınızın bölgenin hava koşulları, bütçeniz, kumaş türü ve dilediğiniz tasarıma göre tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Brandaları

10.000+ ürün listeleniyor
Car Shell
Galaxy
Tegin
Ecarteks
Teksin
Kurra Store
Autozel
ByLizard
Paspas Merkezi
Dust
Startcar
Şahinler Oto Aksesuar
Autoen
Akn Store
Niken
Wagell
Puando
Fresh Start
Blissburry
Team Car
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 44 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
BrandaBranda, genellikle açık alanlarda kullanılan, belli bir bölgeyi veya eşyayı ışıktan, yağmurdan korumak için kullanılan malzemelerin genel adıdır. Kumaştan, naylondan üretilebilir. Brandalar, ışık ve su geçirmez malzemeden üretilebileceği gibi, yalnızca su geçirmez, şeffaf olarak da tasarlanabilir. Kullanıcıların ihtiyacına göre branda tasarımları değişiklik gösterir.  Balkonlarda, kafe ve restoranların bahçelerinde, havuzda ya da kumsalda branda ve türevleri kullanılabilir. Özellikle yaz ve bahar aylarında güneş ve yağmurdan korunmak için tercih edilir. Branda malzeme ile yapılan ürünler; tente, körüklü tente, sabit tente, asma germe branda, kamelya, kış bahçesi, plaj şemsiyesi, raylı tente, mafsallı tente, minder, bahçe şemsiyesi gibi isimlerle anılır. Ayrıca çadırlarda, pergole tente modellerinde, pazar çadırlarında, kamyon kasalarını korumada da yine branda ürünlerinden yararlanılır. Kamyon veya kamyonet kasalarında kullanılan brandalara "koruma brandası" adı verilir. Koruma brandalarında ipin geçirilip bağlanabileceği delikler bulunur. Depo gibi alanlarda kullanılan brandalar, yalnız su ve ışık geçirmezliğin yanı sıra alev almaz özellikte de olabilir. Branda çeşitleri içinde alev almaz modeller de yer alır. Balkon brandalarında ise fermuara sık rastlanır. Kullanım kolaylığı sağlayan fermuarlar sayesinde branda, istenilen zaman kolaylıkla açılabilir.  Branda ürünleri, tasarlanmış bir ürün hâlinde (tente veya şemsiye gibi) ya da metrelik paketlenmiş şekilde sunulabilir. Kullanıcılar, ihtiyaçları olan ürünü tercih ederek kullanıma hazırlayabilir. Farklı renklerde brandalara rastlanır. En sık kullanılanlar ise beyaz, mavi, gri gibi açık renklerdir. Alanları çok karanlık hâle getirmemesi için brandalar açık renk seçilebilir.  Branda toptan veya perakende satılabilen ürünlerdendir. Evde, pazarda, kafelerde, otoparklarda, spor alanlarında, araçlarda farklı ebatlardaki brandalardan yararlanılabilir. Brandalar ne kadar dayanıklı olursa olsun zamanla ışık ve nemden dolayı deforme olabilir. Yıllar içinde ürünleri yenilemek gerekebilir.
Detaylar